Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=88803)

tomunios 15-01-2010 10:26

Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Witam,
Wsiadam dziś do autka z rana a tam po przekręceniu kluczka nie gaśnie kontrolka ABS i ESP. Wczoraj po zaparkowaniu autka w garaży wszystko było ok.
Pojeździłem dziś trochę autem ale nadal nie gaśnie. Pomyślałem, że może gdzieś śnieg się wpakował na czujnik więc szybka myjnia ręczna w okolicach kół ale bez poprawy.

Miał ktoś coś takiego? Może jakaś kosteczka łącząca kable zaszła solą?


Pozdrowka
tomunios

TiM 15-01-2010 10:44

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Może głupie pytanie ale...
A czy przypadkiem nie wyłączyłes ESP? :D

tomunios 15-01-2010 10:46

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał TiM (Post 1333509)
Może głupie pytanie ale...
A czy przypadkiem nie wyłączyłes ESP? :D

Jestem blondynem.... fakt.... ale ESP mam włączony :)

osama80 15-01-2010 11:20

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Mam ten sam problem juz drugi raz. Za pierwszym razem wadliwy okazal sie modul abs. Za drugim razem mily pan w serwisie powiedzial ze musza wymienic wadliwy sensor abs przy tylnym lewym kole. niestety w obu przypadkach czas oczekiwania nz czesci 2 tygodnie-factory order.

tomunios 15-01-2010 11:37

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał osama80 (Post 1333534)
Mam ten sam problem juz drugi raz. Za pierwszym razem wadliwy okazal sie modul abs. Za drugim razem mily pan w serwisie powiedzial ze musza wymienic wadliwy sensor abs przy tylnym lewym kole. niestety w obu przypadkach czas oczekiwania nz czesci 2 tygodnie-factory order.

oo kurka to mnie pocieszyłeś.... mój już po gwarancji... a taki moduł ABS to pewnie "parę złociszy" kosztuje... :(

osama80 15-01-2010 12:41

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Jesli to jest modul abs to moze byc dosyc droga sprawa. Ja swojego robilem jeszcze na gwarancji (3 letniej na szczescie) wiec koszty mnie nie interesowaly. Jesli masz mozlwosc to podjedz do znajomego mechanika bo problem moze byc w nieszczelnym lub przerdzewialym okablowaniu i nie trzeba wcale nic wielkiego i drogiego wymieniac.

hokeistatk 15-01-2010 12:55

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Kiedyś jeździłem 307 to też miałem taki przypadek. 2-3 razy zaświeciła mi się kontrolka ABS przy mrozach i gdy obficie padał śnieg ale po przejechaniu kilku km gasła.Mówili mi również, że mogła dostać się woda i zamarzła ale czy to prawda to nie wiem bo sie kompletnie na tym nie znam :( Minęło 2 miesiące a serwis sam zaprosił mnie na wizytę gdzie mieli akcje serwisową ABS. Wiem, że coś tam wymieniono i było ok. Całe szczęście dzisiaj jeżdżę Mondkiem i nie mam tego problemu :)

Byku90 15-01-2010 13:05

Odp: Problem z ABS i ESP
 
To może być czujnik gdzieś przy którymś kole. Mój wujek miał podobnie, tyle że w alfie 156 Jak tylko zaczął padać deszcz lub umył samochód to paliła mu się kontrolka ABSu. Gdy było sucho (to miało miejsce w lecie) ABS działał jak należy, ale wystarczył tylko deszcze lub mycie, żeby ABS się wyłączył... Po wymienia któregoś tam czujnika wszystko wróciło do normy :)

osama80 15-01-2010 13:18

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Jak pierwszy raz pojawil sie ten problem to w serwisie bez patrzenia na samochod powiedzieli modul abs. Ponoc byl to powszechny problem z poczatku produkcji. Za drugim razem zima, snieg, bloto i zaczelo sie to samo. Tylko tym razem kontrolki potrafily kilkukrotnie same gasnac takze mysle ze mogl to byc problem z jakas nieszczelnoscia. Skasowali blad. Pomoglo na jeden dzien.Teraz wymieniaja sensor a ze samochod na gwarancj to niech daja wszystko nowe. Wszystkie naprawy sa wpisane w komputer wiec mam podkladke jakby po zakonczeniu gwarancji cos znowu bylo nie tak.

tomunios 15-01-2010 13:22

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Muszę podjechać do jakiegoś serwisu żeby podłączyli go do kompa i wtedy wyjdzie co jest.
Zna ktoś może jakiś dobrych magików z W-wy ? Oczywiście ASO sobie podaruje...

Mam wrażenie, że coś mi autko nie przyśpiesza jak powinno, tzn. tak jakby sprężarka na pół gwizdka ciągnęła... Też tak miałeś może?

jvc 15-01-2010 13:35

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał osama80 (Post 1333638)
Wszystkie naprawy sa wpisane w komputer wiec mam podkladke jakby po zakonczeniu gwarancji cos znowu bylo nie tak.

