Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=326108)

AstraC 01-01-2022 00:12

Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Na wzór wątku na forum Kuga, chce założyć i tutaj taki, bo wiemy już że kilka osób oczekuje na swoje S-MAX'y hybrid. A może ktoś już ma?

StStS 07-01-2022 12:47

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Ja czekam. Ciekawe czy się doczekam

AstraC 07-01-2022 15:28

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał StStS (Post 3389920)
Ja czekam. Ciekawe czy się doczekam

Mój dealer twierdzi że tak, powinniśmy się doczekać. :) Z tego co widzę anulowali diesle i przyspieszyli hybrydy.

lukast 07-01-2022 20:36

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Podbijam, tez czekam. B dobry pomysł z tym wątkiem tutaj. Odbiór mam do końca marca wg umowy. Wersja titanium z pakietem x, panoramą i hakiem w kolorze magnetic gray��. Jestem ciekawy pierwszych wrażeń osób co odbiorą już swoje!

Gorash 10-01-2022 13:00

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
No niestety skrzynia ecvt ma bubla bo grzechocze w niej tłumik drgań, który próbują poprawić wgrywająć soft :p
jest masa filmów i wątków, szczególnie na forach zagranicznych
tutaj przykład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A miało być tak pięknie.

tomaszjan31 10-01-2022 13:31

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
...Tak - teraz możesz zamówić jeszcze rocznik 2021 - produkcja grudzień i odbiór styczeń. Ale już ostatni dzwonek
Cytat:
Napisał tomaszjan31 Zobacz post
Kolega jest troszkę naiwny, ja na hybryde czekam już od czerwca, która miała być na początku listopada, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie nadano nr.vin

Kolego - nie mierz innych swoją miarą. Albo może zmień dilera. Zamówiony 22.10 - dostał już vin. Przestój był latem - to prawda. Ale teraz już podobno ruszyło.

Hm... @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przecież kolega zapewniał mnie że odbierze na przełomie grudnia, stycznia jeśli dobrze pamiętam

simon_says 10-01-2022 22:21

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał Gorash (Post 3390629)
No niestety skrzynia ecvt ma bubla bo grzechocze w niej tłumik drgań, który próbują poprawić wgrywająć soft :p
jest masa filmów i wątków, szczególnie na forach zagranicznych
tutaj przykład [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A miało być tak pięknie.

Temat zapewne na osobny wątek ale jedno pytanie na szybko:

Jaka jest skala problemu? Pytam o fakty, a nie o opinie. Czy jest to jakaś określona partia produkcji czy może np. wszystkie Kugi i S-maxy mają ten problem?

Pytam dlatego, że o ile sam temat faktycznie da się znaleźć w necie, o tyle w mojej ocenie to nie jest żadna 'masa filmów i wątków', a raczej kilka pozycji na YT i na kilku forach, a liczba ich odsłon jakoś nie sugeruje, że to masowe zjawisko. Ale tu znowu - to jest opinia, a nie fakt. Stąd moje pytanie o konkrety.

Żeby nie było - nie twierdzę, że nie ma tematu tylko próbuję zrozumieć skalę. Bo niestety mam wrażenie że w realiach dzisiejszej motoryzacji to chyba nie ma już marki która nie boryka się z jakimiś problemami i wkrótce pozostanie tylko rower... A może o to chodzi w tym spisku...? ;) :619:

PS. Jeszcze jedna kwestia - te filmiki na YT najczęściej pokazują problemy z HF35 występujące w skrzyniach z lat sprzed 2016 i często mówi się tam o przebiegach rzędu 120-150 tys mil. Podobnie dyskusja na forach zagranicznych - w większości używki z niemałym przebiegiem. Pytanie więc czy to co pokazuje podlinkowany przez Ciebie filmik (albo filmiki z nowymi Kugami) to ten sam problem czy może jakiś inny temat?

