Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Wymiana lamp przednich (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274828)

CHARONSKI 09-01-2018 17:19

Wymiana lamp przednich
 
Czy lampy przednie zwykle, w prosty sposób można wymienić na lampy z Ledami dziennymi

boncio 09-01-2018 19:36

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Jeśli kupisz zwykłe H7, a nie ksenony, to tak. Plus chyba przeprogramowanie na dzienne led. Oczywiście w poliftowym modelu.

Waldemarros 29-01-2018 21:26

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2913866)
Jeśli kupisz zwykłe H7, a nie ksenony, to tak. Plus chyba przeprogramowanie na dzienne led. Oczywiście w poliftowym modelu.

Mógłbyś rozwinąć temat? Nie żebym narzekał na światła Foki, ale ostatnio pojeździłem nowym Avensisem ze światłami LED i naprawdę robią wrażenie. Chodzi mi po głowie pomysł zmiany świateł, ale najpierw trzeba się w tym zagadnieniu dokształcić :) Będę wdzięczny na sugestie od czego zacząć...
Pozdrawiam

lukaszooo 30-01-2018 08:16

Odp: Wymiana lamp przednich
 
W focusie nie ma swiatel mijania LED, masz jedynie dzienne ledy i tylne lampy LED. Nie wiem co jest w toyocie ale w firmie mamy sprzęty na pełnych ledach i na zadne bixy i inne wynalazki nie mają takiej mocy.

mastachaz 30-01-2018 08:46

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 2925342)
W focusie nie ma swiatel mijania LED, masz jedynie dzienne ledy i tylne lampy LED. Nie wiem co jest w toyocie ale w firmie mamy sprzęty na pełnych ledach i na zadne bixy i inne wynalazki nie mają takiej mocy.


dołącze się , ma ktoś nr lamp ledowych do tyłu i tych dziennych ? czy dodanie ich przez foccus bedzie działalo ?

Waldemarros 30-01-2018 11:03

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Spoko myślałem, że ktoś na forum przerabiał już zwykłe lampy w focusie mk3 na ledowe :) podejrzewam, że to tylko kwestia wymiany żarówek... tylko trzeba znaleźć z odpowiednimi wtyczkami, aby nie ciąć instalacji... poszukam dalej w sieci i może coś się znajdzie

lukaszooo 30-01-2018 18:10

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Żarówka led swieci slabiej niz zwykla zarnikowa i nie ma nic wspolnego z lampami led.

mastachaz 30-01-2018 21:54

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 2925454)
Spoko myślałem, że ktoś na forum przerabiał już zwykłe lampy w focusie mk3 na ledowe :) podejrzewam, że to tylko kwestia wymiany żarówek... tylko trzeba znaleźć z odpowiednimi wtyczkami, aby nie ciąć instalacji... poszukam dalej w sieci i może coś się znajdzie

jakbys cos znalazł daj znac :)

cyfer83 06-07-2018 09:41

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Podbijam temat.

Mam poliftowe standardowe reflektory. Chcialbym wymienic na poliftowe standardowe z LED do jazdy dziennej.

Czy wystarczy zamienić lampy i bedzie działać wszystko prawidlowo na zasadzie plug&play?

Czy trzeba cos przeprogramowywac?
Jesli tak, to jak to sie robi, co potrzeba (kable, soft)?
Ewentualnie kto obczaja takie tematy z Warszawy?

Dodam też, ze podobno pierwsze modele poliftowe przyjeżdżały bez LEDow i jak ktoś chciał salon zamieniał na LEDy.

mastachaz 06-07-2018 12:01

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał cyfer83 (Post 3001976)
Podbijam temat.

Mam poliftowe standardowe reflektory. Chcialbym wymienic na poliftowe standardowe z LED do jazdy dziennej.

Czy wystarczy zamienić lampy i bedzie działać wszystko prawidlowo na zasadzie plug&play?

Czy trzeba cos przeprogramowywac?
Jesli tak, to jak to sie robi, co potrzeba (kable, soft)?
Ewentualnie kto obczaja takie tematy z Warszawy?

Dodam też, ze podobno pierwsze modele poliftowe przyjeżdżały bez LEDow i jak ktoś chciał salon zamieniał na LEDy.

Ja juz przerobiłem ten temat , trzeba kupic lampy z paskami LED czyli tymi DRL
zamontować a nastepnie zeby one działały DRL cały czas trzeba przeprogramowac opcje w programie focccus i tyle dosc proste.

lampy kabel i focccus i dzialasz

Velmer 20-12-2018 06:30

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Panowie znalazłem coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

LED owe żarówki do lamp przednich mijania.
Co o tym sądzicie?

Bump:

gibaj 20-12-2018 10:08

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Zaj..... Cena:)

arturek 20-12-2018 10:46

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał Velmer (Post 3070194)
Panowie znalazłem coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

LED owe żarówki do lamp przednich mijania.
Co o tym sądzicie?

