Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana oleju w skrzyni biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239304)

zciwo 22-02-2016 15:46

Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
witam,

chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów w Fusionie 1.4 i 1.6. Co odkręcić żeby go wylać i gdzie go wlać?

Może ktoś ma jakieś foto?

Basra 22-02-2016 18:14

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam

W Twojej przekładni nie ma korka spustowego oleju,ponieważ nie jest konieczne spuszczanie lub wymiana oleju przekładniowego.Można natomiast spuścić jakąś część oleju.Chyba połowę o ile się nie mylę.Musisz ściągnąć pokrywę linek zmiany biegów.W lewym dolnym rogu osłony mechanizmu zm.biegów w skrzynię wkręcony jest mechanizm blokady wybierania biegów.Wykręcasz go nasadką długą chyba 19-tką.Postaraj się nie przełączać biegów.Zakręcasz momentem 25Nm.Natomiast nad mechanizmem blokady jest wkręcony taki ciemny korek na klucz imbusowy 8 mm.Jest to korek wlewowy i zarazem kontrolny.Poziom oleju powinien być ok. 5-10mm poniżej dolnej krawędzi tego otworu.Korek dokręcasz momentem 35Nm.Stosujesz olej przekładniowy 75W 90.

pozdrawiam

engobos 03-03-2016 13:27

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
To że w skrzyni biegów nie ma korka spustowego, wcale nie oznacza że nie trzeba go wymieniać. Co jakiś czas by wypadało ponieważ olej:

- miesza się z drobinami metalu zarówno stopów żelaza (które nie zdążyły osadzić się na magnesie) jak i stopów metali kolorowych z synchronizatorów.
- im więcej drobin w oleju tym więcej zużywają się łożyska i powierzchnie styczne zębów i tym więcej drobin w oleju i tak w kółko. To bardzo niekorzystny proces bo potrafi szybciutko załatwić skrzynkę
- traci lepkość - i tu zaczynają się problemy z synchronizatorami
- dodatki które maja poprawiać jakość pracy skrzyni tracą swoje właściwości

Producenci często nie zalecają wymiany oleju w skrzyni biegów, bo szacują iż potencjalny pojazd będzie użytkowany ok. 5-7 lat, a później złomowany / niestety polskie realia nieco odbiegają od światowych standardów :)

godlesss 03-03-2016 21:24

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam, podlacze sie do tematu poniewaz tez mam zamiar wymienic olej w skrzyni biegow. Z tad moje pytanie jaki olej najlepiej zastosowac do fusiona rocznik 2004, 1,4 benzyna 16V?

Basra 05-03-2016 19:58

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam

Zastosuj olej 75W-90 B0.

pozdrawiam

Adam2037 07-03-2016 17:10

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Ja dziś wymieniłem olej w skrzyni tą metodą i jest ok. Wymieniłem około 1,8 litra tyle zeszło ta srubą co blokuje wybierak. Pojemność całkowita 2,3 litra. Olej castrol syntrans multivehicle 75w90. Czarny olej jak.................. :razz:

krzysiek2015 09-03-2016 17:35

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Basra -mam pytanie -ów korek wlewowy imbusowy w moim przypadku nawet nie drgnął,
klucz miałem z b.dobrej marki do tego rura i nic ,wymieniałem sprzęgło nieco zlałem olej
wyciągając półoś prawą(od pasażera)w słoik ale jakoś trzecią nogą przewróciłem i wiem,że mam około 0,5 l za mało(oby),czasami jak dłużej jeżdżę to zgrzytnie wsteczny albo biegi ciężej wchodzą a na forum poczytałem lecz podstawa dolać olej ,gdzieś jakiś
misiek pisał o dwóch korkach wlewowych i spustowych mam mętlik,zdjęcie by pomogło,
nie ukrywam że na dolaniu oleju mi najbardziej zależy.

