Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ile biorą wasi mechanicy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272331)

dabi1990 12-11-2017 21:01

Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Panowie, zastanawia mnie czy mój nowy mechanik bierze 'normalne' stawki za pracę, jak to wygląda w waszym przypadku, jak wyceniacie robotę.

Wymiana klocków tył, oleju, filtru oleju i powietrza, wymiana płynu wspomagania, wymiana 4x tulejek na przednich wahaczach - jaka cena za pracę - jaka cena?

Od znajomego wziął 180 zł za wymianę oleju, filtru oleju i powietrza oraz wymianę bendixa w rozruszniku.

pankrakus 12-11-2017 21:15

Odp: Koszty naprawy
 
Witam

A Ty jakbyś był mechanikiem, to ile byś za to policzył?
Skoro masz wątpliwości czy nie zapłaciłeś za dużo - jakiej ceny oczekujesz?

Poza tym - chyba jest różnica w nakładzie pracy przy wymianie:
- klocków
- filtra powietrza

Najważniejsze - czyje części - czy Twoje czy mechanika
Jeśli mechanika - to trochę zarabia na częściach
Jeśli przyjeżdżasz z własnymi, to pozbawiasz go tego zarobku

Rok albo 2 temu, za wymianę tylnych klocków zapłaciłem 80zł

pozdrawiam
pankrakus

dabi1990 12-11-2017 21:24

Odp: Koszty naprawy
 
Ja jeszcze nie zapłaciłem, chcę się tylko zorientować w cenach.. Może ktoś robił podobny zestaw. Olej, płyn klocki itp to napisałem jako jedna praca.

Lukasz2525 12-11-2017 21:28

Odp: Koszty naprawy
 
Bardzo orientacyjnie, olej z filtrem 30-50 ( nie mówimy filtrU, tylko filtrA ), powietrza z 2 dychy lub przy okazji z olejem, klocki z 60-80, płyn wspomagania z 50, nie wiem ile się tam trzeba narobić, a tuleje na wahaczach to 100-150. Czyli tak bardzo orientacyjnie 250-350 powiedzmy.

Bump: Zależy też czy mechanik wciśnie ci te klocki byle jak w brudne jarzma i zapomni o nich czy zdejmie jarzmo, wrzuci na szlifierkę stołową ze szczotką drucianą, wyczyści jarzma, wyczyści blaszki, nasmaruje prowadnice i nie będziesz się bujał z zapieczonym zaciskiem zaraz. Mechanik mechanikowi nie równy, najczęściej lepiej dopłacić i mieć znajomego, sprawdzonego mechanika.

krzysztofSJZ 12-11-2017 22:33

Odp: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał dabi1990 (Post 2886148)
Olej, płyn klocki itp to napisałem jako jedna praca.

raczej żaden mechanik ci nie policzy wszystkiego jako jedną pracę, najlepiej tak jak tu kolega wspomniał uda się do jakiegoś zaufanego mechanika wtedy jest szansa na negocjację ostatecznej kwoty za całość,
Ja za wymianę klocków przód i wymianę 2 tulei tylnych w wahaczach przednich zapłaciłem 170 zł + koszt klocków i tulei, oczywście w fokcusie

Bump: nie wiem czy dobrze pamiętam ale za wymianę klocków 60 zł

Bump:
Cytat:

Napisał dabi1990 (Post 2886134)
Panowie, zastanawia mnie czy mój nowy mechanik bierze 'normalne' stawki za pracę

kiedyś jak każdy rzemieślnik należał przymuswo do Izby Rzemieślniczej to mieli stałe roboczo godziny ale teraz jest jak kto sobie uważa tak liczy :D

Marko1921 13-11-2017 04:32

Odp: Koszty naprawy
 
Klocki + tarcze przód 100 zł. Tuleje przód - 50 zł. za stronę, tak samo zainkasował później za sworznie. To znajomy, stawki raczej są wyższe za taką wymianę.

Hooch180 13-11-2017 05:36

Odp: Koszty naprawy
 
Jutro z rana jadę na serwis olejowy + filtr powietrza i Ci podam kwotę jaką bierze mój. Już u niego robiłem ale nie pamiętam ceny. To co wiem, to to, że zrobi mi to od ręki o 7:00 rano przed pracą, dostanę gorącą kawę i ciasto. Jest u niego drożej ale za to z klasą.