Tylko że na wymienione części o ile wiem gwarancja wcale nie idzie od nowa ;)

osama80 15-01-2010 13:45

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał tomunios (Post 1333640)
Muszę podjechać do jakiegoś serwisu żeby podłączyli go do kompa i wtedy wyjdzie co jest.
Zna ktoś może jakiś dobrych magików z W-wy ? Oczywiście ASO sobie podaruje...

Mam wrażenie, że coś mi autko nie przyśpiesza jak powinno, tzn. tak jakby sprężarka na pół gwizdka ciągnęła... Też tak miałeś może?

U mnie wszystko bylo ok. Tylko brak abs i esp. Na forum mondeo w uk cos o tym bylo. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

osama80 15-01-2010 13:51

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1333645)
Tylko że na wymienione części o ile wiem gwarancja wcale nie idzie od nowa ;)

Zapytam sie jeszcze raz. Ale na moje zapytanie czy po wymianie modulu abs na gwarancji po kilku miesiacach bade mial dokladnie taka sama usterke ( tylko juz po gwarancji ) pani powiedziala ze wymienia. Jutro sie upewnie i dam znac.

jvc 15-01-2010 13:54

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Wiem że z lampami jest tak chyba że nawet jak Ci wymienią dzień przed końcem gwarancji to niestety nie oznacza że masz znowu rok czasu na nie gwarancję.

Edit
Znalezione na stronie forda [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gwarancja na części naprawione lub wymienione

Wszystkie oryginalne części zamienne Forda zamontowane w ramach naprawy gwarancyjnej są objęte gwarancją do końca okresu gwarancji podstawowej. Części wymienione w ramach gwarancji nie są zwracane klientowi.

kubuspuchaty 15-01-2010 15:26

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał tomunios (Post 1333497)
Witam,
Wsiadam dziś do autka z rana a tam po przekręceniu kluczka nie gaśnie kontrolka ABS i ESP. Wczoraj po zaparkowaniu autka w garaży wszystko było ok.
Pojeździłem dziś trochę autem ale nadal nie gaśnie. Pomyślałem, że może gdzieś śnieg się wpakował na czujnik więc szybka myjnia ręczna w okolicach kół ale bez poprawy.

Miał ktoś coś takiego? Może jakaś kosteczka łącząca kable zaszła solą?


Pozdrowka
tomunios

Nie napisałeś z jakiego rocznika masz auto. W starszych wersjach jest to błąd technologiczny. Błędnie wykonano łącznik( plastikowa kostka) czujnika ABS z instalacją elektryczną. Do środka dostaje się woda i powoduje zwarcie. Usterka występuje najczęściej zimą, gdy śnieg dostaje się do tego ustrojstwa. Latem było to prawie niemożliwe.
Problem, który u Ciebie wystąpił był opisany na tym forum. Czasami warto użyć opcji szukaj.
W marcu 2008, usterka ta została zakwalifikowana przez Forda do bezpłatnej naprawy, tzw. akcja serwisowa. Zgłoś się do ASO. Bez tego nic nic zrobisz. A propo , w chwili obecnej masz wyłączone te systemy i radzę ostrożną jazdę i pulsacyjne hamowanie.
Pozdrawiam

tomunios 15-01-2010 15:33

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Z 10.2007. W sumie byłem kilka razy nim w serwisie i na jakieś akcje serwisowe się łapałem może tego nie zrobili...
Fakt, że ostatnio przy wymianie opon jak auto było na podnośniku to zobaczyłem z tyłu po środku auta taką białą kosteczkę - taka np. jak przy suficie wisi do żarówki...
Trochę się zdziwiłem że tak sobie przykręcili bez żadnego zabezpieczenia, izolacji itp... może to tam coś nie styka...

Wiem wiem, nie działa ani ABS ani ESP a co najgorsze brakuje mu mocy.... :(

tomunios 15-01-2010 15:33

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał osama80 (Post 1333647)
U mnie wszystko bylo ok. Tylko brak abs i esp. Na forum mondeo w uk cos o tym bylo. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki, poczytałem i wiem więcej :)

tomunios 15-01-2010 18:51

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał kubuspuchaty (Post 1333706)
Problem, który u Ciebie wystąpił był opisany na tym forum. Czasami warto użyć opcji szukaj.

