Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Autoalarm LOGIC CAN LC4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172556)

Rasyesion 29-12-2012 19:36

Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Witam Wszystkich ponownie...

Zamieniłem Fuzje na Foke kombi z 2009 roku... Wszystko fajnie i ładnie, ale mam problem (a przynajmniej tak mi się wydaje) z autoalarmem LOGIC CAN LC4...

zamykam Foke i czasami zamknie się bez żadnych "odgłosów", a czasami trzy razy "piknie" ... czasami jak go zamknę to po chwili zaczyna wyć syrena... O co chodzi? miał ktoś taki problem? co jest nie tak?


Pozdrawiam i czekam na wszelkie dobre ready.

arturek 29-12-2012 20:41

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Witam

W takiej sytuacji otwieram i zamykam wszystkie drzwi i bagażnik
Cos takiego pomaga - prawdopodobnie któryś czujnik się "wygłupia"

pozdrawiam
Arturek

laurentii 29-12-2012 21:13

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Jak zawyje to sobie sprawdź co go wzbudziło i szukaj przyczyny.

Tu masz rozpiskę z instrukcji jak to sprawdzić:
http://i50.tinypic.com/2ekq446.jpg

Mar78 31-12-2012 14:59

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Ja miałem podobny objaw w Fuzji (alarm Cobra). Alarm "pikał" tylko podczas siarczystych mrozów, albo ogromnych upałów. Skojarzyłem to z wilgocią w powietrzu. Winna była syrena wraz z modułem (ok. 30zł na Alle)

gandolfinek 16-06-2013 16:22

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
A ja mam inny problem z tym alarmem. Od dzisiaj (może wcześniej ale dziś dopiero zauważyłem) nie sygnalizuje mi nie domkniętych drzwi a co za tym idzie się nie uzbraja. Z bagażnikiem jest okej jak jest nie domknięty to alarm się uzbraja i sygnalizuje trzema piknięciami że jest obwód przerwany. Ale nic się nie dzieje jak mam nie domknięte którekolwiek drzwi. Przyznam że trochę mnie to niepokoi bo nie zawsze zamykam pojazd z bliskiej odległości aby usłyszeć podwójne ryglowanie centralnego zamku spowodowane nie domkniętymi drzwiami i tym samym mogę pozostawić otwarty samochód i bez uaktywnionego alarmu. Wcześniej działało bo nie raz któreś z moich pociech nie domknęło drzwi i pikało (3x). Miał ktoś z was taki problem? Czy konieczna będzie wizyta u fachowca, czy może jest jakiś sposób na sprawdzenie/reset alarmu.

michu21 09-12-2013 17:59

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Witam,
Odgrzebie temat. Mam problem z takim alarmem. Sprawa wygląda następująco, przestała mrugać dioda i nie działają czujki wewnętrzne. auto się normalnie zamyka i otwiera ( jeden fabryczny kluczyk ). Co może być przyczyną takiej sytuacji? Gdzie szukać odpowiedzi? Rozumiem, że to nie fabryczny alarm, ale połowa Fordów w PL ma własnie takowy sprzęt, w GEMie nie mam co szukać odpowiedzi. Pytanie czy to wina jakiegoś bezpiecznika? Bo jak sprawdzałem, to nawet nie reaguje na ukryty przycisk, tak jakby prądu nie było, lub masa gdzieś się poluzowała....

tedi_k 09-12-2013 19:19

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Cytat:

Napisał michu21 (Post 2121211)
...nawet nie reaguje na ukryty przycisk, tak jakby prądu nie było, lub masa gdzieś się poluzowała....

Sam sobie odpowiedziałeś to po co ten post? Do którego bezpiecznika Ci podpiął instalator na pewno tu nie zgadniemy...

timeks 24-01-2014 18:43

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Ja mam inny problem.w mondku mk4 can lc4 nie działa wogóle.posiadam dokumentacje ze alarm jest i tyle.nie migają żadne diody w aucie, nie mogę zlokalizować syreny pod maską. nic nie miga ,nic nie pika. ma ktoś jakieś pomysły ?dzięki

SRS 24-01-2014 18:55

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
a tak to jest on w ogule założony, papiery masz i co z tego, sprawdź sobie za schowkiem pasażera tam przeważnie wkładają centralkę, a trąbkę pod maskę po prawej stronie

timeks 25-01-2014 10:41

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
jest założony.trąbkę też znalazłem. tylko wogóle nie działa

SRS 25-01-2014 12:35

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
sprawdź bezpiecznik na kablach idących do centralki

timeks 25-01-2014 13:04

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
co dziwne że nie ma czujników w środku-ruchu.syrenka jest.macie pomysły?

