Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wurzucił cały olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285746)

m_ario 05-09-2018 09:19

Wurzucił cały olej
 
Witam

Ostatnio mnie spotkała nie miła przygoda, jadąc sobie ekspresówką w przedziale 130-150 z silnika odbiegły dziwne odgłosy, przestał reagować na gaz to zjechałem na pobocze, przy zjeździe zapaliła się kontrolka oleju, zagladam pod maskę a tam cała lewa strona silnika uwalona w oleju, jak się patrzy od strony maski, do tego prawa strona samochodu w oleju wszystkie drzwi i klapa tylna, oddałem do mechanika, po umyciu i zalaniu nowym olejem mówi że nic nie widać aby gdzieś kapało, uszczelka pod filtrem cała, korek od spustu też ok, mówi że moze czujnik się przytkał i wyleciało odmą, ktoś może ma jakiś pomysł lub spotkał go taki przypadek, nie chce by mnie kolejny raz w trasie spotkało coś takiego, wspomniał też że popychacze głośniej pracują, jeżdżę na oleju fordowskim, 5w30, olej wymieniony ok 2 miesiące temu, do tego płukanka liqui moly, bo olej był czarny na bagnecie, zalałem też do wtrysków regeneracje liqui moly.

Też kolega mi powiedział że castrol wypuścił jakąś kiepską partie oleju, a wiadomo ford=castrol, bo po wymianie miał problem z pierścieniami.

silnik duratec 1.8 2006 rok, kilometrów nabite 230 tys, ile w rzeczywistości to nikt tego chyba nie wie, na tysiaca lubi z litr dolewki.

Nie wiem dlaczego zdjęcia nie dodało
https://zapodaj.net/images/75fd46cdb695d.jpg

Jaryska 05-09-2018 09:28

Odp: Wurzucił cały olej
 
To koniec silnika, tylko remont go przywróci do uzytku.
Przy duzej szybkosci wyrzuca olej wszelkimi mozliwymi nieszczelnosciami.
po zalaniu, nic ni zauwazysz,chyba ze powtorzysz jazde ponownie.

m_ario 05-09-2018 09:45

Odp: Wurzucił cały olej
 
W ogóle opłaca się remontować, jakie to mogą być koszta, można kupić używany cena ok 2.5-3 tys niby małe przebiegi ok 100 tysięcy ale wiadomo tak naprawdę co to za silnik.

Zalanie gęstszym olejem coś da czy się nie bawić w takie prawy.

tomby 05-09-2018 09:49

Odp: Wurzucił cały olej
 
Płukanka wypłukała to co uszczelniało silnik w środku.Wbiłeś ostatni gwóźdź do trumny temu silnikowi zabawą tym specyfikiem którego nie stosuje się w silnikach na wykończeniu.

kulas25 05-09-2018 10:24

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał tomby (Post 3026596)
Płukanka wypłukała to co uszczelniało silnik w środku.Wbiłeś ostatni gwóźdź do trumny temu silnikowi zabawą tym specyfikiem którego nie stosuje się w silnikach na wykończeniu.

Tyle razy robiłem płukanke silnika i nic mi nie wymyło

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

kulas25 05-09-2018 10:27

Odp: Wurzucił cały olej
 
Remont w granicach 2000 ale masz pewność co masz... Używany silnik to kot w worku...
Cytat:

Napisał m_ario (Post 3026594)
W ogóle opłaca się remontować, jakie to mogą być koszta, można kupić używany cena ok 2.5-3 tys niby małe przebiegi ok 100 tysięcy ale wiadomo tak naprawdę co to za silnik.

Zalanie gęstszym olejem coś da czy się nie bawić w takie prawy.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Anton G. 05-09-2018 10:38

Odp: Wurzucił cały olej
 
"nowa" używka może szybko skończyć jak poprzedni, totolotek z szansą 50/50 albo się uda albo nie.
A remont to remont, wiesz co wymieniłeś, co zostało sprawdzone i masz pewniaka. Co do kosztów to już zależy od stanu w środku, może się okazać, że warto przy tej okazji coś więcej wymienić np panewki.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

m_ario 05-09-2018 10:49

Odp: Wurzucił cały olej
 
No zobaczymy co będzie, dziś odbieram, w weekend się zrobi jakąś trasę krótką i się sprawdzi czy będzie wyrzucał dalej, ale miedzy awarią a płukanką kilka tras zrobiłem i było ok wszystko. Co do remontu to różnie to bywa, zależy na kogo się trafi.

kulas25 05-09-2018 10:55

Odp: Wurzucił cały olej
 
Skoro to dziuratec to zobacz zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej...

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Fulara 05-09-2018 14:01

Odp: Wurzucił cały olej
 
silnik do wymiany na podstawie fotki ?
mierzyłeś kompresje ?

