Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164923)

tiesto21 02-09-2012 21:29

Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Dziś wracajac z wakacji mój Focus nagle stracił moc,przy prędkości około 120 km/h.Samochód stanął gdyż wyłączył się silnik,po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy,dodam że przy rozpędzaniu nie można przekroczyć 2300-2400 obrt bo automatycznie samochód wpada tak jak by w tryb awaryjny i brak reakcji na pedal gazu,samochód sam zwalnia aż się zatrzyma i silnik gaśnie???
Jakieś 100 km przed tą awarią podczas ruszania zaczęło nim lekko szarpać tak jak by nie dostawal paliwa.
Pomóżcie co o może być ,do 2400 obr, auto idzie eleganco jak tylko przekroczy sie tę barierę niezależnie na jakim by to było biego 3,4,5 FOKA automatycznie się zadławia i staje??

Może być to wina słabej jakości paliwa??:?::?::?:

Matych 02-09-2012 22:58

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Zacznij od filtra paliwa-kiedy ostatnio był wymieniany

majek32 02-09-2012 23:07

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
no ta na maila pisać
a może jeszcze zadzwonic i podac krok po kroku co zrobić?

tiesto21 03-09-2012 10:31

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
majek widzisz ja myślę,że to może być wina paliwa bo zatankowałem jakieś badziewie ale chyba od tego jest forum ,żeby sobie wzajemnie pomóc a nie czepiać się szczegółów tak jak Ty,jeśli nie chcesz pomóc to sie poprostu nieodzywaj i pozwól udzielić pomocy i dobrej porady komuś kto się zna...

nieznajomy 03-09-2012 12:14

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Nie wiem, czy byłeś wcześniej na jakimkolwiek forum, ale z tym mailem, to ładnie dowaliłeś.

tiesto21 03-09-2012 12:25

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
...

tiesto21 04-09-2012 10:09

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam ponownie..
Byłem w serwisie na komputerze i wykazało mi takie błędy:

P0087 - ciśnienie w rampie paliwa/systemowe - za niskie
- stały

P1180 - układ paliwowy - za niskie ciśnienie
- nieciągły

Mechanik stwierdził żeby zacząć od wymiany filtra paliwa bo to może byc przyczyną,niemniej jednak nie był przekonany w 100%,ktoś z Was coś może o tym powiedzieć??:roll::roll:

Pzdr...

mondas 04-09-2012 10:35

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Wymień filtr i wszystko wróci do normy.Sam się przekonasz.Nie kupuj tylko zamienników,bo nie warto.Kilka zetów więcej i masz spokój dłużej niż na zamienniku.

sosu22 04-09-2012 15:28

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
sprawdz czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej

goki 11-11-2013 12:09

Samochód zgasł na autostradzie
 
Witam, wczoraj gdy wracałem Focusem MK2 1.6 TDCI 109 PS auto 2x zgasło na środku autostrady. Jak to wyglądało? Przejechałem 100 km ze stałą prędkością 140-150 km/h i nagle... jakby ktoś odciął dopływ paliwa. Auto po prostu zgasło. Zmiana biegów, próby dodawania gazu na nic się nie zdały. Na szczęście udało mi się zjechać na pas awaryjny zanim silnik zgasł i auto stanęło. Po przekręceniu kluczyka autko odpaliło i jak gdyby nic się nie stało pojechało dalej. Za 10 min sytuacja się powtórzyła... Od tego momentu obniżyłem prędkość do 130 km/h i pozostałe 100 km przejechałem już bez przygód. Panowie - co to może być? Powiem że gdy sytuacja się powtórzyła specjalnie patrzałem na deskę rozdzielczą w poszukiwaniu jakiegoś alertu - ale nic nie wskazywało awarii... Planuję autko dać gdzieś na diagnostykę niech zerkną na kody błędów o ile są. Dodam że, DPF jest nówka, wtryskiwacze zregenerowane, turbina zregenerowana, tankuję tylko ON Ultimate na BP. Wolę nie myśleć co by było gdy to się zdarzyło podczas wyprzedzania na zwykłej drodze ;/ Dbasz o auto a ono tak się odwdzięcza... Awaria zaatakowała bez wcześniejszych objawów ;/

salom 11-11-2013 13:20

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
Nie ma skutku bez przyczyny.