mick1973 22-02-2014 17:28

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Może to tylko prosty alarm obwodowy na drzwi maske i bagażnik.A po odczytaniu konfiguracji masz zaznaczone że alarm jest włączony???
Taki mały off topic > gdzie w focusie mk2 jest chowana wtyczka do czujnika otwarcia maski bo nie potrafie jej wywąchać?

tedi_k 22-02-2014 18:26

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Cytat:

Napisał mick1973 (Post 2164845)
...gdzie w focusie mk2 jest chowana wtyczka do czujnika otwarcia maski bo nie potrafie jej wywąchać?

n-ty raz piszę :one: - jeśli jest, to jest wetknięta w to złącze w zamku od spodu. Nawet (przeważnie) jak tam nie ma pinów.
Ma swoje miejsce, to ją tam wkładają aby zaoszczędzić na zaślepce.
Jak jej tam nie ma, to znaczy wiązki brak.

mick1973 22-02-2014 19:26

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Wielkie dzięki tedi k. No to będzie trzeba dorobić jakiś inny patent bo syrenka już w drodze i wtyczka do syreny jest na miejscu. Maskę trzeba jakoś zabezpieczyć bo inaczej uaktywnianie alarmu traci sens. O ile z montażem jakiegoś wyłącznika lub kontraktonu sobie poradze to tak na szybko nie mogę teraz dorwać schematu instalacji. Może ktoś pamięta gdzie należy dociągnąć dodatkowy kabelek od czujnika klapy. Pewnie ktoś już ten temat rozgryzał . Będe wdzięczny za podpowiedź.
Up. Panowie poratujcie kawałkiem schematu . Mistrzu Tadeuszu w Ciebie wiara.

mick1973 24-02-2014 10:49

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
:wink:Up. Pogoda się zrobiła i coś by się podziałało

tedi_k 24-02-2014 12:02

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Schematy FF2 przed liftem: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Albo swój adres na moje PW - wtedy wysyłam mailem.

mick1973 24-02-2014 17:01

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas . Jutro podjadę po kable i złączki i będę przeciągał zasilanie do PTC i czujnika otwarcia maski. Śledzę forum dość dokładnie i jakoś nie trafiłem na potwierdzony przypadek działania PTC a benzynie więc zaryzykuje jej uruchomienie . Pozdrawiam.

lethal 30-03-2014 20:58

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Podepnę się pod temat:

Kupiłem niedawno FFMK2 FL i wygląda na to, że alarm działa (migają kierunki), ale nie słychać syreny.

Czy ktoś wie jak mogę sprawdzić czy to wina syreny? Gdzie mogę kupić taką syrenę ?

Z góry dzięki za pomoc!

DjLeo 30-03-2014 23:40

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Cytat:

Napisał lethal (Post 2186171)
Podepnę się pod temat:

Kupiłem niedawno FFMK2 FL i wygląda na to, że alarm działa (migają kierunki), ale nie słychać syreny.

Czy ktoś wie jak mogę sprawdzić czy to wina syreny? Gdzie mogę kupić taką syrenę ?

Z góry dzięki za pomoc!

Wystarczy sprawdzić co się stanie jak alarm zadziała. Zostaw otwarte okno, lub bagażnik. Uzbrajasz alarm kluczykiem i otwierasz przez szybę drzwi. Jak wyje to ok.

Ja mam za to inny problem, nie mam kodu do alarmu :/ nie otrzymałem wraz z autem i nie mam możliwości go wyłączyć. W dodatku jak otwieram bagażnik to zawsze wyje alarm. Właściwie 3 przycisk (otwierania klapy) w pilocie jest niepotrzebny przez to.

Wie ktoś jak odzyskać kod z alarmu i może z tym bagażnikiem ktoś coś poradzi?

lethal 04-04-2014 19:06

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Cytat:

Napisał DjLeo (Post 2186242)
Wystarczy sprawdzić co się stanie jak alarm zadziała. Zostaw otwarte okno, lub bagażnik. Uzbrajasz alarm kluczykiem i otwierasz przez szybę drzwi. Jak wyje to ok.

Ja mam za to inny problem, nie mam kodu do alarmu :/ nie otrzymałem wraz z autem i nie mam możliwości go wyłączyć. W dodatku jak otwieram bagażnik to zawsze wyje alarm. Właściwie 3 przycisk (otwierania klapy) w pilocie jest niepotrzebny przez to.

Wie ktoś jak odzyskać kod z alarmu i może z tym bagażnikiem ktoś coś poradzi?

Próbowałeś użyć standardowego kodu - 2. Nacisnąć dwa razy diodę.

Alarm sprawdzałem i migają kierunki, natomiast syreny nie słychać.

