Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163150)

pioneersrt 06-08-2012 23:58

Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Panowie,
Ford wprowadził akcje wymiany uszkodzonych znaczków "Ford" na samochody do 10 lat, więc jeśłi ktoś z Was na zniszczony znaczek " Ford" z powodu:
- korozji
- odpadania warstwy dekoracyjnej zewnętrznej
- łuszczenia się powłoki
To w imieniu Forda zapraszam do najbliższego serwisu
Jak powszechnie wiadomo, akcja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, oraz aut bez znaczków itp.

Info skopiowane z focusklubpolska.pl

Najlepiej podjechac badz zadzwonic do Aso by zapytac czy starsze modele fordow uwzglednia w tej akcji

kenji 07-08-2012 06:14

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
heheh, jak zobaczyłem nazwę tematu od razu ironicznie pomyślałem o moim znaczku a tu takie zaskoczenie.

pioneersrt 08-08-2012 22:52

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Dzwoniłem Do Aso w Wałbrzychu i pytałem sie o tą Akcje Blue Oval to kobitka powiedziała:
Że pierw trzeba autem przyjechać do Aso i Oni tam zrobia zdjęcia znaczkom i wyśla na weryfikacje do Ford Polska i na weryfikacje trzeba czekac 4 dni

kenji 09-08-2012 06:02

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Ja dzwoniłem do Aso w Radomiu, powiedzieli jak wyżej że nie może być uszkodzeń mechanicznych i auto do 10 lat. Nic o zdjęciach i oczekiwaniu ale nie rozmawiałem z człowiekiem z serwisu, mam się odezwać przed przyjazdem by umówić wolny termin. Może wtedy powiedzą co i jak. Lipa z tym oczekiwaniem na weryfikację, szczególnie że do serwisu mam 30km w jedną stronę.

cysior 11-08-2012 14:58

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
jak się domyślam oni zdemontują stary (co nie zawsze jest takie proste) i założą nowy?

eclipse 11-08-2012 16:43

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Czy ta akcja dotyczy też samochodów sprowadzonych?..

cysior 14-08-2012 08:25

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Dzwoniłem, niemieckie Fordy też podlegają o ile przejdą pozytywnie weryfikacją czy aby na pewno emblemat jest zniszczony wg ich wytycznych.
Ponoć robią to na miejscu tj za pierwszym razem, ale jak to w ASO Pan nie był zbyt pewny tego co mówi..
Jestem umówiony na piątek

kamil_ostry 15-08-2012 08:10

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Na stronie głównej Forda piszą, że:
Cytat:

Zapraszamy każdego właściciela samochodu naszej marki do Autoryzowanych Serwisów, na bezpłatną wymianę uszkodzonych lub zniszczonych emblematów z logo Forda.
Nie piszą nic o tym, że pojazd musi mieć mniej niż 10 lat.

Oficjalna informacja o promocji wymiany emblematu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
:D

cysior 17-08-2012 08:49

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
emblemat już wymieniony, miałem kilka pękniętych pęcherzy pod chromem. Weryfikacja na miejscu, całkowity czas z darmowym przeglądem ok 1 godziny

pioneersrt 17-08-2012 09:48

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał kamil_ostry (Post 1864232)
Na stronie głównej Forda piszą, że:


Nie piszą nic o tym, że pojazd musi mieć mniej niż 10 lat.

Oficjalna informacja o promocji wymiany emblematu: KLIK
:D

Dzwoniłem do Ford Polska zapytaniem o tą Akcje,bo Ford Pol-Motors Wałbrzych odmawiał mi wymiane znaczka w moim fordzie nawet po tym jak jest zapisane na tej stronce: Czujemy się wyróżnieni i zobowiązani wobec kierowców, którzy zaufali marce Ford. Dlatego chcielibyśmy pomóc w dbaniu o dobry wygląd Państwa auta, którego ważnym elementem jest właśnie logo Forda. Zapraszamy każdego właściciela samochodu naszej marki do Autoryzowanych Serwisów, na bezpłatną wymianę uszkodzonych lub zniszczonych emblematów z logo Forda.