Fulara 13-11-2017 05:45

Re: Koszty naprawy
 
nie lubicie tego robić sami ? toż to 20 minut przyjemnej roboty, a wiesz jak masz wykonane

Hooch180 13-11-2017 05:59

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2886231)
nie lubicie tego robić sami ?

Mieszkając w centrum miasta (starówka), parkując na ciasnej ulicy i nie posiadając garażu nie za bardzo mam jak to zrobić w własnym zakresie.

ptaku_1 13-11-2017 07:50

Odp: Koszty naprawy
 
Dziś wstawiam na warsztat jedno auto na serwis olejowy + filtry + mycie silnika (zarzygany olejem i nie wiadomo gdzie popuszcza więc trzeba umyć) więc jutro napiszę ile kosztowało.
A pojutrze wstawiam drugie tez na serwis olejowy + rozrząd + hamulce.

Ciekawe czy się zmieszczę przy dwóch autach w 2k.

kaziukas 13-11-2017 18:06

Odp: Koszty naprawy
 
A cenę to liczycie z vat czy bez,bo ja wam zrobie po 40zł za sztukę i " bedziesz pan na pewno zadowolony" za wymianę klocków i tarcz z przodu.g:DD

kaziukas 13-11-2017 19:22

Odp: Koszty naprawy
 
a może tak panowie zanim wjedziecie na warsztat i poprosicie o cennik za planowaną usługę albo cenę za roboczo godz.by potem nie być naciągany jak w programie " będziesz pan zadowolony" I nikt tu łaskę nie robi ,że tego nie ma. w myśl przepisów każdy warsztat cennik musi posiadać na widocznym miejscu. wiem o tym po kontroli federacji konsumentów upierdliwego klienta.

Karwos00 13-11-2017 20:51

Odp: Koszty naprawy
 
Pamiętajcie że robiąc u znajomego mechanika nie pytajcie ile da wam rabatu tylko ile maie zapłacić więcej żeby było zrobione po znajomości :D.

W końcu jak to jest znajomy to znajomość działa w obie strony. Dlaczego tylko on ma dawać rabat.

latar 14-11-2017 05:52

Odp: Koszty naprawy
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

U mnie na prowincji, sama robocizna, ceny z VAT, części własne:
- wymiana oleju z filtrem 40,00
- filtr powietrza gratis, bez jaj co to za robota
- wymiana oleju z filtrem oleju, powietrza, paliwa 75,00
- wymiana tulei wahaczy wzdłużnych (cukierki) 400,00
- wymiana amortyzatora przód 100,00
- wymiana amortyzatora tył 60,00
- wymiana klocków przód 80,00

weuek 14-11-2017 05:58

Odp: Koszty naprawy
 
Dobrze skalkulowana cena powinna zależeć od modelu auta. Dla przykładu, w moim obecnym do wymiany żarówki świateł mijania potrzeba użyć wkrętaka i wyjąć cały reflektor (ofert sprzedaży z uszkodzonymi mocowaniami jest mnóstwo), a w moim poprzednim robiło się to bez narzędzi i bez ruszania reflektora.

kacper69 14-11-2017 06:41

Odp: Koszty naprawy
 
Ceny za usługi właściwie kształtują się w przedziale 60-100 zł za godzinę roboty.
Dlatego tez mogą wyjść takie ciekawe "promocje" , że wymiana klocków za komplet kosztuje 60 zł , a wymiana tarcz 100 zł, a przy wymianie tarcz jak są nowe klocki do założenia to jest to "gratis" , bo to ta sama robota i ten sam czas , czy założy się nowe czy stare.

no_fear 14-11-2017 07:43

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2886231)
nie lubicie tego robić sami ? toż to 20 minut przyjemnej roboty, a wiesz jak masz wykonane

kilka miesięcy temu pękła mi sprężyna z przodu...

