Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297302)

Danielo_82 16-06-2019 11:10

Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Dość dawno nie sprawdzałem etisa i teraz widzę że jest zaległa akcja serwisowa dot układu chłodzenia. Czy to odpowiednik akcji z Focusa 1,6 EB? Był ktoś już?

leszcz 16-06-2019 11:18

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3143167)
Dość dawno nie sprawdzałem etisa

do jest dla Mondeo MK4 1.6EB
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/154f845273f6.jpg

Danielo_82 16-06-2019 11:20

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
17S09. Nie 18S07. Na sprzęgle już byłem. Ta dotyczy układu chłodzenia.

Danielo_82 16-06-2019 21:12

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Post pod postem, ale co tam. Akcja chyba młoda, więc raczej nikt jeszcze nie opowie co i jak, ale z lektury zagranicznych forów wynika, że do wymiany idzie zbiornik(dodany czujnik poziomu cieczy) korek, wszystkie węże (inaczej rozprowadzone) termostat, soft w IPC, bo i płyn. Więc wygląda na to że wyeliminowana zostanie największa bolączka tych motorów. W najbliższym tygodniu będę umawiał się z ASO na jakiś termin, przy okazji zapytam o szczegóły.
Ciekawe jak ford podejdzie do awarii, które już doprowadziły do zniszczenia, kilku silników.
Edit:
przemiła Pani w ASO właśnie potwierdziła mniej więcej to co napisałem wyżej. Czas naprawy około 1 dnia, na skompletowanie części około 5.
A ja jeszcze miesiąc temu wykosztowałem się na nowe wężyki, bo stare plastikowe juz popękały ;)

japim 17-06-2019 12:46

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Bardzo ciekawe...

Właśnie widzę, że mi też wskoczyła, a ETIS sprawdzałem miesiąc temu.
Ja za wymianę silnika zapłaciłem z własnej kieszeni i na piśmie od FORD Polska mam odmowę zwrotu kosztów gdzie napisali między innymi, że akcja ta nie dotyczy S-maxów.

Danielo_82 17-06-2019 12:55

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał japim (Post 3143529)
Bardzo ciekawe...

Ale to sarkazm, bo nie wiem? Przy okazji akcji w Focusie doczytałem, że przynajmniej dwukrotnie, ASO wymienilio głowicę lub cały silnik po wykryciu pęknięcia i zatarciu silnika. Oczywiście po czasie, na pewno będzie trudniej to wyegzekwować.

japim 17-06-2019 13:00

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3143532)
Ale to sarkazm, bo nie wiem? Przy okazji akcji w Focusie doczytałem, że przynajmniej dwukrotnie, ASO wymienilio głowicę lub cały silnik po wykryciu pęknięcia i zatarciu silnika. Oczywiście po czasie, na pewno będzie trudniej to wyegzekwować.

Nie, nie sarkazm. Jestem bardzo ciekaw jak FORD rozwiąże tą kwestię, gdy najpierw zarzekają się i wypierają, a teraz po 2 latach uruchamiają tą akcję dla pozostałych samochodów. Ze swojej strony postaram się rozeznać jak zapatrują się na to prawnicy.

Danielo_82 17-06-2019 13:12

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Tylko jak udowodnić, że plastikowa rurka powrotna cieczy (bo zakładam że to w Twoim wypadku przesadziło o losie silnika) pękła, bo miała wadę a nie została uszkodzona mechanicznie? W każdym razie warto wykonać usługę, bo nigdy nie wiadomo czy się nie powtórzy. Ja sam zamierzałem dodać czujnik poziomu cieczy, tylko czasu ciągle brakło.

japim 17-06-2019 13:19

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Gumowe rzeczy mają prawo pęknąć i tego nikt nie kwestionuje. Może po 5 może po 10 latach. Uszkodzenie silnika powstało dlatego, że w samochodzie nie ma systemu informującego o niskim poziomie cieczy ani o przegrzewaniu się silnika - nawet jeżeli mówi o tym instrukcja.
Czyli jedziesz sobie nic się nie zapala, nic się nie świeci i nieświadomie zarzynasz silnik.
A FORD mówi, że tak ma być... Na pytanie czemu akcja na system chłodzenia jest na wszystkie samochody z silnikiem 1.6EB z wyjątkiem S-max i Mondeo (a na Fusion w USA obowiązuje) - to mówią, że nie obowiązuje i tyle.

mali1986 17-06-2019 22:27

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam. Czyli w końcu akcja serwisowa czujnika temp. obejmuje mondeo czy nie? Ja sprawdzałem a etis ford i nic nie ma
PŚ w którym miejscu znajduje się ta felerna rurka?