A Ford Polska twierdzi,że fordom do 10 lat zmieniaja znaczki a starsze do tej akcji sie nie nadaja. Wiec wprowadzają w błąd.

GWARANT 20-08-2012 07:53

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał cysior (Post 1864940)
emblemat już wymieniony, miałem kilka pękniętych pęcherzy pod chromem. Weryfikacja na miejscu, całkowity czas z darmowym przeglądem ok 1 godziny


Czy ta wymiana kosztowała Cię coś? Zakup emblematu, jakiś przegląd dodatkowy lub coś co jest napisane małymi literkami?

cysior 20-08-2012 14:30

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Zupełnie free, ale trzeba zaznaczyć, że chodzi o akcję Blue oval.

eclipse 21-08-2012 08:49

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Co do tego przegladu to co robili ?..........
Czy podłaczali pod kompa?........ kasowanie ew. błędu wchodzi w to .? ..

GWARANT 21-08-2012 14:18

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Faktycznie za free :). Wczoraj mi wymienili.

cysior 21-08-2012 15:10

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 1866283)
Co do tego przegladu to co robili ?..........
Czy podłaczali pod kompa?........ kasowanie ew. błędu wchodzi w to .? ..

Nie łudź się ;)
hamulce, trochę potrzepią na rolkach, sprawdzą ewentualne wycieki i tyle.
Podpięcie u nich pod kompa to koszt ok 240 + koszt np wgrywania aktualizacji

adziok09 21-08-2012 20:22

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
pioneersrt mam pytanie czy udało ci się wymienić ten znaczek bo ja też najbliższy salon to mam w wałbrzychu i nie wiem czy mój znaczek nadaje się do wymiany daje foto:
http://images46.fotosik.pl/1728/43509a93f2e5eb1f.jpg

Bump: Faktycznie piszą na stronie że :
,,Dodatkowo każdy samochód zostanie poddany sprawdzeniu pod kątem technicznym na Recepcji Przejazdowej, dzięki czemu uzyskacie Państwo aktualne dane o stanie pojazdu."
Ciekawe co wchodzi w te sprawdzanie...?

Miras. 23-08-2012 10:08

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał pioneersrt (Post 1864959)
Ford Polska twierdzi,że fordom do 10 lat zmieniaja znaczki a starsze do tej akcji sie nie nadaja.

Zgadza się , jest to jedno z ograniczeń tej akcji. Ponadto, istnieje lista modeli które są objęte tą akcją, a które nie. Co więcej, zalceniem odgórnym Forda dla serwisów jest wymiana emblematów na nowego typu (poprawione). Emblematy nowego typu oznaczane są w katalogu dopiskiem "finis" i mają nowe numery katalogowe. Warto zainteresować się tym podczas wizyty w serwisie aby nie naklejono nam emblematu z starej serii ;)

Moja wizyta z Connectem w serwisie zakończyła się niepowodzeniem. Okazuje się, że emblematy z nowej serii rozchodzą się dość szybko i są braki na centralnym magazynie. Ja na swój będę musiał troszkę poczekać.

leonov 23-08-2012 17:26

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
No info na ich stronie nie jest precyzyjne :569: nic na temat wieku auta nie ma ! nie ma też info że nie wszystkie uszkodzone emblematy wymienią !
Serwis w Rybniku: pierwsza wizyta- robią foto i wysyłają do weryfikacji do centrali, jak dostaną zgodę to muszą zamówić, druga wizyta to wymiana i przegląd.
Tylko pan z serwisu coś mówił że dostanę jakieś kupony od Forda na podstawie których będę rozliczał wymianę !? nie wiem o co chodzi !

edeks 24-08-2012 20:59

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Dzięki za Chłopaki :) Mój znaczek z tyłu był dosłownie lekko draśnięty w kilku miejscach na brzegach ale dziś w Auto Plaza Popularna został wymieniony na nowy:) Żadnych zdjęć, czy czekania na akceptację Ford Polska. Oprócz tego pół godziny na recepcji serwisowej na sprawdzeniu autka z jazdą testową i nowe ramki pod tablice ;)
Zdecydowanie polecam.

kuczol 25-08-2012 00:38

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Ja byłem wczoraj i nie wiem jaki będzie werdykt bo Galaxy na ich liście zaczyna się od 2006 roku, i starszych nie uwzględniają. Ale na szczęście mam tam znajomego i zobaczymy co wywalczy. A moje znaczki są już koloru srebrnego i nawet napisu Ford nie widać.

dadi 28-08-2012 06:24

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał kuczol (Post 1868098)
A moje znaczki są już koloru srebrnego i nawet napisu Ford nie widać.

