Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus Mk4 Facelift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323671)

mskgs 20-09-2021 15:04

Focus Mk4 Facelift
 
Nie ma jeszcze tematu (nie znalazłem), to zakładam. Tak przy okazji faceliftingu Fiesty.
Od ponad pół roku pojawiają się zdjęcia zamaskowanych Focusów Mk4 po liftingu.
ST: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Cywilny: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ciekawe kiedy premiera? W polskim konfiguratorze Focus zniknął (podobnie jak Fiesta) z adnotacją "Samochód niedostępny w produkcji". Pytanie czy to przymiarka do FL czy problemy z produkcją. Od premiery Fiesty Mk8 minęły 4 lata, więc idąc tym tropem Focusa po FL powinni pokazać dopiero za rok...

mskgs 14-10-2021 08:38

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hejkumkejkum 14-10-2021 18:51

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Na niemieckiej stronie Forda pojawiły się już cenniki:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kocur 15-10-2021 15:43

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Czyli jeśli benzyna to tylko ST 2.3 bo o 1.0 to szkoda pisać a dizel ... pozostaje tylko 1.5, dla focusa wystarczy ale ogólnie kicha.

piotrek305 15-10-2021 15:52

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał kocur (Post 3374230)
Czyli jeśli benzyna to tylko ST 2.3 bo o 1.0 to szkoda pisać a dizel ... pozostaje tylko 1.5, dla focusa wystarczy ale ogólnie kicha.

a jak ktoś nie chce diesla bo dużo miasta itp no to albo 1.0 albo papa ;) bo 2.3 wiadomo niszowa wersja. będą jeździć te 1.0 i tyle :) w sumie fajny motor w tej najmocniejszej wersji :)

pawel182 17-10-2021 12:38

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Ciekawe czy ten Sync 4 będzie można przełożyć do przedlifta? ;)

potraff 18-10-2021 10:52

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Dziś właśnie słucham Jacka Bałkana i dzwoni po salonach, z pytaniem o dostępność aut.
W Fordzie powiedzieli, że od roku nie ma aut stockowych, a Fiestę zaczyną produkować w styczniu, Focusa od marca. Auta dostępne w drugiej połowie roku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
o Fordzie ok 9,00 minuty.

mskgs 18-10-2021 11:24

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Ciekawe jak to się ma do tego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jak wybierzemy Focusa rok produkcji 2022 to pojawia się instrukcja do (chyba) nowego modelu - "pojazdy wyprodukowane od 29.11.2021". W instrukcji jest SYNC 4 więc...
W sumie dziwne, bo w tamtym tygodniu salony nic nie wiedziały jeszcze o tym kiedy można zamawiać, kiedy się będzie produkować... cennika też na razie brak oficjalnie.

wilku30 23-10-2021 11:50

Focus mk4 2022 lift opinie
 
Witam. Ciekawy jestem opinii na temat według mnie tragicznego liftu obecnej wersji Focusa. Myślałem, że tak jak za każdym liftem zmiany będą na lepsze i że następny mój Focus będzie to mk4 lift, a tu takie niemiłe zaskoczenie. Wygląd jeszcze gorszy, paleta silnikowa to oczywisty żart i ten mega tablet na środku.

potraff 24-10-2021 13:28

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
No cóż, mnie się średnio polift podoba. Nie ukrywam, że kupując ffm k4 ważniejsze od wyglądu zewnętrznego, było sporo miejsca na tylnej kanapie, po przejażdżce i30 to się okazało, że jednak prowadzenie forda też jest lepsze niż u konkurencji, to jednak auto mi się bardzo podobało, więc byłem zadowolony, bo kupiłem mniej więcej auto jakie chciałem, do tego ładne (w mojej opinii).
Wnętrze polifta jest ładne dla oka, jednak brak obsługi manualnej klimy, jest dla mnie krokiem w tył (ja często grzebię w klimię). Większy grill mi się w ogóle nie podoba, za plus za światła w polifcie. Ja mam halogeny i to jest jedna z rzeczy, których mi brak, lepszych świateł.
Na szczęście mój się sprawuje dobrze, więc nie czeka mnie dylemat.
Dziś chyba bym obejrzał mocniej konkurencję, po tych 2-3 latach jest kilka aut, które zostało odnowionych, czy też wypuszczono nowe.
Np C4, nowy mi się średnio podoba z zewnątrz, ale wnętrze do mnie przemawia (podoba się).
Choć o jeszcze nowe DS4 mi się niesamowicie podoba. Jakbym miał wybrać doposażonego focusa...to chyba DS4 by wygrał :D

mskgs 25-10-2021 07:57

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Przy SYNC 3 podobno sterowanie klimatyzacją ma być fizycznymi przyciskami.
Dlatego żyję z nadzieją, że SYNC 4 w Polsce będzie za dopłatą nawet w tych wyższych wersjach. :D To 13,2" to już przesada jeżeli chodzi o rozmiar, już nawet pomijając to sterowanie klimatyzacją.

