Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285774)

Kuga2133 05-09-2018 18:29

Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Witam,
Witam wszystkich serdecznie mam prośbę o pomoc w następującym temacie...Zakupiłem Kugę bez czujników z przodu i z tył chciałbym je założyć może ktoś się orientuję jakie wiązki powinienem kupić ? Mam już drugi zestaw zakupiony we serwisie i klapa...Poniżej szczegóły konfiguracji...

Tył 4 czujniki plus sterowanie otwarcia klapy nogą...
Przód czujniki 4 lub 6 plus ( nie mam opcji automatycznego parkowania ) po trzy przewody do halogenów oraz czujnik temperatury w osłonie zderzaka

Bedę wdzięczny za info może ktoś przerabiał ten temat.

Escap 06-09-2018 08:33

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
A co
Cytat:

Napisał Kuga2133 (Post 3026817)
Mam już drugi zestaw zakupiony we serwisie i klapa...

A co z nimi jest nie tak ? nie pasują wtyczki czy nie działają ? A moduł parkowania masz ?
Ja szukając odpowiedniej wiązki, znalazłem na otomoto kugę z tymi opcjami co moja i dodatkowo z wszystkimi czujnikami, spisałem nr vin i na jego podstawie Pani z serwisu forda znalazła odpowiednią wiązkę. Proponuję zrobić to samo.

jacekk015 06-09-2018 09:15

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Jest tu dział na forum od takich rzeczy.
Podaj tam VIN i co chcesz do auta a dostaniesz nr'y katalogowe.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

lukaszooo 06-09-2018 10:35

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Co do konfiguracji to nie jest to takie proste jak sie wydaje.
6 czujników z przodu i 4 z tyłu występowały w auto parkowaniu równoległym. Nie testowałem tego w kudze w ale w focusie mk3 lift przy samych czujnikach parkowania można uruchomić albo 8 czujników albo 12 i wtedy pokazuje sie opcja 360 stopni.

Escap 06-09-2018 12:12

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Ja w swojej wprawdzie poliftowej miałem tylko 4 z tyłu, a teraz mam 6 z przodu i 6 z tyłu :-)

jacekk015 06-09-2018 17:10

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Przecież chyba nie ma modułu parkowania przód + tył bez funkcji automatycznego parkowania???
To jest Kuga MK2 2015r. czyli sprzęt od Focusa MK3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak musi kupić moduł Bx, który ma Park Asisst. Bez przycisku nie będzie się burzył?
A po drugie przycisk jest potrzebny aby aktywować przednie czujniki.


6 z przodu i tyłu to już pewnie jakiś Sync jest, a wtedy jest już równoległe i prostopadłe parkowanie.

lukaszooo 06-09-2018 17:30

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Wszystko kwestia konfiguracji, do auto parkowania muszą być jeszcze odpowiednie czujniki ABSu.
W polifcie przycisk jest od wyłączania czujników i nie jest potrzebny do pracy czujników parkowania i bez niego nie wywala żadnego błędu.

Escap 07-09-2018 06:32

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał jacekk015 (Post 3027252)
6 z przodu i tyłu to już pewnie jakiś Sync jest, a wtedy jest już równoległe i prostopadłe parkowanie.

Tak jak piszesz jest Sync i asysten parkowania w pełnej wersji. Na początku miałem tylko 4 tylne, później doszło 6 przednich, moduł Bx i przyciski (dwa jeden od wyłączania czujników a drugi od parkowania). Wszystko działało bez asystenta parkowania i nie pokazywał stref bocznych. Dopiero po dołożeniu dwóch tylnych skrajnych pokazały się strefy boczne i po wymianie czujników abs parkuje prostopadle i równolegle. Więc jeśli ktoś chce tylko czujniki, to wystarczy 4 z przodu, 4 z tyłu, moduł Bx i chyba nawet nie potrzeba przycisku bo on tylko wyłącza system.

jacekk015 07-09-2018 08:54

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Jeśli ma się Sync'a to tak.
Jak jesteś na platformie BT/VC to prostopadłego nie uzyskasz.
Dodatkowo przycisk jest wymagany - bez tego nie działają przednie czujniki.

