Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Odbudowa pojazdu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298859)

ssebaa25 26-07-2019 12:42

Odbudowa pojazdu
 
1 załącznik(i)
Cześć, dotarł do mnie mój Fusion 2013 (produkcja 10-12) 2,0 EB w wersji Titanium, chce rozpocząć jego odbudowę i pojawiają się w głowie pytania :)

Z Waszego doświadczenia lepiej kupować zamienniki czy jednak używane ale oryginalne części? Czasami ceny używek są absurdalnie wysokie co do ich stanu technicznego. Auto i tak musi iść do lakiernika więc kolor części jest mało ważny. Głównie chodzi o ich jakość i późniejszą możliwość spasowania wszystkiego.

Zamiennik belki przedniej, wzmocnienia górnego i dolnego można śmiało stosować czy lepiej kupować używany? Sprzedawcy twierdzą, że belka jest wykonana z gorszych materiałów, w tym ich trwałość jest dużo gorsza. Waga jest podobno gdzieś o połowę mniejsza.

Szyba przednia (solar green). Chciałbym założyć wersję z grzaniem i dorobić instalację ale nie wiem czy przy tym roczniku obędzie się bez wymiany panelu radia na europejski. Jest opcja sterowania tylko z poziomu ekranu dotykowego?

Podłączenie telefonu do auta aby przekazywał ekran (głównie chodzi o nawigację) jest możliwy dopiero w Sync 3?

Licznik od wersji amerykańskiej idzie także przetłumaczyć na język polski? Gdzieś ostatnio widziałem takie zdjęcie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dodatkowo poszukuje osoby która byłaby w stanie dojechać (okolice Poznania) i zająć się przeprogramowaniem radia, świateł przednich i tylnych itd. lub kogoś w okolicy aby ewentualnie podstawić auto na lawecie.

Zbyniu123 26-07-2019 12:53

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Najlepiej bedzie kupic uzywke i polakierowac, ja zawsze staram sie auto skladac na uzywce z orginalnym kolorem, wtedy nie trzeba malowac.
Zamienniki zderzakow zazwyczaj sa zle odlane i nie pasuja, to same czesci karoseri, szkoda kasy.
Co do grzanej szyby to bedziesz chyba potrzebowal nowy panel klimy.
Btw te liczniki mega mi sie podobaja.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ssebaa25 26-07-2019 13:01

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3156689)
Najlepiej bedzie kupic uzywke i polakierowac, ja zawsze staram sie auto skladac na uzywce z orginalnym kolorem, wtedy nie trzeba malowac.

Mam białą perłę, więc o dobranie idealnego koloru będzie ciężko, oprócz tego okazało się, że auto było naprawiane już (lakierowane drzwi i tylny błotnik), źle dobrana farba przez co muszę przemalować bok. Oprócz tego są wyprawki na tylnym zderzaku i słupku więc będę musiał i tak lakierować.

Z przodu z elementów zewnętrznych muszę wymienić błotnik, zderzak, grile, lampy i maskę.

leszcz 26-07-2019 13:33

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
3 załącznik(i)
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3156685)
Podłączenie telefonu do auta aby przekazywał ekran (głównie chodzi o nawigację) jest możliwy dopiero

działa w SYNC2 :D

ssebaa25 26-07-2019 13:37

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3156704)
działa w SYNC2 :D

super! :)

Zbyniu123 26-07-2019 16:57

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Do forda ciezko dobrac lakier poniewaz do bazy sa dodawane kolorowe brokaty innego koloru i musi byc dobry specjalista zeby ten kolor odpowiednio wymieszac.
Jezeli kupiles auto na coparcie to mozesz starac sie o zwrot kosztow jezeli opis byl nie zgodny z prawda.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ssebaa25 26-07-2019 17:40

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3156759)
Do forda ciezko dobrac lakier poniewaz do bazy sa dodawane kolorowe brokaty innego koloru i musi byc dobry specjalista zeby ten kolor odpowiednio wymieszac.
Jezeli kupiles auto na coparcie to mozesz starac sie o zwrot kosztow jezeli opis byl nie zgodny z prawda.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Tak, kupowałem na Copart, niestety w papierach nie było tej szkody, a na zdjęciach nie była widoczna ta naprawa. :)

