Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173058)

admar 25-07-2010 07:06

Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
witam serdecznie.
Mam problem z otworzeniem przedniej klapy - zablokował się zamek.
Kluczyk obraca się w zamku w prawo i lewa a nie następuje odblokowanie.
Zdemontowałem tzw. grill i widać jak plastikowa końcówka obraca się w zamku
a efektu brak.
Proszę o pomoc.

faraon31 25-07-2010 08:11

Odp: problem z otworzeniem przedniej maski
 
ZOSTAJE CI wiercenie w bębenku to jedyny sposób jaki znam
powodzenia !

Daro19823 25-07-2010 11:21

Odp: problem z otworzeniem przedniej maski
 
u mnie jest to samo w foczce tylko ze ja jeszcze pomału otworzyłem spróbuj kluczyk pociagnac delikatnie do gory albo na du moze posci.

AdamGd 19-12-2010 08:42

nie mogę otworzyć maski
 
Witam

Od paru dni nie mogę otworzyć maski wkładam kluczyk do zamka i przekręcam kluczem w prawo lewo bez żadnego oporu i nic się nie dzieje ,psikałem już tam wd-40 nawet odstawiłem auto do ciepłego garażu myślałem że może pomoże ale niestety nie i chyba będę musiał spróbować z kanału czy może jest jakiś inny patent żeby tylko odtworzyć tą maskę

TOMAS 19-12-2010 08:59

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Kolego temat juz był [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], niestety koledzy nie dali rady i rozwiercali go

korben78 19-12-2010 12:34

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
urwałeś pewnikiem cięgno, które otwiera maskę... temat już ćwiczyłem.... Maskę otwieramy: wkładamy kluczyk (diabelski pomysł), leko naciskamy maskę kluczyk przekręcamy w pozycję 1 ( w lewo), potem kluczyk na pozycję 2 ( w prawo) maska lekko się otwiera.... Jeśli zrobimy to bez naciśnięcia maski - zerwiemy cięgno. I jest problem.... Co wtedy? kupujemy kompletny zamek maski, bo musimy nabyć złamane plastikowe cięgno, które sprzedają tylko w zestawie z zamkiem (koszt: 166zł).
Dalej.... trzeba jakoś podnieść maskę, by te ścięgno wymienić.... Przez górne(środkowe) otwory kratki trafiamy w zamek dłuuuugą brechą, przekręcamy tak jak kluczykiem ( raz w lewo, raz w prawo) i maska się otwiera. Potem to już z górki.... Pozdrowienia dla projektantów Forda.....

AdamGd 19-12-2010 14:35

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Próbowałem jeszcze drugim kluczem miałem nadzieje że się uda no ale niestety nic z tego będę musiał rozwiercić ten zamek nigdy tego nie robiłem mam nadzieje że się uda

Daro19823 19-12-2010 20:05

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Nie wiem jak jest u was ale u mnie normalnie bez problemu otwiera sie maske wkładasz kluczyk przekrecasz i maska elegancko odskakuje.Nic nie dociskasz.
Teraz jak załozysz nowy zamek tak bedzie zapewniam. Ale przed załozeniem kup jakis gesty olej szczykawke i wcisnij troche do srodka. Albo wes zamek i wrzuc go do oleju zapewnisz tym dłuzsza zywotnosc.. Kup jakas fajna uzywke z kluczykiem

korben78 19-12-2010 21:03

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
człowieku, niczego nie rozwiercaj!! Kup nowe cięgno i je wymień....

Daro19823 19-12-2010 21:21

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
ciekawe jak otworzy maske.. Moze łomem

fordziak4971 20-12-2010 20:55

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
jak coś to mam tych cięgien na pęczki:D

AQT24 22-12-2010 12:05

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Może po prostu zaciął się zamek i dlatego nie możesz otworzyc maski. U mnie tez otwiera sie normalnie. Wkładam kluczyk i kręce w prawo,a potem w lewo. Wszystko działa tak jak należy.

AdamGd 26-12-2010 15:52

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Dziś po dwóch godzinach walki udało mi się odtworzyć maskę nie było łatwo od spodu trzeba było zdjąć osłonę pod silnikiem i wsadzić rękę przy chłodnicy i odkręcić dwie śruby od zamka i grilla wtedy ruszałem tym zamkiem i wypadła wkładka z końcówką połamaną i teraz otwieram śrubokrętem dopóki nie kupie nowej wkładki

chemic 31-12-2010 09:17

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Witam, mam to samo. Zerwane cięgno. maske trzeba otworzyc awaryjnie od spodu. Ma ktos moze takie CIĘGNA? lub w najgorszym wypadku jakis stary zamek, od ktorego moznaby wyjac cięgno? pozdr

chemic 31-12-2010 09:19

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Adamie, napisz jak otwierasz maske tym srubokretem? przez grill?

Jester 31-12-2010 13:43

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Wyciągasz wkładkę zamka (bębenek) z grila, zostaje dziura. Teraz zamiast kluczykiem otwierasz śrubokrętem.

nostress_pz 31-12-2010 14:53

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Jak przeczytałem że chcesz odtworzyć maskę, to myślałem że będzie coś o blacharce lub modelarstwie.