Jak pisał lukaszooo:
- przed liftem przycisk ZAŁĄCZA czujniki - domyślnie nie działają
- po lifcie WYŁĄCZA - domyślnie działają

marekkoczta 14-09-2018 08:18

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał Escap (Post 3027422)
Tak jak piszesz jest Sync i asysten parkowania w pełnej wersji. Na początku miałem tylko 4 tylne, później doszło 6 przednich, moduł Bx i przyciski (dwa jeden od wyłączania czujników a drugi od parkowania). Wszystko działało bez asystenta parkowania i nie pokazywał stref bocznych. Dopiero po dołożeniu dwóch tylnych skrajnych pokazały się strefy boczne i po wymianie czujników abs parkuje prostopadle i równolegle. Więc jeśli ktoś chce tylko czujniki, to wystarczy 4 z przodu, 4 z tyłu, moduł Bx i chyba nawet nie potrzeba przycisku bo on tylko wyłącza system.

odpalanie ci dziala auta z pilota

Escap 15-09-2018 07:45

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał marekkoczta (Post 3029988)
odpalanie ci dziala auta z pilota

Mam zwykly kluczyk bez odpalania. Ono bylo realizowane przy pomocy dodatkowego pilota, którego nie mam.

marekkoczta 15-09-2018 11:59

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał Escap (Post 3030280)
Mam zwykly kluczyk bez odpalania. Ono bylo realizowane przy pomocy dodatkowego pilota, którego nie mam.

OK chodziło mi o to ze jak mam dołożone czujki przód i odpalanie nie działa
jak odpalanie działa to czujki nie działają miesza sie tu ameryka europa

Escap 15-09-2018 21:51

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Ja moduł zapobiegawczo kupilem w stanach, a jak na złość jest made in germany ;-)
Okazało się, że powędrował z DE do USA i do PL. Więc chyba nie do końca jest tak, że ameryka to ameryka ;-)

ferolo22 16-09-2018 07:17

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Z tego co widziałem to pełno modułów jest z de ale tutaj chodzi po prostu o kodowanie moułu escape i kuga pod względem elektryki to zupełnie inna bajka

Lukas9200 07-11-2018 20:34

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Witam
Mam problem z czujnikami parkowania mianowicie po wlozeniu biegu wstecznego sluchac ciagly sygnal przez kilka sekund i myga orzycisk od czujnikow czyli system jest nieaktywny. Sprawczalem czujniki i jeden nie dzialal wiec go wymienilem i teraz wszystkie dzialja czyli slychac cykanie charakterystyczne jednak sam system dalej nie dziala . Jaka moze byc przyczyna czy to trzeba usunac jakis blad czy tez winna jest centralka ?

ferolo22 08-11-2018 05:27

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Podłączyć pod kompa i sczytać błędy wtedy można szukać bo bez tego to wróżenie z fusów

Ford_Kuga 10-11-2020 20:02

Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania
 
2 załącznik(i)
Witam Forumowiczów, Ford Kuga 2016 r 2,0 DTI 180 KM
czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie dostanę wtyczkę do czujnika parkowania prawa strona na listwie błotnika z przodu. Kupiłem czujnik w serwisie forda online po nr VIN i czujnik jest na inną wtyczkę jak jest we wiązce.
W serwisie powiedzieli , że wtyczka w sprzedaży nie występuje, tylko cała wiązka.
Załączam zdjęcie czujnika

Bump:

Bump:

Ford_Kuga 12-11-2020 23:13

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
W serwisie wymienili czujnik o właściwych numerach, błąd serwisu zamówili czujnik nie o tym numerze.
Sprawa rozwiązana.

