Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Jaki interfejs wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=271901)

pawelcho 02-11-2017 13:08

Jaki interfejs wybrać
 
Witam.

Mam prośbę o doradzenie jaki zakupić interfejs, który będzie obsługiwać Ford Fusion mk5 polifcie 1.5 Ecoboost.

Z góry dziękuje za sugestie porady opinie. :-)

totek2 02-11-2017 13:10

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał pawelcho (Post 2881047)
jaki zakupić interfejs

a co chcesz nim robić? kasowanie błędów czy coś więcej?

pawelcho 02-11-2017 13:13

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
No jak już kupować to żeby można coś więcej porobić niż tylko kasowanie błędów

totek2 02-11-2017 13:45

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
To więcej zrobisz i forscanem(+kabel 50-150zł, np viaken) i UCDSem(ok1000zł).
Oba dużo potrafią tylko znacząco różnią sie w obsłudze.
Jak tylko dla siebie do zrobienia kilku zmian to ten tańszy, jak "warsztatowo" to ten droższy. Tylko i do jednego i drugiego nie ma jakiejś instrukcji obsługi, uczysz się metodą prób i błędów lub pytasz i szukasz informacji w necie.

pawelcho 03-11-2017 11:49

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Czy ten model viakena będzie odpowiedni?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy może coś innego polecasz ?

totek2 03-11-2017 11:54

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
dokładnie, działa szybko i stabilnie, nie trzeba żadnych przełączników dorabiać.

pawelcho 03-11-2017 13:04

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Dziękuję za doradzenie. :-) :wink:

Greg Poznań 03-11-2017 17:25

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał pawelcho (Post 2881476)
Czy ten model viakena będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/stn1170-elm327-v3-...000063562.html

Czy może coś innego polecasz ?

Kupiłem ten, nawet u tego sprzedawcy, niecałe 24h była paczka i działa świetnie, więc spokojnie mogę pochwalić.

pawelcho 04-11-2017 19:19

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Jak już mam interfejs ELM327v3

to jaką wersie FORScan wybrać ?
Ktoś doradzi ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Greg Poznań 04-11-2017 19:32

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał pawelcho (Post 2882132)
Jak już mam interfejs ELM327v3

to jaką wersie FORScan wybrać ?
Ktoś doradzi ?

https://fordcom.de/en/forscan-downloadseite/

Wydaje mi się, że ta strona jest najwłaściwsza, potem rejestracja i masz pełny soft w najświeższej wersji rozwojowej:

http://www.forscan.org/download.html

solo132 26-10-2018 11:11

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
witam
Panowie - jak na dzień dzisiejszy wygląda spraw z dobrym interfejsem do Ford Mondeo (Fusion USA) 2017 lift? Silnik 2.0 EB.

Chciałem wykasować błąd airbaga z tablicy i cofnąć licznik (chcę wydłużyć przeglądy gwarancyjne do instalacji lpg).

Próbowałem podłączyć się przez OBD2 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] a następnie UCDS: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ale niestety niestety do wyboru nie mam tam Fusiona i nic nie idzie zrobić
Jesteście w stanie coś polecić? Użytkowanie raczej prywatne, do jednego auta

pozdrawiam

Mateusz

zenq 26-10-2018 13:27

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Licznik ucds ale oryginal albo chinskie przystawki. Crashdata tylko na stole. Bledy wystarczy dobrym elmem z forscanem.
Tego ucdsa olej, to chinski klon. Jest dobry do forscana, ale nie za taka kase.
Cytat:

chcę wydłużyć przeglądy gwarancyjne do instalacji lpg).
Taa, dobre :D

Cacodaemon 26-10-2018 21:17

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
~~3k taki mam i nie narzekam. do GaraGu za drogi.

solo132 04-11-2018 12:14

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał zenq (Post 3046929)
Taa, dobre :D

Nie wiem po co ta dodatkowa uwaga :razz:

Raczej jak ktoś chce cofać na jeden raz do sprzedaży to nie kupuje specjalnie interfejsu, tylko jedzie do specjalisty i robi to za znacznie mniejsza kasę przed sprzedażą.

