Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Probe (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=172)
-   -   Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=74038)

Marcin G. 10-07-2009 11:17

Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Witam. Przymierzam się do kupna forda probe II. Pieniądze jakie chce przeznaczyć na autko to ok.6tyś. Dziś byłem oglądać probe z 96r 2.0 16V za 6tyś. Ale po głowie mi bardziej chodzi silnik 2.5 V6 dlatego że koni o wiele więcej a spalanie tylko minimalnie większe. Wiem że opłaty są większe na taki silnik. Ale koledzy możecie się podzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą jaki koszt jest w utrzymaniu forda 2.0 a 2.5 V6?? Każdy mnie straszy wymianą rozrządu w V6 czy to na prawdę taka kosztowna wymiana?
Pozdrawiam

jackoba1 10-07-2009 13:42

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
witam, kolego -zalezy czego szukasz? oba silniki to dobre sprawdzone silniki MAZDY, 2.0 FS ma 115km i jest wystarczajacy , przyspieszenie okolo 10s, dobra elastycznosc ale ma i wady mianowicie zapiekajace sie pierscienie olejowe. Zeby sprawdzic stan tych pierscieni nalezalo by go pozsotawic na cala noc w temp zewnetrznej max 10 stopni i jak go odpalisz i nie kopci to jest ok. Latem tylko bardzo zuzyte pierscienie dadza znac o sobie. jest to specyfika tego motoru.Jezeli natomiast slyszysz w silniku cykanie zaworow to jest to temat bardzo tani do ogarniecia i w tym temacie moge pomoc(koszt naprawy ok 50 zl) Natomiast wiekszy 2.5 KL bedzie palil wiecej ( moze nawet wziasc 15 l po miescie, zalezy od kierowcy) ,natomiast ma duzo lepsze brzmienie i elastycznosc. Oba motorki maja BEZKOLIZYJNY ROZRZAD co jest ich wielka zaleta. W silniku 2.0 bardzo ciezko zwiekszyc moc, trzeba duzo pieniazkow zeby cos dlubnac(mozna sprobowac z glowica od 136 konnej wersji montowanej w mazdzie 626 gf ale to sa juz duze koszty jak na tak tanie autko). Jakbys mial jeszcze pytanka odnosnie silnikow to pisz.POZDRAWIAM

tomiscorpio 10-07-2009 13:44

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
-PASEK ROZRZĄDU JAPOŃSKI MITSUBOSHI

-ROLKA NAPINAJĄCA JAPOŃSKA GMB

-ROLKA PROWADZĄCA JAPOŃSKA GMB

-ROLKA PROWADZĄCA JAPOŃSKA GMB

-NAPINACZ HYDRAULICZNY JAPOŃSKI CAMELLIA-TSUBAKI

585zl

Wiec pewnie i 1000zl jakies tez moga kosztowac.

allegro google internet nie gryzie.

Marcin G. 10-07-2009 14:35

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Właśnie myślę nad ta probą 2.0 z 96 za 6tyś. Tylko martwi mnie w niej parę rzeczy. Chce go sprzedać koleś z komisu z racji że jego ciocia właścicielka samochodu choruje ciężko. Światła się nie zamykają bo cioci w zimę zamarzały i nie chciały się otwierać i pojechała do elektryka i coś jej zrobił że są ciągle otwarte. Tak mi wkręcał ten koleś z komisu. Wlał olej pół syntetyk jakiś tydzień temu a już jest brązowy, wydaje mi się że silnik wcześniej jeździł na mineralnym i nowy olej zaczął myć silnik i boje się tego skutków. Sprzęgło jest takie jak by linka była nie naciągnięta, nie ślizga się i nie ciągnie biegi wchodzą ok ale sprzęgło szybko bierze i pedał jest dość nisko. Przejechałem się jako pasażer, i jechało się fajnie, fajnie wchodził w zakręty. I nawet gdy wpadliśmy w dziurawą nawierzchnię nic nie stukało ani nie pukało. Ale znowu mnie zmartwiło to że probek ładnie ciągnie ale tak do 4tyś obrotów a powyżej gorzej ale to może kierowca taki był;) Muszę to jeszcze sprawdzić sam. I silnik w górnych obrotach tak powyżej właśnie 4tyś zaczyna głośno pracować, boje się że to panewki. Bo poniżej to jest elegancko cichutko.
Następne co mnie zmartwiło to to że jakieś dwa nawet grube kable są ucięte i wystają z wiązki tej pod bezpiecznikami przy akumulatorze. Jeden chyba czarny a drugi chyba żółty z jakimś paskiem.
Powinienem się martwić tym co zauważyłem?? Fajnie jak by się znalazł jakiś spec co by mi sprawdził to autko ale gdzie takiego szukać....
A dokładnie to jest ten probek: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tomiscorpio 10-07-2009 17:07

