Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sklepy i warsztaty (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=118)
-   -   UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163842)

hazb 17-08-2012 17:46

UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części
 
Cytat:

693260357
ZIELINSKI DARIUSZ
SIENNA 30
GDAŃSK
Dostałem namiar na gościa od silników z Forum.
Powiedziałem jaki wóz, jaki silnik i jaka sytuacja.
Ustaliłem telefonicznie cena na 1250 pln, ponadto mechanik ("RAFANTEK" forumowicz) rozmawiał z gościem telefonicznie i ustalił detale co do dostawy na Warsztat.
(nie-uzbrojony z kolektorami)
Po wysłaniu kasy na konto, 2012.08.06 i wysłaniu potwierdzenia wpłaty SMS'em NIC. Gość pisze(2 dni po księgowaniu) SMS'a, że silnik wart jest o 250 pln więcej niż on ustalił na początku.
Rezygnuje z transakcji i pisze, o zwrot wpłaty.
Gość na to, iż jest zajęty czym innym i wpłaci za 2-3 dni. mijają kolejne dni a 'on' SMS'a iż jest zagranica, i nadal NIE odbiera telefonów.

Chce podać jego namiary, tym co się skuszą na części ABY kupowali za pobraniem, a nie przedpłatą jak w moim przypadku.

Wojtek 19-08-2012 19:32

Odp: OSZUST-Gdańs
 
Proszę dokładnie opisać całą sytuację. Niewiele wynika z tego co napisałeś.

Prosze poprawić post + poprawić tytuł tematu.

Twój temat na edycję poczeka w Poczekalni.

Pozdrawiam
Wojtek.

hazb 21-08-2012 09:02

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Kolejny dzień przepychania z 'oszustem'.
dziś jest 20.08'12 dostałem SMS'a, ze jest zagranicą, milego pobyty za wartość tego silnika sadzę ze gdzieś blisko, a dopłata miała być chyba na inclusive.
Jednak jest światełko w 'tunelu' 2-gi sms był o tym że jak wróci odeśle. Niestety nie miał dość kasy na odpisanie czy wraca do kraju i kiedy konkretnie to uczyni, (przelew) powrót nie jest warunkiem koniecznym by rozliczyć swoje , ....mstwo.

Proszę uważajcie na tego SPRZEDAWCE

hazb 21-08-2012 20:47

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Kolejny sukces z dnia 21.08'12
Na mój SMS kiedy będzie realizowany zwrot kasy była odpowiedź za trzy (3) dni.
wiec Sprawdzimy wiarygodność Kolejnej 'obiecanki'
Zbyszek

PS
21.08'12 - minął
22.08'12 - minął
23.08'12 - dziś

hazb 24-08-2012 07:18

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Witam tych co wsparli 'biznesmena' z Gdańska prowadzącego sprzedaż silników i części samochodowych.
Minęły kolejne 3 (trzy) dni obiecanej spłaty WYŁUDZONEJ KWOTY.

Brak pieniędzy.

Dzień 24.08'12 08:10 AM
'biznesmen' odebrał telefon nadal wojażując za NIEswoje pieniądze i narzekając na koszty połączeń telefonicznych przedłuża pobyt, czyli znalazł kolejnego Sponsora.

Czy to nie klasyfikuje się na Z....eja?

Zbyszek


'biznesmen'

693260357
ZIELINSKI DARIUSZ
SIENNA 30
GDAŃSK

Marek 24-08-2012 07:22

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
To może na policję idź?

hazb 24-08-2012 07:34

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Tak sądzę
jestem teraz w szpitalu po operacji,
mam teraz rekonwalescencje, powinni mnie wypisać na początku września.
Jednak sądzę iż
'ZGŁOSZENIE WYŁUDZENIA INTERNETOWEGO"
powinno dodatkowo utrudnić Gostkowi życie i handel, wszak oprze się to o badanie konta w Banku! Dzwoniłem do "powiatówki" i co-nieco wiem jednak muszę osobiście złożyć zawiadomienie o wyłudzeniu.
Więc 'handlarz' pewnie jeszcze kliku Naciągnie
Zbyszek