Szukam, szukam i nie namierzyłem tematu .... :(

jvc 15-01-2010 19:50

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Mógł być w temacie o usterkach mondeo wtedy masz lekturę na cały weekend ,ale przynajmniej nic Cię już w mondku nie zaskoczy ;)

tomunios 15-01-2010 19:55

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1333902)
Mógł być w temacie o usterkach mondeo wtedy masz lekturę na cały weekend ,ale przynajmniej nic Cię już w mondku nie zaskoczy ;)

No właśnie czytam... :) Trochę tego jest...
A pamiętasz może czy takie same objawy ta usterka z tą kosteczką miała co u mnie?

kubuspuchaty 15-01-2010 20:47

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał tomunios (Post 1333906)
No właśnie czytam... :) Trochę tego jest...
A pamiętasz może czy takie same objawy ta usterka z tą kosteczką miała co u mnie?

Masz na 100% zwarcie na kostce. Zapala się wtedy lampka na tablicy i ABS się wyłącza. Wada dotyczy aut wyprodukowanych w 2007. Dzwoń do ASO, umów się na wizytę i tyle. Akcja powinna być przeprowadzona w momencie gdy jeździłeś na przeglądy okresowe. Osoba przyjmująca auto, powinna sprawdzić w systemie czy dla danego modelu nie ma akcji. Niestety jest to kolejny dowód na to, że polskie ASO do powinny co najwyżej opony z letnich na zimowe zmieniać i nic poza tym. Dodam tylko, że akcja serwisowa została wprowadzona w marcu 2008. Tym samym nawet jeśli auto jest po gwarancji powinni to zrobić za free. Powodzenia

jvc 15-01-2010 21:20

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Była akcja, akurat moje ASO przy przeglądzie czy jakiejś tam drobnej usterce wykonali ją, problemów ani wcześniej ani później nie miałem, natomiast na 100% dotyczyła ABS ,coś tam właśnie przy kole przerabiali jakieś wtyczki czy cos takiego od ABS ;)
Musiałbym poszukać w papierach bo chyba gdzieś miałem

kozu44 18-01-2010 13:39

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Objawy z ABS i ESP 100% kostka - maiłem to samo. Załatwili od ręki. Ale piszesz też o spadku mocy - przy tej awarii nie zauważyłem żadnego mulenia - bo niby skąd? Jeżeli przełączyłby się na tryb awaryjny to miałbyś jeszcze kontrolkę silnika świecącą. Bez ABS i ESP zimą to wydawało mi się, że miał nawet nadmiar mocy!

tomunios 18-01-2010 15:10

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Cytat:

Napisał kozu44 (Post 1336145)
Objawy z ABS i ESP 100% kostka - maiłem to samo. Załatwili od ręki. Ale piszesz też o spadku mocy - przy tej awarii nie zauważyłem żadnego mulenia - bo niby skąd? Jeżeli przełączyłby się na tryb awaryjny to miałbyś jeszcze kontrolkę silnika świecącą. Bez ABS i ESP zimą to wydawało mi się, że miał nawet nadmiar mocy!

No to mnie pociszyłeś kozu44 :)
Może już sobie wmawiam ten spadek mocy ale.... chyba jakoś bedziej mulasty jest niż był - może jakieś lipne paliwko...

Robiłeś to na gwarancji? Ja jestem już po gwarancji i ciekawe jak podejdą do tematu, z drugiej strony mam ochotę sam to zbadać. Tak na szybko zlokalizowałem kosteczkę przy nadkolu cała w jakimś syfie więc pewnie to winowajca, ciekawe tylko czy trzeba później jakieś błędy kasować...

tomunios 22-01-2010 09:43

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Niestety z kosteczkami wszystko jest ok. Możecie polecić jakiś magików z W-wy którzy podepną go do kompa i sprawdzą co boli mondziaka? :)

dekieronda 24-02-2010 15:06

Odp: Problem z ABS i ESP
 
Witam Wszystkich,

Jako, że jestem na forum nowy to już się przekonałem, że warto tu zaglądać. W kwestii opisywanego problemu to wygląda na to, że dałem się zrobić w konia w jednym z ASO. Ten sam błąd wystąpił u mnie jakiś miesiąc temu i jako, że dużo jestem w trasie pojechałem do serwisu aby to naprawili. Przy odbiorze powiedziano mi, że "w tych modelach tak jest i widocznie dostał się śnieg i poprzerywał kable" w związku z tym naprawa ok 400PLN.
Czytając forum okazuje się jednak, że nie byłem jedyny z tym problemem i nawet Ford miał akcję serwisową, o której mi nie powiedziano...
Czy komuś się jeszcze przydarzyło, że ASO skasowało go za pracę, którą powinni zrobić za free?

Pozdrawiam,
DK

rafalradomski 28-04-2010 07:17

Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???
 
Witam ,U mnie w mondeo mk4 pali sie kontrolka ABS i ESP, byłem na kompie ,i jestem juz umowiony na czyszczenie stykow,ale czy teraz moge nim jezdzic jak palą się te kontrolki czy coś jescze może sie uszkodzić jak będe tak jeżdzić????