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Moc silnika 115KM @ 5500obr.
Moment obrotowy 170Nm @ 4500 obr.

Wiec jak powyzej 4 nie ciagnal to juz ewidentnie sa spore problemy z czyms.

ogolnie auto wedlug mnie padaka , kupisz mine.

Z probe jest jak scorpio wiele tego az nie jezdzi , wiekszosc juz to sympatycy wozu.

Potem laik kupuje szrota z komisu albo kogos kto przypadkiem stal sie wlascicielem , dojechal go i soprzedaje. To wtedy sa ryki zgrzyty na forum rozpacz nowego wlasciciela portfela i polowy rodziny.

No i ten przebieg podany ..... jaja jakich malo.

Chcesz kupic probe ? wejdz na forum probe , zobacz czy jakis user nie sprzedaje auta , zaloz temat ze chcesz kupic , chlopaki pewnie jak gdzies z okolic chętnie pomoga , doradza poogladaja.

jackoba1 10-07-2009 19:42

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego ,odpowiem ci tak. Na stronach forda o tym autku za duzo nikt ci nie powie. zaloguj sie na stronie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i tam znajdziesz duzo wiecej osob zorientowanych w temacie bo ford probe mk2 to mazda mx6( nawet byl robiony na tych samych tasmach produkcyjnych co mazda).Ja osobiscie moge ci duzo powiedziec o samych silnikach ,zaweszeniu i napedzie forda probe bo jestem fanem MAZDY. co do konkretnego egzemplarza to mosial by sie ktos przejechac co zna forda probe lub mazde mx6/626 ge, ja "troszke" sie znam na mazdach ale to za daleko ode mnie.POZDRAWIAM

Marcin G. 10-07-2009 19:46

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
jeszcze się sam nim przejadę i zobaczę jak to jest z tym przyspieszaniem. Ale ta reszta i tak mnie będzie gnębić. Na tym forum znalazłem do sprzedania
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Warto? Wie może ktoś co to za probek?
i
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
ale niestety ma daleko aby jechać je obejrzeć...

Marcin G. 10-07-2009 20:26

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
jackoba1 Możesz mi dać parę wskazówek jak sprawdzić taki silnik 2.0? A i jeszcze zauważyłem że silnik po odpaleniu i po do daniu gazu i puszczeniu silnik spada na 1.5tyś obrotów i po 2s dopiero na 1tyś czy to normalne? Nie wiem czy silnik był ciepły bo odpalałem go w komisie.

tomiscorpio 11-07-2009 13:44

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
mi chodzilo zebys na forum forda probe wszedl

