Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Edge 2015- ] Wymiana ACM na DAB+ TMC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307137)

pawelt83 09-03-2020 20:07

Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Witam,

Wymienial moze ktos Acm na takiego z Dab+ i TMC, potrzebuje numery jakiegos co by podszedl do EDGE USA(z tego co juz doczytalem to od EDGE EU lub S-Max powinien pasowac), oprucz ACM jeszcze wzmacniacz antenowy trzeba by bylo wymienic czy jest to ten co w klapie sie znajduje? jakie ma numery wzmacniacz z obsluga dab+ od EDGE EU lub czegos innego co bedzie dzialalo (Mondeo lub S-Max), no i kodowanie pozostaje ale to ogarne, no chyba ze cos jeszcze zostaje do zrobienia co pominalem?

Waldemarros 09-03-2020 20:35

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Podpinam się pod temat - szczególnie ze wzmacniaczem. Radio choć przekodowane, w wersjach USA działa kiepsko

totek2 10-03-2020 06:45

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał pawelt83 (Post 3232790)
z tego co juz doczytalem to od EDGE EU lub S-Max powinien pasowac

z mondeo tez podejdzie, kwestia przełozenia mocowań z Twojego.

koza0007 13-03-2020 19:31

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Jeśli samochód posiada nagłośnienie sony to najlepiej zakupić radio o numerach EM2T-19C107-HK. Wzmacniacz do informacji drogowych oraz do FM+DAB może być taki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 14-03-2020 09:40

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał koza0007 (Post 3234023)
.... Wzmacniacz do informacji drogowych oraz do FM+DAB może być taki ...

Po pierwsze primo: TMC ("informacje drogowe") odbierane są z "białej anteny" - czyli idą akurat drugim ze wzmacniaczy antenowych.

Po drugie primo - do DAB + AM + FM - bardziej właściwy jest wzmacniacz antenowy takiego typu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po trzecie primo - sensowne zrobienie w Edge USA DAB + TMC wymaga założenia całej tylnej klapy EU albo co najmniej wymiany szyby w tylnej klapie na taką z EU. W Edge EU anteny radiowe są na szybie tylnej klapy.

Trzeba dość gruntownie przerobić instalację antenową by DAB + TMC dało się uruchomić po przekładce radia (ACM) na takie jak wyżej kolega podał. Generalnie po takiej przeróbce "płetwa USA" na dachu Edge pozostaje jedynie jako element ozdobny...

Waldemarros 14-03-2020 13:03

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Bezcenne informacje Tedi K, a jeśli dasz się jeszcze naciągnąć na wskazanie konkretnego modelu ACM pod nagłośnienie Edka z głośnikami
Sony 11 + SUB, to duży browar wysyłam do Katowic ;)
Pozdrawiam

tedi_k 14-03-2020 18:28

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3234163)
...wskazanie konkretnego modelu ACM pod nagłośnienie Edka z głośnikami Sony 11 + SUB, ...

Ten sam, co kolega wyżej podawał: EM2T-19C107-Hx czyli EM2T-19C107-HK, EM2T-19C107-HL itp. To jest "topowy" ACM EU do Edge/S-max MK2.

Oczywiście trzeba pamiętać, ze w USA mniej więcej od 2017 roku zaczęli stosować ACM "z niebieskim kablem USB" - czyli wyposażone w magistralę A2B.
W EU dla MK5/Edge ciągle nie ma takiego ACM i w sytuacji gdy ACM USA podłączony jest do DSP przez "niebieskie USB", to po prostu nie da się wymienić audio na EU. Nie ma na co.

Waldemarros 14-03-2020 18:44

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Bardzo Ci dziękuje za informacje i jak się zobowiązałem, przygotuję przesyłkę do Katowic i postaram się podać za pośrednictwem Naszego wspólnego znajomego Ł., od którego kupiłem Edga (modelowo jest to rocznik 2017, natomiast wyprodukowany końcem 2016, tak więc liczę, że nie ma niebieskiego USB).
Pozdrawiam ;)

tedi_k 14-03-2020 20:03

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3234247)
...liczę, że nie ma niebieskiego USB).
...

Najłatwiej to sprawdzić zaglądając za lewy boczek tapicerki bagażnika.
Trzeba tro zrobić porządnie, by być pewnym czy do DSP wchodzą jedynie standardowe "zwykłe" wtyczki czy też jest tam także "niebieskie USB". Kolor kabla i wtyczki jest właśnie taki, więc nie da się go nie dostrzec. Łatwiej jest to zrobić, niż rozbierać kokpit i wyciągać ACM.
Mogę także spróbować sprawdzić po VIN, jak go dostanę.