MacShadow 17-06-2019 22:46

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cześć, domyślam się, że chodzi o pęknięcie wężyka w miejscu pokazanym na rysunku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
U mnie w ETIS nie ma info o akcji, ale będę obserwował.

japim 18-06-2019 01:21

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał MacShadow (Post 3143770)
Cześć, domyślam się, że chodzi o pęknięcie wężyka w miejscu pokazanym na rysunku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
U mnie w ETIS nie ma info o akcji, ale będę obserwował.

Tak - to jeden z wężyków i tu właśnie pęka. Jest tez drugi który idzie w lewej strony silnika. I on tez pęka przy przejściu w grubszy odcinek.

boncio 18-06-2019 10:54

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak dla mnie to Ford (centrala w Koloni) w końcu przyznała się, że jest z tym problem także dla S-maxa/Mondeo. W UK podali do wiadomości, że będą pokrywać koszty wymiany silników Ecoboost, czyli jesteś na dobrej drodze do odzyskania pieniędzy.

Wcześniejszą odpowiedź odmowną miałeś z PL i na tamten czas była ona zgodna z tym co mówiła też centrala, o ile się kontaktowali. Teraz to się jednak zmieniło i nie ma że boli.

adam_blue 01-07-2019 12:56

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
W Zeszłym tygodniu byłem na wizycie w Aso i dostałem info od doradcy, że jest świeża akcja układ chłodzenia. Doradca jeszcze szczegółów mi nie przedstawił, ale akcja 1 dniowa, 5 punków do wymiany, kilka dni na sprowadzenie części. Co prawda wymieniłem kilka przewodów chłodniczych na przełomie 3 lat, ale nie mam nic przeciwko. Brak czujnika poziomu płynu w Mondeo troszkę porażka, częste zaglądania pod maskę, czy płyn jest obecny czy emigrował🤔 Czekam na Info i termin i zobaczymy jak i co. Na zaleglą akcje sprzęgła czekałem 5 miesięcy, oby tutaj było inaczej.

Danielo_82 01-07-2019 13:16

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Porob zdjęcia, a najlepiej wyciągnij od ASO listę wymienionych części. Ja póki co, od dwóch tyg czekam na części.

WOK1 02-07-2019 10:06

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam szanownych kolegów.
Ja w temacie wymiany silnika 1,6 ecoboost w moim Mondeo MK4 2012.Jestem pierwszym w Polsce, któremu w ramach bezpłatnej naprawy pogwarancyjnej wymieniono silnik w marcu 2019 w Serwisie WIKAR- Kraków. W czasie jazdy pękła głowica olej dostał się na kolektor wydechowy i pojawił się ogień, który szybko ugasiłem. W centrali w Kolonii na słowo ogień zebrało się sporo osób, które podjęły decyzję o wymianie mojego silnika.Holowanie ,auto zastępcze do dyspozycji bezpłatnie. W Stanach spaliło się kilkadziesiąt Fusionów i tam wymieniano silniki, a nawet auta.Europy to nie dotyczyło bo Mondeo miało silniki z innej fabryki. Naciski klientów z Wielkiej Brytanii jak i mój niechlubny przypadek spowodowały ,że akcją poprawy układów chłodzenia objęto teraz Mondeo w Europie ,więc przypadki pękania głowic też powinny być rozpatrywane w ramach bezpłatnej naprawy pogwarancyjnej bo wynikają z wadliwego układu chłodzenia.
Pozdrawiam wszystkim forumowiczów - walczcie o swoje.
WOK1

mariotd 02-07-2019 10:40

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Czyli teraz można bezpiecznie kupować MK4 z 1.6 EB :D Do tej pory wstrzymywała mnie zabawa z "poprawą" fabryki co do układu chłodzenia.