patkam_07 09-03-2016 19:25

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam ja zmieniam aktualnie silnik w mojej Fuzji olej ze skrzyni spuściłem jak półosie wyjełem jest trochę roboty :)

Basra 09-03-2016 19:59

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam

Krzysiek 2015.Jest tylko w Twojej skrzyni biegów jeden korek.Po wykręceniu jego w otwór wlewamy i zarazem kontrolujemy poziom.

pozdrawiam

rrubens 09-03-2016 21:34

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Jak to wymieniasz silnik? 1.4 TDCI????
Chyba nie padł tylko raczej się znudził. To jest jedna z najbardziej udanych konstrukcji na rynku.

waldefons 12-03-2016 16:33

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2542539)
Witam

W Twojej przekładni nie ma korka spustowego oleju,ponieważ nie jest konieczne spuszczanie lub wymiana oleju przekładniowego.Można natomiast spuścić jakąś część oleju.Chyba połowę o ile się nie mylę.Musisz ściągnąć pokrywę linek zmiany biegów.W lewym dolnym rogu osłony mechanizmu zm.biegów w skrzynię wkręcony jest mechanizm blokady wybierania biegów.Wykręcasz go nasadką długą chyba 19-tką.Postaraj się nie przełączać biegów.Zakręcasz momentem 25Nm.Natomiast nad mechanizmem blokady jest wkręcony taki ciemny korek na klucz imbusowy 8 mm.Jest to korek wlewowy i zarazem kontrolny.Poziom oleju powinien być ok. 5-10mm poniżej dolnej krawędzi tego otworu.Korek dokręcasz momentem 35Nm.Stosujesz olej przekładniowy 75W 90.

pozdrawiam

Czy w fiescie 1.3 2003 44kw taka sama procedura ?

Basra 12-03-2016 16:51

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam

Tak,taka sama.

pozdrawiam

waldefons 13-03-2016 10:52

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Dziekuj.Pozdrawiam

grejan 22-07-2016 21:58

Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Fusion 1.4 TDCi rok 2002, planuję wyjazd na urlop, jednak podczas przeglądu okazało się że pod autem na skrzyni biegów jest wyciek oleju na półosiach. Nie zdążę wymienić uszczelniaczy, jednak mam zamiar uzupełnić olej w skrzyni biegów. jak to wykonać, jak sprawdzić poziom? Którą śrubę wykręcić. Pewnie i tak należy coś wlać aby coś wypłynęło. Niecały rok temu robiłem przegląd i wszystko było ok, teraz jest wyciek z obydwóch półosi. Od jakiego czasu nie mam pojęcia. Załóżmy najdłuższy okres czyli ok roku.

Seb0l 23-07-2016 07:27

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Jak nie byłoby w ogóle oleju w skrzyni to wejdzie 2,3L oleju 75W90. Ostatnio do Fusiona 1.4 TDCI wlałem Mobil 1 bo nie było nic na miejscu innego, ale jak miałbym wybór to zalałbym to:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Na mobilu skrzynia chodzi elegancko, zobaczymy jak w zimę.
Olej wlewa się poprzez otwór który będzie po wykręceniu śruby imbusowej (8mm) w zielonym kwadraciku:

http://images39.fotosik.pl/354/9971ca055faeb493med.jpg

Śruba w czerwonym kwadracie nie wiem do czego jest, więc lepiej nie ruszać.

Uzupełniać aż nie zacznie się wylewać (samochód na płaskiej powierzchni). Wg mnie powinno wystarczyć Ci 1L oleju, najlepiej fordowskiego bo zapewne taki masz zalany.
http://ford.sklep.pl/pol_pl_olej-prz...99-15238_1.jpg

Basra 23-07-2016 20:43

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Witam

W czerwonym kwadracie jest blokada wałka włączającego.

pozdrawiam

motoendriu 06-08-2016 15:49

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Cytat:

Napisał Basra (Post 2631361)
Witam

W czerwonym kwadracie jest blokada wałka włączającego.

pozdrawiam

A co to takiego ten wałek ?

