Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Maverick (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=197)
-   -   [Maverick 2000-2007] czy ktoś ma coś o nim ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194965)

Maverick52 08-12-2013 20:14

czy ktoś ma coś o nim ?
 
Mam to cudo 2,3 2006r.
Szukam wszelkiej wiedzy na temat tego auta.
Pozdrawiam
AL

12376 21-12-2013 23:13

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Witam, mam takie cudo z 2004r, pisz co Cię interesuje, może pomogę.

Robek46 22-12-2013 08:29

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Jak wymienić żarówkę kierunku z przedu?

yari3 23-12-2013 10:22

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
witam....musze zdjac panel przedni ...tam gdzie radio....jak to zrobic?i jak jest z zmiana oleju w skrzyni biegow.....zmienia sie czy nie zmienia...silnik 3.0 i automat

Robek46 23-12-2013 10:28

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Ja zmieniałem w czwartek.

Maverick52 02-01-2014 15:12

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Kupiłem książkę o Escape i Tribute.
Po angielsku.

Robek46 02-01-2014 16:24

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Jest tam jak zmienić żarówkę przedniego kierunkowskazu?

Maverick52 03-01-2014 20:20

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Wyjmuje się cały reflektor.
:p

Robek46 08-01-2014 20:05

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Może taki coś

Maverick52 10-01-2014 13:22

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Wielkie dzięki. :>

Maverick52 10-01-2014 19:08

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Czy ktoś ma zamontowane światła do jazdy dziennej ?
:pomysl:

samspec 11-01-2014 23:52

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Mazda Tribute z V6 można się podeprzeć V6 Forda.Na gazie idą cewki i świece,taniej kupować droższe markowe.Na pierwszym cylindrze lubi wydmuchać uszczelkę,wtedy
leci sonda,za katem,ale może i przed.Przy czytaniu błąd cyrkulacji i bank1lub2sensor1lub2
SENSOR1-to sonda przed katem-sensor2 to za katem.Rozrząd na dwu łańcuchach ze ślizgami,jak w''' mietku'' ,napinacze hydro,pod pokrywą-cofnie-nie trzeba nowych,chyba
że schrot.

Maverick52 18-01-2014 16:14

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
A co z ESP ?
Jest takowe ?
:wink:

Bump: Książka, książką a ja nadal nie wiem czy Maverick ma ESP ?

SRS 18-01-2014 18:26

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał Maverick52 (Post 2141774)
A co z ESP ?
Jest takowe ?
:wink:

Bump: Książka, książką a ja nadal nie wiem czy Maverick ma ESP ?

daj vin na PW zobaczę co masz

Maverick52 19-01-2014 17:40

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Dzięki.

nisann 21-01-2014 20:36

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
WF0CU931X6KA48659 do SRS sprawdź mi Kolego czy ten ma ESP, z góry dzięki

SRS 22-01-2014 17:45

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
moduł ABS - Elektroniczny, Moduł układu zapobiegającego poślizgowi kół podczas hamowania (ABS) Od: 22-12-2003 Do: 01-05-2006 4WD

nigdzie nie mogę się doczytać

mpsfc 11-04-2014 12:11

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Witam wszystkich serdecznie, mam już drugiego Mavericka. Poprzedni 2,0 z 2002 r. a teraz 2,3 z z 2006. Na bank nie ma tam esp. Wiadomości o tych autach jest jak na lekarstwo i ja też szukam. Na razie rozkminiam sam :)

pszemq 14-04-2014 20:52

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Mam małe pytanie też co do Mavericka sądzę że zakładającemu post tez to się przyda
za 2 tygodnie jadę na oględziny Forda Mavericka z 2006 rok no i teraz tak:
1.Jakie jest przeniesienie napędu(chyba dobrze napisałem chodzi mi to ze max ile może być na obie osie np 40:60 czy jakoś tak)
2.jak to sobie radzi w terenie(oczywiście lekkim)jakieś wypady do lasu lekkie błoto no i oczywiście śnieg-czy ten napęd automatycznie dołączany ujdzie czy jest katastrofa.(śnieg najbardziej mnie interesuje)
3.co z częściami czy naprawdę tak ciężko dostać??
szkoda że po 2004 pozbyli się tego przełącznika napędu z auto na 4x4
Na co zwracać uwagę przy zakupie?są jakieś bolączki auta Maverick z 2006 roku?Pozdrawiam