U mnie dokładnie tak samo, a pewnie nie chcą brać starszych Galaxy (poniżej 2006 r.), bo są one w dużym stopniu dziełem VW :P
Albo właśnie dlatego, że znaczki w Galaxach są wyjątkowo mało trwałe i byłoby za dużo wymian (dlatego Galaxy jest pominięty) :P

A ja swoje znaczki kupiłem rok temu (jeszcze nie założone).
Koszt: 70 zł szt. (i to po rabacie), czyli za komplet 140 zł ;)

Więc jeśli ktoś ma okazję wymiany za darmo to polecam, bo drogie są te znaczki ;)

Jakoob 28-08-2012 13:43

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Mój znaczek też już wymieniony :) Jedynie ten z tyłu, bo przedni nie jest nadgryziony zębem czasu. Wymiana bezpłatna, tylko że musiałem czekać żeby zamówili nowy ale wszystko jest ok, podpis na karcie odbioru auta i w drogę. Robiłem w Pol-Motors we Wrocławiu.

adziok09 31-08-2012 14:56

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
a długo czekałeś bo ja byłem w Pol Motors w Wałbrzychu w poniedziałek i do dzisiaj zero odzewu a mówili że w środę dadzą znać

Jakoob 01-09-2012 10:40

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Byłem u nich w czwartek i miałbym zrobione od razu gdyby nie to, że skończyły się znaczki. Miał być w sobotę czyli za dwa dni i chyba był, mówię chyba bo na wymianę umówiłem się na wtorek i tak też zostało wymienione. W moim przypadku wyszło 4 dni, ale jak wspomniałem - gdyby był na stanie, wystarczyłaby jedna wizyta. Dzwoń i pytaj, może leży zapomniany przez nich na magazynie.

adziok09 01-09-2012 21:02

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
a do tej wymiany potrzeba książki serwisowej?

eclipse 02-09-2012 06:45

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Cytat:

Napisał dadi (Post 1869285)
U mnie dokładnie tak samo, a pewnie nie chcą brać starszych Galaxy (poniżej 2006 r.)
Więc jeśli ktoś ma okazję wymiany za darmo to polecam, bo drogie są te znaczki ;)

Ja napisałem kilka meili i ,,czeski film ' Na ostatnim - dopisałem link strony z akcją BLUE OVAL dodając że zgłoszę skargę w FORD POLSKA. na dugi dzień od razu , proszę podać nr vin i opisać który znaczek jest uszkodzony tłumacząc że znaczków nie ma ale zostały zamówione i będą za kilka dni .

kenji 02-09-2012 07:33

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
W Radomiu przez telefon kazano mi przyjechać na oględziny (fotki i wniosek). Po zatwierdzeniu przez forda miałem się umawiać na wymianę. Nie wiem jak to do końca jest bo już przy pierwszej wizycie pan z serwisu obejrzał znaczek i powiedział że może wymienić od ręki. Czas realizacji 45 minut. Niestety miałem wolną tylko chwilę i muszę jechać drugi raz. Co do mojego auta to mieli moje dane w bazie bo miałem robiony zderzak wcześniej u nich i nie wiem o co mogą pytać. Auto sprowadzone z francji, nikt o książkę serwisową nie pytał, samochód serwisuje samodzielnie. Wszystkim mającym wątpliwości radzę po prostu zadzwonić i się umówić.