melerro 13-02-2022 19:11

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cześć

Odebrałem swoją hybrydę w połowie stycznia. Jeżdżę niecały m-c, zrobiliśmy ok. 1300km. Nie mam doświadczenia z hybrydami, ale pomijając bardzo przyjemną jazdę i komfort, początkowe wrażenia są umiarkowane. Auto spala ok. 8.6l/100km, zachowuje się też bardzo różnie jeśli chodzi o tryb jazdy (elektryczny vs hybryda). Ostatnio przestałem zauważać by używał silnika elektrycznego, dlatego wybieram się do dealera na oględziny i wyjaśnienia. Być może robię coś nie tak, ale oczekiwałem, że przynajmniej przez pierwsze minuty spokojnej jazdy (30kmh teren osiedlowy) będzie jechać na elektr., tymczasem hybryda ostatnio załącza się minutę po zakończeniu manewru wyjazdu z garażu...

Pozdrowienia

AstraC 13-02-2022 19:16

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał melerro (Post 3396969)
Auto spala ok. 8.6l/100km

To ciekawe, strasznie dużo mi się wydaje, ludzie jednak to chwalili że mało pali.

slawek-kali 13-02-2022 19:40

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3396970)
ludzie jednak to chwalili że mało pali.

gdzie?

AstraC 13-02-2022 20:08

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3396977)
gdzie?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie jest źle.

slawek-kali 13-02-2022 20:09

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
zero roznicy do diesla..

AstraC 13-02-2022 20:21

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3396985)
zero roznicy do diesla..

Przy moim użyciu Grand 1.5EB w mróz ~13 a i 15 widziałem, Vectra B 2.2DTI pali 9.5l, mistrzem oszczędności nie jest, ale mimo potrafi po mieście zejść do 6l. Także diesel nie będzie lepszy po mieście moim skromnym zdaniem, dodatkowo myślę że będą dieslom utrudniać poruszanie się po mieście. Choć uczciwie mówiąc przymierzałem się do zmiany na diesla AWD, lecz wyszło że dobrze że tego nie zrobiłem. :D

melerro 13-02-2022 20:45

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 3396977)
gdzie?

Wiem, że recenzenci nie są wiarygodni, ale większość recenzji, które obejrzałem/przeczytałem bardzo pozytywnie pisały o spalaniu. Nie wiem jak ten gość [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wykręcił wynik poniżej 5l/100km, bo bliższe rzeczywistości wydają się być osiągi >7l/100km (co jak wspomniałem, jest u mnie wciąż nieosiągalne).

tomaszjan31 13-02-2022 22:45

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3396988)
dodatkowo myślę że będą dieslom utrudniać poruszanie się po mieście.

Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak nie tak szybko...
1. Muszą zrobić jakiś okres przejściowy dla motorów wysokoprężnych regulując to stopniowo normą euro pierw 5 potem 6 i wyżej, pamiętaj że włodarze chcą siedzieć na swoich stołkach, a elektorat niekoniecznie posiada tabor z motorami z najnowszą normą.
2. Jak zrobią zakaz wjazdu do miast samochodom z silnikami spalinowymi to obejmie to także silniki o zapłonie iskrowym i niestety hybrydy, bo wg ostatnich założeń do ścisłych aglomeracji mają mieć wjazd wyłącznie pojazdy zeroemisyjne i pojazdy do utrzymania porządku infrastruktury miejskiej. Na dzień dzisiejszy wszystkie założenia, które miały być już wprowadzane w maju 2021 są schowane głęboko w szufladzie.

Kenobi36 17-02-2022 06:43

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Ciekaw jestem jak sie prawuje w głebszym sniegu?
Pytam bo wczesniej mialem smaxa 2.O benzyna it to byla tragegia. Zdarzalo sie ze jak na pole wjechalem to koledzy musieli mnie wyciagać. Wczesniej modeo 2.0 diesel dawał wszędzie radę. Pewnie roznica wynikala z lżejszego silnika i cięzkiego zada wiec jak w hybrydzie dorzucili baterie do bagaznika to musi być jeszcze gorzejj.