mpsfc 23-04-2014 13:31

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał pszemq (Post 2195067)
1.Jakie jest przeniesienie napędu(chyba dobrze napisałem chodzi mi to ze max ile może być na obie osie np 40:60 czy jakoś tak)
2.jak to sobie radzi w terenie(oczywiście lekkim)jakieś wypady do lasu lekkie błoto no i oczywiście śnieg-czy ten napęd automatycznie dołączany ujdzie czy jest katastrofa.(śnieg najbardziej mnie interesuje)
3.co z częściami czy naprawdę tak ciężko dostać??
szkoda że po 2004 pozbyli się tego przełącznika napędu z auto na 4x4
Na co zwracać uwagę przy zakupie?są jakieś bolączki auta Maverick z 2006 roku?Pozdrawiam

ad.1) jest 50:50.
ad. 2) Radzi sobie całkiem nieźle, próbowałem piach no i oczywiście śnieg. Jak ktoś jeździł przednionapędówką to musi się się trochę przestawić, lubi zarzucić tyłem i zachowuje się na śliskim jak tylny napęd.
ad.3) Z częściami żadnych problemów, jak nie ford to mazda :) Ja korzystam z inter-carsu. Mam już drugiego i w tym również były zwichrowane tarcze hamulcowe z przodu a poza tym leję gaz i zap... jeżdżę :p

Przemku, pisałem na PW, miałeś zadzwonić :027:

pszemq 23-04-2014 15:55

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Dzieki wielkie za odpowiedz.tak widziałem ze pisałeś tylko kurde mam trochę zapierdziel w pracy usiądę kiedyś wieczorem i drydne do ciebie to pogadamy:)chciałem kupic forestera ale ten chyba mi się bardziej podoba.ok napisze jeszcze wieczorem pozdrawima
Ps jak ten silnik 2.0 sobie radził?wyprzedzanie i ruszanie bez problemu czy troche zamulony?

mpsfc 23-04-2014 22:21

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
2.0 radził sobie całkiem całkiem ale 2.3 robi lepszą robotę :wink:

sylweklodz 06-05-2014 16:22

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Witam, od niedawna jestem posiadaczem forda escape (maverick) z 2001 r 2.0 16V. Muszę teraz wymienić silniczek krokowy, a dedykowany do tego modelu kosztuje sporo, ale słyszałem że jest to ten sam silnik co w mondeo i focusie z lat 1998-2000, tak mi powiedział pewien pan w sklepie z częściami do forda. Czy ktoś może wie czy to ten sam silnik i czy części też można szukać od mondeo???

mpsfc 06-05-2014 21:31

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Niestety, katalog inter-carsu podaje, że tylko Maverick i Tribute, dają takie numery:
Wykaz numerów OEM:
FORD 1114071
FORD 1126997
FORD YL8U 9F715 AB
FORD YL8U 9F715 AC
FORD YL8Z 9F715 AA
HITACHI ABV509-1B
HITACHI ABV509-1
MAZDA YF09 20660 A
MAZDA YF09 20660 B
Silnik jest niby ten sam ale w Mondeo miał inną ilość kucyków. Jeśli miałbyś możliwość wypożyczenia i pasowałoby podłączenie to próbuj a jak nie to zostaje wywalić prawie cztery stówki.