kln1920 25-10-2021 08:49

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Myślisz, że zostanie Sync3?

szyper 25-10-2021 09:11

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
W sumie czemu nie?
W przedlifcie były do wyboru 2.5 i 3.

mskgs 25-10-2021 09:14

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Będzie, wg cenników w DE i UK najniższa wersja wyposażenia ma SYNC 3, SYNC 4 jest od Titanium/ST-Line.

kln1920 25-10-2021 09:31

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał szyper (Post 3375904)
W przedlifcie były do wyboru 2.5 i 3

Ale te 2.5 to zwykłe radio CTR stylizowane na Sync :)

Cytat:

Napisał mskgs (Post 3375905)
Będzie, wg cenników w DE i UK najniższa wersja wyposażenia ma SYNC 3

A to ok, chyba że jednak wpadną na genialny pomysł sterowania klimą przez Sync 3 :D

niko123 25-10-2021 11:10

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Te lampy z przodu to strzal w 10, focus wyglada teraz super.

mskgs 28-10-2021 19:50

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Byłem wczoraj u jednego dealera, Focusy po FL można już zamawiać.
Ogólnie to tak:
- "tanio to już było"
- SYNC 4 jednak u nas w standardzie też od Titanium
- Titanium w standardzie ma 16" felgi stalowe - strukturalne :lol: :lol:
- standardowo cena w górę i to grubo, wyposażenie w dół.
- lakier "fantastic red" cena w górę z 2450 (st-line)/3200 do 5000 (zawsze)

AdoKrycha007 29-10-2021 07:54

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
po nowym roku będzie jeszcze drożej, bo od wiosny (odbiory latem) wszystkie produkowane na taśmach auta na terenie EU będą musiały mieć czarną skrzynkę, która musi rejestrować obszerną ilość parametrów, a to mooocno podniesie cenę aut. Zostało już to klepnięte, lista i info tu - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mskgs 29-10-2021 09:02

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
A może byś przeczytał uważnie to co wrzucasz?

Bo w linku, który wrzuciłeś:
Cytat:

Od maja wszystkie nowe modele samochodów, a od maja 2024 r. wszystkie nowe auta będą musiały być wyposażane w szereg urządzeń
Zatem aktualne modele będą musiały to mieć od roku 2024, a nie przyszłego.

AdoKrycha007 29-10-2021 11:11

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
MK4 to nowy model, aktualny to MK3, więc będzie musiał mieć.

piotrek305 29-10-2021 11:26

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał AdoKrycha007 (Post 3376559)
MK4 to nowy model, aktualny to MK3, więc będzie musiał mieć.

kolego.. doucz się..

aktualny model to mk4 który teraz przeszedł lift :) nawet ten temat na forum ma taką nazwę :)

AdoKrycha007 29-10-2021 11:32

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
sorry, bład klawiatury.
nowy model to będzie MK 4,5 - będzie nowa nazwa kodowa, jak zawsze.
a teraz jest MK4.

bo tym rozumowaniem, to jakby przez kolejne 10 lat robili Focusa, to nie musieli by dawać tej skrzynki wg Ciebie ?

mskgs 29-10-2021 11:40

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
NOWY MODEL po maju 2022 - obowiązkowo
Samochody sprzed maja 2022 (czyli zapewne homologowane przed majem 2022) - do 2024 nie muszą tego mieć.
Focus Mk4.5 już jest, a więc nie łapie się pod "nowy model po maju 2022". Czyli mają jakieś 2 lata na dostosowanie Mk4.5.

Czyli nie żadne rozumowanie tylko wszystko jest wyjaśnione na stronie, którą sam wkleiłeś...

Druga sprawa to większość samochodów i tak rejestruje te dane, o czym wspominają na w/w stronie.

Ceny i tak podniosą... Inflacja prawie 7%. :D

Tomasz76 30-10-2021 18:50

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Witam wszystkich. Właśnie zarejestrowałem się na forum Forda, ponieważ poszukuję następcy mojej nowej Skody Octavii kombi. Leasing wziąłem na 2 lata. Minął już rok i powoli czas rozpocząć poszukiwania następcy, ponieważ czas oczekiwania na nowe auta niektórych marek wynosi nawet rok.. Interesuje mnie Focus kombi po FL. Czy wiecie kiedy pojawi się nowy cennik na stronie? Chcę na początek sam skonfigurować sobie auto. Jakie macie zdanie na temat automatycznej skrzyni biegów? Nigdy nie miałem doczynienia z automatem powershift.

potraff 30-10-2021 20:05

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał Tomasz76 (Post 3376794)
Nigdy nie miałem doczynienia z automatem powershift.