Ciekawe jak będzie z 1.5 EB.

adam_blue 28-07-2019 08:36

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam kolegów. Jestem już po akcji trwało to 2 dni robocze. Kiedy wrócę z wczasów na spokojnie zrobię zdj. Z tego co widziałem pod maską dużo się zmieniło, na pewno zbiorniczek,wiązki, dodatkowe węże, termostat z obudową, świeży płyn, nowy Soft, teraz po niżej spadku płynu pojawi się komunikat awaria silnika. W serwisie testowali, działa ��

p.saw 28-07-2019 09:38

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Właśnie czekam na zamówione części. Jak tylko dotrą do ASO to śmigam na akcję. :D

Profesor 28-07-2019 15:51

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam kolegów.Czy ktoś z Was może sprawdzić czy mój Mondek podlega akcji 17S09.Mój VIN to WF0EXXGBBEEJ30177.Z góry dziękuję.

Danielo_82 28-07-2019 16:41

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał adam_blue (Post 3157128)
.. nowy Soft..

Nowy soft tzn? Oprócz ew ostrzeżenia c coś doszło na convers? Np temp. wody.

MikiMałs 29-07-2019 08:00

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Mój umówiony na czwartek rano. Z ciekawości spytam ich, czy w takim razie odliczą mi teraz koszty wymiany wężyków, które 2 lata temu w tym samym serwisie wymieniałem. I mam na to fakturę.

Danielo_82 29-07-2019 08:29

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
A dlaczego mieliby niby odliczać? Zamiast zadawać bzdurne pytania lepiej zapytaj co z żaluzjami chłodnicy. Czy ich wysterowanie też też ulegnie zmianie. Bo po akcji, przy tej temperaturze silnika i przy wyłączonej klimatyzacji praktycznie cały czas będą w pozycji zamkniętej.

japim 29-07-2019 09:36

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
W temacie o S-max wrzuciłem już tego linka - może się przyda tym którzy nie zaglądają do innych działów:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tu jest CAŁA historia akcji 17S09 - wszystkie zdjęcia, opisy, procedury, komunikaty z USA itd itp.

Co do zwrotu za naprawy sprzed akcji serwisowej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

"Czy otrzymam zwrot kosztów, jeśli ta sama naprawa została wykonana przed wezwaniem?

Może przysługiwać zwrot kosztów, jeśli zapłacono za naprawę mającą na celu usunięcie problemu, którego dotyczy wezwanie do serwisu, zanim zostało wysłane do właściciela powiadomienie o wezwaniu. Aby sprawdzić, czy należy się zwrot kosztów i przyspieszyć wypłatę, przekaż oryginał potwierdzenia zapłaty kierownikowi serwisu u lokalnego dealera firmy Ford."

MikiMałs 30-07-2019 12:35

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3157419)
A dlaczego mieliby niby odliczać? Zamiast zadawać bzdurne pytania lepiej zapytaj co z żaluzjami chłodnicy.

Poczytaj, pomyśl, potem napisz. Jak się nie ma czegoś mądrego do powiedzenia to lepiej milczeć.
Z pytaniem o żaluzje to Cię odeślą do centrali, bo "oni w temacie nic nie wiedzą".

Danielo_82 30-07-2019 12:43

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Ale chyba zauważasz "drobną" różnicę pomiędzy wymianą dwóch wężyków, jaką dokonałeś a akcją serwisowa, której szczegóły podał kolega wyżej?
Aaa. I jak już dostaniesz tą kasę od Ford Polska to pochwal się na forum. I nie zapomnij doliczyć sobie kosztów płynu chłodzącego. W końcu to też pewnie wymieniałeś.
A potem dziwią się jak od cebulaków wyzywają.

mali1986 30-07-2019 19:39

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam.
Ja w etisie na swoim Vin nie widzę zaległej akcji serwisowej Tak samo nie znalazłem żadnego komunikatu na stronie UOKiK Czy moje auto ta akcja nie obejmuje Czy poprostu mam zgłosić się do serwisu ?

MikiMałs 31-07-2019 08:50

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3157834)
Ale chyba zauważasz "drobną" różnicę pomiędzy wymianą dwóch wężyków, jaką dokonałeś a akcją serwisowa, której szczegóły podał kolega wyżej?
Aaa. I jak już dostaniesz tą kasę od Ford Polska to pochwal się na forum. I nie zapomnij doliczyć sobie kosztów płynu chłodzącego. W końcu to też pewnie wymieniałeś.
A potem dziwią się jak od cebulaków wyzywają.

Oczywiście, że widzę różnicę. Ale te wężyki też wchodzą w akcję serwisową. I oczekując od ASO zwrotu tych nędznych kilku stówek za ich wymianę wolę być dla takich jak Ty cebulakiem, niż w swoich oczach frajerem, który im odpuści. Może miałbym inne podejście gdyby zrobili tą akcję w mondeo i smaxie wtedy gdy robili w focusie. A że sobie ford pojechał po bandzie to będę qwa upartym klientem.