Jakoob 02-09-2012 11:18

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
W Pol-Motors zostałem poproszony o książkę i skserowano ją. Jest do końca uzupełniona ale od 2008 roku auto jest robione w niezależnym warsztacie, niemniej wszystkie pieczątki mi wbijają. Jak widać nie stanowiło to problemu.

witek77 03-09-2012 19:37

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Czym oni ten "stary" znaczek odrywają??
Znając zdolności "specjalistów" z ASO biegających ze śrubokrętami przy samochodzie to strach się bać czy nie uszkodzą lakieru, tym bardziej, że znaczek na tylnej klapie jest taki dosyć "schowany".
Nie wiem czy dawać im, bo jak mam do wyboru zniszczony znaczek, czy zniszczony lakier to wybieram to pierwsze;)

PO_MF 03-09-2012 19:58

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Jakoś ten temat pojawił się na przełomie 2010/11 roku. Na przeglądzie okresowym (w okresie gwarancji) zgłosiłem fakt odpadnięcia niebieskiej emalii i znaczek został wymieniony gratis.

kenji 04-09-2012 05:54

Odp: Akcja "Blue Oval"
 
Człowiek z serwisu powiedział mi że na gwarancji wymieniają bez względu czy jest specjalna akcja czy nie.

ekokk 07-09-2012 13:19

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
witam
i po wymianie City Car Gliwice.....całość 40 min.
ciekawe że dzień wcześniej dzwoniłem i powiedziano iż nie obejdzie się bez dwóch wizyt...pierwsza zdjęcia i weryfikacja...druga ewentualna wymiana po akceptacji Forda....po przyjeździe poinformowałem iż mam do serwisu 50 km. i nie mam zamiaru drugi raz się fatygować bo uszkodzenie jest ewidentne a wykonany telefon do Ford Polska informował mnie że nie ma konieczności dwukrotnego zawitania do serwisu
wymienili też osłonki plaskikowe od tablic rejestracyjnych...za moją zgodą oczywiście
pozdrawiam................

kenji 18-09-2012 19:46

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Ja też jestem po wymianie. Jeden emblemat, 30 minut i po sprawie. Zapewniono mnie że nowe znaczki powinny wytrzymać dłużej :)

majek32 18-09-2012 20:01

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Na jutro jestem umówiony na weryfikacje logo i darmową kontrolę auta. Z tego co mi powiedzieli w serwisie taka kontrola jest bezpłatna w ramach akcji wymiany logo Forda

jakubb01 21-09-2012 19:35

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Byłem i mam.

Aby wymienić emblemat należy umówić się telefonicznie w ASO.
Jeśli dysponują emblematem, wymiany dokonają od ręki, więc umawiając się należy ustalić czy mają go na stanie.

Ważna uwaga
Na wizytę w serwisie trzeba zabrać książkę serwisową.
Piszę o tym, bo mnie nie poinformowali ale przekonałem recepcjonistę i skan książki wysłałem mailem.

Wymiana dotyczy zarówno samochodów krajowych jak i z importu.
Moja fura przyleciała z Francji.

kenji 22-09-2012 12:01

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Co do książki to nie w każdym serwisie jest ona wymagana. W Radmotors Radom, nie musiałem takiej pokazywać. Nie wiem też czemu ma to służyć. Wiek auta mogą sprawdzić po vinie.

kaali86 22-09-2012 16:16

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
czy akcja wymiany logo jest jeszcze aktualna ?

majek32 22-09-2012 16:29

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
tak jeszcze 'działa" jeszcze. Ja byłem w środę i dopiero mi mieli zamówić nowe logo. Książki serwisowej nie chcieli

bobanr 27-09-2012 12:27

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
Witam,

w poprzedni weekend byłem w Krakowie. Telefon, 30 minut na przejazd po zatłoczonym Krakowie i trafiłem do Ford Wikar. Wymiana 20 minut. Wystarczył dowód, choć o książkę pytali, ale tej nie worze na stałe.

majek32 27-09-2012 12:40

Odp: Bezpłatna wymiana znaczków/emblematów FORD
 
U mnie też już po wymianie jednego logo. Z tego co mi wiadomo to obowiązkowo ASO powinno zrobić tzw. recepcję auta przy tej akcji. Pewnie z nadzieją że klient zleci naprawy znalezionych usterek.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.