Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kamera cofania nie działa jak trzeba ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220225)

Beny244 20-02-2015 19:56

Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Oki Panowie samochód kupiony :) zdjęcia dodam w najbliższym czasie. mam tylko jeden problem. okazało sie przy dojeździe do domu ze nie działa kamera cofania ( tzn. nawet nie wiedziałem ze jest w samochodzie ) tzn raz dzaial a raz jest taki objaw ze jak by cos n ie łączyło . na nawigacij wyskakują paski raz czarno biale raz kolorowe . gdzie mogę szukać usterki. czy to raczej wina polaczenia kamery czy bardziej kabla przy skrzyni Power shift. czekam na odp.

latar 20-02-2015 20:16

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Prawdopodobnie coś na złączu kamery. U mnie podobny problem, który zniknął jesienią gdy spadły temperatury. Niestety pewnie powróci w niedalekiej przyszłości.
Tu masz wątek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest odpowiedni dział [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo to problem raczej uniwersalny niż specyficzny dla S-Maxa.

Kashar 21-02-2015 17:45

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2356586)
popraw temat na logiczniejszy.

Cytat:

kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy


ależ nie bo to dla gościa to sprawa życia i śmierci.... i każdy musi tu zajrzeć...

O Wielka Kamero zadziałaj!
:570:

Beny244 22-02-2015 09:39

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Po przełączeniu na bieg wsteczny , czujniki odległościowe działają a kamera nie. od momentu zakupu czyli od dwóch dni zalczyla sie tylko 2 razy. Objaw jest taki jak byc cos nie łączyło. na wyświetlaczu pojawia sie obraz z rożnymi kolorami .Nie wiem gdzie szukac usterki. czy jest to moze wina kamery czy bardziej Kabli.

"ależ nie bo to dla gościa to sprawa życia i śmierci.... i każdy musi tu zajrzeć...

O Wielka Kamero zadziałaj! "

To nie jest sprawa życia lub smierci ale wychodzę z założenia ze jesli juz cos jest zamontowane to ma to działać poprawnie :)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy każdy Smax miał ogrzewanie postojowe czy była to dodatkowa opcja. ????

szmelcmax 22-02-2015 10:12

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Cytat:

Napisał Beny244 (Post 2357054)
Czy każdy Smax miał ogrzewanie postojowe czy była to dodatkowa opcja. ????

Opcja dodatkowa za spore PLN.

Beny244 22-02-2015 10:19

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Własnie sprawdzałem w conver+ i niesety u mnie tego nie ma :(

Beny244 22-02-2015 22:31

Odp: Problemy z Kamera cofania Smax
 
oki temat zmieniony. Sorki jestem nowy i dopiero odnajduje sie na forum :P

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Tak to mniej wiecej wyglada :(

latar 23-02-2015 06:31

Odp: Problemy z Kamera cofania Smax
 
Sprawdź najpierw złącze kamery przy klapie. Tzn, tam bym zaczął. Może być tak, że pod blendę dostaje*się woda i coś koroduje. U mnie po myciu wycieka stamtąd jakby rdzawy nalot.
Jak pisałem, identyczne objawy jak na Twoim filmiku miałem gdy było ciepło. Teraz problemu nie ma ale pewnie powróci. To według mnie wskazuje na problemy z okablowaniem a najpewniej ze złączem bezpośrednio przy kamerze.

Beny244 23-02-2015 09:56

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
musze jutro zobaczyc :) zeby sie dostac do kamery musze odkrecic oslone od klapy czy tez dostane sie do kamery od strony rejestracij ????

Beny244 25-02-2015 19:02

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Wstępnie poruszałem kablami i jest poprawa, tzn. czasami sie jeszcze wyłącza. Nie mam pojęcia jak sie dostać do tej kamery. Nie chce nic pourywać. Może ktoś z was demontował osłony od klapy, albo może mi doradzić jak sie dostać do tej kamery.