jackoba1 11-07-2009 15:09

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego sprawdzenie tego silnika nie jest latwe latem. Najprosciej go sprawdzic jak jest zimno na dworze poniewaz silnik szybko stygnie i wtedy pierscienie olejowe sie minimalnie zwezaja i przepuszczaja olej. Co dziwne nie sprawdzisz ich stanu jak silnik jest cieply nawet jak masz urzadzenie do pomiaru kompresji , poniewaz one nie odpowiadaja za kompresje. Ich zuzycie jest podobne do zuzycia uszczelniaczy zaworowych z tym ze jak saa walniete uszczelniacze to silnik kopci rowniez na wysokich obrotach lub jak przegazowujesz, a w przypadku pierscieni olejowych silnik kopci tylko przez okolo 30 sekund jak go odpalisz. Jest to wada tego silnika i powiem ci ze pomimo ze ja sam o tym dobrze wiedzialem rowniez wtopilem z tym silnikiem, a naprawa troche kosztuje, chyba ze ci nie przeszkadza kopcenie na zimno. Paktycznie kazdy z tych z silnikow po przejechaniu 200,000 ma z tym problem. Jezeli juz kupisz samochod z tym problemem moge podpowiedziec jak ewentualnie ten problem zlagodzic bez drogiego remontu. Wszystkie uwagi ktore tu opisalem wiaza sie tylko z silniukiem 2.0, 2.5 ma inne wady. Tymi obrotami o ktorych piszesz bym sie nie przejmowal, temat latwy do ogarniecia. POZDRAWIAM

Marcin G. 11-07-2009 17:44

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
tomiscorpio już buszuje po forum probe i założyłem temacik:)
jackoba1 Chyba wybiorę 2.0 bo z tym silnikiem to bym jakoś dał radę sam rozrząd wymienić itp. ogólnie mniej tłoków do naprawy i chyba łatwiej części dostać, a za oszczędzoną kasę na benzynie bym dopieszczał silnik 2.0. Kopcenie chwilowe w zimę by mi nie przeszkadzało bo i tak zawsze chwilę czekam po odpaleniu silnika aby rozruszać olej:) Ale i tak by mnie korciło to naprawić, i pewnie bym naprawił. A w takiej sytuacji nie wystarczyło by wymienić pierścieni i wyczyścić tłoków?? Ile by Cie kosztowała droga do Kielc?

baluckityp 13-07-2009 20:02

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1203182)
... Jezeli natomiast slyszysz w silniku cykanie zaworow to jest to temat bardzo tani do ogarniecia i w tym temacie moge pomoc(koszt naprawy ok 50 zl) ...

czy kolega może coś poradzić ww kwestii ? pozdroO

Marcin G. 14-07-2009 10:24

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Rozumiem że to pytanie jest do jackoba1.
Ale ja też się tym tematem interesowałem i cykający zawór to nie jest duży problem. Bo wystarczy znaleźć miękki popychacz i go wymienić. Dostęp do niego nie jest trudny i nie jest to kosztowne. Trzeba wliczyć jeszcze koszt uszczelki pokrywy zaworów, lub można starą założyć na dobry silikon jeżeli by była jeszcze w dobrym stanie, ale ja za silikonem nie jestem:)

Marcin G. 14-07-2009 14:07

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
I w końcu się dowiedziałem czegoś o probku tym z komisu 96r. za 6tyś. Całkiem przypadkowo znalazłem właścicielkę tego samochodu! Tą niby ciocie kolesia z komisu! Ale ona ciocią nie jest i się z tego śmiała jak jej to powiedziałem. Ona sprzedała temu kolesiowi z komisu probe bo ona miała operację na kręgosłup i nie mogła jeździć tym autem. Powiedziała mi żebym nie kupował tego samochodu! Spoko podziękowałem i się rozłączyłem, ponieważ rozmawiałem z nią przez telefon. Ale ciągle myślałem czemu mi go tak odradza, i zadzwoniłem. I pytam się co jest w tym samochodzie popsute, a ona się roześmiała, po czym mi powiedziała że o ten samochód dbała, na bieżąco go naprawiała, jest z małym przebiegiem, zawieszenie i silnik w bardzo dobrym stanie i nigdy nie miała z nim problemów. A sprzedała go jedynie z problemów zdrowotnych, a mi go odradzała kupić dlatego że potem będzie mi bardzo ciężko sprzedać taki samochód i nie jest to samochód rodzinny(niewygodny 2drzwi.).