Problem z ta wkładką też znam... Otwierałem maskę śrubokrętem przez prawie rok. Ale teraz może z AC dostanę na nową wkładkę.

AdamGd 01-01-2011 13:48

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
dokładnie otwieram przez grill wkładki nie mam i dużym śrubokrętem krzyżakowym wkładam bezpośrednio do zamka i przekręcam jak kluczykiem w prawo i lewo

karolosz 27-04-2011 20:58

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
http://zapodaj.net/cf532664eb47.jpg.html mi poszło cięgiełko, siostrzeniec za colę zgodził się pogrzebać małymi łąpkami bez rozkręcania....

digsio 06-01-2013 18:08

Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
Witajcie :)
Mam problem. Otóż nie mogę otworzyć maski samochodu z kluczyka. W jaki sposób otworzyć bez użtycia kluczyka ? Tylko nie chce stosować tak drastycznych metod jak mój ojciec tzn. kiedyś jak zamek był uszkodzony przy słuczce wziął młotek i srubokręt , wbił srubokręt w bolec wkładki. Z tego co wiem można w jakiś sposób otworzyć maskę bez kluczyka tylko nie znam sposobu.

ps. jakby co grill mam już zdjęty :)

Proszę o jak najszybszą pomoc.

szejk78 06-01-2013 18:12

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
a co sie uszkodziło?
od wkładki do zamka jest około 3-5cm jest połączone takim prentem z końcówką + ,złamał się?

digsio 06-01-2013 18:24

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
Z tego co pamiętam z wymiany wkładki w FOUCUSie to jest wkładka z bolecem na końcu, który zaś na końcu na takie jakby łopatki :) Bolec który znajduje się na końcu wkładki jest :) i domyślam się, że nalezy do jakos poruszyc aby otworzyc maskę :)
żebyśmy dobrze się zrozumieli to chodzi o tą część [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ... powiedzmy że teraz nie ma wkładki tylko jest bolec :P i jest szansa otworzenia maski ?

szejk78 06-01-2013 18:28

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
no to tak jak kluczem ,1 w lewo a potem w prawo :one: ,prawdopodobnie jest objechany ten + co jest na końcu

digsio 06-01-2013 18:34

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
dobrze kolego ... tylko jak wygląda "anatomia" tego mechanizmu ? :) jak to działa ? :) Jak znajde ten bolczyk ? :)

majek32 06-01-2013 18:47

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
kolego digsio opcja szukaj naprawdę nie boli a pomaga

szejk78 06-01-2013 18:49

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
anatomicznie i "szukaj"

digsio 06-01-2013 18:50

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
Szukałem szukałem ale niestety nic konkretnego nie znalazłem nawet przeglądałem podobne wątki ale nie da się nic znależć ... gdybym znalazł to bym wcale nie otwierał nowego tematu !
Do ford MK I nie udało się nic znależć o takiej tematyce, owszem do innych generacji FOCUSa tak :)


Czyli co ? po omacku ?

majek32 06-01-2013 18:58

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
opcja "szukaj" pokazala np.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

można-> można

szejk78 06-01-2013 19:06

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
mozna jeszcze od dolu włozyć ręke ponad łokieć za chłodnice i odktęcic zamek jest na 2 śróbkach 6 na klucz10mm.

koyote 10-04-2013 10:24

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
Jestem świeżo po rozwiązaniu problemu nieotwierającej się klapy. Czyściłem WD, nic nie dawało. Za sprawą rady na forum oraz mechanika miałem już rozwiercać zamek, ale pomyślałem, że jeszcze dam szanse fachowcom od auto kluczyków. Podjechałem, 10 minut i sprawa załatwiona koszt 70 zł, użytkownicy fordów to częsty klient:). Byłem na 99% pewny że to wina brudnego wkładu ale problemem okazał się wyrobiony kluczyk. Stacyjka i drzwi będą działały ale maski nie otworzysz (przy otwieraniu maski te krawędzie w kluczyku są ważne). Ważne, żeby dorobiony kluczyk był przycinany do wzorca, a nie przycinany według zużytego kluczyka. Jeśli jesteś z Wrocławia to polecam Autoklucze na ul Karmelkowa 29. Podobny warsztat możesz znaleźć na Kurkowej tam mi powiedzieli 150 zł.