Bump:

A przeczytałeś opis aukcji?!
na końcu jest info, że NIE mają homologacji
i ta informacja jest powtórzona w kilku miejscach


Cytat:

Napisał Velmer (Post 3070194)
[...]
LED owe żarówki do lamp przednich mijania.
Co o tym sądzicie?

jak dla mnie, to takie remizowe klimaty

pozdrawiam
Arturek

Velmer 20-12-2018 11:09

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3070287)
A przeczytałeś opis aukcji?!
na końcu jest info, że NIE mają homologacji
i ta informacja jest powtórzona w kilku miejscach




jak dla mnie, to takie remizowe klimaty

pozdrawiam
Arturek

A czytałeś artykuł?
Zapytałem o opinię, a nie o twoje osobiste remizowe zdanie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 20-12-2018 13:02

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Po pierwsze. Artykuł jest na onecie.
Po drugie. Nie da się przeczytać artykuły aby nie być zbombardowany ilością reklam.
Po trzecie - nie ma homologacji, to nie ma żadnej dyskusji czy możesz z czymś takim jeździć czy też nie.

arturek 20-12-2018 13:02

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Witam

1) Moim zdaniem, brak homologacji na żarówki zamyka dyskusję

2) Kolega w swoim pytaniu podał link do aukcji, a nie do artykułu

3) Artykuł niedostępny, dla osób blokujących reklamy

http://i64.tinypic.com/hw9we0.jpg

ALE w artykule też jest wyraźnie napisane:
(12-ta linijka artykułu, nie licząc tytułu)

"Przynajmniej w przypadku markowych lamp LED na opakowaniach
znajdujemy dość czytelne informacje mówiące o tym,
że produkt nie ma homologacji i jest przeznaczony do użytku poza drogami publicznymi"


więc jeśli nie można używać na drogach publicznych, to gdzie? => pod remizą?

pozdrawiam
Arturek

gibaj 20-12-2018 13:08

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3070348)
Witam

1) Moim zdaniem, brak homologacji na żarówki zamyka dyskusję

2) Kolega w swoim pytaniu podał link do aukcji, a nie do artykułu

3) Artykuł niedostępny, dla osób blokujących reklamy => wolę nie czytać goovnianego Onetu



pozdrawiam
Arturek

Krótko i na temat:one:

pablo294 20-12-2018 16:31

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Panowie, temat nie o lampach, ale bardzo blisko. Czy ktoś z Was wie, czy błotnik do focusa mk3 lift jest taki sam jak do przedlifta? Mam wgniecenie i zdarty lakier, zastanawiam się, czy poprostu nie założyć innego, bez malowania.

Velmer 20-12-2018 21:29

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Nie będzie pasował. Inne przetłoczenie przy reflektorach z przodu.

mastachaz 20-12-2018 23:34

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał pablo294 (Post 3070411)
Panowie, temat nie o lampach, ale bardzo blisko. Czy ktoś z Was wie, czy błotnik do focusa mk3 lift jest taki sam jak do przedlifta? Mam wgniecenie i zdarty lakier, zastanawiam się, czy poprostu nie założyć innego, bez malowania.

Bedzie

pablo294 21-12-2018 09:19

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Przyglądałem się dzisiaj obu wersjom i też mi się wydaje, że to będzie to samo.

Pawulonik 21-12-2018 10:03

Odp: Wymiana lamp przednich
 
A jeśli chodzi o zmianę lamp ja zmieniałem u siebie z ksenonów na zwykłe z paskiem LED na zasadzie PLUG & PLAY niczego nie kodowałem i działa jak należy wymieniłem tylko na porządne żarówki

wasi69 21-12-2018 17:44

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Nie ma tendencji właśnie odwrotnej, że wymienia się na ksenony ? xD

Pawulonik 21-12-2018 19:20

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Nie wiem ja kupiłem egzemplarz w którym były ksenony niby nawet bi-ksenon tylko że działały tylko światła mijania nie było drogowych. Okazało się, że po prostu nie ma we wtyczce od świateł 3 kabelków a zamiast robić "Janusza" we wiązce wolałem wymienić na oryginale lampy.

mastachaz 23-12-2018 22:30

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał Pawulonik (Post 3070654)
A jeśli chodzi o zmianę lamp ja zmieniałem u siebie z ksenonów na zwykłe z paskiem LED na zasadzie PLUG & PLAY niczego nie kodowałem i działa jak należy wymieniłem tylko na porządne żarówki

Bardzo dziwne u mnie z drl swiecily slabo po aktywacji bylo juz ok widoczne kombinowane juz bylo

Pawulonik 24-12-2018 07:26

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Wtyczka wyglądała na oryginalną i idąc dalej po wiązce też nie można było stwierdzić, że ktoś coś dłubał. Ale to już historia ksenony sprzedane a nowe lampy świecą wyśmienicie

mastachaz 24-12-2018 10:44

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał Pawulonik (Post 3071704)
Wtyczka wyglądała na oryginalną i idąc dalej po wiązce też nie można było stwierdzić, że ktoś coś dłubał. Ale to już historia ksenony sprzedane a nowe lampy świecą wyśmienicie

chodzilo mi o system w aucie :)

to super

Pawulonik 24-12-2018 11:31

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał mastachaz (Post 3071767)
chodzilo mi o system w aucie :)

to super

Aaaaa teraz rozumiem :)

adamparker 25-01-2019 19:26

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Wracam do początku tego wątku. 2015 Focus Trend - lift. Chce kupić lampy z LED ( nie xenon) zamiast zwykłych. U mnie są dzienne na długich teraz ( na 50%) . Pokazuje mi że mam system DRL F8AC Daytime Runnig Lamps Level2 . Po montażu trzeba je przeprogramować na ? Żeby dzienne były na LED .

