Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Brak rekacji centralnego zamka na pilota. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182177)

virusgt 14-05-2013 12:29

Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Witam,
Szukałem ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a jest on następujący od jakiś 2 miesięcy Focus przestała reagować na pilota od centralnego, z kluczyka normalnie działa, odłączyłem akumulator,bez rezultatu , zaprogramowałem ponownie kluczy wszytko poszło ok piknęło ze zaprogramował a on dalej nie działa już nie mam pomysłu co to może być, samochód niby gada z pilotem ale nie przekłada się to na centralny zamek .

maxor000 11-01-2014 16:52

Centralny zamek problem z pilotem
 
Witam. Mam identyczny problem ze sterowaniem centralnym zamkiem z pilota, raz działa raz nie, natomiast z kluczyka działa bez zarzutu. Bateria została wymieniona, a pilot został zaprogramowany na nowo. Nic to nie dało. Proszę o jakieś porady.

kubaw20055 11-01-2014 18:08

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Są 3 możliwości:

- bateria jest zbyt słaba lub zła (powinna być CR2032)

- występuje brak kontaktu pomiędzy płytką i baterią - trzeba podgiąć blaszki do góry

- do płytki pilota dostaje się wilgoć i zrobiła swoje :(

maxor000 19-01-2014 11:38

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Bateria nowa napięcie 3V, styki sprawdzone, płytka pilota wygląda ok. Może jest jakiś sposób żeby sprawdzić pilota.

kubaw20055 19-01-2014 11:43

Odp: Brak rekacji centralnego zamka na pilota.
 
Pilota można sprawdzić testerem w jakimś punkcie dorabiania kluczy lub spróbować go zaprogramować w jakimś innym Fordzie, jeśli jest taka możliwość. W Focusach często psuje się GEM, dlatego trzeba się upewnić czy to na pewno wina kluczyka

linkinfan 07-09-2014 20:36

Pilot centralnego zamka nie działa
 
Witam.

Mam problem z pilotem centralnego zamka. Samochód to Focus Mk2 z 2005 roku, który kupiłem nie dawno i jak do tej pory wszystko z pilotem było w porządku. Problemy zaczęły się nie dawno, mianowicie pilot działa tylko co któryś raz, nie da się go zaprogramować (samochód wchodzi w tryb programowania potwierdzony dźwiękiem, ale naciskanie guzika nic nie powoduje). Mam dostęp do kluczyka z Mondeo Mk3 ale jego również nie mogę zaprogramować w Focusie.

Jakieś pomysły co sprawdzić, gdzie szukać usterki?

Z góry dzięki za pomoc

salom 07-09-2014 20:39

Odp: [Focus MK2]Pilot centralnego zamka nie działa
 
Wymień baterię w kluczyku na nową, może ona jest przyczyną.

linkinfan 07-09-2014 21:31

Odp: [Focus MK2]Pilot centralnego zamka nie działa
 
Zapomniałem dodać, że zegarmistrz sprawdzał baterię i twierdzi, że jest dobra.

salom 08-09-2014 14:06

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Sprawdzana, a nowa to dwie rzeczy. Podegnij jeszcze blaszki w pilocie które dotykaja bateri, i załóż nową, nie żałuj 5 zł, bo może to ona, Volty stara ma, ale siły czyli Amperów już nie.

kubaw20055 08-09-2014 17:50

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Może problem nie tkwi w pilocie a w samym module i dlatego nie da się zaprogramować kluczyka ?

linkinfan 08-09-2014 20:04

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Koledzy a gdzie znaleźć moduł? Wiem gdzie jest skrzynka bezpieczników ale co dalej?..

tedi_k 08-09-2014 20:40

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Za podsufitką w okolicy lampki oświetleniowej.

linkinfan 13-09-2014 16:12

Odp: Pilot centralnego zamka nie działa
 
Nie mogę znaleźć tego modułu ale teraz to najmniejszy mój problem. Focus po przestaniu tygodnia rzucił palenie, wyświetla "usterka układu silnika" i immo szybko błyska...