pawel7799 02-05-2013 18:45

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
w Focus I nie otwierało się w pozycję 1 kluczykiem, kluczyk kręcił się w tę stronę bez oporu. Od spodu(nie było osłony dolnej silnika) odkręciłem 2 śruby nasadową 10 które trzymają zamek i jego blaszaną obudowę, następnie odchyliłem zamek i nieco zagietym wkrętakiem włożonym ponizej wkładki na kluczyk otworzyłem maskę celując w miejsce gdzie był krzyżak od wkładki, wyjąłem wkładkę- nie obraca się w pozycję 1, pozycja 2 działa, teraz rozumiem do punktu dorabiana kluczy na naprawę wkładki czy nową wkładkę i kluczyk tylko do maski? auto siostry i szwagra, więc juz sie tym zajmą, kiedyś:)

oja223 12-05-2013 11:41

Odp: nie mogę odtworzyć maski
 
mam pytanie czy można dostać te kuleczki od cięgna maski poniewaz cięgna mam nawet dwa plastikowe a nie mam tych kulek i nigdzie nie moge ich znalezc

lerek_2005 28-11-2013 10:22

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
Dziś rano chcąc otworzyć maskę żeby wlać płyn do spryskiwaczy po włożeniu kluczyka coś w zamku przeskoczyło i teraz kręcenie kluczem w lewo i prawo nic nie daje,próbowałem zdjąć grill żeby jakoś się dostać do zamka bez szans,wkładanie ręki od spodu też nie dało efektu bo nie mam pojęcia nawet co tam poruszyć przy zamku a nie chcę na siłę pchać w coś śrubokręta.Ma ktoś może jakiś dobry sposób inny niż te które się wyświetlają w szukajce?Dodam ze kluczyk nr 2 nowy tez nic nie dał maska nadal nie otwiera się :(

lerek_2005 29-11-2013 18:57

Odp: Jak otworzyć maskę bez użycia kluczyka ?
 
Cytat:

Napisał lerek_2005 (Post 2115238)
Dziś rano chcąc otworzyć maskę żeby wlać płyn do spryskiwaczy po włożeniu kluczyka coś w zamku przeskoczyło i teraz kręcenie kluczem w lewo i prawo nic nie daje,próbowałem zdjąć grill żeby jakoś się dostać do zamka bez szans,wkładanie ręki od spodu też nie dało efektu bo nie mam pojęcia nawet co tam poruszyć przy zamku a nie chcę na siłę pchać w coś śrubokręta.Ma ktoś może jakiś dobry sposób inny niż te które się wyświetlają w szukajce?Dodam ze kluczyk nr 2 nowy tez nic nie dał maska nadal nie otwiera się :(

Zamek wymieniony 4 godziny na warsztacie ,odkręcenie zamka od spodu niewiele dało bo trzyma go ta puszka w której jest zamontowany.Dopiero uchylenie maski coś pomogło ale zamek nie dał się przekręcić nawet ogromnym "krzyżakiem" w ruch poszedł łom i rozkucie całego zamka.Teraz jest wstawiony inny ale juz bez kluczyka otwieram wkrętakiem.Masakra z tym pomysłem fordowskim,najgłupsza rzecz jaka widziałem.

bomamikr 01-02-2014 20:46

nie moge otworzyc przedniej maski
 
zaciął sie zamek przedniej maski, w żaden sposób nie mogę jej otworzyć. może ktoś poradzi?

pit76 02-02-2014 11:11

Odp: nie moge otworzyc przedniej maski
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

bomamikr 02-02-2014 11:34

Odp: nie moge otworzyc przedniej maski
 
problemem jest wlasnie otwarcie klapy przy zepsutym zamku. Jak otworzyc ten zamek?
Probowalem srubokretem krzyzakowym i nic, tylko sie głębiej zapada.
Jak do niego podejsc, wszystko jest zasłoniete. dlatego pomysł z jakąś długą brechą wydaje sie nie wykonalny.

Może jednak wiercenie?

lerek_2005 03-02-2014 12:24

Odp: nie moge otworzyc przedniej maski
 
Miałem ten sam problem i jedynie od dołu wsuwanie ręki między chłodnice a zderzak i odkręcenie zamka a potem łomem ale jest prostszy sposób rozwierć wkładkę i potem krzyżakiem otworzysz.

mgrlutek 04-02-2014 07:58

Odp: nie moge otworzyc przedniej maski
 
u mnie jest tez niby zablokowany ale napchalem tawotu przez otwor zamka i drugim kluczykiem, delikatnie pare razy prawo, lewo, az zaskoczy. A jak nie pomoze to jak podpowiedzi wyzej, tyle ze moze latwiej byloby zdjac zderzak zeby sie niegimnastykowac tyle za nadkolem sa sruby na slizgach.

dpercio149 14-03-2014 23:51

Zamek od maski rozsypany?
 
Witam

Wczoraj podchodzę do maski aby ją otworzyć i zong, idzie w lewo lecz nie do pozycji kiedy odblokowuje maskę. Po dłuższej chwili kręcenia klucz się kręci dookoła i nic się nie dzieje.
Znajomy ma Mondeo Mk 3 z takim samym zamkiem i z tego co patrzalem to nie widać co dzieje się przy przekręcaniu klucza w lewo, zapewne jest to blokada oprócz tej którą otwiera się kluczykiem w prawo.
Nie mam jak poruszać cegiełkiem pomiędzy wkładką a zamkiem bo brak miejsca. Udało mi się bez awaryjnie zdemontować grill, a co lepsze ten zamek wygląda na jakiś zalany :-(
Panowie bardzo Was proszę poradźcie coś.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.