W jaki sposób można się ubiegać o zwrot? Robiliście to kiedyś? https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...1205a6b246.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

kuba0005 26-07-2019 18:45

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Proponuje najpierw przeczytać regulamin aukcji a dopiero potem pisać głupoty.Jest napisane że kupujesz jest jaki jest.Do tego

Jak mogę dowiedzieć się więcej o każdym pojeździe na sprzedaż?
Możesz przeglądać pojazdy w lokalizacjach Copart w normalnych godzinach pracy. Znajdź lokalnego Copart, wyszukując lokalizacje . Jeśli nie jesteś w stanie sprawdzić pojazdów przed licytacją, możesz zatrudnić inspektora do przeprowadzenia kontroli pojazdu.
Teraz to odwołaj się do składu desek.

ssebaa25 26-07-2019 18:55

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Też właśnie mi się tak wydawało. :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ssebaa25 28-07-2019 12:48

Odp: Odbudowa pojazdu
 
lampy ledowe na przód można śmiało kupować oddzielnie od różnych sprzedawców czy muszą być ściągnięte z jednego auta?
Będą się różnić np kolorem, jasnością świecenia?

Mam na oku fulled 2015 rok i drugą 2018 rok.

Matych 28-07-2019 12:49

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Może być różnie jeśli chodzi o barwę ledów nawet jak będą z jednego samochodu

piotrek93krk 07-08-2019 11:03

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 3156704)
działa w SYNC2 :D

Co trzeba zrobić żeby móc wpiąć telefon w ten sposób w SYNC 2? :O :O :O

ssebaa25 08-08-2019 16:28

Odp: Odbudowa pojazdu - Ford Fusion 2013
 
Cytat:

Napisał piotrek93krk (Post 3160717)
Co trzeba zrobić żeby móc wpiąć telefon w ten sposób w SYNC 2? :O :O :O

Z tego co się zorientowałem jest to tylko przekazywanie ekranu z telefonu, nie jest to aktywne android auto.

ssebaa25 11-08-2019 21:19

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Jak macie u siebie przerobione tylne lampy?

Głównie chodzi mi czy przeciwmgielny macie zamontowany w klapie (Jak w mondeo?) Czy w błotniku? Widziałem na allegro też jakieś rozwiązania z wymiana odblaskow nad wydechami na lampy.

Do tylnej lampy trzeba prowadzić osobny przewod czy idzie to ogarnąć oryginalną wiązka i tylko programowaniem? (Zamawiam europejski włącznik lamp)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

tedi_k 11-08-2019 21:32

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3162380)
...
Do tylnej lampy trzeba prowadzić osobny przewod czy idzie to ogarnąć oryginalną wiązka i tylko programowaniem?...

W oryginalnej wiązce nie ma śladu przewodów (obu) pod tylne p.mgłowe. Za oceanem nie wynaleziono takiego światła, więc nie zużywa się miedzi na podłączenie czegoś, czego nie znają...
Wg wielu "dokładających", najprościej dokłada się "przerobione łezki (odblaski)" w dolny dyfuzor.

ssebaa25 11-08-2019 21:41

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Aby zrobić takie rozwiązanie wystarczy zmienić żarówkę w lampie i doprowadzić osobną wiazkę?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

tedi_k 11-08-2019 22:03

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3162403)
.. wystarczy ...

Tak. Opisane kilka razy z podaniem schematów.

ssebaa25 11-08-2019 22:25

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3162418)
Tak. Opisane kilka razy z podaniem schematów.

dzięki, szukam w takim razie :)

ssebaa25 13-08-2019 08:37

Odp: Odbudowa pojazdu
 
2 załącznik(i)
taki panel sterujący radiem będzie pasować do Fusion 2013- cel dołożenie podgrzewanej szyby.
W internecie panele różnią się lewym górnym włącznikiem - na jednym jest "power" w innym "sound"- jest to tylko kwestia wizualna czy będzie także jakiś problem z przewodami itp?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mój oryginalny panel:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 13-08-2019 16:35

Odp: Odbudowa pojazdu
 
"Power" czy "Sound" nie ma znaczenia - poza funkcjonalnością. Ten z "Sound" jest wygodniejszy. Wszystkie informacje i tak idą po CAN, więc kwestia przewodów nie istnieje.