I co ja nie wymienię ?
tyle się naszarpałem z pordzewiałymi śrubami, że głowa mała :wink:
Wcześniej tarcze + klocki -> dam radę sam sobie wymienię - ta sama historia haha

Co zacząłem to kończyłem ale czasu to pewnie x 3 - ile by zeszło mechanikowi :wink:

Wolę sobie zakupić kolejne narzędzia / przyrządy i zrobić samemu - zamiast płacić mechanikowi.


Cytat:

Napisał latar (Post 2886701)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:

U mnie na prowincji, sama robocizna, ceny z VAT, części własne:
- wymiana oleju z filtrem 40,00

odkąd zaczęli mi krzyczeć 50 zł za taką usługę (przez upierdliwą plastikową osłonę) - kupuję olej z wymianą gratis haha
Oczywiście zawsze jak przyjeżdżam na wymianę, mechanik wchodzi pod auto i słyszę coś w stylu "kuuuurka wodna" itp. :wink: ale wymiana gratis to wymiana gratis

kaziukas 14-11-2017 07:54

Odp: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2886702)
Dobrze skalkulowana cena powinna zależeć od modelu auta. Dla przykładu, w moim obecnym do wymiany żarówki świateł mijania potrzeba użyć wkrętaka i wyjąć cały reflektor (ofert sprzedaży z uszkodzonymi mocowaniami jest mnóstwo), a w moim poprzednim robiło się to bez narzędzi i bez ruszania reflektora.

szkoda tylko ,ze w 21 wieku za posługiwaniem się komputerem pseudo mech. wołają 50zł, a to jest podstawowe narzędzie pracy takie jak kiedyś był właśnie śrubokręt.lepiej jakby od każdego użytego narzędzia był cennik.g:DD

latar 14-11-2017 08:13

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał no_fear (Post 2886727)
Wolę sobie zakupić kolejne narzędzia / przyrządy i zrobić samemu - zamiast płacić mechanikowi.

Jak jeszcze miałem mniej życiowych zobowiązań i więcej czasu to też tak robiłem. Dzwoniłem do warsztatu o wycenę roboty. Potem za tą samą kasę kupowałem sobie narzędzia i robiłem sam. I zadowolony podwójnie byłem.

Hooch180 14-11-2017 11:30

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Miałem dać znać. U mnie serwis olejowy, olej, filtr oraz filtr powietrza i litr oleju w skórzanej sakiewce z lejkiem i ręcznikiem (nie wiem, skąd to dorwali) na dolewki oraz kawa i ciasto wyszło mnie 350zł. Zrobione od ręki w 1h.

latar 14-11-2017 11:47

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
To żadna informacja. Jaki olej? Jakie filtry? Bo jeśli olej z beczki za 60zeta/5l, filtr oleju za 18 zeta i powietrza za 22 to za usługę zabuliłeś 250 zeta.
No ale jeśli zalałeś Millersa CFS to jeszcze zarobiłeś :619:

no_fear 14-11-2017 11:56

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 2886872)
...U mnie serwis olejowy, olej, filtr...

zapomniałeś dopisać: usługa odkręcenia korka wlewu oleju, oględziny (naoczne) koloru osadu po odkręceniu korka, spisanie protokołu zdawczo-odbiorczego (na przepracowany olej) z wyspecjalizowanym punktem, itd....

a tak na marginesie - miałem napisać, że w Hoocha Cię zrobili... ale jak doczytałem o tym ciastku i kawie - to OK -> cena uczciwa.

Hooch180 14-11-2017 13:18

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Za robociznę biorą 100zł / h. Olej mi nalali chyba "FORD CASTROL MAGNATEC PROFESSIONAL" (widziałem tylko górę z baniaczka (ciemno-zielony z logo forda).

Filtry oleju i powietrza oryginalne. Do tego dostałem (bo prosiłem) też litr oleju na dolewki (pali mi 140m/1000km).

kocur 14-11-2017 13:41

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
To taka sama rozmowa jak o pompce do oleju czy wymianie kół pod blokiem przy minus 20 stopniach ;)

Jedni mają w tym frajdę i spędzą pół dnia upieprzeni olejem od stóp do głów a inni wolą zapłacić 2 stówki raz do roku i po godzinie mieć święty spokój.