Mnich/Hassan 24-08-2012 11:46

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Witam. To mój pierwszy post na Waszym forum. Zarejestrowałem sie tutaj dlatego że przypadkowo trafiłem na ten temat wpisując nr tel. Oszusta w Google którego ofiarą również padłem. Chodzi oczywiście o Dariusza Zielińskiego z Gdańska. Dostałem Namiar do gościa na forum BMW. Potrzebowałem maglownice do swojego auta więc zadzwoniłem. Ustaliłem z gościem cenę na 580pln z przesyłką po czym naiwnie mu te pieniądze przelałem. Gość zadzwonił na drugi dzień że się pomylił i cena jest o 140 pln wyższa od ustalonej. Powiedziałem że ma mi oddać kasę i że nie chce tej maglownicy za tą cenę. Facet miał mi przelać kasę na drugi dzień. Szarpie się z gościem od 06.08. a pieniędzy nie widać. Co chwile inna wymówka aż w końcu przestał odbierać telefony ode mnie. Zgłosiłem sprawę na Policję. Dodam że do tej pory nigdy nie zostałem w ten sposób oszukany, zawsze moje internetowe transakcje przebiegały sprawnie bez problemów. Zwykle korzystałem z opcji "za pobraniem" ale niestety nie tym razem. Szukam dalej poszkodowanych przez tego oszusta. Pozdrawiam.

jvc 24-08-2012 12:14

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Widać nasze forum jest wysoko pozycjonowane . :)
A co do tematu to widać że chyba jakiś większy wałek z gościa skoro druga osoba identycznie wyrolowana.

Wojtek 24-08-2012 12:18

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
I pewnie skończy się tak jak zwykle...
Ktoś się wnerwi i tam pojedzie... I sprawa odzyskania kasy , będzie tu miała drugorzędne znaczenie...

Pozdrawiam
Wojtek.

hazb 26-08-2012 13:46

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
OSZUST działa na szerszą skale.
To dobrze, że dzięki mojemu wpisowi mogę INNYCH ostrzec przed tym 'biznesmenem'.
Aczkolwiek to Moja kasa znikła.
Proszę o wpisywanie danych kontaktowych na Gostka będą do Protokołu.

26.08'12 nadal nie odbiera telefonu

ZBYSZEK

Rafał A.(antek) 26-08-2012 19:38

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Pytanie, kto dał namiar na tego gościa, od kogo bo moze to cos powiązanego.

M.A.G. 26-08-2012 22:44

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Koledzy - toż to afera na większą skalę :!::!:

Śledziłem ten temat od momentu powstania, ale teraz dopiero postanowiłem sprawdzić numer w telefonie i... okazuje się, że zostałem oszukany przez tego samego gostka tylko pod innymi danymi :!: :evil:

Ja mam go wpisanego jako:

URNIASZ DARIUSZ
KSIĘCIA WITOLDA 18
10-067 OLSZTYN

ale numer telefonu do niego mam ten sam:

693260357

Ta sama akcja, ma tą część - wyśle kurierem, po dwóch dniach gadka, że jego pracownik wysłał niby pocztą. Potem gadka, że paczka źle nadana i do niego wróciła i wyśle jeszcze raz - podziękowałem i zażądałem zwrotu kasy - minęło już parę dni - niby za granicą jest, ale już widzę, że chyba bez zgłoszenia sprawy się nie obędzie :?

Gostek sprytny, inne dane i adresy tylko numer ten sam - już nawet zastanawiałem się czy na następny weekend nie podjechać do Olsztyna ale w takim wypadku to nie ma sensu :mad:

P.S. namiary na niego dostałem od użytkownika tego forum - na razie nie podam jego nicka - wyślę mu PM z tym wątkiem i zobaczę co odpowie - nie chcę komuś przypadkowemu narobić kłopotów.

hazb 27-08-2012 11:07

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Gdańsk, Olsztyn, Gorzów Wlk.
ciekawe gdzie jeszcze będzie się pokazywał.
Na razie telefon poza siecią. ;)
Zbyszek

hazb 28-08-2012 21:12

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Proszę o wpisy, KTO z Kolegów miał podobne sytuacje z Naszego Forum.
Podam jako moje własne informacje z zachowaniem poszanowania Waszej ANONIMOWOŚCI.
Zbyszek

Wojtek 28-08-2012 22:05

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Jakie mieliście podane dane do przelewu ? Bo , jeżeli wpłacaliście na konto , to dla kogoś konkretnego. Czy mieliście tylko sam numer konta ?