ssebaa25 02-09-2019 08:59

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Po zmontowaniu na nowo przodu auta świeci mi się kontrolka poduszek. Poduszki w aucie były całe, siedzeń nie ruszyłem. Większość błędów udało się skasować ale zostaje taki:

Kod: B00CS - Czujnik systemu bezpieczeństwa położenia prowadnicy siedzenia pasażera

Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki włączona przy tym DTC

Moduł: Moduł układu SRS



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

zenq 02-09-2019 09:17

Odp: Odbudowa pojazdu
 
no co tu mozna dodac? modul powiedzial gdzie i czego szukac.

ssebaa25 02-09-2019 09:57

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3169630)
no co tu mozna dodac? modul powiedzial gdzie i czego szukac.

Właśnie nie bardzo rozumiem opis tej usterki.

Szukać problemu tutaj, pod siedzeniem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy chodzi np o samą wymianę lub programowanie sensoru w środkowej konsoli.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 02-09-2019 12:25

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3169641)
Właśnie nie bardzo rozumiem opis tej usterki.
...

No cóż... Krótko mówiąc - pod fotelem na szynie prowadnicy jest czujnik położenia fotela (jak daleko jest on odsunięty do tyłu). Kostka wypięta albo czujnik uszkodzony.

ssebaa25 02-09-2019 12:50

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3169694)
pod fotelem na szynie prowadnicy.

Dzięki, będę zaraz szukać. :)



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ssebaa25 06-09-2019 19:00

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3169694)
pod fotelem na szynie prowadnicy jest czujnik położenia fotela .

Była wypięta częściowo końcówka. Błąd skasowany.


Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ssebaa25 06-09-2019 21:14

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Zabrałem się za kodowanie lamp zgodnie z informacjami na forum. Niestety jest problem z tyłem. Obecnie kierunkowskazy świeca się zamiennie z światłem stop (pomarańczowe górne ledy) dolny pasek czerwony się nie zapala.

Która linijka kodu odpowiada za tylne lampy w 2012/2013? (Działam na forscan)

Po próbie zmiany
726-41-01 0104 0000 71
Na
726-41-01 0101 0000 71 migacze w ogóle przestają działać

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Barixon 06-09-2019 21:39

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3171253)
2012/2013?

Zdecyduj się 2012 a 2013 to nie to samo.

Dla 2013 prawidłowo 726–41–01 xxxX xxxx xx X=1 Światła Eu mondeo

Ma działać chyba że masz coś z lampami skopane....

Miałem już takie lampy że część ustawień musiałem dać na USA a część na EU eh..

ssebaa25 06-09-2019 22:18

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał Barixon (Post 3171263)
Zdecyduj się 2012 a 2013 to nie to samo.

Date 10/12

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ssebaa25 07-09-2019 09:07

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał Barixon (Post 3171263)
Dla 2013 prawidłowo 726–41–01 xxxX xxxx xx X=1 Światła Eu mondeo

Ma działać chyba że masz coś z lampami skopane....
..

Po takim zakodowaniu lampy działają poprawnie ale dopiero po przełożeniu pinow w kostce lampy.
Może tak zostać (czy bardziej musi) czy może to powodować jakieś inne problemy?



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Barixon 07-09-2019 09:47

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3171340)
(czy bardziej musi)


Tak przypuszczałem że wina w lampach... przy przerabianych to dość częste ...

Musi zostać skoro działa . Będzie ok

ssebaa25 07-09-2019 09:55

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Dzięki, w takim razie muszę tylko wymyśleć jak to zrobić poprawnie aby po zmianie pinów w kostce szło ją z powrotem zamknąć bo obecnie przewody w kostce się krzyżują i nie idzie włożyć uszczelki.

Powinno się przełożyć piny od strony lampy czy te wychodzące od auta? Rozumiem że błąd leży po stronie lampy a nie sygnału w instalacji?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Barixon 07-09-2019 14:49

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3171356)
po stronie lampy a nie sygnału w instalacji?