RyszardaTrzeciaWaza 05-09-2018 14:12

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał tomby (Post 3026596)
Płukanka wypłukała to co uszczelniało silnik w środku

O matko....

m_ario 05-09-2018 15:35

Odp: Wurzucił cały olej
 
Kompresji nie spawdzalem, nie wiem czy znajomy ma taki przyrząd, bo robie u niego jakies drobne naprawy przeważnie, dzisiaj go chyba odbiore w wekend go przegonie gdzies blisko w okolicy i sprawdze co to bedzie.

Na parkingu w miejscu co stal samochod w poblizu prawego kola jest jakas plamka czarna i sie tak zastanawiam moja czy nie, ale mechanik mowi ze nie widzi by cos kapalo gdzies.

grzegorzyk 05-09-2018 18:33

Odp: Wurzucił cały olej
 
Pomiar kompresji w silniku który bierze 1l/1000km może nic nie pokazać.

kulas25 05-09-2018 18:37

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał grzegorzyk (Post 3026820)
Pomiar kompresji w silniku który bierze 1l/1000km może nic nie pokazać.

Skąd pewność, że bierze 1litr/1000? Tak samo jak płukanka rozpuszcza silnik?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

kulas25 05-09-2018 18:39

Odp: Wurzucił cały olej
 
Lewa strona to strona rozrządu? Może wywaliło uszczelniacze i prędkość obrotowa, koła pasowe i pasek zrobił swoje rozrzucając olej po wszystkim...

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Anton G. 05-09-2018 18:40

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał m_ario (Post 3026744)
Na parkingu w miejscu co stal samochod w poblizu prawego kola jest jakas plamka czarna i sie tak zastanawiam moja czy nie, ale mechanik mowi ze nie widzi by cos kapalo gdzies.

To może być Twoje ale niekoniecznie z silnika, tylko po prostu zlatuje jakaś resztka, która była rozchlapana w komorze.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Fulara 05-09-2018 18:58

Odp: Wurzucił cały olej
 
znajdz wyciek !

m_ario 05-09-2018 21:13

Odp: Wurzucił cały olej
 
Dzisiaj odebrałem foke, no i mówi że nie wie którędy wywaliło, moze uszczelką filtra bo nic nie widać, żadnego wycieku aby był, no ale silnik dziwnie chodzi mówi że to jakieś rotatory na wale czy coś, ze teraz muszą się nasmarować, zalał czymś (jutro będę brał fakture to zobacze co to za specyfik) i mówi żeby pojeździć ok 100-150 km nie dawać mu w palnik, tylko delikatnie zwiększać obroty aż klekotanie ucichnie. Jak nie to trzeba wymienić.

tak mi chodzi silniczek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Właśnie taki odgłos miałem przy awarii na ekspresówce

tomby 05-09-2018 21:59

Odp: Wurzucił cały olej
 
Pierwszy lepszy cytat z brzegu ten akurat ze strony castrola CZY WARTO STOSOWAĆ PŁUKANKI DO SILNIKÓW? I nie pitolcie że byście koledzy drodzy wlali płukankę do podniętego silnika

"Wszystko zależy od sytuacji i oczekiwań. Jeśli mamy stary silnik i chcemy usunąć z niego zanieczyszczenia to płukanką możemy zrobić sobie krzywdę. W silniku z dużym przebiegiem, często cofanym i po eksploatacji na różnego rodzaju olejach, może być odłożonych sporo zanieczyszczeń.

Jeśli użyjemy bardzo agresywnej płukanki, może ona doprowadzić do oderwania się niektórych brudów w formie stałej.

kulas25 05-09-2018 22:13

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał tomby (Post 3026961)
Pierwszy lepszy cytat z brzegu ten akurat ze strony castrola CZY WARTO STOSOWAĆ PŁUKANKI DO SILNIKÓW? I nie pitolcie że byście koledzy drodzy wlali płukankę do podniętego silnika

"Wszystko zależy od sytuacji i oczekiwań. Jeśli mamy stary silnik i chcemy usunąć z niego zanieczyszczenia to płukanką możemy zrobić sobie krzywdę. W silniku z dużym przebiegiem, często cofanym i po eksploatacji na różnego rodzaju olejach, może być odłożonych sporo zanieczyszczeń.

Jeśli użyjemy bardzo agresywnej płukanki, może ona doprowadzić do oderwania się niektórych brudów w formie stałej.