To już nie będziesz miał, bo o ile kojarzę, automat w focusie, to hydrokinetyk.

Tomasz76 30-10-2021 21:06

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Na stronie niemieckiej jest już cennik nowego Focusa i automat nazywa się powershift.

mskgs 31-10-2021 00:25

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał potraff (Post 3376806)
To już nie będziesz miał, bo o ile kojarzę, automat w focusie, to hydrokinetyk.

Już nie. Po FL do 1.0 EcoBoost mHEV można zamówić PowerShift (7-biegowa dwusprzęgłowa). 8-biegowy hydrokinetyk zostaje tylko w połączeniu z 1.5 EcoBlue.

Cenniki na stronie w Polsce podobno mają być w listopadzie...

Co do nowego Powershifta, to ta skrzynia jest już montowana w Pumie i Fieście (do tej pory nazywana DCT7). Generalnie wszyscy chwalą tę skrzynię w testach, podobno bardzo dobrze się dogaduje z 1.0 EB mHEV. Ale jak jest naprawdę... to pewnie najlepiej samemu sprawdzić. :p

potraff 01-11-2021 17:55

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
O dzięki za informację, tego nie wiedziałem.

Tomasz76 01-11-2021 20:01

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
W takim razie czekam na cennik, żeby przekonać się o kosztach leasingu. Cena samochodu mnie nie interesuje tylko wysokość raty leasingowej na tle Golfa, Octavii i nowej Astry. Wszystkie marki podnoszą ceny i zobaczymy co zrobi Ford. Konkurencja w tym segmencie aut jest bardzo duża.

mskgs 01-11-2021 22:17

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Wysokość raty leasingowej zależy od ceny samochodu przecież... Podejście "interesuje mnie rata, a nie cena samochodu" jest jednym z czynników, które doprowadziły w ostatnich latach do takich wzrostów cen samochodów. Bo "stówka" różnicy w racie to żadna różnica. Szkoda tylko, że tak co roku się kolejne stówki różnicy zbierają. :D

Tomasz76 02-11-2021 13:38

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Rata za samochód zależy najwięcej od tego ile chce zarobić bank, który ustala sobie spadek wartości auta np. po 3 latach użytkowania. Najkorzystniejszy leasing w grupie vag ma Audi. Przykładem może być Audi A4. Przy tym samym silniku 150KM TSI i podobnym wyposażeniu pomimo tego, że A4 jest dużo droższa, to miesięczna rata jest tylko trochę wyższa niż za Octavię, czy Golfa. Dlatego jestem bardzo ciekawy, jaki spadek wartości ustali sobie bank Forda w przypadku Focusa po FL.

AdoKrycha007 02-11-2021 15:24

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
a na co komu MK 4,5 gdy jak ma do wyboru A4 B9 ? :shock:

Tomasz76 02-11-2021 18:42

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Dobre pytanie. Dlatego liczę, że Focus będzie miał dużo niższą ratę. Jeśli nie, to wybór będzie oczywisty. Wejdźcie sobie na kalkulator leasingowy grupy vag i pobawcie się parametrami leasingowymi różnych marek. Wychodzą ciekawe rzeczy. Np. A4 w cenie 180tys ma prawie taką samą ratę, jak Octavia i Golf za 125tys. Ludzie rzucili się na nowe Octavie, jak na świeże bułki w piekarni nie zdając sobie sprawy, że Skoda staje się powoli droższa od volkswagena.

Tomasz76 04-11-2021 08:09

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Jakie auto posiadam i dlaczego zmieniam, opisałem na poprzedniej stronie forum. Ale nie ma problemu napiszę jeszcze raz. Od roku posiadam nową Octavię kombi 1.5 150KM z ręczną skrzynią biegów w wersji Style. Mam też matrycowe ledy, pakiet dynamic i klejone szyby boczne przednie. Szukam następcy Octavii, ponieważ kończy mi się leasing za 11 miesięcy, a nie chcę zamawiać ponownie takiego samego auta. W grę wchodzi tylko nadwozie kombi. Rozważam Focusa po FL, nową Astrę, nowego Golfa (od 3 miesięcy posiadam już wersję hatchback) i Audi A4. Gdyby nie FL Focusa, to nie brałbym go w ogóle pod uwagę. Ale w związku z kuracją odmładzającą daję mu szansę. Jeśli chodzi o wady Octavii, to środkowy nawiew na desce jest umiejscowiony za nisko. Cały czas musi być zamknięty, ponieważ wieje na kolano. Następnym problemem jest elektronika, która płata figle. Już 3 razy wgrywali mi nowe oprogramowanie. Kolejną rzeczą jest hałasujące oparcie tylnej kanapy. Raz już, to naprawiali i po kilku miesiącach hałas powrócił. Ogólnie nowa Octavia posiada dużo chorób wieku dziecięcego i muszą ją jeszcze dopracować. Chociaż z kratkami nawiewu, które są umiejscowione za nisko nic już nie zrobią, ponieważ musieliby przeprojektować deskę.

