Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Focus 1998-2004] chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293416)

Arek489 11-03-2019 19:22

chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Witam, mam w planach nieco podkręcić swoją foczke 8) ; Mianowicie chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą. Target to 150-160km.

Pierwsze pytanie to: Czy ktoś z tu obecnych wykonywał podobne modyfikacje i może sie wyrazić na temat błędu w komputerze związanym z zaślepionym egr'em ?

Jako drugie natomiast chciałbym sie dowiedzieć jakie ryzyko niesie ze sobą wycięcie kata (przegląd, mandaty itp.)
Pozdrawiam serdecznie i licze na odzew :D

PS: Przebieg auta to 250k a silnik 1.8TDCI 115km

Fulara 11-03-2019 19:27

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
chcesz, żeby twój silnik przejechał tyle co mk3 ? tuninguj

Arek489 11-03-2019 19:33

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3104733)
chcesz, żeby twój silnik przejechał tyle co mk3 ? tuninguj

Wiem że ten silnik nie jest najlepszą bazą na tuning, ale czy przy rozsądnej eksploatacji ten pomysł jest aż taki zły ?

zmulim 11-03-2019 20:49

Odp: Focus mk1 tuning mechaniczny
 
Wg. mnie, gra nie warta świeczki. Nie mówiąc tutaj zupełnie o kwestii legalności takiego rozwiązania. Przy tym przebiegu myślę że nie ma sensu. Ale to tylko moje zdanie.

Harisonl 12-03-2019 05:29

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Przebieg to jedno ale z tego silnika to ty więcej jak 145 to nie wycisniesz. To stary żeliwny silnik z głowica osmiozaworowa. Wycięcie kąta da tyle mocy co nic a z tyłu będziesz czuł tylko więcej smrodu.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Arek489 12-03-2019 09:04

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Nie pierwszy raz słyszę żeby nie kombinować i cieszyć sie autem puki olej nie cieknie, wychodzi na to że musze sobie odpuścić. Pozostaje mi podziękować za rady i życzyć szerokości na drodze :D

Harisonl 12-03-2019 10:03

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Niezrozum nas źle sam mam ten silnik zchipowany na 140 km i tyle styknie. Porostu ten silnik nie ma potencjału do tuningu. Wydasz kasę a efekt będzie mizerny. Oczywiście decyzja należy do ciebie.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

wilku30 12-03-2019 10:25

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Wytnij oryginalnego kata, sprzedasz go jeszcze za parę stówek. Za tą kasę kup metalowego sportowego 200CPSi MagnaFlow. Przy tym zabiegu nie dołożysz dużo, a będzie się silnik lepiej kręcił w górnym zakresie obrotów. Co do zaślepienia EGR, to po tym zabiegu mniejsze spalanie, lepszy kop z dołu. Z minusów wolniejsze nagrzewanie. To wszystko nie da Ci dużo mocy, ale na pewno będziesz odczuwał lepszą reakcję na gaz.

heko 12-03-2019 22:05

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
wycięcie kata w 1.8tdci da ok. hmmm 1-2KM?
nie ma sensu
moc w tym silniku siedzi w układzie wtryskowym, tylko wydajny daje dobre wyniki, inne przeróbki są zbyteczne...przerobiłem tego dziesiątki, wiem co mówię :)

Lightman 14-03-2019 13:56

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3104886)
Nie pierwszy raz słyszę żeby nie kombinować i cieszyć sie autem puki olej nie cieknie, wychodzi na to że musze sobie odpuścić. Pozostaje mi podziękować za rady i życzyć szerokości na drodze :D

A ja Tobie radzę iść swoją drogą.
Może niewiele ugrasz na mocy ale od serii będziesz odstawał. Pamiętaj że konie to nie wszystko ważny jest też moment obrotowy.
Miałem Hondziawkę w która wrzuciłem kupę siana i nie żałuję ani jednej złotówki.
W Smax narazie zrobiłem cheble i obecnie walczę z wyglądem.
Zabieram się za zawias gwint na pneumacie i będę kończył na chipie. Uwierz mi że nie słucham ogółu, traktuje to jako hobby czasami drogim ale dającym sporo frajdy.
Powodzenia!

MAG 14-03-2019 19:36

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Lightman, ja też się nie przejmuję co inni myśla na temat moich przeróbek, ale słucham i wyciągam wnioski.
Jesli jest udowodnione że w tym silniku wycinanie kata absolutnie nic nie daje (poza truciem środkowiska i samego siebie), to poco mam go wywalać?

Zamiast wywalać kasę na przeróbki, które nic nie dają, lepiej sie skupić na tym co i jak można ugrać i poprawić.

Lepiej zainwestować w lepsze hamulce czy zawiechę, bo dzieki temu będzie można lepiej wykorzystać to co siedzi pod maską bez zbytniego kombinowania.

W tych silnikach lepszy IC plus dobry program dadzą max, którego w odczuwalny sposób nie poprawisz "zabawą" z wydechem ani niczym innym.

Arek489 14-03-2019 20:20

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Dzieki wszystkim za rady :D

Katalizator miałem zamiar wyciąć dla lepszego przepływu spalin, ale pomysł z wymianą na sportowy jak najbardziej do mnie przemawia.

Co do egr jeszcze nie zdecydowałem czy go wyczyścić czy zaślepić (Problemy z checkiem nie są mi na ręke)

Wedle zaleceń z mapą przystopuje, miałem rezygnować ale wydaje mi się że zrobiona z zapasem przy cieżkiej nodze od święta raczej nie sprawi że silnik odrazu wypluje tłoki.

Zastanawia mnie jeszcze czy wtryski (po regeneracji) nie przysporzą problemów.

PS: MAG o hamulce sie nie martw, z przodu siedzi zestaw z st170 :)

motorek4612 14-03-2019 20:31

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3106065)
Co do egr jeszcze nie zdecydowałem czy go wyczyścić czy zaślepić (Problemy z checkiem nie są mi na ręke)

Problemu z checkiem nie będzie, ale w gre wchodzi tylko zaslepienie, żeby go mechanicznie wyczyścić to musisz zwalić kolektor.

Arek489 15-03-2019 12:10

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał motorek4612 (Post 3106073)
Problemu z checkiem nie będzie, ale w gre wchodzi tylko zaslepienie, żeby go mechanicznie wyczyścić to musisz zwalić kolektor.

Brałem to pod uwagę, ale skoro problemu nie będzie sprawa jest ułatwiona dzieki 8)

Jeśli macie jakieś pomysły jak postawić foczke na nogi to chętnie posłucham :)

MAG 15-03-2019 23:14

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Cytat:

Napisał Arek489 (Post 3106065)
...
PS: MAG o hamulce sie nie martw, z przodu siedzi zestaw z st170 :)

Bardzo dobry ruch :568:

Na pewno warto wszystko co się da wyczyścić ze złogów, a na koniec program, ale zdecydowanie u kogos kumatego, żeby nie narobić sobie kłopotów g:P

Arek489 16-03-2019 20:48

Odp: chcę zaślepić egr, wyciąć kata, wstawić przelot i na koniec doprawić mapą.
 
Ja się raczej do nich nie zaliczam g:~

Jeszcze raz dzieki chłopaki za rady, teraz pozostaje zrobić z forda bandytę :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.