Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278090)

Greg Poznań 15-03-2018 08:37

Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Ciekawe jak z tego wybrniemy jeśli to się*okaże faktem w naszych autach.
Czy ktoś to już czytał, macie jakieś informacje?


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Są już osoby, które dzwoniły do Ford Polska i po nr VIN potwierdziły, że są objęte tą akcją, tylko Ford
będzie sprawdzać czy elementy do wymiany pasują od wersji europojsiej Mondeo, jeśli nie, to będą
zamawiać z USA, a cała akcja będzie w kwietniu więc nie zostaniemy z tym na własny koszt, to miłe.

CERES 15-03-2018 14:30

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Jeżeli to jest to co myślę, to koszt naprawy (wymiany) śruby środkowej mocującej koło to 5 zł więc nie panikujmy.
Być może nie dali kleju do gwintów ?!

keyvee 15-03-2018 15:19

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
To mozna w kazdym serwisie ?

tedi_k 15-03-2018 18:47

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2949428)
...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
...

Klasyczna amerykańska akcja z powodu podgrzania dziecka w mikrofalówce, bo nie było na niej wielkiego napisu, ze nie wolno... :diabel2:

Przecież na śrubę mocującą kierownicę do kolumny nie działają dokładnie żadne siły... Śruba jest konkretna - rozmiar 24 i wystarczy ją z wyczuciem dość mocno dokręcić kluczem nasadowym i nie ma najmniejszego prawa by cokolwiek się poluzowało...:one:

Przy zakładaniu tempomatów tę śrubę odkręcałem i zakręcałem już chyba ze 100 razy... Fusion/MK5 w zakresie tej śruby nie wyróżnia się dokładnie niczym szczególnym - żaden klej do gwintów nie jest potrzebny, bo lekko stożkowy wieloklin ustalający położenie koła kierowniczego po zakręceniu śruby uniemożliwia jakiekolwiek wibracje koła i "ruch robaczkowy" odkręcający śrubę. Oczywiście pod warunkiem, że nie była wkręcana palcami a porządnym kluczem nasadowym!

BTW - nie bardzo wiem jakie materiały są do tej ewentualnej akcji potrzebne??? Wystarczy zdjąć poduszkę i wziąc (dla dealerskiej staranności...) klucz dynamometryczny z nasadką 24 i dokręcić tę śrubę z zadanym momentem...

Greg Poznań 15-03-2018 18:56

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Co poradzisz Tedi, jak jest tzw. amerykańska sraczka, to jest i jak zrobią akcje, to zrobią.
Ważne, że wychodzą na jaw takie numery, gorzej jakby faktycznie któremuś spadło koło
Przy testowaniu wskazówki czy kagańca na maksie :-)

tedi_k 15-03-2018 19:01

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2949704)
...gorzej jakby faktycznie któremuś spadło koło
...

Śruba ma gwint wkręcany tak na oko na jakieś 2-3 centymetry... By się tyle Ci wykręciło, to wcześniej przez rok by ci musiało koło kierownicy latać do tyłu i do przodu przy każdym Twoim poprawieniu się za kółkiem przez ten rok cały...
Rozumiem, że żadnemu Amerykaninowi nie dało by to nic do myślenia, bo ich myślenie boli...:mrgreen: Ale u nas chyba by nikt nie przeoczył, że mu kierownica lata w przód i w tył przez rok... Tak myślę...:wink:

zenq 16-03-2018 06:34

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Dokladnie tak jak Tadek pisze, zauwazyl bys na pewno ze masz luz, zanim by ci odpadla :) pozatym jezdzilem chyba z rok z nakretka dokrecona paluchami, dzialo sie dokladnie nic.

maximus1986 21-03-2018 00:05

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Żeby nie zauważyć czegoś takiego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i czekać aż kierownica na kolana na stacji spadnie to trzeba z USA pochodzić :) Aż trudno uwierzyć że oni w kosmos latają i podobno pierwsi na księżycu byli :)

steell 21-03-2018 11:28

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Słowa klucz to USA, prawnik, rzeczoznawca, odszkodowanie.
Tu naprawdę szkoda nawet komentować Tadek i Bartek mają rację.

cegla66 11-10-2018 11:08

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cześć,

Mam zaległą akcję serwisową w Fusion 2016 - kierownica + jakaś linka przy drążku zmiany biegów (automat) która może powodować ze przy ustawieniu drążka w pozycję P skrzynia nie będzie w pozycji Parking i auto może odjechać. Serwis w Katowicach i Mysłowicach odmówił wykonania akcji serwisowej. Centrala Forda PL nie wie czy takie akcje mogą zostać wykonane na terenie Polski!!! Czy ma ktoś jakaś podstawę prawna która można się podeprzeć przy rozmowach z Fordem?