Postanowiłem ją wymienić na razie wymontowałem starą i dioda w ogóle przestała działać.

Czy ktoś może wymieniał syrenę w tym alarmie ? Wystarczy podłączyć nowa, czy trzeba coś jeszcze zrobić ?

Dzięki,
Łukasz

DjLeo 04-04-2014 20:51

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Cytat:

Napisał lethal (Post 2188972)
Próbowałeś użyć standardowego kodu - 2. Nacisnąć dwa razy diodę.

Alarm sprawdzałem i migają kierunki, natomiast syreny nie słychać.

Postanowiłem ją wymienić na razie wymontowałem starą i dioda w ogóle przestała działać.

Czy ktoś może wymieniał syrenę w tym alarmie ? Wystarczy podłączyć nowa, czy trzeba coś jeszcze zrobić ?

Dzięki,
Łukasz

Wydaje mi się to zbyt oczywiste, ale sprawdzę. Co jednak nie zmienia faktu, czy mam czy nie ten kod alarmu, to klapa dalej włącza alarm.

enha 06-04-2014 11:29

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Panowie a ja mam taki problem.Mam zamontowana tez czujke wstrzasów i po pobudzeniu syrena wyje ale nie mrugają kierunkowskazy.trzeba cos jeszcze gdzie aktywowac? Przy zamykaniu kierunki migają

DjLeo 06-04-2014 19:42

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Widać każdy ma inne problemy z Logic :) Mi migają kierunki jak wyje alarm, choć nie wiem czy mam czujkę wstrząsów, mam na pewno ruchu. Muszę sprawdzić :). Ja mam jeszcze taki problem, choć najmniej uciążliwy, że jak odblokuje alarm i od razu otworzę drzwi, to nie zdąży się rozbroić i pika alarm, po chwili ustaje. Musze po prostu z opóźnieniem 2 sekundowym otwierać drzwi jak rozboje alarm. Drażniące, bo czasami się leci do samochodu i otwiera go stojąc już przed drzwiami.

Czy ktoś wie jak odzyskać kod alarmu? Bo ja nie dostałem razem z alarmem go?

arielzet 09-04-2014 17:25

No to ja też dołącze się do tematu bo też mam problem z tym alarmem.
Alarm nie daje znać syreną po wzbudzeniu tylko migaja kierunki i niebieska szybko migajaca dioda w aucie
Jesli spróbuje otworzyć klape bagaznika zgodnie z instrukcja czyli kiedy alarm jest włączony i drzwi zaryglowane poprzez dwukrotne nacisnicie na kluczyku klawisza otwarcia bagażnika to fakt klapa sie odryglywuje ale alarm wzbudza sie i kiedy zamkne klape to i tak migajaca kierunki bo wzbudził sie alarm.

Mam dodatkowy kluczyk prócz scyzoryka taki mały kluczyk (podobno od wyłączenia syreny) ale niestety nie wiem gdzie szukać niejakiej skrzyneczki pod maska i koło blotnika (nic takiego nie widzę) aby spróbować włączyć syrene bo nie wiem czy wogole działa.

Panowie macie jakiś pomysł na diagnozę Co może być nie tak. Mam PIN do alarmu dostałem go z autem


==============
Wysłane z iPhone'a

Mondomaniak 13-06-2014 18:55

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Ja również mam problem ze swoim alarmem, w odróżnieniu od innych usterek w moim po odczytaniu z pamięci usterek wyswietla kod 11.
- wzbudzenie wejścia dodatkowego ( drzwi ) gdzie szukać czujnika ?
- włączenie zapłonu raczej wykluczam ale cóż może się mylę ?
Pomózcie bo irytyuje mnie zamykanie samochodu kluczykiem bez uzbrajania alarmu.

Mondomaniak 14-06-2014 21:04

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Koledzy nikt nie wie co to za ustrojstwo czujnik dodatkowy drzwi ?

kurnachatka 04-07-2014 10:30

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Witam Kolegów,
Ja nabyłem niedawno fokusa mk3 z 2011r. jest w nim zamontowany autoalarm Logic Can LC4.
Mam następujący problem, jak używam spryskiwacza na przednią szybę to załącza mi się sygnalizacja z alarmu krótkimi piknięciami i zaczyna mrugać dioda od alarmu, poza tym obwód odcięcia zapłonu z centralki nie został podłączony przez ASO Forda i można odpalić auto przy wyzwolonym alarmie.