Ps. Do fryzjera też można nie chodzić i kupić maszynkę, w pracy też można nie jeść obiadu w lunch barze tylko siedzieć do 23ciej wieczorem i coś pichcić w kuchni - czas (zaoszczędzony) to pieniądz (wydany) :)

latar 14-11-2017 15:58

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Grunt to być świadomym! wyboru.

ptaku_1 15-11-2017 10:00

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Foka MK2 2009 1,6 Pb 100KM
Duży przegląd + wymiana: rozrząd (INA), filtry oleju, powietrza, kabiny (Knecht), olej Valvoline 5W30, plus wymiana dwóch pasków klinowych razem z robotą 1380zł.

Megane II Ph II 2006r 1,6 Pb 112KM
Przegląd + wymiana oleju Valvoline 10W40, filtry oleju, powietrza, kabiny, paliwa (Knecht) plus mycie silnika 440zł

makinen 15-11-2017 15:23

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Jakość usług jest różna i na to trzeba brać poprawkę. Sama cena za usługę może wprowadzać w błąd. Dodatkowa kwestia czy klient dostał paragon czy inny rachunek lub fakturę, w kontekście podatków.

majek32 15-11-2017 19:10

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Wymiana tylnych tulei przedniego wahacza, wymiana amorów przód, wymiana płynu hamulcowego.....250 zeta, za robotę, części ori z ASO...w dobrej cenie. Warto było. :)

dabi1990 29-11-2017 07:41

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
To i ja napiszę jak mnie skasował mechanik, wymiana:
-olej 5w30 Formula F
-filtr oleju Bosch ( filtr powietrza sam wymieniłem prędzej)
-2x tuleje wahacza przedniego (te z obejmą)
-płukanie układu i wymiana płynu do wspomagania kierownicy
-czujnik światła wstecznego
-tarcze i klocki tył TRW

Za wszystko czyli robota + części paragon na 1010 zł

peteypee 30-11-2017 14:51

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
To i ja dodam swoją historię. Robiłem auto u jednego mechanika. Generalnie polecił mi ojciec bo on ma go pod nosem. Nigdy nie narzekał wszystkomiał zrobione w umówionym terminie ale ceny najniższe nie były, wygórowane też nie. Ja odstawiłem auto z pękniętym tłokiem do niego i robił mi 2 tygodnie z czego tydzień miało być a tydzień mnie zbywał bo to nie ma przyrządu do rozrządu a to nie ma szpilek itd. Koniec końcem zapłaciłem drożej niż jakbym kupił wyremontowany silnik.
Kolejna historia z pompą hamulcową. Wymiana pompy hamulcowej i zalanie + odpowietrzenie 190zł (pompe z serwem swoją dałem płyn nawet niech będzie 20zł ze sklepu co nie wiem czy on płaci 5zł i odkręcenie 2 czy 4 przewodów i kilka śrubek) odbieram auto i pytam co tak drogo - bo musiał 4 razy odpowietrzać. Wyśmiałem zapłaciłem i już więcej się tam raczej nie pokaże bo 4 x odpowietrzać. A ojciec zachwala. Z kolei ja robię u swojego mechesa nie narzekam ani na ceny ani na jakość. Doradzi czy np jest sens robić po taniości czy lepiej nie. Ojciec odstawił raz auto do niego i marudził. Także ile ludzi tyle opini bo kazdy ma inne układy i znajomości i każdy jest traktowany inaczej...

Swoją drogą wymiany typu klocki filtr powietrza, ostatnio pompa wody itp robię sam i pod blokiem. Na wymianę oleju jadę na wieś żeby mi ktoś nie powiedział ze mu kropka na parkingu przeszkadza więc teoretycznie muszę wydać 30zł na dojazd ale pies ma radoche przynajmniej na zielonej trawce, poza tym mam 0.5m najzd co ułatwia sprawę. Ostatnio nawet wymieniałem płyn ze wspomagania w mk3 pod sklepem bo nie byłem pewny czy mi wystarczy 1l płynu (okazało się że trzeba aż 3 żeby był czerwony:)

ptaku_1 01-12-2017 21:48

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Kosztorys z serwisu

https://s17.postimg.org/u55lbswsf/IM..._200609494.jpg

Golson 01-12-2017 21:56

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Oryginalny filtr oleju kosztuje 17,40pln...
Powietrza oryginalny coś ok. 40pln
Kabinowy z węglem aktywnym 50, a zwykły ok 30...