kicaj 11-11-2013 13:59

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
ja bym sprawdził pompę paliwa czy ciśnienie jest OK, czujnik położenia wałka rozrządu oraz wlot/droge powietrza do silnika

kaczor99 11-11-2013 18:07

Odp: Ford zgasł na autostradzie
 
Na początek proponuje skorzystać z narzędzi diagnostycznych. Zapewne posiadasz telefon z Androidem ,więc kup sobie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
i do tego z Aledrogo moduł OBD za 60 dych masz komplet.
Wymiana filtra paliwa powinna pomóc w 95% , jeżeli wyłapie błąd P0087
to zobacz ten wątek [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Nie potrzeba być wróżką jak koledzy powyżej.

defrex13121 11-11-2013 18:47

Odp: Samochód zgasł na autostradzie
 
Ja bym zaczął od filtra, skoro przy niższej stałej prędkości problem nie wystąpił.

klimas13 23-01-2014 08:07

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam
Piszę w tej sprawie ponieważ mam te same objawy co kolega rozpoczynający ten temat. Przy wyprzedzaniu jest naprawdę niebezpieczne.
Czy ktoś może rozwiązał ten problem, lub miał do czynienia z tymi USTERKAMI?
Proszę o pomoc.

Matych 23-01-2014 08:39

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Takich tematów jest tu dziesiątki (jest zimno więc jest to najprawdopodobniej zapchany filtr paliwa) na przyszłość użyj opcji szukaj wymień filtr lej depresator i tankuj na dobrych stacjach.

danielsan51 23-01-2014 10:50

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
dokladnie wymien fitr paliwa kiedys to przerabialem 3 tys obrotow i silnik gasl po wymianie wszystko ok, kilka dni temu podobna sytuacja ale przejechalem na filtrze 2 lata 40 tys km po wymianie znow moge mocniej depnac :)

bankarobert 23-01-2014 11:29

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Ja jakieś 2 tyg temu natomiast miałem taką sytuacje, a mianowicie wracając z Lublina pokusiłem się na ropę z 5,19 na stacji krzak i podczas wyprzedzania tira zaczął się dławić, zredukowałem bieg żeby go wkręcić na wyższe obroty i też to samo. Jakoś udało się wyprzedzić tego tira. Potem jechałem spokojnie ze stałą prędkością i nic się nie działo. I znowu wyprzedzanie i sytuacja się powtórzyła. Jadąc spokojnie nic się nie dzieje, przyspieszając dławi się. 2 tygodnie już jeżdżę na tym paliwie i na początku dławił się a teraz nic i też przypuszczam że filtr się przypchał no i trzeba dziada wymienić.

klimas13 23-01-2014 12:34

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Dostałem informację że jednak jest to czujnik położenia wału korbowego.
Przy wyprzedzaniu ok 100km/h autko zgaslo uff.
Czy ktoś ma może rysunek, przekrój silnika co gdzie się znajduje? .
Muszę przeczyscic wtyczkę, jeśli nie to zakup nowego kabelka.

Matych 23-01-2014 15:41

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
A kto ci tak dobrze poradził ? A jak my mówimy (kilka osób)że to filtr paliwa to nie bierzesz tego pod uwagę ,więc czyść wtyczki

klimas13 23-01-2014 15:51

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Hmmm ale jesteście złośliwi na tym forum. Rozumiem was, na pewno długo siedzicie przed monitorami i próbujecie zachować porządek, który został zburzony przez takich jak np JA.
Po prostu odpowiedziałem na nurtujące nie tylko mnie pytanie.
I będę czyścił wtyczki. ;D
Marek masz taki poglądowy rysunek, grafikę silnika gdzie mogę znaleźć ten czujnik ?

Matych 23-01-2014 16:53

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Słuchaj ja na tym forum siedzę już pare lat i taki problem jak twój jest tu nagminny przy mrozach 95 % to filtr bywam trochę w 2 aso forda i czujnik naprawdę nieczęsto się przytrafia.Użyj gogle (czujnik położenia TDCI grafika)opcji szukaj, ludzie trochę inwencji.

kaczor99 23-01-2014 17:28

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Na 200% wymiana filtra paliwa leczy ten przypadek ,przeżyłem to sam i opierałem się propozycjach z forum.

bankarobert 26-01-2014 20:40

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Jestem po wymianie filtra. Nic skomplikowanego i trudnego. Klucz oczkowy/nasadowy 7, trochę wiary i siły że się odkręci pokrywę filtra i wymieniamy. Na dole miałem trochę parafiny i musiałem wyzbierać ją z dna. Operacja za ok 20 min.