AstraC 17-02-2022 06:56

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3397008)
Masz dużo racji w tym co piszesz, jednak nie tak szybko...
1. Muszą zrobić jakiś okres przejściowy dla motorów wysokoprężnych regulując to stopniowo normą euro pierw 5 potem 6 i wyżej, pamiętaj że włodarze chcą siedzieć na swoich stołkach, a elektorat niekoniecznie posiada tabor z motorami z najnowszą normą.
2. Jak zrobią zakaz wjazdu do miast samochodom z silnikami spalinowymi to obejmie to także silniki o zapłonie iskrowym i niestety hybrydy, bo wg ostatnich założeń do ścisłych aglomeracji mają mieć wjazd wyłącznie pojazdy zeroemisyjne i pojazdy do utrzymania porządku infrastruktury miejskiej. Na dzień dzisiejszy wszystkie założenia, które miały być już wprowadzane w maju 2021 są schowane głęboko w szufladzie.

Ale zanim to zrobią, to wprowadzą opłaty za wjazd do centrum w zależności od "ekologiczności" spalin. Mogę się niemal założyć o to.

Cytat:

Napisał Kenobi36 (Post 3397646)
Ciekaw jestem jak sie prawuje w głebszym sniegu?
Pytam bo wczesniej mialem smaxa 2.O benzyna it to byla tragegia. Zdarzalo sie ze jak na pole wjechalem to koledzy musieli mnie wyciagać. Wczesniej modeo 2.0 diesel dawał wszędzie radę. Pewnie roznica wynikala z lżejszego silnika i cięzkiego zada wiec jak w hybrydzie dorzucili baterie do bagaznika to musi być jeszcze gorzejj.

Tutaj czy to diesel czy benzyna to myślę bez znaczenia. Pozostałe zmienne są na tyle nie porównywalne, że ciężko zgadnąć. Od opon poczynając na samej powierzchni kończąc.

sojer79 21-02-2022 18:23

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.

lukast 21-02-2022 22:18

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał sojer79 (Post 3398635)
Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.

Pewnie różnica jest taka, że przy takiej jeździe koło komina jak twoja hybryda palić będzie zamiast 8.2 jakieś max 6.5, pewnie na autostradzie za to spalanie to będzie koło 8.5 ( tak wynika z testów które oglądałem).

AstraC 22-02-2022 14:21

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał sojer79 (Post 3398635)
Hej, aż przypomniałem sobie hasło do forum by napisać kilka słów. Mam 1.5 benzyna, jazda praktycznie 95% koło komina, do pracy 6km, tyle, że zdąży się zagrzać. Spalanie 8.2 w.g kompa, komp nie resetowany od 2 lat. Fizycznie też by się zgadzało. Jak na tak duży samochód moim zdaniem bajka. Nie jest to silnik autostradowy, ale jako rodzinowóz sprawdza się idealnie. Cicho, kulturalnie, po co ta hybryda?
Wcześniej miałem c-maxa 2007, 1.8Pb, palił 7-7.5, dynamika podobna. Kupująć smaxa spodziewałem się przy moich warunkach, zimny silnik, krótkie trasy, 10l/100km, wynik 8.2 mile mnie zaskoczył.

Po 1, Fordowskie kompy kłamią w mieście.
Po 2, hybryda w trasie pali tyle co podobne noPb.
Po 3, spalanie w mieście jakie może osiągnąć hybryda to spokojnie w granicach 6.5l. A jest człowiek to jeżdżą po obwodnicy i pod Warszawą zrobił 4.6l. 2t S-MAX'em.

Simonides 22-02-2022 21:34

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
O ciekawe ze dopiero zauważyłem ten temat
Rzeczywiście 8.6 dużo ale ja np. Tez kręcę się niewiele do pracy i w mieście 2.0 glc spała 15l wiec zamianę na 8.6 przyjmę ;)
Miałem 2.2tdci to i tak 9.5 średnio miałem trasa/miasto.

Bump:

Bump:

BartNS 24-02-2022 11:47

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał melerro (Post 3396993)
Nie wiem jak ten gość [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wykręcił wynik poniżej 5l/100km, bo bliższe rzeczywistości wydają się być osiągi >7l/100km (co jak wspomniałem, jest u mnie wciąż nieosiągalne).