christoffer 15-07-2014 16:47

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Witam serdecznie,
mam gorącą prośbę do osób posiadających Maverick'a 3.0 w automacie.
Niesiony wewnętrznym głosem (nie do końca chyba uzasadnionym ekonomicznie) noszę się z zamiarem kupna takiego modelu z 2003 roku - jest to egzemplarz ściągnięty ze Szwajcarii.
Po pierwszych oględzinach stwierdziłem, że silnik pracuje ładnie, skrzynia raczej też - sprzęgło nie ślizga się, zawieszenie nie jest wybite (nawet dosyć twarde choć myślałem, że będzie bardziej miękkie), ale mam również lekki niedosyt zrywności silnika bowiem oczekiwałem, że te 197 kucyków będzie mocniej ciągnąć Maverick'a do przodu.
W związku z powyższym prosiłbym o jakiekolwiek informacje na co zwrócić szczególną uwagę przy kolejnych oględzinach oraz jaki może być koszt pakietu startowego po zakupie samochodu gdyby trzeba było wymienić wszystkie oleje, filtry, klocki hamulcowe, tłumik, nabić klimę, itp.
Prosiłbym również o info co należy koniecznie zrobić/wymienić po zakupie Maverick'a i jak jest z dostępnością podzespołów do w/w.
A przebieg według sprzedawcy jest około 110.000 km.
Z góry dziękuję za wszelkie info.

Cien77 17-07-2014 11:54

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Podłączam się do dyskusji o częściach.
Wszystko da się kupić w Polsce bez problemu ale....
To ale oznacza, że Tribute, Escape są w katalogach w Polsce słabo reprezentowane i zamienne części z innych modeli nie są linkowane do tych suvów.
Ja sobie radzę tak, że najpierw szukam części w sklepach amerykańskich, a później na tej podstawie takiej samej w sklepie polskim.
Na przykład w intercars i 4cars przekonywali mnie, że nie da się kupić miski olejowej do Tribute 2.0. Szybkie spojrzenie do sklepu w USA pokazało, że mają dokładnie te same miski, ale podlinkowane tylko pod Focusa i Mondeo.

Henio86 20-07-2014 20:30

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Dobry pomysł.
____________

sylweklodz 02-10-2014 19:35

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Witam pisałem już wcześniej że w moim mavericku miałem problem z obrotami, wymieniłem silniczek krokowy na nowy i problem z bardzo falującymi obrotami na niskich i gaszenie zniknęło. Ale problem z tym ze w czasie jazdy po spuszczeniu nogi z gazu obrotu nadal bardzo wolno schodzą, najpierw do 2000 tyś a potem po kilku sekundach na sprzęgle dopiero powoli w dół i nie wiem w czym problem...Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to może być wina napięcia silniczka krokowego, czy potencjometr przepustnicy czy co innego??? obroty też czasem troszkę falują, ale już nie gaśnie...Posiadam silnik 2.0 benzyna ZETEC 124 kucy..... pilnie potrzebna jakaś pomoc, bo to ma też wpływ na większe spalanie...za wszelką pomoc dziękuję...

motobambo 07-12-2014 18:04

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
witam
ja jestem w trakcie zakupu Maverick-a 3.0 204 KM 2004 rok automat, i tez mam kilka pytac na co trzeba zwrócić uwagę

dantes 08-12-2014 10:07

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Hey!
Sprawdź dolne krawędzie drzwi i tylne błotniki-napewno będzie korozja. Ja mam mavericka 2005r. z silnikiem 2.3 i bierze olej. Właśnie dzisiaj odstawiłem go do mechanika. Pozdrawiam.

motobambo 10-12-2014 08:12

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Hey niema korozji, ale mam wybite sworznie na wahaczach

mieciolee 12-12-2014 08:47

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cześć
Też śmigam takim Maverickiem 3.0 juz dłuższy czas ;-)
sworznie masz wciskane ,ja do siebie wkładałem z RTSa 77zł w detalu sztuka dobierałem po Mazdzie tribute ,nr RTSa (RTS 93.08008 )

groser81 17-12-2014 16:25

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
3 załącznik(i)
Witam!
Mam niemały problem z Maverickiem.
Potrzebuję tłok do 2.0 benzyna 124KM - mój model jest z 2002 roku.
Kupiłem ostatnio 2 sztuki na allegro, okazało się, że są inne.
Nie mogę/nie potrafię ich znaleźć.
Z mojego silnika pochodzi ten jaśniejszy z lewej.
Jeśli ktos rozpoznaje taki tłok lub ma jakies pomysły, czekam na odpowiedzi.
Dodam, że walczę z naprawą 6 tygodni !! :evil:

Cien77 19-12-2014 13:05

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Sprawdź tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
są też na ebayu
Szukaj do silnika zetec forda, to te same co do mazdy tribute, ford escape w usa i do focusa.

motobambo 29-12-2014 19:05

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał mieciolee (Post 2315907)
Cześć
Też śmigam takim Maverickiem 3.0 juz dłuższy czas ;-)
sworznie masz wciskane ,ja do siebie wkładałem z RTSa 77zł w detalu sztuka dobierałem po Mazdzie tribute ,nr RTSa (RTS 93.08008 )

Dzięki za info :one:

MaxL 30-12-2014 20:53

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał mieciolee (Post 2315907)
Cześć
Też śmigam takim Maverickiem 3.0 juz dłuższy czas ;-)
sworznie masz wciskane ,ja do siebie wkładałem z RTSa 77zł w detalu sztuka dobierałem po Mazdzie tribute ,nr RTSa (RTS 93.08008 )

Tez mam wybity sworzen na prawym wahaczu - ale u mnie chyba nie da sie wymienic samego sworznia - jak patrze na fordparts to wychodzi, ze caly wahacz to jeden element :/ widac tez, jak sprzedaja (Escape/Trubute MAriner do 2007...) ?

BTW: znalazlem w sieci Serwisowke Haynes'a - here you go:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mieciolee 31-12-2014 10:02

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał MaxL (Post 2324109)
Tez mam wybity sworzen na prawym wahaczu - ale u mnie chyba nie da sie wymienic samego sworznia - jak patrze na fordparts to wychodzi, ze caly wahacz to jeden element :/ widac tez, jak sprzedaja (Escape/Trubute MAriner do 2007...) ?

BTW: znalazlem w sieci Serwisowke Haynes'a - here you go:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cześć
Moim zdaniem na 99% masz wciskany sworzeń ,u mnie po fordparts tez wychodzi cały wahacz.
ale według moich katalogów ,a pracuje w hurtowni motoryzacyjnej wychodzi wymienny
Widze ze jesteś z Warszawy,jakbyś potrzebował taki sworzeń to daj znac, mam u siebie w pracy za 47zł,takze moge pomóc.

MaxL 31-12-2014 11:42

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał mieciolee (Post 2324329)
Cześć
Moim zdaniem na 99% masz wciskany sworzeń ,u mnie po fordparts tez wychodzi cały wahacz.
ale według moich katalogów ,a pracuje w hurtowni motoryzacyjnej wychodzi wymienny
Widze ze jesteś z Warszawy,jakbyś potrzebował taki sworzeń to daj znac, mam u siebie w pracy za 47zł,takze moge pomóc.

Jak sie okaze ze sie da wymienic to masz whiskey ode mnie :)
W ktorym miejscu masz ta hurtownie ?

Uwaga tez na "mine" z filtrem kabinowym - w/g usaolkusz mial pasowac Atlas TA10548 / Wix49466 ale choc ma podobny ksztalt to jest za dlugi - orginal ma symbol FP-66 :(

mieciolee 31-12-2014 12:52

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Cytat:

Napisał MaxL (Post 2324375)
Jak sie okaze ze sie da wymienic to masz whiskey ode mnie :)
W ktorym miejscu masz ta hurtownie ?

Uwaga tez na "mine" z filtrem kabinowym - w/g usaolkusz mial pasowac Atlas TA10548 / Wix49466 ale choc ma podobny ksztalt to jest za dlugi - orginal ma symbol FP-66 :(

Hurtownia Moto-Factory w ursusie ,albo na mokotowie ,bo tu mieszkam i moge przywiezc to sobie odbierzesz .

MaxL 04-01-2015 17:06

Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?
 
Jest sens wkrecac kalamitke do tego sworznia jak zrobil kolo na tym filnie czy to nadgorliwosc i glupota bo chyba jest juz smarowana przez ten plastik w srodku ?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.