Teraz już wiem co to za samochodzik:) Muszę się przejechać z jakimś specem od silników żeby zerknął na ten silnik. Czy czasem ten spec w komisie nie zdążył go zajeździć.

baluckityp 14-07-2009 18:01

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Zgadza się Marcinie że moje pytanie było do jackoba1, ja mam tak że na ciepłym silniku troszkę czasem zaczyna mi cykać, na zimnym cihutki bez cyków czy stuków. Jak weźmie mi już co ma zabrać oleju (bo przebieg >250k km) to cyka głośniej, jak doleję nie cyka wcale lub właśnie na gorącym silniku. Tak to wygląda u mnie.

Kupując PROBE myśl zdecydowanie o sobie, komfort jazdy ma zapeweniony kierowca i pasażer, na tylnej kanapie zdażyło mi się jechać ale ja jestem na tyle wąski że wsiadałem/wysiadałem bez uchylania przedniego fotela hehe - to nie jest auto rodzinne i nigdy takie nie będzie i całe szczęscie że to 'coupe :)

pozdrawiam!

jackoba1 14-07-2009 22:03

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
witam. kolego balucki, ja kiedys Tobie dawalem stronke z wymiana zaworka w pompie olejowej- jest bodajze w prezentacji twojego probiaka( taki zaworek oryginalny kosztuje w serwisie mazdy okolo 40 zl), i to jest odpowiedzialne za cykanie zaworow w tych silnikach a nie popychacze jak pisal kolega Marcin G, bo to jest dosc specyficzny motor i trzeba z nim pojechac do kogos kto zna MAzde.Wymiana samego popychacza kompletnie nic nie da, i nie sluchaj mechanika ktory nie zajmuje sie serwisem mazdy, bo nie wiem kto Ci doradzil wymiane popychacza ale napewno nie ktos kto zna dokladnie ten mtor i ta marke.Jakbys nie mogl znalesc to napisz a poszukam jeszcze raz i wstawie tutaj ta stronke. POZDRAWIAM

baluckityp 15-07-2009 11:46

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
teraz sobie przypomniałem że faktycznie kolego sugerowałeś mi kiedyś wymianę tejże pomki (miałem inne naprawy i jednak tego nie zrobiłem) niestety na tym forum szczególnie w dziale PROBE tematy często są usuwane i ślad po nich ginie :/
pomyślełem że może na innych forach mi podałeś link do tej stronki ale przeleciałem po swoich postach i nic nie znalazłem... także byłbym wdzięczny bardzo za ponowną twoją pomoc (najlepiej na PW bo nikt mi wtedy nie usunie hehe)

poozdroO

jackoba1 15-07-2009 22:14

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Witam, wstawiam fotorelacje z wymiany zaworka w pompie olejowej w samochodach ford probe , mazda 626,mx6 w silnikach 2.0l.Fotorelacja pochodzi ze strony: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .Wymiana tego zaworka eliminuje "cykanie " zaworów
a tutaj link :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marcin G. 16-07-2009 11:41

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Sorki za błędną porade... Faktycznie o tym zaworku też gdzieś czytałem.
Pozdrawiam

Darek28 22-07-2009 13:40

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1203763)
Najprosciej go sprawdzic jak jest zimno na dworze poniewaz silnik szybko stygnie i wtedy pierscienie olejowe sie minimalnie zwezaja i przepuszczaja olej. Ich zuzycie jest podobne do zuzycia uszczelniaczy zaworowych z tym ze jak saa walniete uszczelniacze to silnik kopci rowniez na wysokich obrotach lub jak przegazowujesz, a w przypadku pierscieni olejowych silnik kopci tylko przez okolo 30 sekund jak go odpalisz. Jezeli juz kupisz samochod z tym problemem moge podpowiedziec jak ewentualnie ten problem zlagodzic bez drogiego remontu.