Na samych filtrach przyciął 70pln... omijam takich "mechaników" szerokim łukiem...

Bump: Ori klocki 230... tarcze 320...
Tarcze TRW 350-380...

Rozrząd INA (pasek, napinacz i śruby) to 152pln...

ptaku_1 01-12-2017 22:04

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
U mnie w okolicy słabo z mechanikami :( najbardziej mnie boli cena klocków.
Tutaj np rachunek z 2016, mam wrażenie ze albo mechanicy przycinają na częściach albo biorą dużo za robotę, przy okazji Ci nie docisnęli broka wałku i miałem cały silnik zachlapany po paru miesiącach olejem

https://s17.postimg.org/50ekyln3z/IM...959795_HDR.jpg

dizel1982 04-12-2017 10:36

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Ja serwisuję w ASO Lipski na Ostroroga w Warszawie i za ostatni przegląda w skład którego wchodziło:
- wymiana oleju i filtra oleju
- wymiana filtra powietrza
- wymiana filtra kabinowego
- wymiana filtra paliwa
- przegląd oraz dezynfekcja klimatyzacji
- wymiana 2 nakrętek w kołach (odpadły te chromowane kapsle)
- naprawa atrapy tej dolnej, nie trzymała jedna spinka, założyli nową
zapłaciłem 806zł brutto. Wydaje mi się że całkiem spoko.

Teraz w styczniu jadę na kolejny przegląd, tym razem tylko olej + filtr oleju + filtr kabinowy i dodatkowo będę chciał zrobić tuleje tylnego wahacza i wymienić wycieraczki. Dam znać ile mnie to wyniesie. Za wymianę tulei + zbieżność policzyli mi 600zł brutto bo już mi powiedzieli cenę przy ostatniej wizycie że koszt to będzie 300zł za stronę. Myślę że całość powinna zamknąć się w 1000zł.

Tredex 22-12-2017 11:59

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Ostatni serwis olejowy:

Filtr kabinowy - 70
Filtr powietrza - 60
Filtr oleju - 30
Filtr paliwa - 100
Olej (liqui moly 5w40) - 150
Wymiana - 100

Razem: 500

Co ciekawe jak poprzednim razem wymieniałem filtr paliwa to kosztował 190 :)ale za to kabinowy byl 5 zł droższy a teraz tańszy :)

Jak na Warszawe to chyba i tak nie ma tragedii.

hans01 23-12-2017 23:50

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Cytat:

Napisał Tredex (Post 2905292)
Jak na Warszawe to chyba i tak nie ma tragedii.

To zależy jakie filtry włożyli. Ale fakt robocizna za wymiany filtrów i oleju 100zł jest OK.

weuek 23-12-2017 23:53

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Cytat:

Napisał dizel1982 (Post 2896579)
Ja serwisuję w ASO Lipski na Ostroroga w Warszawie i za ostatni przegląda w skład którego wchodziło:
- wymiana oleju i filtra oleju
- wymiana filtra powietrza
- wymiana filtra kabinowego
- wymiana filtra paliwa
- przegląd oraz dezynfekcja klimatyzacji
- wymiana 2 nakrętek w kołach (odpadły te chromowane kapsle)
- naprawa atrapy tej dolnej, nie trzymała jedna spinka, założyli nową
zapłaciłem 806zł brutto. Wydaje mi się że całkiem spoko.

Ano spoko. Robocizna około 50% kwoty.

hans01 17-08-2018 00:05

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Łożysko koła przedniego SKF + wymiana - 250zł. To dużo czy mało?

latar 17-08-2018 09:47

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Normalnie.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

radekrogo 17-08-2018 21:05

Odp: Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Większość ASO i Januszy wali w CH. Sama wymiana, dobrze zrobiona, filtra paliwa , kabinowego , i oleju zabiera tyle zabiera w chu , czasu. Jak nie macie zaufanego mechanika, polecam wam robić dyskretne znaki to się zdziwicie , ze wam filtr raz na dwa przeglądy zmienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.