Waldemarros 15-03-2020 05:57

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3234277)
Najłatwiej to sprawdzić zaglądając za lewy boczek
Mogę także spróbować sprawdzić po VIN, jak go dostanę.

Tak byłoby najmniej kłopotliwie :)

1igor1 15-03-2020 07:52

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
DAB+ w fordzie działa gorzej niż źle, reklamacji na to nieuwzgledniają, zwalają winę na nadawców

Waldemarros 15-03-2020 09:37

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
to spróbuj posłuchać na radio z USA. Dla mnie ważne jest aby sygnał nie zanikał i nie było zbyt wielu zakłóceń - w Focusie miałem radio bez DAB+ i to mi w zupełności wystarczyło. Natomiast jeśli mam już zmieniać ACM, to kupię taki wszystko mający, który przede wszystkim obsłuży nagłośnienie Sony premium - bo jak na moje potrzeby bardzo fajnie gra ;)

adiplus 15-03-2020 13:27

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3234376)
t.... Sony premium - bo jak na moje potrzeby bardzo fajnie gra ;)

Sony w Edge gra naprawdę kozacko!! jestem pod ogromnym wrażeniem.
Co do DAB wydaje mi się że jest nieźle, pomijając fakt że polscy nadawcy ciągle są w fazie testów ..

tedi_k 15-03-2020 14:14

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał adiplus (Post 3234446)
Sony w Edge gra naprawdę kozacko!! ....

Bez zbytecznej skromności dodam Adamie, że Ty masz właśnie radio EU EM2T-19C107-HL z całkowicie przerobioną na EU instalacją antenową i poprawną konfiguracją pod Sony.
Mało komu się chce robić to tak kompleksowo.
No ale w tego Edge, co to teraz masz Ty "trochę" pracy zostało włożone...8)

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jest niedziela i do tego koronawirus - więc serwery Forda są profilaktycznie wyłączone...8) Trzeba poczekać... trochę nie wiem na co...8)

Waldemarros 15-03-2020 19:43

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3234457)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jest niedziela i do tego koronawirus - więc serwery Forda są profilaktycznie wyłączone...8) Trzeba poczekać... trochę nie wiem na co...8)

Padłem 😂😂😂 wygląda na to, że jest tak jak piszesz z tą kompleksówką Tedi k - pewnie na rozgrzebywanie całego samochodu nikt nie będzie miał czasu, ale ACM wymienię raczej, żeby być zdrowszym ;)

tedi_k 15-03-2020 21:30

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3234326)
...2FMPK4AP5HBB20037

Zamontowane jest radyjko USA FT4T-19C107-JD - na 95% bez "niebieskiego USB", więc "zamienialne".

Waldemarros 15-03-2020 21:57

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Dziękuję za pomoc - zlecenie na dostawę do Katowic już poszło ;)
Serdecznie pozdrawiam i zaczynam poszukiwania właściwego modelu ACM’a

koza0007 15-03-2020 23:44

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Moj jest z września 2017 i też po przełożeniu na acm Eu wszystko dziala

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

adiplus 16-03-2020 07:59

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3234457)
Bez zbytecznej skromności dodam Adamie, że Ty masz właśnie radio EU EM2T-19C107-HL z całkowicie przerobioną na EU instalacją antenową i poprawną konfiguracją pod Sony.
Mało komu się chce robić to tak kompleksowo.
No ale w tego Edge, co to teraz masz Ty "trochę" pracy zostało włożone...8)

wiem Tadeusz wiem ... pracy było ogrom, efekt jest powalający !!!