Basra 06-08-2016 18:01

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Witam

Zapobiega jednoczesnemu włączenia dwóch biegów.

pozdrawiam

pawel182 21-08-2016 11:24

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
[QUOTE=Seb0l;2631110]
Uzupełniać aż nie zacznie się wylewać (samochód na płaskiej powierzchni).


Prawidłowy poziom oleju jeśli dobrze pamiętam to ok 1cm poniżej korka wlewowego. Jak się olej wylewa to już zdecydowanie za dużo.

Jitter 25-08-2016 12:04

Odp: Jak uzupełnić olej w skrzyni biegów?
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 2645745)
Prawidłowy poziom oleju jeśli dobrze pamiętam to ok 1cm poniżej korka wlewowego.

Prawda.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 23-12-2017 16:38

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Wymieniałem w listopadzie sprzęgło (sachs), wysprzeglik (valeo), uszczelniacz wału (ford),
to mówię niech i olej w skrzyni będzie nowy
2l VALVOLINE GEAR OIL MAXLIFE GL4 MTF 75W90
Olej zlany grawitacyjne, skrzynia i tak szła w dół.

Wymiana według zużycia części sporo przed czasem, ale nie chciałem czekać na awarię.
Niestety skrzynia na zimno z dużym oporem zapina biegi.
Jak się pojedzie parę km to jest lepiej, na początku 1szy ciężko wbić, potem trochę lepiej.
Mechanik wróży, że zły olej wlałem.
Ja się natawiam na przesmarowanie cięgieł przy drążku zmiany biegów.
"kopyto" i kulkę przy skrzyni biegów oglądał przy wymianie, twierdzi że była bez zastrzeżeń.

Na pewno wpływ ma temp. zewnetrzna bo po wymianie biegi chodziły lekko (było dobrze na +), po tygodniu parkowania, rano na chłodno już było ciężko.

Dziś jest +4, rano było średnio z 1szym. Trasa 300km i nadal rewelacji nie było z biegami.
Nie zgrzytnęło ani razu, autko żwawe.
Może panikuję bo jestem przyzwyczajony do auta z salonu na co dzień.

Ktoś się wypowie nt. oleju?

chatynka 24-12-2017 14:12

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Ja brałem Motul-a. Ważne by parametry założone przez producenta były spełnione. U mnie "olejarz" odessał co się dało przez otwór wlewowy i napełnił skrzynkę świeżym olejem. Nic nie jest wieczne więc olej trzeba wymienić. Kwestia tylko kiedy.
Skrzynia Fusiona nie jest zła ale wymaga cierpliwości, bo temperatury mają wpływ na jakość sterowania. Chłodniej-gorzej, ciepło-lepiej ale i tak nie lubi szybkiej zmiany przełożeń.

Antej 24-12-2017 14:59

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał chatynka (Post 2906053)
Ja brałem Motul-a. Ważne by parametry założone przez producenta były spełnione. U mnie "olejarz" odessał co się dało przez otwór wlewowy i napełnił skrzynkę świeżym olejem. Nic nie jest wieczne więc olej trzeba wymienić. Kwestia tylko kiedy.
Skrzynia Fusiona nie jest zła ale wymaga cierpliwości, bo temperatury mają wpływ na jakość sterowania. Chłodniej-gorzej, ciepło-lepiej ale i tak nie lubi szybkiej zmiany przełożeń.

Pierdu pierdu i zero konktretu.
Jaki Motul 5w30? Czy 10w40? Nawet nie wiesz.
Odpowiem, na pewno żaden z nich.
Wiem jak ta skrzynia ma chodzić i jak zmieniać biegi.
Jak bym nie miał zastrzeżeń to bym nie napisal po 1.5roku w temacie.
Czekam na odp. osób doświadczonych w temacie, a nie wróżbitow i filozofów.

slawomirro 26-12-2017 15:30

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 2906067)
Pierdu pierdu i zero konktretu.