Ja tak jak pisałem potrzebuję tego na własny użytek, bo przy mojej jeździe jest to wizyta co 3 miesiące w serwisie co nie tylko jest tanią zabawą, ale dodatkowo męczącą (serwis gwarancyjny mam niestety w Warszawie, a mieszkam w Poznaniu)

Dzięki za odpowiedzi Panowie


pozdrawiam

flashhh 11-12-2018 11:55

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Można coś więcej się dowiedzieć na temat chińskiego UCDS PRO+ , czy mozna nim zrobić wszystkie ustawienia w Kudze 2 bo Forscan wg mnie ma za mało i szukam coś o większych możliwościach w rozsądnej cenie do wyłącznie do użytku prywatnego. Do Passata używałem 8 lat china VCDS i byłem bardzo zadowolony. Pewnie profesionaliści potrzebują coś lepszego.
Pozdrawiam

slawek 1976 11-12-2018 17:43

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Witam używa może ktoś takiego interfejsu ? VIDENT iLink400 [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
On rzeczywiście ma takie możliwości jak w opisie ?

bzikoll 12-12-2018 08:29

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał flashhh (Post 3066949)
Można coś więcej się dowiedzieć na temat chińskiego UCDS PRO+ , ...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

zenq 12-12-2018 09:44

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał flashhh (Post 3066949)
Można coś więcej się dowiedzieć na temat chińskiego UCDS PRO+ , czy mozna nim zrobić wszystkie ustawienia w Kudze 2 bo Forscan wg mnie ma za mało i szukam coś o większych możliwościach w rozsądnej cenie do wyłącznie do użytku prywatnego. Do Passata używałem 8 lat china VCDS i byłem bardzo zadowolony. Pewnie profesionaliści potrzebują coś lepszego.
Pozdrawiam

Wystarczy Ci, nawet do forscana wygodniejszy niz elm, szybszy i bez przelaczkow. Oczywiscie stara wersja ucdsys ma pewne braki, ale wiekszosc konfigow zrobisz latwiej niz forscanem a i update zrobisz...

flashhh 12-12-2018 21:53

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Mam podstawy sadzić że opinie kolegów że chinole to tylko oszukują ale to jest nie prawda , uważam że szybciej to raczej rodak to zrobi. Używałem chinola przez 7 lat do passata b6 i jest sprawny do dzisiaj . Oni zawsze sprzedają działający sprzęt, a jesli nie to zwracają kasę na Ali...... . Wszystko co od nich kupiłem było zgodne z opisem. Ja tam zamówię UCDS Pro +i zaryzykuję bo kosztuje 180zł i dam znać czy działa.
Pozdrawiam

Helmut 05-03-2019 10:43

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
witam. noszę się z zamiarem zakupu ELM327do Fusiona 2016r. interfejs będzie mi służył do użytku prywatnego ale zastanawiam się czy przy pomocy tego interfejsu i forscana da się np aktywować bluetooth, zmienić język menu itp

hass 09-03-2019 11:51

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Koledzy, mam zamiar pobawić się trochę w swoim samochodzie. Aktywacja nieaktywnych funkcji, aktualizacja oprogramowani, czy taki interfejs podejdzie do mondeo mk5: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

czarek45 06-03-2021 22:15

ELM327 v3 nie chce się łączyć
 
Cześć wszystkim,

Posiadam Ford Fusion Hybrid 2017 oraz kabel diagnostyczny Viaken ELM327 V3 (na STN1170). Problem jest taki, że za nic nie mogę się połączyć z tym autem przey użyciu Forscana (Forscan nie wykrywa go wogóle). Mam także Focusa 2009, S-Max 2011, oraz próbowałem z Mondeo MK5 Hybrid 2018 (ten sam kabel, komputer, soft) - wszystko działa bez zarzutu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

PS. Samo gnizado w aucie wydaje się działać - sprzedawca łączył się przy mnie jakimś dość profesjonalnym uniwersalnym komputerem diagnostycznym. Udało się bez problemu połączyć z modułami, skasować błędy itd.

czarek45 09-03-2021 09:20

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Nikt nic?

szynszyl 09-03-2021 09:28

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Soft V4 moze ?

Marino166 09-03-2021 09:35

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

czarek45 09-03-2021 18:03

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - a co to jest soft V4?

Dodam jeszcze, że mam też jakiegoś starszego ELMa 327 na BlueTooth - też nie działa w tym Fusion-ie (w S-Max i Focus bez problemu)

szynszyl 09-03-2021 21:10

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nic innego nie przychodzi do głowy

czarek45 10-03-2021 21:46

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Rozumiem - nowa wersja kabla. Tego wolałbym uniknąć - tym bardziej, że widziałem łączących się tym kablem co mój (v3) do Fusiona (chyba nawet w tym wątku było pisane).
Odpinałem wczoraj akumulator 12V - miałem nadzieje, że reset pomoże - niestety nie pomógł.
Mam pomysł, żeby zrobić update FW kabla Viaken ELM327 v3, którego posiadam. Jendak coś mi nie wychodzi. Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii?