Dokładnie... Wszystko zależy od kondycji silnika i powiem, że w mondeo mk2 98r 2.5 v6 z przelotem 140tys. robiłem płukanke, w crv 99r 2.0 z przelotem 350tys, mondeo mk3 04 r z przebiegiem 126tys i nigdy nic się nie stało... Stosuje w pracy w maszynach budowlanych i tez nic wiec nie wierze w to, że potrafi wypłukać uszczelki... Zgodzę się, że jak silnik u kresu wytrzymałości mogło dojść do rozszczelnienia, ale nie w takim stopniu, że silnik się zsikał na trasie... Jest to silnik mazdy a jak wiedzą posiadacze tych silników to one lubią chlać olej, lubią wywalać odmą... Jest to nie udany silnik. Teraz będę robić płukanka w dużym 2.0 z przelotem 300 i się nie obawiam...

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Andrzej K. 05-09-2018 23:00

Odp: Wurzucił cały olej
 
Najlepszą płukanką dla silnika jest regularna wymiana oleju o odpowiednich parametrach i jakości....

pawelzolo 06-09-2018 07:29

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał m_ario (Post 3026942)
tak mi chodzi silniczek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Właśnie taki odgłos miałem przy awarii na ekspresówce

Panewki siadły na wale albo zawory

grzegorzyk 06-09-2018 08:39

Odp: Wurzucił cały olej
 
Cytat:

Napisał kulas25 (Post 3026822)
Skąd pewność, że bierze 1litr/1000? Tak samo jak płukanka rozpuszcza silnik?

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

Przeczytaj pierwszy post ,tylko uważnie.

Jeśli chodzi o dźwięk to raczej panewka na korbowodzie.

kulas25 06-09-2018 08:44

Odp: Wurzucił cały olej
 
Tak widziałem... Mój błąd.
Cytat:

Napisał grzegorzyk (Post 3027046)
Przeczytaj pierwszy post ,tylko uważnie.

Jeśli chodzi o dźwięk to raczej panewka na korbowodzie.

Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

RyszardaTrzeciaWaza 06-09-2018 09:30

Odp: Wurzucił cały olej
 
Miska olejowa do zdjęcia i wszystko będzie jasne. Przychylam się do diagnozy poprzedników, raczej któraś panewka się poddała.

Jaryska 06-09-2018 11:15

Odp: Wurzucił cały olej
 
Jak jechał już bez oleju na autostradzie szybkością naddżwiekową, aż usłyszał dżwiek, silnik osłabł, czyli tłoki już sie zacierały, panewki korby wybiły,to tego naprawiać się nie opłaca.

m_ario 06-09-2018 19:56

Odp: Wurzucił cały olej
 
Takie coś mi zalali "Dodatek do oleju silnikowego LIQUI MOLY Wyciszacz popychaczy " kod produktu 8345, mówi żeby jeździć, się przesmarują to się wyciszą, po mieście sobie mogę jeździć do pracy i z powrotem po 3 km, ale nie po to jest samochód by stał.

Dostałem od kolegi tel do kolesia co w serwisie robi i po godzinach sobie dorabia. Zobaczymy co on na to

inny kolega w razie czego mi poleciał mi firmę co się zajmują regeneracja silników jakby trzeba remont robić [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

m_ario 08-09-2018 10:50

Odp: Wurzucił cały olej
 
No to sprawa ma się tak zadzwoniłem do tego mechanika i najgorsze jest to że po umyciu nie widac wycieku więc nie wiadomo co naprawiać, by nie było tak że np po wymianie silnika to jest np wina osprzętu i znowu się kuku zrobi, co do remontu, jak dół stuka to można próbować reanimować, jak góra mówi że nawet nie ma co remontu robić bo szkoda, na razie trzeba pojeździć poobserwować czy stukanie ucichnie czy moze się zwiększy, czy będą jakieś wycieki i w razie czego rozebrać wstępnie i ocenić co się stało za tydzień lub dwa.

Jaryska 08-09-2018 11:20

Odp: Wurzucił cały olej
 
Jak stuka w silniku, i mechanik każe jeżdzić, aż się coś roz............i wtedy będzie wiedział co, to spisuj od razu silnik na straty.
Stuk na pewno nie ucichnie ,samo sie nie naprawi.
Gdyby mechanikowi chciało sie zdjąć miske silnika, na pewno by wychwycił początki awari.
A stuk z głowicy, od stuku z silnika, profesjonalny mechanik odróżni, chyba że masz takiego, co tylko komputer potrafi obsłużyć.

m_ario 10-11-2018 18:04

Odp: Wurzucił cały olej
 
Zawiozłem do innego co pracuje w serwisie forda, wstępna diagnoza po zdjęciu dołu i góry, góra ok zebrań metalu nie było, a na dole przytarty na panewkach, mówił też że to prawdopodobnie już drugi silnik wsadzony, bo miał znaczone śruby, miał wycieki z okolic rozrządu, poszedł do handlarza z uszkodzonym silnikiem za piątkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.