Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment System) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284527)

metmusic 06-08-2018 07:54

Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment System)
 
Czy ktoś dołożył u siebie oryginalne DVD i monitory w zagłówki?
Poszukuję informacji:
1. Gdzie wpinane są przewody z monitorów?
2. Gdzie wpinane są przewody z/do DVD?
3. Czy i jeśli tak to jakie są różnice w standardowych wiązkach istniejących w samochodzie bez Family Entertainment System?

Goora 06-08-2018 08:49

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , napisałbym Ci, że (moim zdaniem) lepszym rozwiązaniem jest ekran montowany do podsufitki (tak mam u siebie) niż ekrany w zagłówkach, bo nikt nie widzi ich przez szybę i nie kłują niepotrzebnie w oczy...

...ale znając Twoje podejście to musi być jak z fabryki, więc tak tylko to sobie tu zostawię ;)

metmusic 06-08-2018 08:53

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Hehe... szczerze mówiąc pytam chyba tylko z ciekawości ponieważ ori rozwiązanie jest archaiczne. Dvd i tylko dvd :/ gdyby to był blu-ray albo cokolwiek co otworzy „divixy”

Jakby się znalazło za 200zl to bym hobbystycznie założył ale póki co sprzedający cenią sobie te zestawy

Goora 06-08-2018 09:12

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Ja ze swoim kupiłem to auto i też jest to DVD. Chociaż Divx też czyta, bo jest podłączone pod główną jednostkę (2DIN Zenec) i ona ogarnia.
Nie wiem, czy sam bym się na taki bajer zdecydował (pewnie uważałbym, że szkoda na to pieniędzy), ale powiem Ci, że przy małym dziecku taka opcja w aucie bywa nieoceniona w długiej podróży :)

Oczywiście gdybym miał takie coś montować teraz to już bym DVD nie pakował, bo to archaiczne standardy już, tylko coś z funkcjami i rozdzielczościami na czasie.

Z tego powodu i z powodu przytoczonego wcześniej na pewno nie szedł bym w OEM rozwiązanie w zagłówkach :)

zenq 06-08-2018 09:38

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
kup dwa chinskie zaglowki z playerami, tanio, dla dziecakow wystarczy, a odtworzy praktycznie wszystko i szybko mozna wrocic do serii.

Mialem kiedys ekran w podsufitce i w sumie fajna sprawa. najlepsze bylo to, ze moglem go zamknac z fotela kierowcy jak dzieciaki usnely :)

metmusic 06-08-2018 09:40

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Ja tego tak naprawdę nie potrzebuje ;) Raczej hobbystyczne doposażenie samochodu w fabryczne funkcje. Ta jednak jest chyba zbyt archaiczna żeby koniecznie domontowywać ori...

aurerum 06-08-2018 15:43

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 3014873)
2. Gdzie wpinane są przewody z/do DVD?

Do bcm i tylnej skrzynki bezpieczników

metmusic 06-08-2018 22:40

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Dzięki. Temat nie warty zachodu.

2011 16-12-2019 16:43

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Da się to zrobić. Napiszę co potrzebne, bo ceny monitorów są wysokie, a sam monitor jest do niczego, bo transmisja jest cyfrowa.
Potrzebne rzeczy to:
- 2 monitory
- 2 wiązki z fotela do polaczenia zaglowka z dvd
- dvd
- kod do dvd
- wiązka z dvd do wiazki do monitora, z 6 wtyczkami, ( 4 do dvd) i 2 do wiązki monitora
- wiązka główna która znajduje się w podłodze. Najtrudniejsza sprawa. Można ją obejść, tworząc 16 zylowy kabel do podłączenia drugiego monitora i połączyć na wzór monitora 1
- pilot do sterowania
- 2 słuchawki na podczerwień.
Dvd jest małe wielkości radia 1din. Montowane pod fotelem pasażera . Jego zasilanie to 4 kable 1. + od akumulatora 2. - masa 3. + po zapłonie 4. Podświetlenie to można zmostkowac z + po zaplonie. Nie trzeba nic ciągnąć z bcm.

metmusic 16-12-2019 16:48

Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment System)
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] wiem ze się da ale nie warte zachodu w obecnej epoce ;)

2011 16-12-2019 16:52

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Zgadza się :)
Ale tak jak pisałem oryginalne zagłówki są w sprzedaży bez "osprzetu". Jak ktoś się skusi, to tylko kasę popłynie bo nie sa ani praktyczne ani proste w instalacji :)

metmusic 16-12-2019 16:55

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cytat:

Napisał 2011 (Post 3203645)
Zgadza się :)
Ale tak jak pisałem oryginalne zagłówki są w sprzedaży bez "osprzetu". Jak ktoś się skusi, to tylko kasę popłynie bo nie sa ani praktyczne ani proste w instalacji :)

Jest parę ofert z kompletami którymi się interesowałem ale za każdym razem pukałem się w czoło że to zbyt archaiczne żeby zawracać sobie głowę. Chociaż korci ;]

Parch 16-12-2019 18:52

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Po pierwsze - oczywiste - da się! Kto wie jak, dołoży zgodnie z fabryką bez większego problemu.

Po drugie - oczywiste - po co? Kompletny archaizm: monitory zbyt małe, żeby na nich komfortowo oglądać, a nawet jeśli, to prawie nikt dzisiaj (w dobie transmisji online) nie odtwarza filmów z płyt.
Nie warto dziurawić foteli. W przypadku S-MAX'a już wolę swoje szuflady i stoliki, z których rówież nie korzystam.

metmusic 16-12-2019 19:22

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cytat:

Napisał Parch (Post 3203689)
Po pierwsze - oczywiste - da się! Kto wie jak, dołoży zgodnie z fabryką bez większego problemu.