Czekam na odp. osób doświadczonych w temacie, a nie wróżbitow i filozofów.

Zajrzyj więc do wątku tego. Skrzynia ta sama, choć auto inne:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 26-12-2017 16:04

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 2906515)
Zajrzyj więc do wątku tego. Skrzynia ta sama, choć auto inne:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzięki, ale na co chcesz zwrócić uwagę?

Wlane całe 2L i poziom jest zmierzony zgodnie z sugestiami.
Mech chciał lać do pełna, ale wyraźnie zaznaczył że wlał tyle ile miało być.
Wystarczyło mu te 2L i nic od siebie nie musiał dodawać.
Czy sławną śrubę ruszył, nie wiem, nikt się by nie przyznał, ale zna tą skrzynię IB5.
Auto wyjechało w temp. na dużym plusie przejechało kilkanaście km i biegi ładnie chodziły.
Biegi nie zgrzytają.
Piszę o tym kolejny raz, w ramach "powtórzonej informacji", dla utrawlenia.
Dla mnie to dyskwalifikuje ewentualne konsekwencje ruszenia śruby.
Dla mnie po calej wymianie (w koncu nowe sprzegło i wysprzeglik w bonusie tez nowy olej silnikowy)auto lepiej rusza spod świateł, redukuje biegi, wchodzi na obroty (lżej mu i nie dziwię się), ale jakość wbijania biegów nie zadowala mnie.

Chyba że jakiś wyciek i ubyło oleju... to jeszcze dopuszczam, chociaż dół suchy.
Najbardziej zaboli mnie jeśli olej oszukany, to nie są zakupy za 20zl/l
Typ podałem.

Maver2 28-12-2017 09:33

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Koledzy "Experci" :) ni kłócić się, :) nie mylić oleju do silnika z olejem do skrzyni biegów albo założyć okulary jak czytacie bo jak zauważyłem mylicie pojęcia.
Do silnika olej 5W/30 do skrzyni biegów 75W90. Z tego co wiem i w pierwszym i w drugim przypadku Ford leje oleje Castrola.
Ciężka zmiana biegów czy to na zimnym czy na ciepłym nie koniecznie musi i raczej nie jest, związana ze skrzynią biegów tylko z dźwigniami wybieraków i zacieraniem się dźwigni wybieraka na osi.
Poszukajcie na forum ten temat był opisywany kilkukrotnie.
Gdyby kogoś to interesowało to "orginalne" sprzęgło z wysprzęglikiem dla Forda robił LUK, w sprzedaży nawet było dostępne w komplecie, sporo taniej niż kupowane osobno różnych marek.

Antej 28-12-2017 09:43

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Kolego to Ty czytaj najpierw co inni napisali.
Nikt tu nie miesza oleju silnikowego z przekladniowym.
Poza Tobą.
Ponadto Twoja sugestia o oczyszczeniu kopyta też jest nietrafiona, napisałem o tym, Ty noe przeczytałeś.
A problem uwidacznia sie w chlodniejsze dni.
Cytat:

Napisał Maver2 (Post 2907276)
Gdyby kogoś to interesowało to "orginalne" sprzęgło z wysprzęglikiem dla Forda robił LUK, w sprzedaży nawet było dostępne w komplecie, sporo taniej niż kupowane osobno różnych marek.

Oryginalne sprzęgło jest Sachsa. Znów mylisz sie.
Luk daje tylko swoje pudelko ale to tez sachs.
Oryginał wyjety z auta z napisem motorcraft tez miał pieczątki sachs.
Wysprzeglik owszem LUK ale na rowni z valeo który akurat jest tanszy.

Jeśli nadal chcesz upierać sie przy swoim to widzę ze jesteś z Olsztyna, 10minut i mozemy sie spotkać to obejrzysz sobie namacalne dowody tego ze się mylisz (mówię o częściach samochodowych).
Przy okazji miałbym porownanie jak chodzi skrzynia.