1.
ZIELINSKI DARIUSZ
SIENNA 30
GDAŃSK

2.
URNIASZ DARIUSZ
KSIĘCIA WITOLDA 18
10-067 OLSZTYN

Pozdrawiam
Wojtek.

linkgrabber 28-08-2012 23:10

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
koniecznie idźcie wszyscy na policje bo jeśli będzie mała kwota oszustwa to umorzą sprawę... Sam zgłaszałem kilka razy jakieś transakcje ale były to przez allegro i kase oddawało mi allegro, sprawy były w sądzie ale w końcu była umarzane albo też niby ktos był za granicą, ktoś ukradl mu konto na allegro i różne inne tłumaczenia, jedna sytuacje była taka, że kupiłem doładowanie 50 zł za 40 czy jakos tak, łącznie wpłynęło 200 zgłoszeń, przychodzily listy do domu co ze sprawą a na sam koniec dostał koleś wyrok a mnie sie tylko pytali czy allegro zwróciło pieniadze czy oni z czegos maja mi przelac ;)

Mnich/Hassan 30-08-2012 11:04

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Pytanie, czy odzyskamy pieniądze i kiedy je odzyskamy.

Nie wiem czy to coś wniesie do sprawy, ale powpisywałem te adresy w Zumi. Adres Gdański to jakiś magazyn jest, więc raczej można sobie odpuścić.

hazb 30-08-2012 15:23

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
1.
zielinski dariusz
sienna 30
gdańsk
BRE
65 1140 2004 0000 3102 7425 9175



To są dane z potwierdzenia przelewy z konta

M.A.G. 30-08-2012 21:17

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
1.
zielinski dariusz
sienna 30
gdańsk
BRE
65 1140 2004 0000 3102 7425 9175

2.
URNIASZ DARIUSZ
KSIĘCIA WITOLDA 18
10-067 OLSZTYN
65 1140 2004 0000 3102 7425 9175

Wojtek 30-08-2012 21:48

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Wpłacałeś na dwa konta ?

M.A.G. 30-08-2012 21:53

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Nie, wpłacałem na osobę numer 2, ale jak widać numer konta jest ten sam chociaż całkiem inne dane do przelewu są.

Wojtek 30-08-2012 21:59

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Dane można zmienić.
Ważne , że numer konta jest ten sam. To będzie pomocne , jeśli się ktoś zdecyduje na sprawę sądową.

Pozdrawiam
Wojtek.

Mnich/Hassan 31-08-2012 09:34

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Ja nie zamierzam odpuścić. Dobrze że dzięki forom internetowym ludzie w takich sytuacjach mogą wspólnie działać. To na pewno pomoże w rozliczeniu oszusta.
Telefon od kilku dni ma wyłączony.

M.A.G. 31-08-2012 11:51

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Ja w poniedziałek będę zgłaszał wyłudzenie pieniędzy, podam oba te adresy - zobaczymy czy coś z tego wyniknie.

Pozdrawiam i życzę cierpliwości w walce z oszustem.

hazb 01-09-2012 13:41

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Witam
Około 06.09'12 obiecali wypisać mnie ze Szpitala, więc i u mnie nadejdzie czas na zgłoszenie.

Nadal jest otwarty wątek Kolegi z Forum podającego namiar na oszusta.

Pozdrawiam

Mlody99 01-09-2012 18:21

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Witam, założyłem konto na forum m.in. przez to, że zostałem również oszykany przez tego kolesia. straciłem 600 plnów. W razie jakiegoś pozwu zbiorowego czy jakichkolwiek informacji na temat goscia prosze o kontakt : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Pozdro, chciałbym go spotkac osobiscie, za 600 zł pozwolilbym sobie na wiele.

Mnich/Hassan 03-09-2012 17:28

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Moje zgłoszenie zostało przyjęte. Policjant powiedział że gdyby znaleźli się inni poszkodowani to prosi o taką informację żeby nie mnożyć jednej sprawy w wielu oddziałach policji. Jeżeli zgłosicie się w tej sprawie na policje to w miarę waszych chęci prosił bym na PW o info od was z numerem sprawy lub miejsca zgłoszenia. Przekaże te informacje do swojego komisariatu aby policjant prowadzący tą sprawę wiedział i mógł się skontaktować z innymi policjantami z waszych komisariatów.

M.A.G. 03-09-2012 20:48

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Ja zostałem zbyty przez policję...