Waldemarros 14-04-2020 22:06

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Wracając do tematu wymiany ACM'a - po lekturze forum, głównie wpisów Tediego, nabyłem ACM EM2T-19C107-HL, który udało mi się zamontować i częściowo skonfigurować.. - piszę częściowo, bo radio bardzo fajnie gra - wszystkie głośniki, natomiast APIM pokazuje mi błąd U0184 - Utrata łączności z radiem. Korzystając z różnych źródeł internetowych udało mi się wejść w tryb testowy APIM, gdzie odczytałem nr zapisanego ACM - nie jest to numer nowego nabytku - zakładam, że to jest powodem występowania opisanego błędu, bądź też brak informacji w ACM o nr VIN mojego Edga. Dostępnymi narzędziami (czyli Forscanem) próbowałem odnaleźć sposób na zmianę ww. danych, ale poległem - błąd narazie zostaje.
Jeszcze jedno odstępstwo, które zauważyłem to, że przy ustawieniu "Fade" głośników tylnych (maks) - głośniki w słupkach bagażnika nie grają - natomiast po przesunięciu suwaka i jeden poziom w kierunku przodu, dźwięk w głośnikach się pojawia - coś czuję, że trzeba poszukać w konfiguracji ACM (ustawiłem parametry głośników i wzmacniacza, jak w wersji USA, ale pewnie to jest powód takiego zjawiska)...
Druga kwestia dotyczy anten - koszt wymiany tylnej szyby nie mieści się w budżecie, więc nabyłem dwa wzmacniacze (opisane na forum przez Tediego - EM2T-18C847-AC i EM2T-18C847-CD). Na podszybiu wkleiłem antenę zakupioną na allegro (zamontowaną przy prawym słupku A) - antenę tą wykorzystałem jako nr 2 czyli "białą" podpinając do niej wzmacniacz EM2T-18C847-AC - muza jest i wszystko fajnie gra, natomiast skoro kupiłem już wzmacniacz DAB+ to wciąż chodzi mi po głowie jak go wykorzystać i tutaj koncepcję mam dwie:
- odnaleźć zakończenie fabrycznej anteny z czarną "Fakrą" i tam dołożyć ten wzmacniacz bądź też zainstalować go pomiędzy ACM, a wtyczką (przedłużka, wzmacniacz z zasilaniem i fabryczna fakra czarna")
- wykorzystać fabryczną fakrę k. czarnego jako antenę nr 2 (białą) - bo przy konfiguracji z ACM USA, ta wtyczka właśnie była jako nr 2, a nową doklejoną antenę (obsługuje DAB+), podpiąć do ACM przez wzmacniacz EM2T-18C847-CD. Fabryczną żółtą fakrę zaizolowałem (jak dobrze zrozumiałem, jest ona podłączona do płetwy na dachu wraz z zasilaniem).

Proszę o podpowiedź, która z tych opcji będzie najlepsza, a może porostu żadna i trzeba pozostać na tym co mam, darując sobie DAB+? I jeszcze jedno pytanie, czy ta fabryczna czarna fakra jest podłączona do jakiegoś wzmacniacza ? jeśli tak, to gdzie mogę go namierzyć ?

Bump: Tedi_k pomógł i wyjaśnił kompleksowo problem z antenami w Edge USA (opracowanie jak dla mnie bezcenne - szukałem info na ten temat od ponad dwóch tygodni) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pozostaje jeszcze kwestia błędu APIM z brakiem komunikacji z ACM
aktualnie nowy ACM został ustawiony w ten sposób: 727-01-01: 9401 3A00 00(FF) - w tym ustawieniu upatruje błędu, którego jeszcze nie rozgryzłem (chodzi o głośniki - mam opcję Sony 11+sub
Czy to jest tak, że przód zasilany jest z wew. wzmacniacza ACM, a tył (które głośniki) z zewn. wzmacniacza ?

tedi_k 15-04-2020 00:03

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3242615)
Wracając do tematu wymiany ACM'a ...

Będę brutalnie szczery 8) - nie chce mi się doktoryzować co tam Kolega pokonfigurował.
W załączeniu jest działająca konfiguracja takiego samego ACM i APIM Sync3 z auta kolegi Adama @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Tego, co to niegdyś było moje...
Konfiguracja jest dla UCDSa, ale dla chcącego nic trudnego by ją sobie poprzerabiać pod FORScana...
Wystarczy wiedzieć, że DE00 to xxx-01-01 i ewentualnie xxx-01-02 (w zależności ile bajtów liczy), DE01 to xxx-02.01 i ewentualnie xxx-02-02 itp itd.

Waldemarros 15-04-2020 09:56

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Wpisałem konfiguracje ACM i działa wszystko jak powinno ! Problem tylnych głośników zniknął :) z APIM jeszcze nie ogarnąłem bo obowiązki domowe nie pozwoliły

koza0007 17-04-2020 14:46

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3242706)
Wpisałem konfiguracje ACM i działa wszystko jak powinno ! Problem tylnych głośników zniknął :) z APIM jeszcze nie ogarnąłem bo obowiązki domowe nie pozwoliły

Mogłbyś podesłać konfigurację pod forscan bo mam podobny problem z głośnikami po wymianie ACM.