Tomasz76 09-11-2021 06:41

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
W przyszłym tygodniu ma pokazać się cennik wersji po FL. Gdy oglądam filmy z nowym Focusem na YouTube, to muszę przyznać, że auto mi się podoba. Niestety w tym segmencie konkurencja jest mocna i mam obawy, jaką utratę wartości auta ustali sobie bank i jaka będzie wysokość raty leasingowej. Jako, że w swojej flocie aut posiadam nową Octavię i nowego Golfa, to wiem doskonale, jakie są różnice pomiędzy obydwoma modelami. Zapewniam Was, że nie we wszystkich aspektach Octavia jest lepsza od Golfa. Wracając do Focusa, to jeśli cennik okaże się ok, to muszę jeszcze wybrać pomiędzy silnikiem benzynowym 1.0 155KM a wysokoprężnym 1.5 120KM. Oczywiście jeśli ceny auta z tymi silnikami będą takie same. Tak, jak ma to miejsce na stronie niemieckiej Forda.

mskgs 09-11-2021 13:28

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
No zobaczymy. ST-Line X z silnikiem 1.0 155 KM po FL jest wyjściowo droższy od takiej samej wersji sprzed FL o... 5000zł.
A żeby było ciekawiej, w jednym salonie powiedziano mi, że po nowym roku będzie podwyżka i aktualne ceny można sobie wsadzić... :D Nawet jak się zamówi w tym roku. Aczkolwiek to już może być kwestia podejścia sprzedawcy...

piotrek305 09-11-2021 19:43

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
ale to jest prawda.. ceny nowych aut po Nowym Roku wzrosną o 20% :)

arturmsi 09-11-2021 19:44

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Czekałem na ten lifting, auto pomijając znaczek przeniesiony na grill jest z zewnątrz nawet ładniejsze, w środku trochę za duży ekran i spodziewałem się nawiewów na tył jak w wersji chińskiej. Ale to można przeżyć, natomiast brak 1.5 ecoboost 150 i 182 km i 2.0 ecoblue między którymi chciałem dokonać wyboru już jest praktycznie nie do przyjęcia...

mskgs 10-11-2021 12:45

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Cytat:

Napisał Tomasz76 (Post 3378677)
Auta spalinowe będą drożały, a elektryki taniały. Za wszelką cenę chcą nas zmusić do kupowania samochodów elektrycznych. I prędzej, czy później im się to uda.

Nikt nikogo nie zmusza. Ludzie sami się podkładają bo cały czas kupują auta spalinowe bez względu na cenę.

Cytat:

Napisał Tomasz76 (Post 3378677)
Jeśli ceny Focusa po FL wzrosną o 5tys, to tragedii nie będzie.

No właśnie o tym mówię... Dziś 5k więcej, tragedii nie ma. Za rok 5k więcej tragedii nie będzie. I tak co roku - zresztą to już się dzieje od kilku lat regularnie, ale nie w takim tempie jak teraz. Najbardziej chyba widać to w segmencie B, chociaż tam do tej pory wzrost ceny szedł w parze ze wzrostem wyposażenia podstawowego. Dziś zaczyna się skubanie ludzi poprzez wzrost cen i obcinanie wyposażenia. Jak parę lat temu kupiłeś coś drożej niż wcześniej, to dostawałeś coś w zamian. Dziś kupujesz ten sam samochód, albo gorzej wyposażony, w wyższej cenie. :D

5k więcej za Focusa to wyjściowo, jak doliczysz opcje to robi się więcej, bo nie tylko "podstawa" podrożała.

Tomasz76 19-11-2021 06:26

Odp: Focus Mk4 Facelift
 
Wczoraj zakończyłem negocjacje cenowe dotyczące Focusa po FL w wersji ST-LINE X, 5 drzwiowy 1.0 Ecoboost Hybrid 155KM Powershift A7. Auto z maksymalnym wyposażeniem (dobrałem wszystkie pakiety) kosztuje 120tys. Oczywiście auto w tej wersji posiada ogromny kolorowy wyświetlacz dotykowy 13,2 z systemem Sync4. Jest to cena na firmę po dużym rabacie flotowym. Cena na tle konkurencji wydaje się atrakcyjna. Jednak tak, jak pisałem wcześnie dla mnie najważniejsza jest rata leasingu, a nie cena samochodu. Dlatego też, czy zamówię Focusa po FL, okaże się dopiero w przyszłym tygodniu, gdy dostanę ofertę leasingową. Na chwilę obecną cennik mają tylko dealerzy Forda, ale nie mają jeszcze możliwości generowania ofert leasingowych. Wszystko wyjaśni się w przyszłym tygodniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.