Powiedziano mi, że miesiąc oczekiwania to za krótko :!:, że mam wysłać list do gościa z ponagleniem wysyłki lub z prośbą o zwrot kasy i jeżeli zostanie potwierdzone, że adresat istnieje (czyli list nie wróci) dopiero się zgłosić na komisariat :shock:

Normalnie takich "jaj" to się nie spodziewałem :!:

Mnich/Hassan 04-09-2012 09:06

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Mi też tak powiedzieli w jednym komisariacie, a w innym przyjęli zgłoszenie.

Mnich/Hassan 06-09-2012 16:05

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Jakieś nowości w sprawie?

hazb 09-09-2012 18:52

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Jestem w Domu, w szpitalu fajnie Tu jednak NAJ-lepiej. Zabieram sie do kompletowania danych i myślę o "cosie" MK3, i oczywiście o przekręcie.
Złodziej ma wyłączony telefon, jedynie dochodzenie jakoś pozwoli się na Nim odegrać, dla "potomnych", oraz ku przestrodze innych.
Zbyszek

M.A.G. 11-09-2012 20:27

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Ja na spokojnie działam - wysłałem wezwanie do zapłaty i czekam co będzie dalej.

Na szczęście nie "skroił" mnie na znaczną kwotę więc nie rwę sobie włosów z głowy, najbardziej co mnie wkurza to to, że dałem się tak nabrać i nie wziąłem za pobraniem :(

Pozdrawiam.

milekkab 15-09-2012 18:24

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Witam, zostałem oszukany przez tego gościa tydzień temu.
Dostałem namiary do 'sprzedawcy' na forum mazdaspeed. Gosciu mial dla mnie silnik za 2100. Kompletny, maly przebieg zza granicy, daje gwarancje. Ja mu dalem 2100. dwa dni pozniej gosciu ze doplacic trzeba w sumie 500 zł. Wydalo mi sie dziwne ale w sieci nie bylo info o nim, znalazlem to forum tylko na podstawie jego numeru bankowego. Koles mi wysyla lewa fakture. Numeru ksr ani nip nie chce dac bo mowi ze nie ma czasu na to. Koles leci juz w kulki. Bylem z tym na policji, przyjeli moje zgloszenie. karty z telefonu gostek nie wyrzucil bo jeszcze ma nadzieje na te 500 zł i czasami wklada ta karte do telefonu, bo nie zawsze jest aktywna.
Tu są lewe info o jego wspólniku:

Auto-Części Hurt-Detal. Syguda Stefan
Chodkiewicza 7/6
70-344 Szczecin
woj. zachodniopomorskie


A tu jego dane, ktorymi sie posluguje:
Mariusz Kuźmiński
ul. Chodkiewicza 10
kod 70-344 szczecin
i tylko numer bankowy taki sam
65 1140 2004 0000 3102 7425 9175
numer tel 881394595


Chyba jak narazie dalem mu najwiecej zarobic na sobie.
Jesli ktos ma jakies info o nim albo jakies pytania do mnie to prosze pisac.

Rafał A.(antek) 16-09-2012 12:18

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
podajcie kto na forum nagania na tego sprzedawce.

M.A.G. 16-09-2012 20:57

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Dostałem numer od użytkownika serwisford, widać, że odwiedza forum ale niezbyt się udziela.

Być może jest w tą aferę "zaplątany" ale wcale tak być nie musi - nie mi to oceniać.

Pozdrawiam wszystkich.

milekkab 16-09-2012 21:21

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
mi dawal namiary na innym forum. nick w tygodniu podrzucam dla policji wg instrukcji kolesia ktory przyjmowal moje zgloszenie.

jvc 16-09-2012 21:24

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
Cytat:

Napisał M.A.G. (Post 1877368)
Dostałem numer od użytkownika serwisford, widać, że odwiedza forum ale niezbyt się udziela.

Po treści wygląda jak by pisał żeby tylko mieć te kilka postów dla wiarygodności...

hazb 17-09-2012 07:19

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
JA mam od tego Gostka namiar na Oszusta


serwisford
ford::amateur


Imię: adam
Zarejestrowany: 13-07-2012
Skąd: gorzow wlkp
Model: ford mk 3
Silnik: 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 3

Domyślnie silnik
witam ma pan tu numer do firmy pewnie cos beda mieli 693260357

serwisford 17-09-2012 13:10

Odp: UWAGA !!! Nierzetelny sprzedawca części z Gdańska.
 
bez przesady dalem ten numer bo kupowalem od nich-dlaczego mnie ktos oskarza


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.