Wlasnie mam taki problem: Probek 2.0 16V zimą kopci przez 30s na niebiesko po odpaleniu, latem nic. Na ciepłym silniku nie kopci nawet przy wysokich obrotach. Ogolnie bierze 1l oleju na 10tyś km. Kupiłem juz uszczelniacze bo myslalem ze to one ale po Twoim poście juz nie wiem. Powiedz moze jaki masz patent na tanią naprawe tego?
Ogolnie polecam autko bo naprawde jest tanie w eksploatacji a jazda nim jest po prostu piękna. Uklad kierowniczy i precyzja prowadzenia w ostrych zakretach niesamowite.

jackoba1 22-07-2009 16:11

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego zeby dobrze naprawic ten silnik to trzeba wylozyc okolo1500zl, moim zdaniuem nie warto bo jak piszesz zuzycie oloeju to tylko 1l na 10000. Moge doradzic probe ze zmianem oleju- napisz jaki masz teraz zalany. Jezeli chodzi o uszczelniacze zaworow to nie one sa przyczyna kopcenia.

jackoba1 24-07-2009 12:25

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego jezeli chodzi o olej do tego silnika to zmien na polski olej lotos semi syntetic. Nie wiem dokladnie co ten olej ma w sobie za sklad ale powoduje znaczne zmniejszenie kopcenia, kilka osob ktore stosowalo ten olej w swoich samchodach z tym silnikiem( mowie tu o posiadaczach MAZDY) stwierdzilo wrecz zaprzestanie kopcenia na zimnym silniku - u mnie tez tak bylo. Nie stosuj czasem olejow mobila - to chyba najwiekszy szajs a napewno nie sprawdza sie w tym silniku. Dla informacji podam ze wchodza tylko 3litry oleju.

Darek28 28-07-2009 14:29

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Cytat:

Napisał jackoba1 (Post 1212031)
kolego jezeli chodzi o olej do tego silnika to zmien na polski olej lotos semi syntetic. Nie wiem dokladnie co ten olej ma w sobie za sklad ale powoduje znaczne zmniejszenie kopcenia... Nie stosuj czasem olejow mobila - to chyba najwiekszy szajs a napewno nie sprawdza sie w tym silniku .

Ja wlałem Mobila 15/40 bo myslalem ze jest gęstszy i będzie lepiej ale nic z tego-przy rozruchu w niskiej temp.daje na niebiesko z rury po odpaleniu.
Lotos półsyntetyk powinien być jeszcze rzadszy chyba..

jackoba1 28-07-2009 17:25

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego olej 15w40 nie pasuje do tego silnika, jest za gesty, a pozatym pisalem wszystko tylko nie mobil....., ten olej nie daje dobrego smarowania ,w tym silniku sa dosc waskie kanaliki olejowe i niszczysz silnik tym olejem. Zmien na lotosa , wiem ze napewno jest tanszy i mozesz miec obawy ale jest lepszy, uwierz przetestowalem to na 2 takich silnikach w swoich mazdach. Pozatym koszt wymiany na lotosa semisyntetic wraz z filtrem to tylko 100zl( powinno to pomoc rowniez w kopceniu na zimno). POZDRAWIAM

xXLuKaSzXxxx 14-10-2009 17:29

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Witam moj probe na motor 2.0 16v gdy rano go odpalam to jest taka smuga dymu przez pare minut ze szkoda slow koledzy podpowiedzcie co zrobic czy zmienic motor czy naprawiac ?

xXLuKaSzXxxx 14-10-2009 17:30

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Dolewalem doctora nic nie dalo

yola 15-10-2009 16:16

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
jak mi probek kopcił to zrobiłam mu remoncik generalny silniczka i już jest ok naprawiaj i śmigaj :D siadły ci pierścienie olejowe na tłokach przez to ci pali olej u mnie też tak było:roll:

jackoba1 15-10-2009 16:33

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolega ma racje, przeczytaj ten watek od poczatku i zobacz moje posty o tym silniku , bedziesz wiedzial co robic

yola 15-10-2009 16:35

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
koleżanka ;)

baluckityp 19-10-2009 07:45

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
koleżnka ma dobrze bo jej chłop remont silnika zrobił a ja co? żonie dam probe do naprawy ;( niestety będzie mnie czekac dobitny wydatek przy remoncie silniczka ojj

yola 22-10-2009 19:47

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
wiesz mogę pomóc :D jak się ładnie uśmiechniesz a zresztą na którymś spociku napewno sie pojawię w towarzystwie mojego mężczyzny to z nim pogadasz zapewne z chęcią pomoże albo doradzi :wink: :D

Friday71 30-10-2009 17:42

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
jackoba1 mobil to szajs ?? dlaczego ??