To tylko kwestia chęci i nie powinno być większego problemu. Na podobnej trasie jak się uparłem to zrobiłem 5,5 tyle ze Galaxy 2.0 tdci/210KM tylko wrzucić filmik na youtube i przemilczeć że śr z 15.000 jest 7,3 l :) pytania tylko po co to robić

Kenobi36 26-02-2022 20:18

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zarowno w mondeo tdci jak i smaxie benzyna 2.0 po kilku kalkulacjach na stacjach paliw mialem niezgodności na poziomie max 0.2L w spalaniu pokazywanym przez komputer wiec moim zdaniem precyzyjnie. Przynajmniej jak byly nowe bo potem już nie sprawdzalem bo uznalem że nie ma sensu.

Co do trakcji to 80kg docisku na przednią oś w mondeo to 10% wiecej dla diesla niz benzyny. A jak dupka cięzsza od przodu jak w smax to bardziej sie zapapada niż przod, Przy tym samym nacisku dupka powinna przejechac po koleinach zostawionch przez przód bez zapadania się głębiej ale smax ma sporo większy nacisk na tył. Opony tej samej marki, do smaxa na poczatku kupilem takie same (mozliwe ze nowszej generacji) z jakich bylem zadowolony w mondeo. Teren owszem różny ale monde szlo do przodu w śniegu o ile nie zatrzymalo sie na podwoziu a smax stawał tam gdzie kazdy sedan dawal radę.

Co do spalania to szokuja mnie dzisiejsze fordy, mondeo z 2005 jak odebralem to w pierszej trasie warszawa katowice wroclaw przy 120 .. 140 spalił 5.5 bez klimy(jesień), dynamiczna jazda po miescie nie widzialem nigdy wyniku większego niz 8.5, srednio 7 jazda meszana. Troszkę zalamuje mnie Edge ecoblue, bo najdelikatniejsze traktowanie po miescie i ponzej 11 nie udalo mi sie zejść. Autostrada 130 8...8.5, 140(wg GPS) 9..9.5 , prawie 2x więcej niż mondeo.

Smax benzyna 2.0 delikatnie masto 11, trasa 120 8.5, 130 10, 140km/h kosmos 13L/100km , chyba wine ponosi brak 6tego biegu i 4000obr/min przy 140, dlatego kazda trasa to nie więcej niz 120 :D ,
Ciekaw jestem wyników smaxa hybrid.

melerro 02-03-2022 20:02

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Miałem wcześniej s-maxa ecoboost 1.6 i w mieście średnio było 10l/100, a na trasie ok. 8/100 (przy jeździe <130kmh).

Obecnie w hybrydzie 2.5 benzyna, po przejechaniu 1800km, średnia pokazuje 8.1l/100km - i jak widać od poprzedniego wpisu, użycie spada. Przy 2000km sprawdzę na drugim komputerze od zera jakąś miejską trasę ok. 30km.

Denerwuje mnie dziadowska nawigacja, muszę pogrzebać w tym i wgrać aktualizację. Patrząc na dostępne POI, status sprzed 4-5 lat (!). Konsola dotykowa d.y nie urywa, dziesiątki przycisków, ale funkcji niewiele więcej niż w moim starym smaxie. W hybrydzie nadal jest odtwarzacz cd :D (w sumie czemu nie jeśli ktoś ma audiobooki na cd'kach)

Z innych mankamentów
- potwierdzam m.in. to co pisał ktoś (Jarek?) na temat słupka "A". We wcześniejszych modelach nie zasłaniał przechodnia wchodzącego na pasy, teraz trzeba być ostrożniejszym.
- lusterka nie są dobrze osłonięte i w deszczu są zaraz zalane wodą.
- pas środkowego pasażera ma dziwny środkowy zatrzask, trudne do odpięcia (może względy bezpieczeństwa)

Innych wad nie dostrzegam... ew. hamulec ręczny, który poprzednio wyglądał jak samolotowy element sterowniczy a teraz jest małym cynglem koło zmiany biegów. Wolałem poprzednią wersję...

Kenobi36 02-03-2022 21:06

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Jakby ci sie trafile dluzsza jazda po mescie to zresetuj licznik i spróbój raz bardzo spokojnie pojeździć, innym razem dynamiczniej.
W trasie jabys potestował przy różnych prędkościach 120 130 140 resetując licznik wczesniej też byloby fajnie.