Maver2 28-12-2017 10:38

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Kolego Antej, te forum to nie miejsce na udowadnianie kto jest lepszy.
Swoje doświadczenia przerobiłem na własnym samochodzie w praktyce a Twoje opinie mnie nie interesują. To forum ma pomóc innym w usuwaniu problemów technicznych a nie kreowaniu "expertów".

Antej 28-12-2017 10:52

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
W takim razie skończ z tym udowadniamiem i jesli masz cos sensownego do napisania i chcesz się tym podzielić to pisz. Wszyscy chętnie to przeczytają.
Poki co nie napisales niczego konstruktywnego.





czyszczenie wybieraka, u mnie niepotrzebne.


Dzis jest +8 biegi wchodzą na miescie bez problemów, zagadka nadal nie rozwiązana.

Maver2 29-12-2017 13:07

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Nie chodziło mi o sam wybierak (wodziki, suwadło) w skrzyni biegów, tylko o dźwignię.
Najczęstszą przyczynę ciężko wchodzących biegów i co trzeba oczyścić ilustruje ten filmik, co prawda po rosyjsku ale obraz jest bardzo instruktażowy a głos można wyłączyć jak się komuś nie podoba.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

niby banalna sprawa ale z czasem coś się dzieje na osi (śniedzieje, dostaje się pył, czy jeszcze coś innego ????) że włączanie biegów przypomina siłowanie się "na rękę".
U mnie po oczyszczeniu, przesmarowaniu biegi wchodzą na "paluszek"
tyle w tym temacie który ze swojej strony uważam za zamknięty.

Erpolis 25-02-2018 21:35

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Witam

Mam problem z wyciekiem ze skrzyni biegow.
Skrzynia automatyczna niektórzy mówią półautomatyczna 1.4 benzyna.

Wyciek pojawił się w okolicy wybieraka
Może miał ktoś podobna sytuacje gdzie znajduje się uszczelniacz wybieraka oring czy coś podobnego.
Na pewno nie ma go na zewnątrz tak jak to jest w manualnej skrzyni gdzie chyba oring jest razem z gumową harmonijką.

Ma ktoś pomysł?

wiktor_1951@interia.pl 12-11-2020 17:29

Olej w skrzyni biegów
 
Witam.
Jestem "raczkujący" na tym forum ale zapytam młodszych, bardziej doświadczonych, czy:
1. w skrzyni biegów (manualnej) wymienia się olej ?;
2. gdzie znaleźć korek wlewu oleju (mechanik nie znalazł).
Moja fusia, to 1.6 benzyna 2008 r. (po liftingu).
Pozdrawiam :?:

medrek11 15-11-2020 11:16

Odp: Olej w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 3295596)
Witam.
Jestem "raczkujący" na tym forum ale zapytam młodszych, bardziej doświadczonych, czy:
1. w skrzyni biegów (manualnej) wymienia się olej ?;
2. gdzie znaleźć korek wlewu oleju (mechanik nie znalazł).
Moja fusia, to 1.6 benzyna 2008 r. (po liftingu).
Pozdrawiam :?:

Witam!!
1.olej powinno się wymieniać co 60tys.
2.ja mam fusion 1.4tdci 2006rlift wykręca sie czujnik biegu wstecznego i wlewasz dopóki nie będzie sie wylewał i wkrecasz czujnik i gotowe u mnie ok 2l.weszło

wiktor_1951@interia.pl 26-11-2020 18:18

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Dzięki.
Ja przekroczyłem 100 tys. i nikt mi tego nie podpowiedział :):wink:

lukaszooo 26-11-2020 18:36

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Nigdy nie zagłębialem się w serwisowke fusiona ale większość producentów twierdzi że olej w manualnej skrzyni jest dozywotni co jest lekko absurdalne ale często prawdziwe w pewnym zakresie.
Z tymi 60tys to ktoś coś usłyszał i walnął głupotę..... Co 60tys wymienia się olej w skrzyniach automatycznych, w powershiftach ma to ogromne znaczenie dla żywotności. W skrzyni manualnej wymiana oleju co 60tys to całkowite wywalenie pieniędzy w błoto a nawet szkodzenie. Olej jest nie wymienny i przewidziany na całe życie auta czyli nie 600tys i 30 lat ale zapewne 150tys i max 10lat. Często wymiana na olej nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga.
Podsumowując wymiana oleju w manualu co 60tys to bzdura. Wymiana oleju na nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga a głównym objaw to problemy z wrzucaniem jedynki i wstecznego co jest bardzo bardzo częste w opisach "wymieniaczy".

G Jaco 27-11-2020 18:06

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Okej, ja mam taką sytuację:
zdarza się że muszę mocnej popchnąć wajchę kiedy chce wrzucić jedynkę oraz zdarza się że wsteczny nie wjedzie do końca i słychać chrobotanie jak się puszcza pedał sprzęgła, wtedy muszę jeszcze raz od nowa wrzucić wsteczny i pójdzie.

auto ma 10 lat i 125tys. Czy w takim razie to będzie czas na wymianę na nowy pewny i oryginalny olej?

slawomirro 28-11-2020 08:19

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3299128)
Olej jest nie wymienny i przewidziany na całe życie auta czyli nie 600tys i 30 lat ale zapewne 150tys i max 10lat.

Olej jest wymienialny.
Ford określił żywotność oleju skrzyni na 200 tys. km lub 10 lat.

Cytat:

Często wymiana na olej nie oryginalny bardziej szkodzi niż pomaga.

Podsumowując wymiana oleju w manualu co 60tys to bzdura.
Bzdury i mity.

Olej ma spełniać normę: WSD-M2C200-C i musi być typu: 75W90
Do Fiesty/Fusion pasują:
Ravenol VSG 75W-90
Castrol SYNTRANS 75W-90
Ford 75W-90

Wymiana oleju nie szkodzi.

Do skrzyni biegów potrzeba 2,3 litra płynu, ale przy samodzielnej wymianie można wylać ze skrzyni tylko 1,6 litra przez odkręcenie tzw śruby wybieraka. (nie wolno ruszać lewarka ani linek zmiany biegów bez tej śruby!!!). Śruba jest na pewnej wysokości, wiec dlatego tylko 1,6l wychodzi.Resztę (ale też nie wszystko) można odessać rurką i strzykawką.

Skolmi 28-11-2020 08:50

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3299481)
Ford określił

Masz może jakiegoś screena z TISa, FTBa, ADy, Haynesa albo czegokolwiek wiarygodnego?

lukaszooo 28-11-2020 11:35

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Co do częstych wymian i norm lekkość i klas. Przykład z życia mechanika. Bardzo popularna i dobra skrzynia występująca w VW 1.9tdci 6 biegowa. Olej motul spełniający wszelkie normy powoduje problemy z jedynka na zimnym, revanol o dokładnie takich samych parametrach takich problemów nie ma.
Z mojego doświadczenia jeśli ma się wymienić na byle co to lepiej nie wymieniać. Wymiana co 60tys to całkowita bzdura, ja w swoich autach gdy nie zarazilem się jeszcze automatem wymienialem olej co 120-150 tys.

slawomirro 28-11-2020 21:24

Odp: Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 3299487)
Masz może jakiegoś screena z TISa, FTBa, ADy, Haynesa albo czegokolwiek wiarygodnego?

Po kilka latach trudno mi powiedzieć z którego dokumentu to przepisałem.
Sprawdzam i wynotowuję cenne informacje, ale nie zapisuję sobie że ten szczegół jest z tego a tego miejsca. Na pewno z sufitu tego nie wziąłem, ale teraz nie jestem wstanie do tego wrócić. Jak znajdę - wyślę Ci na priv.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.