Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] SYNC2 z Polskim lektorem :) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289015)

leszcz 23-11-2018 21:12

SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Wczoraj wieczorem miałem okazję sprawdzić działanie pierwszego w historii SYNC2 z Polskim lektorem nawigacji :one: (oczywiście na ogyginalnych mapach) . Jak to niektórzy tu mówili (ja też) ,że się nie da . Ale historia potoczyła się jednak inaczej ;) . Trzeba to jeszcze dopracować bo jest czasami ale "kali jeść kali pić" . No ale jednak JEST . Oczywiście umieszczę filmik w stosownym czasie :D


BTW . dla jasności póki co będę jedyną osobą co to robi :D
to taka "łamiąca wiadomość" jak to ktoś tu pisał :lol:

tedi_k 23-11-2018 23:10

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3059450)
...będę jedyną osobą co to robi :D
... :lol:

I niech tak zostanie.
Ja wolę wymieniać Sync2 na Sync3 albo Sync3 bez navi na Sync3 z navi (dla ASO).:one:
Przynajmniej jest to działanie "posuwające czas do przodu" a nie konserwujące rozwiązania na poziomie nie przymierzając np. Nokii N97 z 2008 roku...
BTW - bardzo fajny telefon: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :one:
"Przy okazji" można rozwinąć działalność pod hasłem "uwspółcześnię Ci zawartość Twojej szuflady ze starymi telefonami"...:568:8)
Każdy ma taką szufladę, więc "rynek Ci widzę ogromny"...:one:

BTW2 - ja osobiście bardzo lubię newewsy w stylu "już wkrótce się to wydarzy i na pewno Wam o tym opowiem"... :one:

M-S POWER 23-11-2018 23:20

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Widzialem potwierdzam pierwsze SYNC2 z lektorem PL na oryginalnych mapach.Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej:)

b3zel 24-11-2018 08:37

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
No w końcu, bo już traciłem nadzieję że lektora polskiego nie będzie a tu proszę ;) Świat jest piękny xD

leszcz 24-11-2018 19:09

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
a dodatkowo takie rzeczy ;)

https://naforum.zapodaj.net/thumbs/624eaf28dbae.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/43d62027427c.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a7485ced292d.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8c478e51557b.jpg

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

no i mamy kupę dodatków :one:

A tu mała próbka(trochę nam jeszcze zostało) S2 z lektorem PL na oryginalnych mapkach

cattani75 24-11-2018 20:05

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Fajne, ale... jakim cudem prędkość średnia jest 200 razy wyższa od maksymalnej? :-P

leszcz 24-11-2018 20:07

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 3059813)
Fajne, ale... jakim cudem prędkość

ohhh ... zdjęcie ze stołu (offline) i takie tam pierdoły wyszły .

Danio's 24-11-2018 20:49

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
fajnie że się wam udało, dobra robota, ale podzielam opinię Tadeusza. Ten kto przesiadł się z sync2 na sync3 nie wróci do 2 i nie sądzę że jedynym minusem był brak polskiego lektora.

leszcz 24-11-2018 20:56

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ale kto komu pisze/mówi aby gdzieś wracał ? To jest alternatywa dla rzeszy osób których nie stać na wydanie ponad 2 tyś a i w wielu przypadkach więcej :( . Dlatego powstała idea zrobienia czegoś "extra" . Taki temat wzbudził pewne emocje tak ,że "skrzynka" pęka w szwach :D
To ,że S2 to inna półka niż młodszy brat to wie każdy i sam mam go na pokładzie .

Danio's 24-11-2018 21:20

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
masz rację, dlatego napisałem że dobrą robotę zrobiłeś :) dodając mój dalszy komentarz, miałem to na myśli, że co by nie było robione przy sync2 to i tak nadal będzie to sync2. SYNC3 przybywa na rynku więc ceny idą w dół. Przesiadając się czasami na stole z sync3 na sync2 widać jaka przepaść je dzieli. A tak z ciekawości ile taki PL dla sync2?