adrian8891 19-10-2015 20:51

Jak naprawić centralny zamek - brak reakcji na pilota
 
Witajcie!
Czytałem już dość sporo na temat problemu centralnego zamka w Focusach (mk2). Niestety u mnie problem jest nietypowy bo:

1. Otwieranie/zamykanie z pilota - nie działa
2. Otwieranie/zamykanie kluczykiem w zamku - działa (w pełnym zakresie - wszystkie drzwi + bagażnik)
3. Po otwarciu kluczykiem nie dezaktywuje się autoalarm co skutkuje natychmiastowym "wyciem" po otwarciu drzwi
4. Robiłem resynchronizacje z pilotem (oryginalnym) i ten proces kończy sie sukcesem - sygnałami dźwiękowymi. Swoją droga, wiecie jak emocjonujące jest synchronizowanie pilota przy wyjącym autoalarmie?! :razz::razz:
5. Wyjmowałem bezpiecznik 55 oraz.....75(?) tak czy siak, wszystkie które dotyczą centralnego zamka. Czas wyjętego bezpiecznika to około minuty.
6. Nawet po tych wszystkich zabiegach niestety centralny zamek nie reaguje z pilota.

Ach, samochód jakby rozpoznaje kluczyk bo bez problemu można odpalić silnik.


Czy to już czas na ASO czy mogę coś jeszcze zrobić we własnym zakresie?

kaluz 20-03-2016 17:39

Problem z centralnym zamkiem
 
Witam z góry przepraszam jeśli umieściłem ten temat w złym miejscu ale na forum jestem nowy i jeszcze nie bardzo go ogarniam. Ale do rzeczy ...dwa miesiące temu kupiłem focusa z 2005r. nie działał w nim centralny zamek. Zeszło mi trochę zanim sie za to zabrałem miałem zacząć od wymiany bateri w pilocie bo ponoć nie były wymieniane ale nagle centralny sam postanowił działać...niestety nie trwało to długo;(..baterie wymieniłem ale nic to nie dało i nie bardzo wiem jak sie za to zabrać i od czego zacząć. Z góry dziękuje za rady i pomoc

tomch77 21-03-2016 21:33

Odp: Jak naprawić centralny zamek - brak reakcji na pilota
 
Cytat:

Napisał adrian8891 (Post 2471940)
Ach, samochód jakby rozpoznaje kluczyk bo bez problemu można odpalić silnik.


Czy to już czas na ASO czy mogę coś jeszcze zrobić we własnym zakresie?

Alarm masz fabryczny (czujniki razem z lampką oświetlenia wnętrza obok lusterka), czy jakaś dokładka?

hafer 02-02-2017 21:11

Pilot przestaje działać.
 
Witam,
Poczytałem inny temat i nie mogę znaleźć rozwiązania. Kupiłem dla dziewczyny Focusa 2006r. Wszystko fajnie pięknie ale od niedawna słabo działa pilot. Trzeba praktycznie podejść pod samo auto i dopiero za którymś razem zareaguje. Niedawno wymieniałem baterie więc to raczej nie one. Ktoś miał taki przypadek? Jakieś porady? Dodam, że jak kupiłem auto to nie kombinowałem z elektryką nic a akumulator ma 94% sprawnośći. LPG założone ale to nie ma raczej nic do tego. No i zmieniłem żarówki tablicy rejestracyjnej na podświetlanie diodowe ale to też raczej nie ma nic do tego.
Ktoś coś?