MARR 28-04-2010 11:51

Odp: Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???
 
Nic nie uszkodzisz, tyle tylko że układy nie działają i trzeba o tym pamiętać.

Kipa 28-04-2010 23:34

Odp: Czy mozna jezdzić jak pali sie kontrolka ABS i ESP???
 
No właśnie, układy nie działają i łatwiej uszkodzić autko ;)

zby111szek 12-03-2011 21:02

ABS przód nie dziala
 
Ponadto świeci mi się kontrolka ABS i Kontroli trakcji. Sprawdzałem wszystkie czujniki i są sprawne. Testowałem to w ten sposób, że zmieniałem jeden nowy w każdym kole i za każdym razem komputer pokazywał błąd w kole prawym przednim pokazując niezmiennie prędkość koła 255 k/h. Co może być w takim razie uszkodzone.Oczywiście za porady typu ASO z góry dziękuję.

corneliusab 12-03-2011 21:36

Odp: ABS przód nie dziala
 
Z tego co obilo mi sie o uszy na tym forum to przeciera sie kabel/wiazka od czujnika tylko teraz to nie pamietam czy akurat przy tym kole. Poszukaj tematow na forum bo bylo to juz opisywane.

Pozdrawiam

PAFFCIO 13-03-2011 09:45

Odp: ABS przód nie dziala
 
dokładnie tak jak pisze mój przedmówca, właśnie jestem po wymianie wiązki przy identycznych objawach. Koszt zakupu i wymiany wiązki wraz z ponownym programowaniem i diagnostyką IDS ok. 450 zł. :(

berater 13-03-2011 09:54

Odp: ABS przód nie dziala
 
Cytat:

Napisał zby111szek (Post 1616598)
Oczywiście za porady typu ASO z góry dziękuję.

Robisz błąd. DO ASO jedzie się na zlokalizowanie usterki (najczęściej gratis), a naprawia się gdzie indziej.:)

jvc 17-03-2011 17:16

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Myślałem że mnie to nie spotka :(
Dziś po pracy odpalam mondka i świecą się kontrolki ABS i ESP ,niestety dodatkowo stracił na mocy zakładam że jest niecałe 100KM , nie chce jechać więcej jak 150km/h i samo przyśpieszenie też jest słabsze o jakieś 30%,mam mechanika ,któy zrobi co mu powiem ,tylko czy bez podpięcia do kompa jest sens cokolwiek ruszać ? Pewnie bez ASO się nie obejdzie :(
aa i dodatko nie da się włączyć tempomatu, to znaczy da się, jest info że tempomat jest włączony, ale nie działa :(

PAFFCIO 18-03-2011 07:14

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Mirku (j.w.), dopiero co robiłem w ASO naprawę przy identycznych objawach (poza spadkiem mocy)
Z tego co usłyszałem to kolejny "standard" w mk4. Przeciera się wiązka do czujnika ABS. Naprawa, z wymianą, diagnostyką i IDS'em w ASO 485 PLN

lepki 18-03-2011 15:27

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Mnie urwała się wiązka przy tylnym kole, tyle że świeciły się tylko kontrolki, nie było spadków mocy ani innych objawów, polutowałem kabel i kontrolki zgasły, obyło się bez IDS-a.

jvc 22-03-2011 12:50

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
I po bólu :D
Podpięcie do kompa w ASO i diagnoza prawy przedni czujnik ABS lub wiązka , po ściągnięciu okazała się uszkodzona wiązka, którą polutowano. Koszt operacji 200zł w zasadzie skasowano mnie za samo podpięcie do kompa ;)

kerg 31-03-2011 09:52

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Witam.
Po wymianie przewodu (przetarty) od czujnika do kostki w nadkolu, oraz samego czujnika w kole przednim lewym kontrolki ABS i ESP nadal świecą.
Podpięcie do kompa w dalszym ciągu pokazuje błąd czujnika prędkości koła przedniego lewego. Innych błędów brak.
Co może być przyczyną?
Proszę o pomoc.

kerg 06-04-2011 13:05

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
Po wizycie u mechanika w warsztacie FORDA, nie mylić z serwisem FORDA,
okazało się, że przewód od kostki do sterownika jest uszkodzony na wysokości
nadkola tuż za kostką ok.20 cm w stronę komory silnika. Przyczyna; cytuję słowa mechanika " te kable fordowskie są słabe i do du..", czyli skorodowany. Przy okazji okazało się, że wymieniony czujnik w innym warsztacie jest OK.

jvc 06-04-2011 17:05

Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
 
U mnie zrobili to tak:
http://img215.imageshack.us/img215/5866/dsc00729ui.jpg

A moim zdaniem winne temu jest mocowanie przewodu , tak wygląda oryginalnie z drugiej strony
http://img26.imageshack.us/img26/966/dsc00728xr.jpg


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.