Escap 14-11-2020 18:12

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał Ford_Kuga (Post 3295695)
błąd serwisu zamówili czujnik nie o tym numerze

bo zamówili czujnik do polifta, a one mają już inne wtyczki :-)

michus 07-04-2022 16:36

Odp: Wiązka PDC przód i tył
 
Witam
Mam prośbę o pomoc przy escape 2019 6 sensorów z przodu
Miałem uszkodzona skrzynkę w komorze
Pokazuje mi błąd PAM B129D:14-28
Nie działają czujniki
Wiązka w zderzaku sprawdzona, przejście do kostki jest ze wszystkich
Wskazuje mi to któryś pin złe podłączony w skrzynce w komorze silnika
Czujniki zamieniałem
Czy ma ktoś jakiś schemat lub wytłumaczył by które to są piny w skrzynce?
Lub które odpowiadają za czujnik prawy boczny przedni?

Carlito82 06-08-2023 21:54

Odp: Dołożenie przednich czujników
 
Witam, podpinam sie z tematem... Kuga MK2 2017 lift. PDC z tyłu z przodu brak. Kupiłem zderzak z czujnikami i podpięte są pod kostkę. Czy ktoś na Śląsku temat ogarnia ? Z góry dzięki za pomoc.

lamas55 07-09-2023 12:55

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Kolego Carlito82 udało ci się ten temat ogarnąć? Mam podobną sytuację. Daj znać co trzeba zrobić lub gdzie i u kogo ��

tedi_k 07-09-2023 13:55

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Cytat:

Napisał Carlito82 (Post 3466022)
...Kupiłem zderzak z czujnikami i podpięte są pod kostkę...

Cytat:

Napisał lamas55 (Post 3469508)
....Daj znać co trzeba zrobić...

Po pierwsze to trzeba wymienić moduł czujników parkowania (za boczkiem bagażnika). Moduł "na sam tył" jest inny od modułu "na przód i tył".
Po drugie, wymieniony moduł PDC trzeba zaprogramować pod auto.
Oczywiście obecność kompletnej wiązki dla przednich czujników, jak auto "z fabryki" miało tylko tył to raczej "marzenie" niż "oczywista rzeczywistość"...
Tak więc raczej dokładnie trzeba to sprawdzić na aucie.

lamas55 19-09-2023 13:29

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Witam. Chciałem kupić czujniki na przód, oryginalne Forda, ale tylne jest typów tych czujników z różnymi oznaczeniami że zgłupiałem. Czy ktoś może mi podać nr czujników parkowania przód - 2 na środek zderzaka, 2 boczne w zderzak i 2 w osłonę nadkola. Kuga mk2 lift - 2019 rok. Będę bardzo wdzięczny

kln1920 19-09-2023 13:56

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Zobacz na ford 7 zap

sabaciontko 21-09-2023 18:56

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
Z tego co widziałem powyżej 2016 na 7zap nic nie pokaże .

kln1920 21-09-2023 19:10

Odp: Dołożenie czujników - Wiązka PDC przód i tył
 
To powiem inaczej, do swojego Focusa polifta cztery środkowe włożyłem F1CT-15K859-AAW, skrajne EM2T-15C868-AAW. Faktycznie Kugi polifta nie ma na 7zapie, ale można niekiedy poratować się Focusem.

Rufuse 21-04-2024 13:33

Moduł czujniki cofania
 
2 załącznik(i)
Witam
Przeczytałem wszystkie informacje dotyczące moduły cofania w Ford Kuga, nie znalazłem jednak konkretnych informacji.
Zakupiłem Forda Kugę z 2015r, ma zainstalowany Hak ale nie ma czujników. Znalazłem na allegro moduł ale nie wiem gdzie mam go zainstalować ?? Sprawdziłem prawy bok w bagażniku znalazłem jakieś wtyczki ale nie wiem do czego one są ?? Przesyłam zdjęcia pierwsze to pod zderzakiem drugie to w prawym boku bagażnika, proszę o informacje.
Pytanie jak bym chciał też z przodu to gdzie mam szukać gniazd ??

Czy może ktoś udostępnić schemat elektryczny autka ? Silnik 1.5 Ekobust benzyna.
Bump:

tomao 21-04-2024 13:52

Odp: Moduł czujniki cofania
 
Trzeba iść za kablami ze złącza przy zderzaku. Nie wiadomo, czy w samochodzie są pełne wiązki i wystarczy tylko wpiąć w moduł. Z przodu na pewno nie ma pełnych wiązek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.