Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Polskie przepisotwórstwo. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218225)

W@SP 18-01-2015 08:46

Polskie przepisotwórstwo.
 
Witam Fordziarzy.Chciałbym wszcząć dyskusję na temat tworzenia prawa drogowego,przepisów oraz stanowisk odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na polskich drogach.Odnośnie tego o czym wspomniałem w moim poprzednim temacie na razie nie będę pisał.Chciałem przedstawić jeden z przykładów argumentacji utworzenia nowego stanowiska w rządzie.Oczywiście niniejszy "pasożyt" będzie zajmował się naszym bezpieczeństwem.Poniżej część tekstu...

"Uzasadnienie: jeśli to ocali choć jedną osobę…

Najlepiej jednak słabość tego dokumentu pokazuje uzasadnienie do proponowanych zmian. W piśmie podpisanym przez wiceministra Rynasiewicza nie wskazano żadnych konkretnych efektów, które przyniesie powołanie rządowego pełnomocnika. Uznano, że wystarczy ocalenie jednej osoby na drodze. To nie żart:
„Mając na uwadze jednostkowy koszt ofiary śmiertelnej na polskich drogach, który wynosi ok. 2 mln zł, jeżeli wprowadzenie powyższych zmian przyczyni się do uratowania chociażby 1 osoby zabitej, szacowane oszczędności wyniosą ponad 2 mln zł rocznie” – czytamy w dokumencie."

A to link do tego artykułu::568:

http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/no...ejszy-projekt/

hak64 18-01-2015 11:17

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2335350)
szacowane oszczędności wyniosą ponad 2 mln zł rocznie

Taaaak, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że ów pełnomocnik, w randze sekretarza stanu, będzie miał biuro, sekretarkę, kilku zastępców i pracowników terenowych.
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2335350)
Oczywiście niniejszy "pasożyt" będzie zajmował się naszym bezpieczeństwem.

Co do statusu pełnomocnika, trzeba przyznać Ci rację, natomiast w kwestii roli, jaką ma on pełnić i czym się zajmować, mam nieco odmienne zdanie. Sądzę bowiem, że dziurawym budżecie naszego rządu znalazła się jakaś fałdka, w której ostały się niemałe pieniądze, a skoro jest kasa, należy zatem znaleźć sposób na jej "celowe" wykorzystanie. Nie jest to jednak sytuacja, w której konieczność wykonania jakiejś pracy wymusza stworzenie etatu, tu mamy do czynienia z tworzeniem etatu w celu wyprowadzenia kasy.

W@SP 18-01-2015 11:36

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Czyli generalnie "pasożyt" karmiony przez innych "pasożytów"...:619:

W@SP 19-01-2015 20:31

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Widzę,że mało interesujący temat w związku z tym przedstawiam do analizy wykres.Proszę o zwrócenie uwagi na 2007 rok(wprowadzenie pewnego przepisu mającego zmniejszyć ilość ofiar) oraz rok 2011...

http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/po...niej-niz-2013/

wydra 19-01-2015 20:37

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2336461)
.Proszę o zwrócenie uwagi na 2007 rok(wprowadzenie pewnego przepisu mającego zmniejszyć ilość ofiar) oraz rok 2011...

Więcej samochodów i mniej wypadków - nakaz jazdy na światłach jak widać przynosi duże korzyści dla naszego bezpieczeństwa.

Jeden temat Ci zamknęli, to będziesz drążył teraz w drugim nadal to samo?

gregor75 19-01-2015 21:13

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
W@SP wbijaj na cb , tam podyskutujemy :)

W@SP 19-01-2015 21:54

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Nigdy nie miałem CB...;-)))

Polecam jeszcze dwa inne tematy:

http://www.auto-swiat.pl/prawo/swiat...orzystac/py6bw

http://www.brd24.pl/rozmowy/dr-tomas...wione-swiatla/

lukaszek_socho 19-01-2015 21:56

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
CB = forumowy chatbox ;)

Magik123 20-01-2015 21:45

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Przeciez to jakiś Troll internetowy, a wy wdajecie sie w bezsensowną dyskusję która i tak ma jeden cel, wszystkich przeciągnąć pod właściwy durnowaty temat o wyłączeniu świateł, zresztą AVATAR sam za siebie mówi.
Znowu kolejne tematy o jakis idiotach którzy w PL myslą tylko o sobie i o tym żeby się nachapać za rządowe albo unijne pieniądze, narobic wokół siebie szumu i po cichu sie ulotnić.
Po co kolejny troll w tym i tak zepsutym rządzie? Niby co on bedzie robił?
Chyba razem z Sikorskim założą spółkę pt. "Jeździj ile chcesz, Państwo stawia"
Ja proponuje naszemu trolowi aby przestał używać światła w domu, niech razem z nim przyłączy się jego cała rodzina, to przynajmniej przyczynią się do zmniejszenia zatruwania naszego środowiska i dziury ozonowej g:D

W@SP 21-01-2015 06:31

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Prawdę mówiąc niepowinienem nawet tego cytować ponieważ z samej treści można wywnioskować brak logiki w rozumowaniu.W szczególności w części tekstu na temat idiotów.Otórz ja w przeciwieństwie od wszystkich maniaków podświetlania asfaltu w dzień mam na uwadze fakt,że przez ten przepis motocykliści przestali być widoczni dla tego typu "kierowców" ponieważ po prostu nie wyróżniają się na drodze jak przed wprowadzeniem nakazu.Przepraszam-radzą sobie jak mogą i zaczęli jeździć na drogowych.I podejmując próbę zmiany przepisu nie mam w tym żadnego interesu prywatnego.Jedynym celem jest powrót do normalności.Niestety najpierw trzeba wygonić trola ze swojej głowy u siebie by to zrozumieć,a potem szukać troli gdzie indziej!
Ale nie ma się co dziwić,że mamy takie prawo jakie mamy.Wystarczy spojrzeć na pierwszy wyrok w sprawie rolnika ,któremu komornik ukradł traktor...
A od mojej rodziny się odstosunkuj,bo za któtki jesteś...