Wina po stronie lamp. Instalacji auta nie ruszaj. Przepnij piny w lampie i złóż kostkę , będzie ok bywały u mnie auta z takimi lampami po zamieniałem piny i śmigało.

ssebaa25 11-09-2019 07:56

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Piny w tylnych lampach zamienione, lampy zaprogramowane- działają poprawnie.

Poprowadziłem brakujące instalacje do fulled (7 przewód) , zakupiłem i zamontowalem brakujące piny w kostce lamp. Brakuje mi podłączenia do BCM.

Podpowiedzcie proszę jakie piny należy zakupić aby podpiąć lampy oraz przeciwmgielny do BCM - takie same jak do kostek przy lampie?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Barixon 11-09-2019 16:20

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Piny w bcm do ledow to takie same jak w przełączniku świateł. Do podłączenia przecimgielnego też jest potrzebny taki pin bo musisz go dołożyć do wyłącznika świateł, natomiast do bcm lampa jest taki większy. Ja korzystam z originalnych pinów, jak składam Fusiony czy inne fordy zostają mi wiązki rozbieram na piny z kabelkami i potem mam gotowe do dołożenia.

ssebaa25 20-01-2020 21:28

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Niestety z powodu braku czasu wszytko się przedłuża, nadal nie podłączyłem tego jak należy... :)

W dalszym ciągu zostało mi same podłączenie przewodów do BCM. Mam pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Aby wpiąć przewody do BCM muszę najpierw odkręcić śrubę mocująca cały moduł a następnie wyciągnąć całość czy tylko wypina się same wtyczki?

ssebaa25 22-01-2020 12:06

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Moje auto posiada asystenta parkowania wraz z 6 czujnikami z przodu. Idzie nauczyć samochód parkować prostopadle? Mam tylko opcję parkowania równoległego.

Kolejna rzecz jaką chciałbym zrobić to jakoś aktywować ikonę czujników parkowania na ekranie. Podczas parkowania jest tylko sygnał dźwiękowy oraz obraz z tylnej kamery - na ekranie brak widoku którym czujnikiem się zbliżam do przeszkody.

Chce w aucie wymienić także sync2 na sync3. Zależy mi na udostępnianiu ekranu, w tym głównie na mapach Google.
Może ktoś z Was ma na sprzedaż cały potrzebny zestaw oraz panel radia z wersji europejskiej? Chce podłączyć grzaną szybę.
W zestawie z sync3 jest także napęd CD? W moim egzemplarzu komputer zgłasza błąd a sam napęd zauważyłem, że nie czyta płyt.

massiwo 29-01-2020 05:33

Odp: Odbudowa pojazdu
 
przy okazji tematu, mam kilka pytan:

-czesci mondeo/fusion usa pasuja plug and play, np blotniki/maska?

-lampy przednie, jezeli mam do wymiany, to moga byc eu, co z kostkami?

auto po lifcie 2017

sabaciontko 29-01-2020 08:30

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3215878)
Moje auto posiada asystenta parkowania wraz z 6 czujnikami z przodu. Idzie nauczyć samochód parkować prostopadle? Mam tylko opcję parkowania równoległego.

Jeżelli masz 6 czyjników z tyłu to się da.
Cytat:

Napisał ssebaa25 (Post 3215878)
W zestawie z sync3 jest także napęd CD?

Jest

ssebaa25 04-02-2020 07:21

Odp: Odbudowa pojazdu
 
Cytat:

Napisał massiwo (Post 3218277)
mam kilka pytan

moje auto jest przed liftem. Wszystkie części założyłem europejskie (zderzak, wzmocnienia, lampy, maska, błotnik, szyba). Dodam też, że często oryginalne, nowe części zakupione w salonie Ford są tańsze niż używane lub zamienniki. Kostki do lamp pasowały. Elektronika jest inna, między innymi miałem problem ze znalezieniem silniczka od rolety chłodnicy oraz musiałem kombinować jak zamontować czujniki uderzeniowe do nowego wzmocnienia bo różniły się otwory.
Do auto po liftowego jeżeli nie zmienisz przodu na europejski to lampy nie będą pasować bo mają inny kształt.

Bump:
Cytat:

Napisał sabaciontko (Post 3218325)
Jeżelli masz 6 czyjników z tyłu to się da.
Jest

Tak, mam 6 czujników z przodu i z tyłu. Co w takim razie należy zrobić?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.