PiotruśPan 31-07-2019 10:00

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
To akcja dotyczy wymiany tylko tego wezyka? Który to osobiście wymieniłem rok temu bo mi pękł na szczęście szybko zauważyłem

boncio 31-07-2019 10:18

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Nie tylko, większość wężyków jest nowa, zbiorniczek wyrównawczy, czujnik poziomu płynu, wpięcie w instalację elektryczną, nowy soft.

karloss 31-07-2019 12:16

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Moim skromnym zdaniem Ford nie zwróci kosztów wymiany elementów układu chłodzenia, jeżeli robione było to na własną rękę.
Sam w to zainwestowałem, ale nie łudzę się, że zwrócą mi jakieś pieniądze :)

Squdow 01-08-2019 11:26

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam,
Niesty pare dni temu mój mondziak dokonał żywota.
Silnik chyba się zagotował i stanął
Jako, że to było na praktycznie wolnych obrotach nie stanął w płomieniach ale jest trupem.
Gdzie mogę sprawdzić czy akcja serwisowa mnie dotyczy (nie potrafie zarejestrować sie na etisie)
i co zrobić z autem, aby mieć szanse na zwrot pieniędzy od forda ?

leszcz 01-08-2019 11:34

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Squdow (Post 3158631)
Gdzie mogę sprawdzić czy akcja serwisowa mnie dotyczy

daj vin

Squdow 01-08-2019 11:36

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
WF0EXXGBBECC14474

Z góry ślicznie dzieki mi pisze ciągle że niepoprawny kraj ;/

leszcz 01-08-2019 12:07

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Squdow (Post 3158637)
WF0EXXGBBECC14474

Zaległe akcje serwisowe
17S09 - 1,6L GTDI – UKŁAD CHŁODZENIA

18S07 - OPROGRAMOWANIE DO WYKRYWANIA POŚLIZGU SPRZĘGŁA

Danielo_82 01-08-2019 12:09

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Masz dwie zaległe akcje serwisowe, sprzęgło oraz tytułowa akcję. W sprawie zwrotu kosztów lub wymiany silnika kontaktuj się najlepiej poprzez Ford Polska.

Squdow 01-08-2019 12:22

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3158651)
Masz dwie zaległe akcje serwisowe, sprzęgło oraz tytułowa akcję. W sprawie zwrotu kosztów lub wymiany silnika kontaktuj się najlepiej poprzez Ford Polska.

Panowie BARDZO Wam dziekuje,
Sprzęgło już nowe bo sie docisk rozleciał (mam FV)
Rozumię, że mam dzwonić do FORG Polska ?
Co powiedzieć jakieś podpowiedzi ?

Danielo_82 01-08-2019 12:27

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Uważaj tylko, bo kluczowa może być data awarii. Jeśli awaria miała miejsce po wysłaniu do Ciebie lub poprzedniego właściciela informacji o akcji, mogą próbować zrzucić odpowiedzialność.

japim 01-08-2019 12:27

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Cytat:

Napisał Squdow (Post 3158660)
Panowie BARDZO Wam dziekuje,
Sprzęgło już nowe bo sie docisk rozleciał (mam FV)
Rozumię, że mam dzwonić do FORG Polska ?
Co powiedzieć jakieś podpowiedzi ?

Zapytaj dlaczego nie dostałeś powiadomienia listownego o zaległej akcji.

Czy wiesz czemu się zagotował (pękł wężyk? mało płynu?, czy coś innego?)?

Squdow 01-08-2019 12:52

Odp: Akcja serwisowa 17S09 ecoboost 1.6.
 
Witam,
Dzwoniłem do forda,
Jeśli chodzi o sprzęgło niestety jeśli uszkodzenie nie zostało zdiagnozowane prze ASO zwrot kosztów nierealny,

Jeśli chodzi o Silnik mam zaholować im samochód zapłacić 290 PLN za diagnozę
Jeśli stwierdzą, że to przez wadę z akcji, naprawią za darmo, w przeciwnym razie dostanę wycenę naprawy i mogę się zastanowić co dalej.

EDIT
Niestety nie wiem czemu, generalnie mechanik nie widział ani wycieku ani nic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.