Spotkał się może ktoś z wa z takim problemem.

tedi_k 04-07-2014 12:21

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
To drugie to standard. A pierwsze - "kreatywny montażysta"... Do reklamacji, bo nikt tu nie zgadnie co i jak tam ktoś pospinał...
BTW - na prawdę taniej by było (nawet w ASO) wymienić zamek maski na taki z czujnikiem i uruchomić fabryczny alarm w jaki wyposażony jest prawie każdy FF3 zamiast domontowywać te "wydumki"...

Ooskar 29-11-2014 14:23

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Odkopię temat

Mam problem z alarmem, a rozwiązania nie udaje mi się znaleźć więc w Was nadzieja ;-)

Przy zamykaniu auta z pilota nie uzbraja się alarm (dioda nie miga, czujniki wew. wyłączone, nie mrugają kierunki). Zasilanie jest bo przy wciskaniu przycisku dioda miga i wydaje dźwięk). Jakieś pomysły co może być przyczyną lub co należy sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc

Nowe spostrzeżenie - gdy odrygluję tylko bagażnik a następnie go zamknę to alarm się uaktywnia, ale zegary są podświetlone i nie gasną

Zykfryd 27-03-2015 09:35

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
2 załącznik(i)
Przy zakupie grand c-max dolozyli mi w salonie autoalarm logic lc4. jak pamietam mowa byla o czujnikach ultradzwiekowych i syrenie oki wszystko jest i dziala.ale ostatnio po zdemontowaniu schowka znalazlem jeszcze czujnik zbicia szyby,optycznie wyglada ze jest podpiety do kostki laczacej sie z logik lc4 ale czy dziala niemam pojecia,prubowalem pukac po szybah metalowymi przedmiotami ale nic :razz: A co mnie intresuje jeszcze czy ten czujnik niepowinien byc gdzies na wierzchu wyprowadzony????? i czy jeden taki czujnik ogarnol by szyby w calym grandzie????a moze ktos ma jeszcze pomysl jak ewentualnie samemu by to uaktywnic????

tedi_k 27-03-2015 10:15

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Jeden czujnik wystarczy. Może być pod schowkiem - nie ma znaczenia. Testowałem kiedyś taki czujnik uderzając o siebie dwoma butelkami wewnątrz samochodu (przy zdezaktywowanych czujnikach ultradźwiękowych). Oczywiście bez rozbijania tych butelek...

Zykfryd 27-03-2015 10:40

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Dzieki .zaraz to przetestuje:razz:

fordfocus2 27-03-2015 11:23

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
to co masz na foto to buzerek alarmu jak chcesz cos zrobic przeprogramowac to on wydaje dzwięki

Zykfryd 27-03-2015 22:58

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
3 załącznik(i)
Czujnikow nieudalo mi sie zdeaktywowac mimo ze lecialem wedlug instrukcji obslugi, wiec wypiolem nadajnik i odbiornik z kostki na czas testu butelkowego niestety nic niedzadzialalo.Postanowilem jeszcze zdiac troche izolacji z kabli zeby upewnic sie czy jest na 100 % podlaczony,jest napewno.Za to po zdieciu paru centymetrow izolacji natrafilem na kupe wystajacych przwodow kture mnie zaniepokoily wydaje mi sie ze chyba bylo by lepiej jejakos na koncowkach poizolowac zanim zostaly spakowane w jedno. Noto teraz kolega dal mi do myslenia ,czy to buzer czy moze jednak czujnik zbicia szyby??? Ma ktos fotki czujnika zbicia szyby????

tedi_k 27-03-2015 23:36

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
1 załącznik(i)
Proszę bardzo: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zykfryd 28-03-2015 23:45

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Zeczywiscie wydaje jakies dzwieki,jak sie alarm uzbraja.

fordfocus2 29-03-2015 06:45

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
a po co wam czujnik szyby zbije ktoś szybe to uruchomi sie alarm z ultradźwięków jak nie wierzysz to młotek w ręke i wal szybe a syrenka się odezwie!

Cauchy24 05-04-2015 15:31

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
1 załącznik(i)
Witam,
podłączę się pod temat.
Zakupiłem Focus Mk2 (2008 rok) miesiąc temu. Po rozwiązaniu problemu nie działającej syreny - wymiana, alarm w sumie działa tak jak powinien. Jednak sprawdzając autko ElmConfigiem zauważyłem że nie mam aktywowanego alarmu (patrz załącznik). Czy alarm nie powinien być aktywowany? Zostawić tak jak jest czy zaptaszkować w Elm? Zamontowana syrena z własnym zasilaniem a tez nie zaptaszkowana ?

tedi_k 05-04-2015 18:13

Odp: Autoalarm LOGIC CAN LC4
 
Konfiguracja dostępna w ELMconfigu dotyczy alarmu FABRYCZNEGO a nie dokładanych wynalazków typu LC4...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.