Mi nawet choć raz nie przyszlo mi do glowy aby korzystać z nawigacji Ford. Android auto i Google Maps, lub Waze w trasie aby na radar czy niebieskich nie wpasć.

W pierszym Smaxie slupek A jak na mój gust mocno przesłaniał, pare razy w ostatniej chwili sie zatrzymalem, choc raczej to byly sytuacje ze raczej to przechodzień by wpadł na samochód z boku niz ja bym wjechal na przechodnia.. Mam też blisko domu taki łuk za którym są pasy i musialem sie wychyylac do przodu aby widzieć czy ktos nie wchodzi na pasy bo od poczatku do konca pokonywania łuku slupek zaslaniał caly lewy chodnik.

Pewnie to też zależy jak ktos siedzi, blisko szyby moze byc lepiej. Ja zawsze siedzę maksmalne oddalony.

melerro 02-03-2022 22:19

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał Kenobi36 (Post 3399867)
Jakby ci sie trafile dluzsza jazda po mescie to zresetuj licznik i spróbój raz bardzo spokojnie pojeździć, innym razem dynamiczniej.
W trasie jabys potestował przy różnych prędkościach 120 130 140 resetując licznik wczesniej też byloby fajnie.

Nie ma kłopotu, będę wrzucać tutaj wrażenia i wyniki przejazdów, ale pewnie dopiero pod koniec marca lub w kwietniu gdy znowu ruszę w dłuższą trasę. Z miasta mam nadzieję wcześniej.

BobMF 03-03-2022 21:29

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał Kenobi36 (Post 3399867)
Mi nawet choć raz nie przyszlo mi do glowy aby korzystać z nawigacji Ford. Android auto i Google Maps, lub Waze w trasie aby na radar czy niebieskich nie wpasć.

na radary Yanosik ! I w nawigacji daje radę.

Cytat:

Napisał melerro (Post 3399849)
Miałem wcześniej s-maxa ecoboost 1.6 i w mieście średnio było 10l/100, a na trasie ok. 8/100 (przy jeździe <130kmh).

Mam 1.6EB 150KM w Focusie MK3, pokazuje 7,8 w mieście. W trasie, po za autostradowymi prędkościami, pokazuje 5-6L. Szybka trasa 130-150 pokazuje 7,5. Do tego trzeba dorzucić 0,3 i będzie bliżej prawdy. To tylko tak dla porównania wagi i gabarytów. Przy stałej prędkości, poniżej 100km/h, ten silnik jest naprawdę ekonomiczny.

Kenobi36 08-03-2022 19:22

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Nawigacja Ford tak daje radę że każe skręcać w uliczkę pod prąd, a ostatnio jadąc do wyciągu pod chopokiem nagle droga sie skończyła.

Spalanie lekkiego i oplywowego focusa ma sie nijak do s-maxa

sojer79 03-04-2022 17:34

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał BobMF (Post 3400004)
na radary Yanosik ! I w nawigacji daje radę.


Mam 1.6EB 150KM w Focusie MK3, pokazuje 7,8 w mieście. W trasie, po za autostradowymi prędkościami, pokazuje 5-6L. Szybka trasa 130-150 pokazuje 7,5. Do tego trzeba dorzucić 0,3 i będzie bliżej prawdy. To tylko tak dla porównania wagi i gabarytów. Przy stałej prędkości, poniżej 100km/h, ten silnik jest naprawdę ekonomiczny.


Tak jak wcześniej pisałem, mój smax 1.5 benzin, na bardzo krótkich trasach, rząd 6km, pokazuje spalanie 8.2, nie widzę za bardzo różnicy między kompem i stacją benzynową. Więc jeśli Twój focus pali 7.8, do dużo pali ;). Dodam tylko, że takie krótkie trasy (i krótsze) to 95% mojej jazdy. Komp nie resetowany od 2.5 roku.