Hansolo 24-11-2018 21:32

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Nie mam Sync 3 i mieć nie będę , bo NIE. W Sync 2 wystarczy żeby Yanosik, Google Maps chodziło z telefonu i będzie gitara. Podziwiam ludzi co starają się coś unowocześnić, przystosować. Czy to są ludzie z RU czy z PL nie ma znaczenia. Nie sztuka zamienić Sync 2 na Sync 3 i wydać ok 2 tyś. Fakt , faktem to i ten cały Sync 3 to "zawodnik co się potknął na starcie, przewrócił a teraz biegnie sam na stadionie i myśli, że widownia wiwatuje tylko jemu " ;)

Danio's 24-11-2018 22:17

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
jak to się mówi? nigdy nie mów nigdy. Ja swojego czasu też się zapierałem że a po co mi ten trzeci :)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to co udostępniłeś na megawrzuta, odtwarzanie filmów itd to widziałem już jakiś czas temu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] gdzieś mi uciekł link do osoby której chyba wysyłało się S/N Sync2 i on przysyłał instalkę. Ale jak dobrze pamiętam to kosztowało kilka $$$ :P a screenmirroring dla SYNC2 też gdzieś mi się rzucił w oczy na stronie my friend...

tedi_k 24-11-2018 23:30

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał Danio's (Post 3059858)
masz rację, dlatego napisałem że dobrą robotę zrobiłeś :) ...

Być może "zrobiłeś" a może raczej "została zrobiona":wink:...
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - skonkretyzujmy może trochę Kolego Tomku proszę to "marketingowe ćwierkanie"...
Czy w tym rozwiązaniu są polskie komendy głosowe?
W szczególności do obsługi telefonu oraz nawigacji?:568:
Czy można głosowo określić adres docelowy nawigowania?

Głosowe "przeczytanie" w języku polskim manewrów nawigacji wyraźnie widocznych na wyświetlaczu licznika oraz na ekranie Sync2 uważam za "dokonanie wiekopomne", ale jednak rozwiązujące problem całkowicie wydumany... Nawet kompletna "noga" angielskojęzyczna, po wyciszeniu informacji angielskiego lektora, miała dotychczas praktycznie dokładnie taki sam komfort dojazdu do celu... Takie jest moje zdanie.

Podstawowy problem Sync2 to brak polskich komend głosowych obsługi telefonu i wyboru adresu. Dopóki ten problem nie będzie rozwiązany, to każde pieniądze zapłacone za "ersatze" będą pieniędzmi wyrzuconymi w błoto

cattani75 25-11-2018 09:19

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
BTW w S3 to wybieranie głosowe też działa tak sobie. Kiedyś przejechałem całą trasę w mieście próbując wprowadzić głosowo adres i aż na miejsce się nie udało. Za to zabawę z synem mieliśmy przednią. :-)

Hansolo 25-11-2018 09:33

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Częstym problemem wielu " wybierań głosowych " jest nazewnictwo ulic. To co dla nas jest ul. Piłsudskiego, dla nawigacji często jest Aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego itp. Wtedy wychodzą zabawne sytuacje. Generalnie to " w trasie " w PL nawigacji nie używam i choć to archaiczne wolę atlas/ mapę papierową. Lubię niejako z góry widzieć całą trasę. Jedynie dojechanie do konkretnego adresu często pozostawiam nawigacji. Oznaczenia większości dróg w Polsce już nie są złe, a dodatkowo lubię tą nutkę sentymentalną gdy jako dzieciak w latach 80-tych podróżowałem z rodzicami z książkowym atlasem gdzie były rysunki i opisy polskich aut..

gibaj 25-11-2018 09:59

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3059961)
. Generalnie to " w trasie " w PL nawigacji nie używam i choć to archaiczne wolę atlas/ mapę papierową. Lubię niejako z góry widzieć całą trasę..

popieram jak najbardziej :one:

muffintsi 25-11-2018 11:51

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3059893)
Głosowe "przeczytanie" w języku polskim manewrów nawigacji wyraźnie widocznych na wyświetlaczu licznika oraz na ekranie Sync2 uważam za "dokonanie wiekopomne", ale jednak rozwiązujące problem całkowicie wydumany... Nawet kompletna "noga" angielskojęzyczna, po wyciszeniu informacji angielskiego lektora, miała dotychczas praktycznie dokładnie taki sam komfort dojazdu do celu... Takie jest moje zdanie.

A ja mam zupelnie inne zdanie. Akurat z angielskim nie mam problemow, ale nie kazdy zna ten jezyk. Mam inne podejscie do uzywania nawigacji. przede wszystkim jej slucham, a nie gapie sie w wyswietlacze. Zerkam na uklad skrzyzowania kiedy mam watpliwosc.

Zrobil sam, nie zrobil sam. Jezeli nie to wyjdzie z czasem... Bedzie najwyzej barszczyk na czym ugotowac ;) Zakladac jednak z gory, ze zawsze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] gotuje sobie to danie jest troche nie fair.