Po drugie - oczywiste - po co? Kompletny archaizm: monitory zbyt małe, żeby na nich komfortowo oglądać, a nawet jeśli, to prawie nikt dzisiaj (w dobie transmisji online) nie odtwarza filmów z płyt.
Nie warto dziurawić foteli. W przypadku S-MAX'a już wolę swoje szuflady i stoliki, z których rówież nie korzystam.



Zgadza się ale wiesz że to miałaby być sztuka dla sztuki ;) Szkoda z Ford w polifcie nie udoskonalił tego rozwiązania i nie wstawił chociaż blu-ray i lepszych LCD. To już by wystarczyło.

GTS23 13-03-2020 23:14

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Ktoś może podrzucić schemat albo jakąś instrukcję montażu tych monitorów?
Kupiłem fotele z tym ustrojstwem, niestety bez wiązki z podłogi.
Jak już mam, to chętnie bym podłączył.

radkor 13-03-2020 23:57

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Strona 102 i 103

GTS23 14-03-2020 14:27

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Podziękował!

GTS23 15-03-2020 19:32

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Podłączyłem dvd wg schematu (2x zasilanie, 1x podświetlanie, 1x masa), ale tylko włącz/wyłącz się podświetla, zero reakcji na jakikolwiek przycisk.
Chyba napęd powinien zadziałać? LCD się nie podświetla, może w tym momencie trzeba kod wpisać i dlatego nic się nie dzieje?
Nigdy nie widziałem, jak to funkcjonuje, a instrukcji coś nie mogę namierzyć od tego sprzętu.

radkor 15-03-2020 21:48

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , pomożesz koledze w tej kwestii? Nie pamiętam czy bawiłeś się już z DVD.

metmusic 15-03-2020 22:35

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cytat:

Napisał radkor (Post 3234602)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , pomożesz koledze w tej kwestii? Nie pamiętam czy bawiłeś się już z DVD.



Nie bawiłem i nie będę :P Uznałem że to będzie jeden z 2-3 modów, którego na pewno nie zrobię - szkoda mi „pruć” fotele i wymieniać wiązkę podłogową dla archaicznego DVD. Chociaż korciło :)

GTS23 15-03-2020 23:21

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Zastanawiam się, czy w takiej postaci jak teraz, ma to prawo działać.
Fotele oryginalnie z lcd, dołożyłem zasilanie (3 przewody zmostkowałem) i masę, całość podłączona poza autem.
Jeśli chodzi o zasilanie, to chyba wszystko.
Ale nic nie działa, próbowałem użyć pilota, efektu też brak.
Jeśli to podłączenie jest ok, to być może dvd jest walnięte...


Dvd już działa :)
Okazało się, że mój garażowy akumulator nawalił, podpiąłem pod sprawny i od razu wszystkie przyciski się podświetliły, a lcd ożył.
Teraz pozostaje wyrzeźbić wiązkę pod zasilanie i połączenie z drugim fotelem.

miki82 17-07-2020 09:50

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Hej. Też chce to dołożyć. Jak nie problem odezwij się choćby SMS 793022874. Oddzwonię. Pozdr

2011 18-07-2020 11:13

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Jak mogę pomóc? :) zadzwonię jak dzieci wstana

GTS23 05-08-2020 17:10

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Mam pytanie do użytkowników dvd, czy po wyjęciu kluczyka/wyłączeniu dvd cały czas pali się dioda od przycisku wł/wył.?
Generalnie to chodzi mi o pobór prądu, zastrajkował mi aku, musiałem podładować i zastanawiam się, czy ma to związek z montażem dvd, bo podpiąłem zasilanie tylko pod bezpiecznik ori w bagażniku (bezpiecznik pod schowkiem pasażera był zajęty - nie zgadzało się to ze schematem i olałem sprawę). Oczywiście zdaję sobie sprawę, że muszę pamiętać o wyłączaniu napędu i że sam się nie wygasi po kilkunastu minutach :) Wtedy aku na pewno by ucierpiał ;)

Lolek85 25-10-2020 17:46

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Witam.
Możecie poradzić pod jaką nazwą szukać instrukcji do tego systemu? Potrzebuję do s-maxa i mnie mogę namierzyć.

radkor 25-10-2020 19:18

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Tu masz taką podstawową wersję instrukcji RSE: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

metmusic 25-10-2020 19:48

Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment System)
 
Niestety nie ma PDF. Tylko online która podesłał wyzej @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Swoją sroga... ostatecznie dołożyłem u siebie ten system :)

Kiler2196 01-04-2021 11:40

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cześć, też zamierzam zamontować DVD w zagłówkach dla dzieciaków. Zastanawiam się nad nieoryginalnymi 9 -cio calowymi monitorkami z napędem DVD/bluray + wyjścia na USB/kartę pamięci.

Jak się ogląda obraz z pozycji pasażera na tylnej kanapie? Nie za mała przekątna ekranu (9")?

chelek04 02-10-2023 14:42

Odp: Dołożenie oryginalnego DVD i monitorów LCD w zagłówki (Family Entertainment Syst
 
Cytat:

Napisał metmusic (Post 3291429)
Niestety nie ma PDF. Tylko online która podesłał wyzej @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Swoją sroga... ostatecznie dołożyłem u siebie ten system :)

Cześć mógłbyś dać znać czy dorobiłeś wiązkę sam czy udało się gdzieś kupić? Ciężko gdziekolwiek znaleźć wiązkę łączącą oba fotele. Może ktoś inny podchodził do tematu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.