BobMF 03-04-2022 18:25

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
niestety Wrocławski ruch nie pozwala na stałą prędkość i oszczędzanie

lukast 16-07-2022 23:26

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cześć,
Chciałem odświeżyć temat.
Ja nadal czekam na odbiór swojego, ale jestem ciekawy wrażeń i opinii - jak Wam spisuje się hybryda w maxie?

AstraC 07-09-2022 11:13

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Przebił u mnie 10kkm, więc można napisać podsumowanie.

Nadwozie.
Cóż, miałem Galaxego MK3, a bezpośrednio się przesiadłem z Grand C-MAX'a, więc przestrzeni jest więcej, w stosunku do Galaxego jakiś dużych ubytków nie widzę - poza jednym, tunel środkowy wystaje mocno do drugego rzędu nieco ograniczając miejsce na nogi osoby na środku, przy czym jest to problem tylko w sytuacji gdy przesuniemy ten fotel choć trochę do przodu, jak jest przesunięty do tyłu problem nie występuje. 6 i 7 miejsce na prawdę dość wygodne, mniej miesca nad głową niż w Galaxy, za to wygodniej niż w Grandzie (choć i tam dało się jako tako po mieście podróżować), bagażnik fajny, funkcjonalny schowek w wersji 7os. w bagażniku, fajnie składane fotele, polecam dokupić matę bagażnika oryginał Ford bo jest ciekawie przemyślana, a ładna welurowa. Wnętrze dla mnie widać, że nie zaprojektowane wczoraj, natomiast moim zdaniem nie zestarzał się design, a intuicyjność obsługi na wysokim poziomie, dodatkowo część funkcji jest na fizycznych przyciskach co dla mnie jest dużym plusem, a jak ktoś chce ma na dotykowym ekranie. Fotele wygodne, ciut trzeba pokombinować żeby ustawić pod siebie.
Dodatkowa informacja - przy 130km/h, belki Ford, uchwyt jakiś włoski, rower na dachu i radyjko na 6 leciało, rozmawiałem normalnym tonem głosu, a nawet można było mówić przyciszonym i też bez problemu się szło dogadać.

Wyposażenie
Mam Titanium X - czyli ma wszystko co chciałem, a nawet rzeczy z których nie korzystam (automatyczne parkowanie). Zależało mi na systemach bezpieczeństwa (BLIS, Line Assist, Radar, Aktywny tempomat, czytanie znaków, zmęczenie kierowcy, ostrzeżenie o kolizji, LED adaptacyjny), wpadło jeszcze kilka bajerów. Generalnie ma wszystko. :) Niczego mi nie brakuje, poza el. fotelami ale ani nie chciałem dopłacać do ST Line, bo nie miał nic ciekawego dla mnie (a Vignale był już za drogo), albo mogłem wziąć fotele el. ze skóry czego też nie chciałem, albo ergonomiczne, które nie były dostępne w wersji 7 osobowej.

Prowadzenie
Generalnie prowadzi się super, absolutnie nie czuć nadwagi związanej z masą, płynnie, wygodnie, nie buja się, ani nie trzęsie. Co fajne czy pusty czy mocno dociążony bez znaczenia i dla hamulców i zawieszenia, wciąż prowadzi się płynnie i pewnie. Ja jestem zadowolony że to nie ST Line utwardzony.

Napęd
Największa wada to postukujący tłumik drgań, będę to zgłaszał i jechał do ASO w październiku żeby w to spojrzeli.
Poza tym bardzo fajny i płynny napęd. Spalanie maksimum 8l, w trasie, średnia prędkość około 110km/h, tempomat na 130km/h, rower na dachu, 4 na haku, gratów dla pięciosobowej rodziny nad morzem na 3 tygodnie.
Najniższe pokazał 4.2l, ale jako że komputer kłamie, to wyszło w granicach 4.8-4.9l, trasa Gdynia -> Hel, po 23, pusto, równa jazda w dwie osoby, średnia prędkość wyszła pod 70km/h. Zwykle w mieście pali między 6-7l. Dla mnie mało.
Osiągi są wystarczające, nawet jadąc załadowany do 160km/h doszedł płynnie choć silnik musiał wbić na obroty, nie ma siły na to. Mnie tyle wystarczy, choć wiem że będą zwolennicy posiadania 240KM w S-MAX'ach będą mega zawiedzeni, ale zgodnie z tym co napisałem w profilu to jest 2.5 ale bez turbo. :D

Danillo 07-09-2022 23:00

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] to cenny wpis, dzięki. Ja to się cieszę, ze z 240 KM przesiądę się na ta „zmuloną” hybrydę. Gdy ogłosiłem rodzinie, ze następny Ford będzie wolniejszy to okazało się, ze wszyscy ucieszyli się, ze tata będzie jeździł wolniej :) Wiec zwolniłem już teraz.

