Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259293)

brthz 23-02-2017 17:54

"Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Z Focusa C-Maksa zamierzam przesiąść się*z powiększającą się*rodzinką na S-Maksa lub Galaxy. Oglądałem kilka egzemplarzy obu modeli i Galaxy to jest to. Ruszyłem w dzikie okolice komisów dookoła Trójmiasta i jeden z egzemplarzy był masakrycznie brudny i tłusty w środku, zaplamiony. Może to kwestia wyprania i pierwszego wrażenia, ale do tego w kilku komisach sprzedawcy ani be ani me, nic nie tłumaczą "masz pan kluczyki, ja będę mył samochody", albo totalna cisza.

I w poszukiwaniach dotarłem do Eurocar Expert w Gdyni. Sprzedawca szybko nas odnalazł, podszedł, zaproponował pomoc, odpowiadał na pytania. Informował o oglądanych S-maksach i Galaxy, że "tu dwumasa do zrobienia", "tu był wymieniany błotnik" po drobnym zderzeniu. Generalnie rozmowa, ludzkie podejście, zdobywanie informacji.

I pytanie o konkret - Galaxy z 2006, przebieg niedużo ponad 200 tys., wymieniany reflektor, prawy przedni błotnik, prawa szybka z przodu - wszystko w 2008 i przednia szybka w 2016. Może nie mówią wszystkiego, ale co sądzicie? Szukać dalej, czy skusić się*na przeglądanie u nich na miejscu, czy jednak dalej auto handle? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Poprzednie dwie fury kupiłem w autohandlu w małym mieście, ze sprawdzaniem tylko w okręgowej stacji i nikt nie był specjalnie skory do ujawniania wad.

slawek-kali 23-02-2017 18:03

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Masz VIN auta? 1 wl. diesel 11 lat i taki biedny przebieg.. hmm.

brthz 23-02-2017 18:08

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2755758)
Masz VIN auta? 1 wl. diesel 11 lat i taki biedny przebieg.. hmm.

VINu nie posiadam. Zapomniałem spisać, ale mogę*podskoczyć jeszcze. Faktycznie, 11 lat w dieslu mało, ale z drugiej strony benzynka S-max 2.0 145km ze 137000 przebiegu z 2007 też podejrzana (właściciel handlu twierdzi, że może się*podpisać pod przebiegiem, ale to samo Eurocar, bo sami sprowadzali z Niemiec) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Chociaż wydawać by się*mogło, że na benzynce ludzie "po mieście" i "raz w roku na wakacje".

suiram1 23-02-2017 18:11

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
ja od nich kupiłem swojego Mondka i jestem zadowolony. cały proces tak jak opisałeś rzeczowo i solidnie.

czeslaw555 23-02-2017 19:39

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Cytat:

Napisał brthz (Post 2755748)
I pytanie o konkret - Galaxy z 2006, przebieg niedużo ponad 200 tys

Eurocar jeszcze nie był przyłapany na korektach, zawsze się sprawdzało to co podawali, jak jest tutaj nie wiem

nigel 23-02-2017 19:58

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Witam. Ja również kupiłem u nich mondeo z pomocą czeslaw555. Mogę polecić.

slider2002 23-02-2017 20:18

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Moje Mondeo też jest od nich. Po dwóch latach mogę śmiało powiedzieć że było zgodne, opisem.

M_A_X_A_M 23-02-2017 20:52

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Sporo aut od nich nie ma ważnego badania, ubezpieczenia i jest na letnich oponach - innymi słowy - nie masz nawet możności przejechać się nimi.
Ja z tego powodu odpuściłem.
Obsługa natomiast sprawia wrażenie rzeczowej, o historii aut opowiadają chętnie.

suiram1 23-02-2017 21:54

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Kupowałem u nich auto w styczniu, faktycznie nie miało zimówek, ale pogoda była podobna do obecnej. Temperatury na lekkim plusie, więc te zimówki do jazdy testowej nie były niezbędne, a badanie było ważne, ubezpieczenie również. Kilkoro moich znajomych u nich też kupowało i nie mieli problemu z badaniem czy ubezpieczeniem.

M_A_X_A_M 23-02-2017 21:59

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Nie wiem jak w Twoim przypadku, w moim jednak (auta sprowadzone) było jak wyżej.

suiram1 23-02-2017 22:04

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Ja kupowałem krajowe

czeslaw555 24-02-2017 00:31

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Cytat:

Napisał M_A_X_A_M (Post 2755976)
Nie wiem jak w Twoim przypadku, w moim jednak (auta sprowadzone) było jak wyżej.

a ktorym to sprowadzonym można jechać na próbę gdy 99% ma założone tablice wyklejanki?

M_A_X_A_M 24-02-2017 07:45

Odp: "Ford z gwarancją" czy od kowala na wsi?
 
Cytat:

Napisał czeslaw555 (Post 2756017)
a ktorym to sprowadzonym można jechać na próbę gdy 99% ma założone tablice wyklejanki?

Próbuję jedynie zwrócić uwagę autorowi wątku, że bardzo wiele aut na placu tego sprzedawcy to auta sprowadzone, którymi nie będzie miał możności się przejechać dla celów testowych, chyba że wystarczy mu 50m po placu, nic ponadto.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.