Hansolo 11-10-2018 11:28

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2952463)
Aż trudno uwierzyć że oni w kosmos latają i podobno pierwsi na księżycu byli

Gdyby nie niemieccy naukowcy przemyceni do USA pod koniec wojny, Amerykanie polecieli by co najwyżej po wódkę do sklepiku za rogiem ;)

Panowie. Co może być jak będzie akcja serwisowa wymagająca dużego nakładu finansowego i serwis szukając dziury w całym dokopie się informacji że auto w USA to była " szkoda całkowita " ? Nie umiem tego inaczej opisać - kwestia nazewnictwa, ale wiecie o co mi chodzi .

cegla66 11-10-2018 11:44

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Lecieli by najwyzej po bimber albo whiskey ew. burbona albo ich sikaczowe piwo. Statystycznego amerykania zabijaja 2 kieliszki naszej wódzianki ��

Hansolo 11-10-2018 11:46

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
No po wódkę dla Polaków, uczących ich obsługi młotka i gwoździa.

zenq 11-10-2018 18:38

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Taa, jak niemcy wymyslali dwu cylindrowego ciasnego garbusa jako auto dla ludu, to amerykanie sie wozili 5 litrowymi v8 z automatami i klimatyzacja...

cegla66 12-10-2018 11:29

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Fajna gadka o niemieckich naukowcach ale co z akcją serwisową samochodu z USA? Da sie jakoś o to zawalczyć?

Hansolo 12-10-2018 11:36

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Trza napisać do Ford Polska. Im więcej zapytań , tym bardziej może się tematem zainteresują. Część pewnie ma dobrze dokręcone kierownice przy okazji wymiany ;) , a pozostali muszą czekać na ruch Forda. Generalnie to co napisał Tedi jest trafione w punkt i puki co olałbym temat.

cegla66 12-10-2018 11:45

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
A co ze skrzynia? Zostawie kidys na P na chwile i auto pojedzie w p....

Hansolo 12-10-2018 11:48

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Tego to już nie wiem. Widzisz auto z USA jak wszystko gra to petarda, ale czasem przychodzą akcje serwisowe i jest kłopot.

kuba0005 12-10-2018 21:32

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Jak wymienialiście poduchy w swoich samochodach z USA to też w serwisie a teraz akcję wam w głowie.Zejdżcie na ziemię. Klucz w rękę i do roboty.Wszystkie prawie walne z USA a teraz ach i ochy.

cegla66 12-10-2018 22:15

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
No to pojechałeś po grubości. Co ma jedno do drugiego? Czy jest gdzies napisane ze OEM ma nie przeprowadzać akcji serwisowej na ucie ktore maja stluczke? Jakbys nie wiedzial to alcje serwisowe misza byc przeprowadzone n aucie nawet jezeli nie ma juz gwarancji nawet jak auto ma 30 lat. Tu chodzi o ludzkie zycie. Jak sie rozwale bo odpadnie mi kierownica to zona zostanie bez kasy z ubezpiczenia bo ybezpieczyciel powie ze auto nie mialo przeprowadzonej akcji serwisowej. Wiem bo przerabialem cos podobnego.

lukaszant 13-10-2018 08:23

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał cegla66 (Post 3041031)
A co ze skrzynia? Zostawie kidys na P na chwile i auto pojedzie w p....

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] kiedyś mi podpowiedział, żeby zawsze przy automacie mieć zaciągnięty hamulec ręczny (bo coś tam się zużywa w automacie) i ja się do tego stosuję :-) zatem nawet kiedy nie zadziała skrzynia na P to hamulec ręczny tak... :razz:

cegla66 13-10-2018 09:04

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Ja tez tak robie ale to nie oznacza ze ford nie powinien tego naprawic. Jak Cie cos boli idziesz do dentysty a nie używasz w nieskończoność srodkow przeciwbólowych

ostrebor 13-10-2018 22:24

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
A dlaczego do dentysty?

cegla66 14-10-2018 04:49

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Miało być "Jak Cie ząb boli". Gratulacje. Wiele wniosłeś do tematu.

cegla66 17-10-2018 12:15

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Skontaktowałem się z Ford Polska. Jeżeli chodzi o wspólne akcje dla samochodów z Europy i USA jak najbardziej mają obowiązek ich przeprowadzenia. Jeżeli chodzi o akcje serwisowe które nie występowały na terenie Europy to można je wykonać w Niemczech. Mam listę dilerów którzy zajmują się min. akcjami serwisowymi samochodów z USA. Jak coś mogę przesłać. Pisać na prv.