SRS 26-01-2014 20:43

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
to wymieniłeś czy wyskrobałeś bo nie wiadomo już

Corleon 26-01-2014 23:07

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Siemanko,
dopadło mnie wczoraj to samo co kolegę niżej/wyżej(zależy od ustawienia jak ma wiadomości wyświetlać;p). Tylko, że trochę poważniej to odczuwam i troszkę inaczej się to objawia...także piszę o tym by się upewnić, że kupię/wymienię odpowiednią część...a zależy mi na trafnej decyzji, gdyż fundusze na chwilę obecną nie pozwalają na szukanie przyczyny w ciemno u mechanika ;/
A więc...
Praktycznie nie mogę ruszyć auta z miejsca...na półsprzęgle 5km/h jakoś się poturlam(przeszło 50m pod górkę wracałem tak na parking..na szczęście dalej nie dałem rady ujechać), ale jak puszczę do końca sprzęgło to auto cichutko zasypia. Szybka przygazówka(powyżej 1600obr) zaraz po odpaleniu ponownym auta = zgaszenie. Włączenie i pozostawienie na jałowym biegu = cichutka i równa praca...po 20 sek zadławienie i zgaśnięcie. Obstawiacie filtr?

Dodam jeszcze, ale to raczej czysty przypadek, że tego samego dnia(10h wcześniej) wymieniłem akumulator ponieważ stary fabryczny odmówił posługi(po 8 latach miał prawo xd). Teraz śmiga(póki co stoi) na Centra Futura 72Ah 720A. Zanim foczka zaniemogła to na tym aku jeździłem po mieście ~1h bez najmniejszych problemów także prawdopodobnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego..ot przypadek^^

A na koniec pytanie...czy filtr paliwa jest "dwuczęściowy"? Tzn. "metalowa puszka"(czyli chyba ten cały podgrzewacz) + filtr podobny do tego od oleju, czy jedno z drugim jest nierozłączne?

Oczywiście nie śmiem Was pośpieszać, ale liczę na w miarę szybkie odpowiedzi, gdyż jutro(zważywszy na godzinę napisania postu...to już dzisiaj) pilnie potrzebuję autka i chcę to jak najszybciej załatwić.

Pozdrawiam

Matych 26-01-2014 23:22

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Dokładnie tak się dzieje najczęściej przy blokadzie filtra.

Corleon 27-01-2014 08:50

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
ok. Dziękować za potwierdzenie, że to filtr(oby).

Teraz tylko pytanie czy filtr wymienia się cały(razem z puszką) czy kupuje się sam filterek(tak jak filtr oleju/powietrza).
Na jednym forum internetowym ktoś napisał, że kupił filtr za 30zł, a druga osoba, że za 180zł...czyli rozbieżność cenowa kolosalna stąd moje pytanie.

Alledrogo potwierdza, że jest taka i taka opcja:
sam filtr(rodzynek wśród samych filtrów): [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i filtr "w puszcze" : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

I teraz bądź człowieku mądry i pisz wiersze...

danielsan51 27-01-2014 09:13

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
wklad z 1 linku jest do silnika 2.0 (jest napisane ) ten za 170 jest dobry innego tanszego nie ma, choc kiedys w internecie znalazlm zamiennik za ok 120zl .kup orginal i masz spokoj moj wytrzymal 40.000 km

bajarz 27-01-2014 10:43

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam.
Panowie, mam prośbę, jeśli w waszym przypadku usunęliście awarię, dajcie znać co było przyczyną.
W moim przypadku nie jest to tak drastyczne, że samochód gaśnie, ale w nie przewidywalnym momencie traci moc i można tylko jechać ze stałą prędkością, gdyz efekt jest taki, jak by turbo puszczało i się załączało. Wyczuwalny jest minimalny efekt szarpania, ale można kontynuować jazdę. Po iluś tam nastu kilometrach efekt znika i nie ma problemów. Nie chciałbym, aby ta usterka pojawiła się w trakcie wyprzedzania. Dodam, że jak zjadę na pobocze i zgaszę auto, to po odpaleniu usterka znika. Jestem zielony pod względem naprawy tego auta, ale podobne objawy miał znajomy w innym aucie i po wymianie przepływomierza usterka zniknęła(nie mam pojęcia czy w f2 taki przepływomierz istnieje). Dodam, że mam filtry po wymianie i paliwo BP ultimate.