Zdzieracie juz winyl z plyty tymi przepychankami.

Swoja droga to forum jest specyficzne. Zdarzylo mi sie, ze chcialem czym sie za free podzielic ot tak, wiec opisalem jak na wlasnej, kupionej w ASO karcie z mapami do FXa zamienic bodaj 3 pliki, aby bez wrzucania spolszczonego bardzo legalnego softu miec wlasnie polskiego lektora. Moderator uznal to za piractwo na miare grzechu wielkiego.

leszcz 25-11-2018 12:23

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3060021)
Zrobil sam, nie zrobil sam.

oczywiście praca zespołowa 3 osobowa.

kaan1 25-11-2018 17:26

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Czy to naprawdę ma znaczenie w jakim języku są te komendy? W nawigacji to mamy kilka komunikatów, które zrozumie każdy nawet z podstawową znajomością języka angielskiego, względnie nauczy się ich w ciągu pierwszego przejazdu. Czy jak odsłuc***ę muzykę, to ma znaczenie że mogę podać nazwę artysty lub utworu w języku angielskim? Przecież większość utworów jest w języku angielskim i polskie komunikaty nic tu nie pomogą.

Takie nacje jak Holendrzy czy Szwedzi już dawno zrozumiały że to błogosławieństwo móc na codzień komunikowac się w jeżyku angielskim i uczyć się go naturalnie od małego, gdy np. wszystkie filmy wyświetlane są naturalnej ścieżce dźwiękowej z napisami.

Czego brakuje w Sync 2, to Google maps z interfejsem obsługi mapy jak w smartfonie - a do tego niestety potrzebny jest ekran pojemnościowy a nie rezystancyjny. Reszta w mojej opinii nie ma znaczenia - wyścig na miarę kolejnych wersji Androida z coraz bardziej wycudowanymi nazwami na miarę kosmetyków do pielęgnacji auta. Jak już rozmiar nie będzie robił wrażenia to się pjawi 4K, 8K, AMOLED itd. wraz z opcją obracania ekranu aby kierowca nie nudził się leżąc na plecach i oczekując na pomoc po dachowaniu auta. Świeże wrażenie to może zrobić obraz holograficzny 3D na szerokość przedniej szyby

muffintsi 25-11-2018 17:44

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Uzytkownikami sa rozni ludzie, rowniez tacy ktorzy wola swoj natywny jezyk obslugujac sprzety czy sluchajac tych paru komunikatow. Dla jednych to wazne dla innych zbytek.

Ja w aucie moge miec polski lub angielski.

Mam tez w pewnych kwestiach radykalne zdanie...
Uwazam ze np w przypadku systemow serwerowych wrecz powinno sie zakazac tlumaczenia. Administrowanie polska wersja Windows Server to jest koszmarek. Jak mam szukac chocby nazwy serwisu w tym spolszczonym szicie to klne jak Polak, kosc z kosci po naszemu.

Polski jezyk powinien byc dostepny na poziomie koncowego uzytkownika. Nie wazne czy to pralka, tv, samochod czy inny termomiks.

Hansolo 25-11-2018 18:15

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3060164)
Polski jezyk powinien byc dostepny na poziomie koncowego uzytkownika. Nie wazne czy to pralka, tv, samochod czy inny termomiks.

Dokładnie tak. Salon samochodowy w PL to nie Aliexpress. W Polsce i w polskiej sieci sprzedaży , nowe samochody powinny mieć obsługę polskich komend . Jeśli ktoś woli angielskie czy tureckie jego sprawa. Trochę to dziwne, że za grube pieniądze , polski klient jest walony w d..pę bez zabezpieczenia. Jeśli auto z indywidualnego importu to już wybór użytkownika, ale w Polsce ma być po polsku. To nie kwestia nacjonalizmu i zaściankowości. Tu chodzi o fakt że powinniśmy być traktowani na równi. Czy to euro, funt , czy złoty , dla producentów daje zysk i powinni to respektować.
Co mi po systemie który w sofcie ma zapisane " niech się bambus języków uczy " .
Dodam tylko że muzyka po angielsku skończyła sie z końcem lat 90-tych ;) Wole polską od 70 do końca 90-tych .

tedi_k 25-11-2018 21:30

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał cattani75 (Post 3059948)
BTW w S3 to wybieranie głosowe też działa tak sobie. ...