Sćiągnąłem najnowszy narzedzie (scantool) i FW 5.6.7 ze strony

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jednak próba update kończy się niepowodzeniem już na początku - narzędzie twierdzi, że nie może połączyć się z interfejsem.

szynszyl 11-03-2021 06:25

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał czarek45 (Post 3326340)
narzędzie twierdzi, że nie może połączyć się z interfejsem.

zapewne windows10. ja sie bawiłem w virtuabox oracle, na którym wrzuciłem win7

czarek45 11-03-2021 13:04

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
dokładnie - windows 10. Myślałem nad instalacją 7mki do tego celu. Po tym co napisałeś spróbuje na pewno - dzięki

czarek45 13-03-2021 20:36

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Jednak lipa....Windows 7 nic nie zmienił (zainstalowałem nawet też na fizycznym sprzęcie).
Udało mi się odnieść jakiś sukces (po ustawieniu prędkości w programie scantool na tę sczytaną z kabla programem ELS27 - czyli 38400) udało się połączyć z kablem, ale mimo wszystko program wysypuje się podczsa próby update komunikatem "start firmware upload failed". Próbowałem zmienic COM (2 3 4), ustawić prędkość na kablu i w programie na najniższą - 9600 - ale bez rezultatu. Wciąż ten sam błąd.
Obecny FW mam 3.3.1
Próbowałem paczkę z FW 5.6.1, 5.0.0, 4.2.4 za każdym razem to samo
Może jakiś pomysł jeszcze?

szynszyl 14-03-2021 06:52

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Moj na BT łaczy sie na 9600. I czasem po kilku probach to dalem rade zapisac zmiany w elmconfigu.

szynszyl 15-03-2021 18:46

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] u mnie teśz lipa :). przyszedł elm327 z dalekiego wschodu. nie połacze sie. dali zestaw sreowników, ale diabli wiedzą co instalować... i czy bedzie sens

tomiik 15-03-2021 18:57

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał czarek45 (Post 3327032)
ustawić prędkość na kablu i w programie na najniższą - 9600 - ale bez rezultatu.

ustaw kabel na max w scantool i ustawieniach kabla to powinien zaktualizować. Na niskich prędkościach nie chce ruszać aktualizacja
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jaki kabel kpiłeś jak na stn1170 psedo els to nawet z viakena pobierz sterownik ftdi

szynszyl 15-03-2021 19:06

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kupiłem po prostu z ciekawości, bo nie maiełm kabla, a BT na viaken rwie połączenie

tomiik 15-03-2021 19:22

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
no to teoretycznie powinno działać ale przy podłączeniu przełącznik na hs powinien chyba być nie pamiętam bo ja viakena mam v3 i sam przełącza
w każdym bądz razie na jednej z szyn łączy się z autem a sterownik jeden masz pod windowsa było pseudo elsa kupić za tą kase masz szanse trafić podobne coś jak viaken v3

szynszyl 15-03-2021 21:13

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał tomiik (Post 3327464)
przy podłączeniu przełącznik na hs powinien chyba być

na szybko sie bawilem, bo aku juz umiera. Nie mam ftdi, bo na plytce jest, ale recznie trzeba dodac. Ale forscan idzie jak burza ,)

tomiik 15-03-2021 21:31

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
No to jednak coś się da tym porobić więc zakup udany g;)

czarek45 15-03-2021 23:47

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
Cytat:

Napisał tomiik (Post 3327455)
ustaw kabel na max w scantool i ustawieniach kabla to powinien zaktualizować. Na niskich prędkościach nie chce ruszać aktualizacja
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jaki kabel kpiłeś jak na stn1170 psedo els to nawet z viakena pobierz sterownik ftdi

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] co masz na myśli konkretnie?
W scantool mogę ustawić "baud rate" i moge też w "Settings" scantool ustawić "BL baud rate". Jeśli "baud rate" usatwie na cokolwiek innego niż ustawione jest na kablu (ELS27) to wogóle nie chce sie z nim nawet łączyć.
Napisz proszę co masz konkretnie na myśli. Mam ustawić ELS27 prędkość kabla na maks i "baud rate" na maks?

tomiik 15-03-2021 23:52

Odp: Jaki interfejs wybrać
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak wlasnie o to chodzi u mnie bynajmniej na niskich prędkosciach nie chce aktualizacji robić firemware viaken poza tym na tej prędkosci ładnie działa na forscan i elmconfig

Bump: Jak wchodzisz w scantool w firemware tam masz na pierwszej stronie predkosc i w ustawieniach też to zmień obje na 2mb i powinno pójść


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.