Cinek78 17-02-2018 16:49

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Mam pytanko - s-max 2 2015. Mam ori kamerkę i "linie" do cofania. Problem w tym, że są one stałe. Zazwyczaj jest tak , że przy kręceniem kierownicą linie się układają pod tor cofania - tu jest inaczej , czy to może jakaś usterka?
Tu widzę, że białe linie się wychylają - u mnie nic. A błędów żadnych w aucie nie mam...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

orzel_man 17-02-2018 18:57

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Z opisu wnioskuje ze jest problem ze stabilnością napięcia.
Miałem tak jak instalowałem kamerkę w bmw kiedyś.
Proponuje dać stały plus i przekaźnik. Oraz sprawdzić czy masa Ok.

Cinek78 17-02-2018 21:13

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Cytat:

Napisał orzel_man (Post 2935596)
Z opisu wnioskuje ze jest problem ze stabilnością napięcia.

Instalacja jest ori - nic nie dokładane. Nie mam innych anomalii, a to mogłoby wskazywać na problemy z napięciem. Bardziej obstawiałbym uszkodzony jakiś bezpiecznik podłączenia kamery z maglownica ukł. kierowniczego - ale czy taki w ogóle jest? `

grisz102 31-03-2018 05:52

nie działa kamera cofania
 
Witam. W samochodzie ford S-max z 2012 roku nie działa kamera cofania. Najpierw obraz zanikał (tak jakby coś nie łączyło) aż do momentu ,że przestała w ogóle działać.Po rozkręceniu i dostaniu się do kamery Na wiązce kabli znalazłem napięcie tylko 3 v (to chyba za mało na zasilenie kamery?) i pozostałe dwie żyły (na których chyba jest sygnał bo nie ma żadnego napięcia).To napięcie jest non stop nie reaguje na wrzucenie wstecznego biegu. Czy ktoś miał podobny problem lub ma schemat elektryczny tego forda ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

stingerA6 31-03-2018 06:20

Odp: nie działa kamera cofania
 
Najczęściej przebierają się lub łamią, przewody w miejscu gumowego łącznika klapy z dachem. Zerknij w to miejsce.

grisz102 31-03-2018 08:19

Odp: nie działa kamera cofania
 
Ale raczej w radiu nie będzie nic wyłączone? Bo tylko po przełączeniu na R(wsteczny) powinno automatycznie przełączyć na kamerę ?

Speedo 31-03-2018 20:55

Odp: nie działa kamera cofania
 
radio się przełącza na kamerę jak dostanie z niej sygnał, jak kable ułamane w klapie to sygnału brak i radio się nie przełącza

blaki1000 03-04-2018 14:47

Odp: nie działa kamera cofania
 
Po prawej stronie w bagażniku powinieneś mieć moduł setrowania kamerą - musisz poszukać. Na początek sprawdź, czy dostaje sygnał po przełączeniu na wsteczny. Radio przełącza się na sygnał jak go dostanie ale najpierw moduł sterowania musi dostać sygnał ze skrzyni biegów.

pzdr

grisz102 05-04-2018 08:35

Odp: nie działa kamera cofania
 
Porozkręcałam i dostałem się do sterownika tej kamery. Kabel od sterownika do kamery jest w porządku , sprawdziłem omomierzem i jest łączność. Czyli coś może być ze sterownikiem lub połączenie od radia do sterownika. A mam pytanie odnośnie tego sygnału, który ma dostać sterownik po włączeniu wstecznego biegu, to raczej ten sygnał to napięcie (chyba) ?. Nie mam schematu i nie wiem na który pin sterownika powinno pojawić się to napięcie po włożeniu R

Pozdrawiam. Z góry dziękuje za wszelką pomoc

adassow 13-06-2019 17:06

Odp: nie działa kamera cofania
 
Grisz102, rozwiązałeś swój problem? Mam identyczne objawy w Galaxy.

Geo4 05-02-2020 16:33

Odp: nie działa kamera cofania
 
Witajcie. U mnie w S-maxie z 2011 dziś podobnie po mocniejszym zatrzaśnięciu klapy obraz z kamery przestał się pojawiać lecz objaw jest o tyle dziwny że początkowo wsteczny nie wzbudzał żadnej reakcji ekranu ale po przełączaniu guzikami po wybraniu wstecznego na automacie ekran wyświetla mapę nawigacji która nie znika po wrzuceniu D. Czy ktoś coś takiego zaobserwował w swoim aucie?