15/40 za bardzo lepki ? na glowe upadles - jesli dzieki olejowi ma przestac kopcic to musi byc bardziej leppki

Friday71 30-10-2009 17:47

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Po drugie jesli dymi po odpaleniu przez chwile to uszczelniacze zaworowe

Przy zuzytych pierscieniach bedzie palil olej caly czas

jackoba1 30-10-2009 19:49

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Cytat:

Napisał Friday71 (Post 1276461)
Po drugie jesli dymi po odpaleniu przez chwile to uszczelniacze zaworowe

Przy zuzytych pierscieniach bedzie palil olej caly czas

kolego przeczytaj ten watek od poczatku bo mi sie nie chce którys raz powtarzac to moze bedziesz wiedzial cos wiecej o silnikach mazdy- TO NIE JEST SILNIK FORDA, a o tym ze to są walniete pierscienie olejowe a nie uszczelniacze zaworowe moge sie z Toba zalozyć o pieniądze. I nie obrażaj mnie bo mialem 2 mazdy z tymi silnikami i wiem co pisze, poztym jestem fanem tej marki(mazdy) i na temat tego silnika i mazdy wiem naprawde dużo. A twoj post jest identyczny jak diagnoza słabego mechanika który nigdy nie naprawiał mazdy z tym silnikiem, tylko ze po wymianie uszczelniaczy rozłozy rece.I prosze nie lejcie mobila 15w40 do tego silnika... ( jak by były walniete uszczelniacze zaworowe to kopcil by tez przy przegazówkach i na wysokoch obrotach a w tych silnikach to nie wystepuje)
ponizej wstawiam link ze strony mazdaspeed dla kolegi aby poczytal o tych silnikach montowanych w Probiaku i o problemach z kopceniem ( w linku jest poruszony temat rowniez silnika o oznaczeniu KL( 2,0 KL w probe nie wystepował 2,5kl rowniez montowany w Probe) ale to inna bajka oraz FS i FP(rożnia sie pojemnoscia ale to ten sam silnik) z ktorym to jest najwiecej problemu z kopceniem po odpaleniu), dla niewtajemniczonych polecam z uwagą czytać posty kolegi JAKSA który prowadzi serwis Mazdy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Friday71 31-10-2009 11:18

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Jackoba1 Nie prawda, ze musi kopcic przy przygazowkach i wysokich obrotach jesli to uszczelniacze ale napewno po odpaleniu. Przeciwnie do pierscieni !

Mi sie wydaje, ze Ty za szybko postawiles diagnoze slabego mechanika. Mialem mazde 2.0i

Ogolnie od poczatku to troche zadziwiaja mnie twoje posty o oleju. I mysle, ze za duzo sie nauczyles na swojej mazdzie.

Friday71 31-10-2009 11:41

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Czytalem link z mazdy speed z ktorego wynika ze padaja uszczelniacze. Jedynie kolega JAKS pisze, ze u niego padly pierscienie. JAKS radzi zeby wymieniac jedno i drugie hehe ale powodem jest drugie - to bardzi ciekawe jest.

jackoba1 czytaj uwazniej i pamietaj, ze nie zawsze musi byc tak jak twoj kolega napisal ;)

jackoba1 31-10-2009 14:04

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
kolego ja uwaznie czytam forum mazdy od 5 lat bo jestem jego aktywnym forumowiczem , zobacz sobie strone nr 5 tego linku. Zresztą obojetnie kogo z forumowiczów mazdy zapytasz o kopcenie silnika 2.0 FS to ci odpowie ze to pierscieie olejowe ale skoro Ty wiesz lepiej......a kolega jaksa tylko RADZI zrobienie tez góry silnika tylko dlatego ze i tak jest zdjeta głowica do wymiany pierscionków . Kolego pamietaj ze cały czas jest mowa o kopceniu silnika 2.0 FS a nie które posty tam napisane mówia tez o silnikach KL ale tak jak pisalem to inna bajka( KL to V6), jakbys kolego chcial moge Ci dokladnie wyjasnic co sie dzieje w tym silniku z tymi pierscieniami i dlaczego kopci tylko na zimnym a czesto latem jak jest wysoka temperatura nie kopci wcale.
POZDRAWIAM