I tez mnie niedługo czeka wożenie 5-go roweru na dachu. Szkoda, nie nikt nie wymyślił 5 rowerowej platformy na hak.

AstraC 08-09-2022 06:46

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał Danillo (Post 3424044)
tez mnie niedługo czeka wożenie 5-go roweru na dachu. Szkoda, nie nikt nie wymyślił 5 rowerowej platformy na hak

Już przy 4 musisz uważać na wagę rowerów, a 5 to jest nie realne zmieścić się w 100kg, a do tego dźwignia na zawieszenie i podłogę gigantyczna.

lukast 08-09-2022 14:59

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Jako że pod koniec miesiąca odbieram swoją również dziękuję za cenny wpis i podsumowanie :)
PS. Nie wspomniałeś o niezamykanej klapce wlewu paliwa - nowość od tego roku :) - dziwne oszczędności :/

AstraC 08-09-2022 18:04

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał lukast (Post 3424111)
Jako że pod koniec miesiąca odbieram swoją również dziękuję za cenny wpis i podsumowanie :)
PS. Nie wspomniałeś o niezamykanej klapce wlewu paliwa - nowość od tego roku :) - dziwne oszczędności :/

Ciekawe czy Ty i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podzielicie moją opinię. :)

lukast 08-09-2022 21:49

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3424139)
Ciekawe czy Ty i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podzielicie moją opinię. :)

Ja to już tyle czekam, wszystkie testy obejrzałem i opinie, że więcej chyba wiem o tym aucie niż niejeden właściciel hybrydy :619:

StStS 09-09-2022 08:04

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał AstraC (Post 3424139)
Ciekawe czy Ty i @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] podzielicie moją opinię. :)

Ja się w pełni zgadzam. Z jazdy autostradowej to rzeczywiście cisza na plus, ale aktywny tempomat na minus. Za ostro hamuje kiedy dojedzie się za blisko (jego zdaniem) ciężarówki, czasem już zmieniam pas, żeby kogoś wyprzedzić, a on jeszcze po heblach da..

AstraC 09-09-2022 21:26

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Cytat:

Napisał StStS (Post 3424184)
Ja się w pełni zgadzam. Z jazdy autostradowej to rzeczywiście cisza na plus, ale aktywny tempomat na minus. Za ostro hamuje kiedy dojedzie się za blisko (jego zdaniem) ciężarówki, czasem już zmieniam pas, żeby kogoś wyprzedzić, a on jeszcze po heblach da..

To prawda, jedyna jego wada, jak na początku ciągle mi się to zdarzało, tak teraz baaardzo rzadko, mam ustawioną odległość na dwie kreski i już opanowałem, odpowiednią zmianę pasa. :)

toz 03-10-2022 13:08

Odp: Hybryda - kto już ma, wrażenia i odbiór
 
Tak a propo rozbieżności między zużyciem paliwa a wskazaniami kopmputera - dostałem coś takiego (Galaxy 2022 hybryda):

1 AKCJE SERWISOWE

NIEZGODNOŚĆ MIĘDZY RZECZYWISTYM ZUŻYCIEM PALIWA A KOMPUTEREM POKŁADOWYM
Akcja serwisowa nieukończona
Szczegóły
Opis
NIEZGODNOŚĆ MIĘDZY RZECZYWISTYM ZUŻYCIEM PALIWA A KOMPUTEREM POKŁADOWYM
Nr kampanii#
22C19
BRAK PROGRAMU SATYSFAKCJI KLIENTA (CSP) *

Mam nadzieję, że mimo braku CSP jednak będzie to za darmo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.