jackwien 17-02-2020 21:57

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Witam Was ogromna prośba gdzie mogę kupić oryginalna kamere do smaxa z 2012 czy jest mozliwość gdzies gdziekolwiek kupić???/

rojass 18-02-2020 07:26

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Tak, w ASO - ewentualnie szukaj używek ale ich stan może być różny.

mkris 30-05-2020 12:22

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Witam,
Czy jest jakas mozliwosc wymiany kabla od kamery cofania. Okazalo sie ze przy klapie mam uszkodzony kabel caly oploz (ekran). Lub jest mozliwosc naprawienia tego?

dzieki

Parch 30-05-2020 13:34

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Wszystko zależy gdzie jest zepsuty ten kabel, bo on przy klapie się składa z dwóch części. Częściowo "należy" do kamery. Zakładając, że masz uszkodzony kabel, który łączy kamerę z modułem kamery (ten kabel biegnie przez gumową przelotkę klapy) jego numer FINIS jest taki:
1802371 dla aut od 15.03.2010 do 25.06.2014 roku lub
1870249 dla aut od 25.06.2014 do 08.04.2015 roku.


Kable różnią się wtyczkami przy połączeniu z kablem kamery, więc trzeba uważać!

mkris 30-05-2020 20:38

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dzieki kolego, wszystkie kable zlutowalem ale pomimo tego nie dziala...
szukam nowego kabla po ebay i allegro ale nic nie ma...tak ciezko do kupienia?

targicola 08-08-2020 13:14

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Witam.U mnie(kupiony dwa dni temu)w smaxie z 2011 również nie idzie włączyć kamery(oryginalnej).Wyskakują dwa błędy co do braku napięcia.Czy winne mogą być przewody w klapie?Wyglądają na całe,osłony nie zniszczone.W jaki sposób dobrać się do samej kamery w klapie?Bo wydaje mi się,że jest ona przytwierdzona na nity.Jakieś pomysly?Z góry dziękuję za info.pzdr.

bykmark 15-08-2020 22:09

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Tez czasami ten problem w Smaxie. W której przelotce pokrywy idzie kabel od kamery - prawa czy lewa ?

wars 21-08-2020 09:12

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Z prawej strony.

jackwien 21-08-2020 10:13

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Dokładnie potwierdzam złącze kamery które znajduje się w tapicerce tylnej klapy tuż za zaślepka od prawej strony klapy. Coś w tym jest ponieważ temp ma duży wpływ na to podobnie częstsze uderzenia w klapę lub kamerę poprawiało lecz na chwile wkoncu głębsza analiza ropiecia kostki i wpięcia pomimo ze wszystko było ok problem ustał odpukać lecz i tak jestem w trakcie wymiany kamery ponieważ typowy problem szkiełko mam pęknięte tylko niemam czasu żeby się za to zabrać Pozdrawiam

Parch 21-08-2020 13:21

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Ale o co chodzi? Nic nie zrozumiałem. O jaką temp. chodzi? Coś smażysz na klapie?
Jak wyglądała ta "głębsza analiza" rozpięcia i wpięcia kostki? Coś tam jest w ogóle do analizowania?

JakubMali 14-10-2021 16:57

Kamera Cofania
 
Witam poszukuję zamiennika lub metody na naprawienie kamery cofania. Najprawdopodobniej dostała się do niej wilgoć. Nigdzie nie mogę znaleźć w sprzedaży tego modelu z taką kostką łączeniową z 6 pinami. Proszę o pomoc i ofertę jeśli ktoś posiada taką kamerę w sprzedaży. Zdjęcia znajdują się w poniższym linku.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawek-kali 14-10-2021 17:13

Odp: Kamera Cofania
 
przeciez problem jest znany.. peknecie masz w kopule to raz, a poza tym wiazka jest uszkodzona pewnie miedzy klapa..

FG01 14-10-2021 17:30

Odp: Kamera Cofania
 
Witam, miałem podobny problem. Auto z 11 roku, kamera cofania raz się włączała raz nie. Po myciu auta lub jeździe w deszczu paski na ekranie albo ciemność. Problem rozwiązałem wyjmując kamerę z pokrywy bagażnika i osuszając ją suszarką do włosów (bardzo dokładnie) montowałem na przezroczysty silikon również cienko przesmarowałem silikonem kopułkę w miejscu połączenia z uchwytem. Problemy się skończyły - minęło już 7 miesięcy. Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.