Lukasz2525 02-02-2017 21:30

Odp: Ford Focus Mk2 1.6 ben Problem z pilotem
 
Za malo szczegolow , na jakich oponach stoi auto ?

voodo 03-02-2017 08:45

Odp: Ford Focus Mk2 1.6 ben Problem z pilotem
 
Rozbierz pilot i sprawdź jak wygląda płytka. Miałem taki sam problem, najpierw pogorszył się zasięg pilota i musiałem mocniej wciskać przycisk aż doszło do tego, że przestał całkowicie działać. Po rozebraniu okazało się, że włącznik całkowicie oderwał się od płytki, po przylutowaniu pilot działa idealnie.

irosz 03-02-2017 08:53

Odp: Ford Focus Mk2 1.6 ben Problem z pilotem
 
Ja miałem podobny przypadek. Okazało się że styki pomiędzy baterią a płytką nie przewodzą dobrze. Po lekkim podgięciu i wyczyszczeniu kontaktorem działa wyśmienicie.

dk26 14-12-2017 22:14

Pilot przestaje działać.
 
Cześć,
mam problem z pilotem do samochodu. Otóż przestał działać, stwierdziłem że to pewnie bateria i wymieniłem. Pilot zadziałał kilka razy, może z 5 i znowu nie działa. Gdzie szukać przyczyny?

langolier 14-12-2017 22:16

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Cytat:

Napisał dk26 (Post 2901707)
Cześć,
mam problem z pilotem do samochodu. Otóż przestał działać, stwierdziłem że to pewnie bateria i wymieniłem. Pilot zadziałał kilka razy, może z 5 i znowu nie działa. Gdzie szukać przyczyny?

Sprawdź napięcie baterii. Może uszkodzenie pilota ją rozładowuje ?
A w ogóle to poużywaj zapasowego kluczyka.

dk26 14-12-2017 22:20

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Zapasowy kluczyk mam tylko ten bez pilota (nie scyzoryk).
Ewentualne uszkodzenie pilota to już tylko serwis forda czy jest jakaś inna możliwość?

hindus 15-12-2017 04:40

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Możesz spróbować triku z restartem - odłącz akumulator na 5 minut, podłącz i spróbuj jeszcze raz. Oczywiście kod do radia będzie trzeba wpisać na nowo.

Tarmas 15-12-2017 04:58

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Jakby się okazało, że pilot padł kompletnie, to możesz kupić na Allegro inny od Focusa czy od Fiesty. Zostawiasz sobie część z grotem i część z pastylką immobilizera, a podmieniasz część z przyciskami i elektroniką pilota.

Potem programujesz wg instrukcji obsługi.

Wyjdzie milion razy taniej niż ASO.

Przypadkiem skorzystałem z tego patentu. Odkleiło mi się logo Forda z kluczyka, co mnie strasznie drażniło, więc kupiłem używkę od Fiesty żeby tylko mieć logo. Parę dni po tym, jak przyszedł ten nowy kluczyk, padł mi oryginalny pilot.

dk26 15-12-2017 08:58

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Spróbuję odłączyć akumulator, kod do radia gdzieś jeszcze mam więc to nie problem.
Dla odmiany dzisiaj wszystko działa ok, pilot nawet z daleka łapie bo bateria jest nowa (to było moje pierwsze podejrzenie). Już sam nie wiem co mam o tym myśleć.

hindus 15-12-2017 09:20

Odp: Pilot przestaje działać.
 
Spróbuj, na pewno nie zaszkodzi, a może akurat to zawieszający się moduł w samochodzie jest problemem. Ale powrót działania wskazuje raczej na winę pilota, może gdzieś na płytce jest zimny lut i raz styka, a raz nie? Spróbuj go ponaciskać w różnych miejscach i zobacz, czy w końcu złapie. Jeśli tak, rzeczywiście może wystarczy przełożyć pastylkę i grot do nowego pilota.

chmieeeelu 24-02-2018 00:34

Pilot tylko nie otwiera drzwi
 
Witam!

Nie mogę otworzyć auta pilotem. Zamykanie drzwi jak i otwieranie klapy tylnej z pilota działa prawidłowo. Dodatkowo gdy otworzę drzwi kluczykiem i nie włączę szybko zapłonu to uruchamia się alarm. Bateria nowa.