To nie cytuj, bo to nie zgodne z regulaminem forum §7.

TOMAS 21-01-2015 10:39

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2337231)
że przez ten przepis motocykliści przestali być widoczni dla tego typu

Rozwaliłeś mi nadgarstki, motor ma jedno światło z przodu a auto ma dwa.
Nawet jak spali się jedno to druga lampa i tak jest oświetlana pozycją.
No chyba że motocyklista wozi dwie lampy z przodu zamontowane na końcu kija od szczotki udając samochód :D :D :D

peter79 21-01-2015 12:00

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Z tymi światłami to mam wrażenie, że koledze @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] coś dzwoni, ale nie wie w którym kościele. Mianowicie z artykułu Auto Świat wynika jasno, że jest pewien problem ze światłami typu led przeznaczonymi tylko do jazdy podczas dobrej przejrzystości w dzień. Nowe auta, które wyposażone w tego typu światła zazwyczaj są wyposażone również w czujnik zmierzchu i automatycznie się przełączają na światła mijania po zmroku, natomiast sam czasami widziałem jak padał deszcz, śnieg, była mgła widoczność była słabsza, a większość kierowców jechała nadal na światłach "dziennych" (bez tylnych świateł, przeciwmgielnych )ponieważ podświadomie wie, że światła ma włączone i po prostu zapomina przełączyć na światła mijania, tutaj nie jestem pewien, ale przepisy mówią, że w dzień podczas np. deszczu kierowca jest zobowiązany włączyć pełne oświetlenie pojazdu (tj światła mijania). Pisałem o tym kiedyś w temacie światła skandynawski ponieważ sam mam takie włączone (dzięki tediemu) kiedyś w dzień podczas mgły czujnik zmierzchu nie zareagował i nie mogłem włączyć przeciwmgielnych, ani halogenów musiałem przełączyć na światła mijania. Producenci muszą jeszcze popracować np. jest deszcz, śnieg to również czujnik deszczu załącza światła mijania.
Reasumując światła muszą zostać ponieważ pomagają...

kordyl 21-01-2015 13:29

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał TOMAS (Post 2337323)
No chyba że motocyklista wozi dwie lampy z przodu zamontowane na końcu kija od szczotki udając samochód

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Juzek 21-01-2015 14:37

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał peter79 (Post 2337374)
Producenci muszą jeszcze popracować np. jest deszcz, śnieg to również czujnik deszczu załącza światła mijania.

Fakt, wystarczyłaby modyfikacja sterownika, żeby w momencie wykrycia opadu na szybie włączył wycieraczki jak i światła mijania.

boncio 21-01-2015 15:44

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2337477)
w momencie wykrycia opadu (...) włączył (...) światła mijania

Panowie taka opcja jest dostępna w Fordzie od roku 2010, czyli z lekka ponad 4 lata i nazywa się "światła deszczowe" :D Automatycznie włącza mijania jak pada deszcz, a wycieraczki pracują w trybie ciągłym. Można ją aktywować jak i zostawić nieaktywną.

Juzek 21-01-2015 15:47

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
no to elegancko :) widocznie już wcześniej ktoś zauważył ten problem i inżynierowie się tym zajęli :)

Będę aplikował automatyczne światła swojemu STejkowi to może pomyślę nad jakiś układzikiem włączającym św mijania automatycznie po wykryciu ruchu wycieraczki :)

Pitek S. 21-01-2015 16:31

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2337519)
Panowie taka opcja jest dostępna w Fordzie od roku 2010, czyli z lekka ponad 4 lata i nazywa się "światła deszczowe" :D Automatycznie włącza mijania jak pada deszcz, a wycieraczki pracują w trybie ciągłym. Można ją aktywować jak i zostawić nieaktywną.

Dokładnie. Miałem w swoim focusie mk3. Podobne rozwiązanie mam teraz w golfie. Problem tylko w tym, że wielu ma ale nawet o tym nie wie :mrgreen: .

W@SP 21-01-2015 17:56

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
TOMASIE, moderatorze...Ty ogólnie nie zrozumiałeś co ja napisałem odnośnie jednośladów."Apropo" automatów w samochodzie.Ostatnio czytałem artykuł zatytułowany:"Po co mi mózg-mam ABS..."
Moim zdaniem wszelkiego rodzaju wspomagacze elektroniczne odmóżdzają...

http://www.brd24.pl/technologie/samo...ryciu-szwedow/

Wszystko wskazuje na to,że niedługo PJ otrzymają nawet epileptycy.Choć z tego co widzę niedowidzący już je mają...

TOMAS 21-01-2015 18:04

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
W@SP userze forum... bardzo dobrze zrozumiałem co napisałeś i kolejny raz próbujesz zrobić z kogoś wariata bo sam się gubisz w sowich myślach i wywodach.

Marek 21-01-2015 18:05

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Dżizas.......kolejny temat o światłach??

Do piekła z nim!!!

Juzek 21-01-2015 18:08

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
oj tam oj tam... strollowaliśmy ten temat :)

TOMAS 21-01-2015 18:11

Odp: Polskie przepisotwórstwo.
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 2337617)
Do piekła z nim!!!

Ej przekonałeś mnie, jak nie wiem co :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.