Corleon 27-01-2014 11:45

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Cytat:

Napisał danielsan51 (Post 2147245)
wklad z 1 linku jest do silnika 2.0 (jest napisane ) ten za 170 jest dobry innego tanszego nie ma, choc kiedys w internecie znalazlm zamiennik za ok 120zl .kup orginal i masz spokoj moj wytrzymal 40.000 km

mój błąd...jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy -.-

Mam możliwość kupienia filtra marki FILTRON...mechanik mi mówił, że jest bardzo dobrej jakości...prawie jak oryginał...no i kosztuje o przeszło 100zł mniej. I niestety, ale chyba skuszę się na ten tańszy gdyż fundusze mam ograniczone póki co...najwyżej przed następną zimą wymienię na porządny "oryginalny" filtr.

Pytanie ostatnie...ford focus mk2 1.6 tdci z 2006r ma jakąś tam pompę ?paliwa?(myślałem, że każde auto taką posiada xD) ? Mechanik się mnie o to pytał, gdyż jeśli nie ma to auto na warsztat musi iść żeby nie zapowietrzyć układu...a jak ma to pod blokiem na parkingu mi to wymieni.


Edit.
Trochę nie związane z tematem. Mechanior polecił mi jeszcze zakup dodatku do paliwa na zimę...baniak półlitrowy...coś na E lub K(nie pamiętał niestety) Szweckiej firmy. Podobno bardzo dobry...tylko, że na E i K jest pełno różnego rodzaju depresatorów...ktoś coś może kojarzy?

danielsan51 27-01-2014 12:40

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
depresator SKYDD ,u mnie wymiana filtra wygladala tak: odpinasz przewody wycigasz puszke nowy filtr zalewasz ropa do pelna odpalam i gra :) nic sie nie zapowietrza

Corleon 27-01-2014 13:30

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
skydd...na pewno o to mu chodziło...mówił, że butelka wygląda jak z lat 80-tych...więc na pewno to jest to ;p

Filterek kupiony. Teraz psychicznie muszę się jeszcze tylko nastawić do wymiany filtra przy -7C pod gołą chmurką. Za jakiś czas napiszę czy pomogła wymiana filtra;)

Dziękować za porady i wskazówki...oraz za szybką pomoc ^^

bankarobert 27-01-2014 14:40

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Cytat:

Napisał srs (Post 2146991)
to wymieniłeś czy wyskrobałeś bo nie wiadomo już

tego się nie skrobie tylko zbiera z dna, to taki swego rodzaju osad.

Corleon 27-01-2014 21:04

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
po wymianie filtra autko śmiga jak dawniej:) Depresator w zbiorniku jest także zima już mi nie straszna ;p

Dziękować za odpowiedzi na moje pytania!;)

Zdrówka życzę i bezawaryjności!

Filippo45 21-08-2014 21:26

Odp: Nagle traci moc i gaśnie!? Na wysokich obrotach.
 
Witam Panowie, mam Focusa II 1.6 TDCi, problem analogiczny jak u kolegi Corleon,

Cytat:

Napisał Corleon (Post 2147849)
Praktycznie nie mogę ruszyć auta z miejsca...na półsprzęgle 5km/h jakoś się poturlam(przeszło 50m pod górkę wracałem tak na parking..na szczęście dalej nie dałem rady ujechać), ale jak puszczę do końca sprzęgło to auto cichutko zasypia. Szybka przygazówka(powyżej 1600obr) zaraz po odpaleniu ponownym auta = zgaszenie. Włączenie i pozostawienie na jałowym biegu = cichutka i równa praca...po 20 sek zadławienie i zgaśnięcie. Obstawiacie filtr?

Różnica jest taka, że mamy względnie ciepły sierpień.

Ogólnie sytuacja prezentuje się następująco:

Wymieniałem uszkodzoną turbinę u mechanika + czyszczenie miski olejowej i wymiana smoka, też wymiana oleju.

Niestety, przejechałem jakieś 15 km, samochód jakby się momentami przydławiał, brakowało chwilami mocy. Zaparkowałem, po 10 minutach odpaliłem, ale ledwo ruszyłem i mi miękko zgasł. Próbowałem od razu odpalić ponownie, ale bez rezultatu.
Dotoczyłem się do krawężnika, poczekałem kilka minut, odpaliłem, efekt taki sam jak poprzednio. Po paru godzinach odpaliłem go tylko na biegu jałowym i chodził bez problemu.

Samochód wraca do mechanika, ale zastanawiam się czy niefortunnie padł filtr paliwa (samochód wcześnie stał dobre parę dni), czy przyczyna leży gdzie indziej. Jak uważacie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.