Wątek nie o Sync3, ale jednak odpowiem - wybieranie głosowe w S3 działa poprawnie. Nazwa miejsca rozpoznawana jest po 3 słowach i następnie konkretyzowana z listy wyboru. Nazwy rozpoznawane są wg formalnej nazwy ulicy z oficjalnego katalogu ulic. Nazwy "zwyczajowe" albo "potoczne" nie są rozpoznawane i trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić.:568: "Manie z tego ubawu" nic w tej kwestii nie zmieni. Jak jest Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego to skrócić możemy co najwyżej do "Aleja Marszałka Józefa" a skracanie do "Aleja Piłsudskiego" nic nie da. No poza ubawem...
Tak działa większość systemów na obecną chwilę. Dodanie do rozpoznawania nazw sztucznej inteligencji dopiero przed nami...:one:

BTW - @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jakoś nie widzę Kolego Tomku odpowiedzi na wyżej zadane pytanie... Zbyt skomplikowane?

Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3060172)
...powinny mieć ....

Ładne sformułowanie. Często używane. Bez żadnego wpływu na rzeczywistość.
Ford przez 2 lata "szedł w zaparte", że LangPack 2 z Sync2 zawiera język polski. Ja zawsze to tłumaczę tak, że nawet go tam zamówił. Zapomniał jedynie uregulować należności za polszczyznę...
A Microsoft patrzył na przelewy a nie na zamówienie... O tyle to wytłumaczalne, że sam MS dalej zamawiał języki z firmy Nuance i nie uśmiechało mu się wydawać kasę na Forda zamiast Forda...
A o polskich odbiorcach aut na F nawet przez chwilę nikt nie pomyślał... Są abstrakcyjni. Kasa jest realna. :568:

lukaszooo 25-11-2018 21:42

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Nikt nie zadał podstawowego pytania. Ile taka łatka będzie kosztować ?

tedi_k 25-11-2018 21:46

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3060275)
Nikt nie zadał...

Zadał, tylko już zniknęło...:wink: Tu się nie odpowiada na takie woprosy... Tylko PW...

lukaszooo 25-11-2018 22:28

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Fajnie było by znać szacunkowe koszta bo np za 1000zł to mija się to z celem.

Hansolo 25-11-2018 22:40

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Duży popyt + niska podaż . Reszta znana :one: Kiedyś wszystko będzie powszechne, jak chip tuning pod Biedrą czy przydomowym garażu ;)

kaan1 26-11-2018 08:35

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3060172)
Trochę to dziwne, że za grube pieniądze , polski klient jest walony w d..pę bez zabezpieczenia. Jeśli auto z indywidualnego importu to już wybór użytkownika, ale w Polsce ma być po polsku.

Jak komuś zależy i jest to dla niego sprawa pierwszorzędna to wybierze inna markę. Wtedy producent sam zastanowi się czy warto czy nie. Idąc takim tokiem rozumowania, to po co instalują mapy na całą Europę. Jeśli obsługa ma być w języku polskim, innej nazwy jak tej w Polsce poprawnie się nie wprowadzi. To jak już robia wersję w pełni polską to niech i mapa będzie okrojona do Polski ...

Hansolo 26-11-2018 09:01

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 3060365)
To jak już robia wersję w pełni polską to niech i mapa będzie okrojona do Polski .

Totalna bzdura. Ceniłem Twoje posty, ale teraz to ten sznyt "sfiatowy" mnie osłabił.

kaan1 26-11-2018 09:11

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Ale ja tutaj mam prosty dylemat:
- miec interfejs polski i korzystać z pełnej funckjonalności ale tylko w Polsce
- mieć angielski, móc korzystać z okrojonej funkcjonalności w całej Europie

Wybieram angielski i okrojoną funkcjonalność. Nic poza tym. Co mi da nawigacja z mapą na Europę w połączeniu z wybieraniem głosowym w języku polskim?

Aby całe ten pomysł działał, przy różnorodności nazw i wymowy w Europie, mapy powinny być kojarzone z językiem obsługi. Inaczej nie ma wyjścia - jeden język wspólny (polski czy angielski) i kompromis.

zenq 27-11-2018 13:32

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 3060389)
Co mi da nawigacja z mapą na Europę w połączeniu z wybieraniem głosowym w języku polskim?

Za granice nigdy nie jezdziles? Tzn ze jak jedziesz do niemiec to juz musisz wszystko dyktowac w jezyku niemieckim? I system o manewrach ma cie informowac po niemiecku? Dziwne rozumowanie.

kaan1 27-11-2018 15:02

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3060951)
Za granice nigdy nie jezdziles? Tzn ze jak jedziesz do niemiec to juz musisz wszystko dyktowac w jezyku niemieckim?