Jeżeli komuś odmówiono w Polsce wykonania akcji serwisowej która występowała także na rynku Europejskim w samochodzie z USA to mogę przesłać oficjalne stanowisko Ford Polska.

Hansolo 17-10-2018 13:35

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
No to jakiś sukces informacyjny choć nie rozumiem dlaczego Niemcy.Jest jak jest,dobrze że chociaż tyle.Teraz tylko ,czy trzeba samemu pojechać i pokazać Vin czy wysłać zgłoszenie i czekać.Po prawdzie to akcja zapobiegająca "odpadnięciu kierownicy " powinna być zrobiona na zasadzie laweta-serwis-odbiór.Technicznie to ona nie odpadnie tak łatwo o czym wiemy ale w papierach powinno grać.

cegla66 17-10-2018 13:48

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Kierownice robia w PL w dowolnym serwisie o czym chetniebpoinformuje serwis w Mysłowicach ktory odmówił mi wykonania akcji. Linka od biegów tylko Niemcy bo w Polsce nie maja możliwości zamowic części. Dawno nie bylem w Niemczech takzr na wiosne skocze na wypad. Najblizszy serwis 700km wiec nie ma dramatu a polacze przyjemne z pozytecznym.

Hansolo 17-10-2018 13:50

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
A gdzie musisz najbliżej jechać do D?

cegla66 17-10-2018 14:04

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Gebenbach. To najblizej PL

japim 17-10-2018 15:16

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał cegla66 (Post 3043162)
Skontaktowałem się z Ford Polska. Jeżeli chodzi o wspólne akcje dla samochodów z Europy i USA jak najbardziej mają obowiązek ich przeprowadzenia. Jeżeli chodzi o akcje serwisowe które nie występowały na terenie Europy to można je wykonać w Niemczech. Mam listę dilerów którzy zajmują się min. akcjami serwisowymi samochodów z USA. Jak coś mogę przesłać. Pisać na prv.

Jeżeli komuś odmówiono w Polsce wykonania akcji serwisowej która występowała także na rynku Europejskim w samochodzie z USA to mogę przesłać oficjalne stanowisko Ford Polska.


Dobre - jak w sierpniu 2017r pytałem pisemnie o akcje serwisową na układ chłodzenia to Ford Polska odpisał mi, że akcja jest dedykowana tylko na USA. A tu proszę - rok później wprowadzili na PL. A w przypadku tej akcji odpisali że obowiązuje wszędzie - dobre dobre...

cegla66 17-10-2018 16:14

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Bo trzeba dodac w kopii rzecznika praw konsumenta i napisac ze jestes zawiedziony ze ford polska nie dba o bezpieczenstwo i zycie klientow i ze inni producenci obsluguja tez auta z usa

zenq 17-10-2018 17:43

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Z ciekawosci, cos wymianiaja, smaruja loctile czy tylko dokrecaja śrubę?

tedi_k 17-10-2018 17:54

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał japim (Post 3043246)
...akcje serwisową na układ chłodzenia ..

Zgodnie z amerykańskimi przepisami, na auta po "szkodzie zupełnej (w sensie ubezpieczeniowym)" cofane są przez producenta wszystkie gwarancje i wykupione świadczenia dodatkowe ZA WYJĄTKIEM AKCJI SERWISOWYCH DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA.
Tak więc Ford USA honoruje i rozlicza jedynie akcje serwisowe mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
Inne po prostu na auta USA nie przysługują po imporcie do Polski i trudno by Ford Polska poczuwał się w obowiązku do ich realizacji. Natomiast te dotyczące bezpieczeństwa o ile wiem są honorowane bez większych problemów (choć ze stosownymi zwłokami niezbędnymi na ściągnięcie potrzebnych materiałów).

Cytat:

Napisał zenq (Post 3043307)
...tylko dokrecaja śrubę?