Friday71 01-11-2009 12:43

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Czyli, ze co pierscienie nie zgarniaja tylko raz przy odpaleniu na zimno a pozniej nagle wszystko sie uszczelnia na cieplo ?
NIEMOZLIWE - bo po odpaleniu zwieksza sie ciesnienie oleju i jeszcze wiecej by sie go tam nazbieralo i palil by go dalej jesli byly by to pierscienie ;)
Po drugie skad w tym momencie jest tam olej ??? maly film olejowy od poprzedniej pracy silnika i tyle czyli przed zgaszeniem tez musialby dymic.
A jest tak - olej splywa z zaworow do cylindra podczas gdy silnik nie pracuje - stad olej. Przy odpalaniu sie spala i zadymi.
Mozliwe jest jedno z drugim ale same pierscienie - niemozliwe.

A jeszcze plotka jest mozliwa.

jackoba1 01-11-2009 18:37

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Kolego nie bede udowadniał że nie jestem wielbłądem bo nie warto. To skoro tak dobrze znasz sie na tych konkretnych silnikach odpowiedz mi na pytanie dlaczego nie kopci latem wcale ? Pisałem już ze objawy są podobne do walnietych uszczelniuaczy zaworów ale w tych silnikach to nie one są przyczyną . Po prostu zużywają sie pierscienie olejowe i w niskiej temperaturze sie minimalnie zwezają i na początku po odpaleniu przepuszczają olej. Wystarczy kilkadziesiąt sekund pracy ( a dymienie trwa wlasnie tyle -zazwyczaj 30 -40 sekund -i czym zimniej tym dymienie wieksze) a temperatura spalania je rozszerzy i dymienie ustepuje. Sam robiłem remont w drugiej mojej mazdzie i tez myslałem na początku tak jak Ty, wymienie uszczelniacze i bedzie git. Ale nie było...Powtarzam raz jeszcze że wszystko o czym tutaj pisze dotyczy konkretnego silnika Forda Probe (2.0l FS) w innych silnikach zazwyczaj siadają uszczelniacze ale ja powtarzam że odnosze sie do konkretnego silnika który znam bardzo dobrze(zresztą temat mówi o tym silniku). I nie pisz ze to NIEMOZLIWE bo przekonały sie o tym tysiące posiadaczy Mazdy z tym silnikiem, zresztą sama Mazda wydała specijalne oswiadczenie odnosnie tych pierscieni uznając je za wadliwe( ale niestety akcji serwisowej nie było , bo wada ta ujawnia sie przy przebiegu około 200 tyś czyli juz dawno po gwarancji)Mam jeszcz pytanko jaką mazde 2.0 miałes GC, GD , GE czy GF?Bo samsilnik 2.0 i nic nie mówi( w różnych modelach był rożny silnik lub były różne modernizacje)
POZDRAWIAM

Friday71 02-11-2009 11:08

Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6
 
Pierscienie moga byc wadliwe w tym silniku ale wtedy pali olej caly czas, odkrecisz troche przepustnice i bedzie znikał olej.
Nie ma takiego uszczelniania sie na cieplo jak piszesz ! taki silnik juz w takim stanie ciagle bedzie palil olej.
Jeszcze na zimnym silniku olej jest gestszy i lepiej uszczelnia.

Wiec przy zurzytych pierscieniach objawem jest znikanie, spalanie oleju, spadek mocy

Przy uszczelniaczach dymi przy odpaleniu.

Niektore rzeczy piszesz nierealne forumowiczu. Nie wiesz co piszesz ale puszczasz dalej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.