Antej 24-02-2018 06:05

Odp: Pilot tylko nie otwiera drzwi
 
Mikrostyk od ktwierania w elektronice pilota pewnie brudny/rozpadl sie/ odlutowal.
Alram działa Ci poprawnie, wejscie "na grot" tak jest rozpoznawane.

chmieeeelu 24-02-2018 12:30

Odp: Pilot tylko nie otwiera drzwi
 
Chodzi o te styki? Proszę kliknąć w link, ponieważ obraz zamieściłem na dysku google.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 24-02-2018 13:00

Odp: Pilot tylko nie otwiera drzwi
 
Wyjmij plytke to zobaczysz trzy "guziki"

chmieeeelu 26-02-2018 16:48

Odp: Pilot tylko nie otwiera drzwi
 
Antej miałeś rację. Wina leżała po stronie urwanego mikrostyku. Właśnie skończyłem lutować. Działa! Dziękuję! Dla zainteresowanych wstawiam foto mikrostyku. Należy kliknąć w link.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

makusz87 04-06-2018 17:03

Odp: Jak naprawić centralny zamek - brak reakcji na pilota
 
Witam wszystkich mam dokładnie taki sam problem co adrian8891. I brak mi już pomysłów co zrobić. może ktoś ma jakieś pomysły?

hindus 04-06-2018 19:59

Odp: Jak naprawić centralny zamek - brak reakcji na pilota
 
Odłączyć akumulator na 2 minuty i podłączyć ponownie. Może moduł się zawiesił jakoś...

makusz87 04-06-2018 22:54

Odp: Jak naprawić centralny zamek - brak reakcji na pilota
 
Dobra Panowie znalazłem problem. Pilot się rozprogramowal. A rozwiązanie działa na wszystkie mk2.

Procedura
Wkładamy niezaprogramowany kluczyk do stacyjki.
Przekręcamy kluczyk do pozycji II, a następnie do pozycji 0. Czynność powtarzamy 4 razy w jak najkrótszym czasie. Wejście w tryb parowania pilota zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym.
W czasie nie dłuższym niż 10 sekund naciskamy dowolny przycisk na pilocie. Zaprogramowanie pilota zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym.
Przekręcamy kluczyk do pozycji II, a następnie do pozycji 0.

Jeśli komuś pomoże to się cieszę.

djrampl 01-07-2019 20:19

Nie działa pilot centralnego
 
Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum. I od razu proszę o pomoc.

Focus 2006 1.8 diesel kombi

Centralny działa tylko przy manualnym przekręcaniu zamka w drzwiach kierowcy i od środka.

Dodatkowa rzecz jaką wyczytałem to, że po przekręceniu kluczyka w drzwiach powinny zaświecić się migacze. Potwierdzając zamknięcie/włączenie alarmu. Niestety w mojej wersji tego nie ma. Kluczyk to nie scyzoryk.

Chciałbym dowiedzieć się jakie są najczęstsze przyczyny nie działania pilota.

Próbowałem programować. Ale wchodzi do momentu dania sygnału dźwiękowego i po naciśnięciu klawisza na pilocie brak odzewu. Z góry dziękuje za odpowiedź

Waldekpoznan 01-07-2019 20:22

Odp: Nie działa pilot centralnego
 
Głupie pytanie bateria dobra?

djrampl 01-07-2019 20:29

Odp: Nie działa pilot centralnego
 
Cytat:

Napisał Waldekpoznan (Post 3148255)
Głupie pytanie bateria dobra?


Wymieniłem baterie, poprawiłem styki. Poprawiłem wszystkie połączenia lutowane pod mikroskopem na układzie(płytce)

Tutaj moje, możliwości się skonczyły:P

hindus 02-07-2019 20:49

Odp: Nie działa pilot centralnego
 
Zrób reset układu centralnego zamka przez odłączenie akumulatora na dwie minuty.

halukuba 04-07-2019 07:44

Re: Odp: Nie działa pilot centralnego
 
Cytat:

Napisał Waldekpoznan (Post 3148255)
Głupie pytanie bateria dobra?

kolejne moje: czy bateria w dobrym kierunku ułożona?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.