Patrzyłem na tę akcje i tak na pamięć, to zdaje się przysługuje nowa śruba. Jeden Pan wie z jakiego powodu... Dotychczas na pewno żadna się nie urwała...

japim 18-10-2018 09:07

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3043315)
Zgodnie z amerykańskimi przepisami, na auta po "szkodzie zupełnej (w sensie ubezpieczeniowym)" cofane są przez producenta wszystkie gwarancje i wykupione świadczenia dodatkowe ZA WYJĄTKIEM AKCJI SERWISOWYCH DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA.
Tak więc Ford USA honoruje i rozlicza jedynie akcje serwisowe mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
Inne po prostu na auta USA nie przysługują po imporcie do Polski i trudno by Ford Polska poczuwał się w obowiązku do ich realizacji. Natomiast te dotyczące bezpieczeństwa o ile wiem są honorowane bez większych problemów (choć ze stosownymi zwłokami niezbędnymi na ściągnięcie potrzebnych materiałów).

Ciężko akcję wprowadzoną po spłonięciu kilkudziesięciu samochodów nazwać nie związaną z bezpieczeństwem. Dodatkowo akcja ta pojawiła się też bezpośrednio u nas także na stronach UOKIK a tam nie pojawiają się akcje ot takie sobie...

cegla66 18-10-2018 09:15

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
U mnie chyna zrobiona bo po vinie nie wybija

arturek 18-10-2018 11:43

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3043315)
[...]
Patrzyłem na tę akcje i tak na pamięć, to zdaje się przysługuje nowa śruba. Jeden Pan wie z jakiego powodu... Dotychczas na pewno żadna się nie urwała...


Może trafiła się partia chińskich śrub z goovnolitu ?


Kiedyś był program, że nawet w Air Force One, znaleziono podrobione części
z podrobionymi certyfikatami


Może tu jest coś podobnego - materiał śrub nie spełnia norm

pozdrawiam
Arturek

steell 14-12-2018 17:59

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Wymiana śruby mocującej kierownicę jak najbardziej jest elementem wpływającym na bezpieczeństwo. Wymieniana jest śruba na dłuższa, oryginalna w kolorze czarnym była na klucz nasadowy i miała bardzo mało kleju, dosłownie kropelkę. Nowa dłuższa na torx ma tego kleju znacznie więcej.
Ford Polska skierował mnie do NRF bo stwierdził ze ich to nie dotyczy :)

cegla66 14-12-2018 19:17

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Szanowny Panie,
W sprawie akcji serwisowych dotyczących Pańskiego Forda Fusion importowanego z USA, prosimy przyjąć następujące wyjaśnienia.
Pański samochód został wyprodukowany i zakupiony w Stanach Zjednoczonych, zaś akcja serwisowa tam ogłoszona nie zapewnia przeprowadzenia serwisu w krajach poza USA. W szczególności nie zapewnia przeprowadzenia serwisu pojazdu w krajach Unii Europejskiej, w tym w Polsce.
Niemniej, w miarę istniejących możliwości Akcje Serwisowe ogłaszane dla pojazdów pochodzących z USA są wykonywane w Serwisach Forda w Polsce. Tak jest w przypadku AS 18S08 STEERING WHEEL ATTACHMENT BOLT - każdy z Serwisów Forda w Polsce z powodzeniem wykona ta Akcję.
Niestety w przypadku AS 18S20 SHIFTER CABLE BUSHINGS, Ford Polska nie dysponuje odpowiednią częścią zamienną potrzebną do przeprowadzenia tej akcji serwisowej, gdyż jest to część dedykowana na rynek amerykański. Pomimo najlepszej woli, Ford Polska nie ma też możliwości zamówienia takiej części w dostępnym dla Ford Polska systemie zamówień.
Niestety, zaimportowanie samochodu z rynku amerykańskiego wiąże się ryzykiem tego rodzaju uciążliwości dla jego właściciela w Polsce. Wskazujemy jednak, iż na terenie Niemiec działają autoryzowane serwisy Forda, dedykowane dla obsługi pojazdów wyprodukowanych w USA, które są przygotowane do wykonania obsługi pojazdów z USA jak również będą w stanie wykonać tą Akcje Serwisową. Sugerujemy zwrócenie się do jednego z nich dla umówienia terminu wizyty. Listę Serwisów niemieckich specjalizujących się w obsłudze pojazdów z USA przesyłamy w załączeniu.

Hansolo 14-12-2018 19:36

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Rozumiem że ta wysoce wyspecjalizowana, niedostępna część to śruba ? Źle zerknąłem , śruba jest osiągalna . Vivat XXI wiek.

cegla66 14-12-2018 20:13

Odp: Odpadająca kierownica - Akcja serwisowa
 
Nakretke maja, nie maja ponoc tej linki do wybieraka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.