No właśnie jeździłem i wiem, że jak nie znam języka danego kraju i próbuję wymówic nazwę punktu docelowego wg mojej wymowy a nie wymowy w danym kraju, to system głupieje. Akurat wskazówki nawigacji (czy po niemiecku, czy po angielsku, czy po polsku) nie są dla mnie problemem. Gdybym nawet nie zrozumiał co do mnie mówi (o co naprawdę trudno) to mi zegary podpowiadają.
Ale jeśli nie znam poprawnej wymowy nazwy geograficznej lub POI, to system mnie nie zrozumie. Więc nazwy i tak się wstukuje z ekranu - więc po co mi ta komunikacja po polsku?

Jak mi nie wierzysz to wyobraź sobie, że jesteś na lotnisku w Paryżu (odebrałeś znajomych), masz polską nawigację, a oni proszą Cię o podwiezenie do hotelu w Aulnay-sous-Bois. I spróbuj tego manewru z Sync 3 w wersji polskiej.

Hansolo 27-11-2018 15:40

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Za granicą sobie wklepiemy, a w Polsce powiemy. Niemiec kupując auto ma wybieranie po niemiecku i niech w Polsce dojedzie do Szczuczyna czy Szczebrzeszyna szprechając do mikrofonu. Auto na rynek PL - udogodnienia i pełna funkcjonalność na terenie PL . Czy to coś nadzwyczajnego, jakieś wyimaginowane żądania ?

kaan1 27-11-2018 19:07

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Oczywiście to nie jest żadne wygórowane wymaganie. Jeśli ktoś uważa że mu wystarczy to nie ma problemu. Mnie jednak się marzy system który będzie "kumał" zawsze i wszędzie w Europie - i jestem się w stanie poświęcyć nawet za cenę obsługi w obcym języku - z których największe szanse rokuję j.angielskiemu (wiem że Francuzi i Niemcy zawsze będą protestowali). Na codzień doceniam język ojczysty i jego pielęgnację - ale jest tysiąc lepszych okazji aby to praktykować niż obsługa samochodu, który z założenia kojarzy się z mobilnością. Zwłaszcza w Europie - ruszając z miejsca zamieszkania w mniej niż pół dnia znajdziemy się w obrębie przynajmniej nastu różnych jężyków obcych i gdzie interaktywny system nawigacji w jednym rodzinym języku, traci swoją funkcjonalność w mgnieniu oka. Już nawet nie wspomnę o komunikatach drogowych, ostrzeżeniach czy opisach przy znakach drogowych rejestrowanych przez systemy w pojeździe. No chyba, że ktoś wprowadzi AI i system będzie wszystko płynnie tłumaczył z wykorzystaniem geolokacja.

keiw 27-11-2018 20:30

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3059450)
BTW . dla jasności póki co będę jedyną osobą co to robi :D

Czy można zrobić to zdalnie czy musisz mieć auto "w rękach"?

leszcz 28-11-2018 10:22

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
w tej chwili można bez większych problemów zrobić zewnętrzną nawigację NAVITEL( chodzi z tej samej karty co oryginalna navi i mapy Q2 z 2018r) + mirroring + video z pena. Można wysłać do mnie sam APIM i wgra się nowe funkcje w 10min :one: .
Głos komunikatów głosowych w oryginalnych F7 nadal jak dla mnie kulawo działa i pracujemy nad komunikatami . Ale można korzystać na zewnętrznej nawi z kilkoma głosami PL i zapewnie aktualniejszymi danymi nawigacyjnymi :D

muffintsi 28-11-2018 10:42

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Jak ktos chce powalczyc z sync2 samodzielnie, to polecam przeszukac porzadnie XDA :)

leszcz 28-11-2018 11:11

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał muffintsi (Post 3061337)
sync2 samodzielnie, to polecam przeszukac porzadnie XDA

nie działa ten przepis

totek2 29-11-2018 20:47

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Jak coś to też mogę pomóc w tym temacie :)

Hansolo 30-11-2018 19:19

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Cytat:

Napisał totek2 (Post 3062097)
Jak coś to też mogę pomóc w tym temacie :)

Napisz na PW jak szeroki ten temat ;)

wtmar 30-11-2018 20:14

Odp: SYNC2 z Polskim lektorem :)
 
Co wnosi aktualizacja oprogramowania sync 2 aktualnie 4.66.5?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.