I jaki mam tam system audio - SYNC 1 ? Mam radio z CD i bluetooth . 5 guzików pod kieszenią CD. Bo nie wiem który kabel kupić do tempomatu .

mastachaz 25-01-2019 19:30

Odp: Wymiana lamp przednich
 
tak trzeba aktywowac,
o co ci chodzi z kabel to nie rozumiem ani co on ma do lamp.

adamparker 25-01-2019 19:30

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Nic nie ma do lamp. To pytanie przy okazji . A czy nadal po ich montażu będę miał dzienne na długich ? Bez programowania ? I czy te lampy mają osobno pozycje W5W czy pozycja to jest LED ?

mastachaz 25-01-2019 19:30

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał adamparker (Post 3085985)
Nic nie ma do lamp. To pytanie przy okazji .

to raczej juz w innym temacie :)

mario-74 29-01-2019 10:41

Odp: Wymiana lamp przednich
 
podpinam się pod temat mam focusa st 2017 rok produkcji ze usa chcę wymienić lampy przednie na eu dzwoniłem do człowieka żeby zamówić to on nie wie czy się nadają i czy mam mk3 czy 4 stąd pytanko czy będą pasowały ?

boncio 29-01-2019 12:38

Odp: Wymiana lamp przednich
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzienne masz nie na długich, tylko na dwu-włóknowej żarówce H15 (15W/55W). Dzienne mają osobny kabelek.

Pozycyjne przy led zawsze są na led. Tak trzeba przeprogramować na led. Lampy z dziennymi led mają do długich H1 i nie będzie na nich dziennych - patrz zdanie powyżej.

adamparker 31-01-2019 17:57

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Dziś zamontowałem lampy led i ku mojemu zdziwieniu wszystko działa bez programowania. Dzienne od razu są na LED ( wtedy LED mocniej świeci) a pozycja tez na LED ( tylko wtedy słabiej świecą) . Mijania i długie normalnie .
Natomiast mam problem z pasowaniem lampy lewej. Góra mi odstaje za bardzo . Ale na starej lampie jest to samo. Nie zwróciłem uwagi jak dokładnie było wcześniej . I maska w ty miejscu idzie mi jakby też za nisko. Jak wyjmowałem tą lewą lampę to była już luźna. Prawa zatrzaskuje się a ta nie chce i jakby coś od spodu ją blokowało że nie chce usiąść ciut niżej. Miał ktoś taki problem . Ale znów w miejscu gdzie idą śruby mocujące jest idealnie. Ładnie tam przylega.

Założyłem jeszcze raz starą lampę i tam jednak jest tak samo ale przy jasnej lampie tak tego nie widać. Mam to auto tydzień i nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Chyba muszę jechać na regulacje maski bo ewidentnie idzie za nisko z lewej strony. Aczkolwiek prawa lampa jest zupełnie ciaśniej i idealnie przylega dołem do zderzaka. A tu jak na zdjęciu jest szpara .


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d45700301142.jpg

wasi69 01-02-2019 13:19

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Jaka powinna być cena za komplet lamp godnych uwagi? Zwykłe z LED - 500? 800? Niekiedy widzę komplet za 600, ale połamane zaczepy, brak tylnych osłonek itd...

adamparker 01-02-2019 14:59

Odp: Wymiana lamp przednich
 
1500 zł za komplet w stanie tzw igła.
A wracając do tematu mojej lewej lampy to dziś na ulicy parkował taki sam Focus tylko lampa bez LED ale czarna i podobnie lewa lampa nie dolegała idealnie. Tylko u mnie ciut gorzej. Coś musi być na rzeczy z tym ale jeszcze tego nie rozgryzłem. Coś musi odpychać tą lampę do góry. Tylko tam jest tak ciasno że nie widać nic na spodzie lampy.

Waldemarros 04-02-2019 21:28

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Cytat:

Napisał adamparker (Post 3088566)
Miał ktoś taki problem . Ale znów w miejscu gdzie idą śruby mocujące jest idealnie. Ładnie tam przylega.

A czy przypadkiem maska nie ma regulacji ? takie gumowe koreczki, które możesz wkręcać lub wykręcać regulując w ten sposób wysokość maski względem przedniego pasa ? rzuć okiem

gwdg 17-03-2019 21:17

Odp: Wymiana lamp przednich
 
Czy posiada ktoś pinout wiazki reflektora w focusie MK3 do?

Który bezpiecznik odpowiada za drl?

Piotr_050 17-03-2019 21:43

Odp: Wymiana lamp przednich
 
ostatnio znalazłem takie lampy ktoś coś wie może słyszał opinie? na zdjęciach wyglądają nieźle ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.