Waldemarros 17-04-2020 16:13

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Mogę ale dopiero około 22.00 bo teraz na etacie niańki jestem. Jak Ci się spieszy to skorzystaj z plików Tedi_k. Otwórz w Exel i rozpisz na kolumny pamiętając, że w FORScan w każde ostatnie dwie cyfry to kontrolne, które program generuje sam (wpisujesz jakiekolwiek cyfry, a FORScan i tam je zmieni). Konwersja pracy Tedi_k trwa 5 minut. Otwórz FORScan i uzupełnij jak krzyżówkę ;)

Waldemarros 18-04-2020 19:13

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Niemal wszystko fajnie, ale przy spadaniu obrotów słychać bas w głośnikach - muszę coś pokombinować z ustawieniem ACM - widać konfiguracja sprzętowa samochodu Adama była nieco inna - po wgraniu testowałem na wyłączonym silniku, a dzisiaj miałem okazje pojechać do sklepu i stąd spostrzeżenie - myślę, że to kwestia jednego - dwóch parametrów :)

pucek112 09-05-2020 21:38

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał Waldemarros (Post 3243605)
Niemal wszystko fajnie, ale przy spadaniu obrotów słychać bas w głośnikach - muszę coś pokombinować z ustawieniem ACM - widać konfiguracja sprzętowa samochodu Adama była nieco inna - po wgraniu testowałem na wyłączonym silniku, a dzisiaj miałem okazje pojechać do sklepu i stąd spostrzeżenie - myślę, że to kwestia jednego - dwóch parametrów :)

Bas w głośnikach spowodowany jest bledną kalibracja DACMC z disla i wlączna funkcja ANC. W Edge 2.7 dzwięk silnika idzie z głośników.

Danio's 15-05-2020 13:56

Re: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
....

steell 13-03-2021 22:51

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Pozwolę sobie zadać pytanie ACM EM2T-19C107-CG posiada DAB i TCM? Pytanie nr dwa to czy ten ACM z S-MAX pozwoli odkręcić uszy montażowe i przykręcić te z fusiona? Na zdjęciach wygląda ze tak ale wolę sie zapytać jak mogę. Zdjęcia z netu

tedi_k 14-03-2021 18:39

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał steell (Post 3327060)
... ACM EM2T-19C107-CG posiada DAB i TCM? ...

Z DAB i TMC, bez ANC. Uchwyty są wymienne.

steell 16-03-2021 21:06

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dzięki za informację, ostatecznie zdecydowałem sie na DS7T-19C107-GN ze stycznia 2016, mam nadzieję ze nie spaprałem sprawy i ma DAB i TMC. Z tego co wyszperałem w necie raczej tak. Czekam teraz na przedłużacz Fakra by wyprowadzić biały tak jak wcześniej opisałeś na kabelku pod deską i chyba dam też słupkiem. Oczywiście mam też wzmacniacz FM, 7CP1-18C847-MA, troche mieszanka wyjdzie ale cena i dostępność grała rolę. PS: dotarł juz BCM ze stanów, nówka ze sklepu, jak widzisz nie odpuszczam.

djanek 02-04-2021 17:42

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Mam pytanko do forumowiczów z Warszawy, jak wam działa radio na DAB+, chodzi mi o zasięg oraz z tym co się wiąże zanik sygnału. Od kilku dni kanał 10A zanika mi (np Radio 7), inne odbieram bezproblemowo. Aczkolwiek w obrębie miasta i kilku km poza.
FM działa prawidłowo

lazaj007 22-07-2021 17:49

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3327229)
Z DAB i TMC, bez ANC. Uchwyty są wymienne.

Orientujesz się może czy wspomniany EM2T-19C107-CG będzie pasował do Edga Sel USA 2016r z Sync 3 (nie Sony)? Próbowałem odszukać na necie ile głosników jest w aucie ale poległem bo informacje są różne a samo auto jest u blacharza, poza moim zasięgiem ;)
ps. Czy wszystkie europejskie ACMy mają AF?

patryho 27-12-2021 11:37

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
U mnie w Sport z USA jest zestaw Sony 12-głośnikowy i po softowej konwersji na Europę stwierdzam, że radio słabo odbiera i szybko gubi stacje. Co zrobić żeby tylko wzmocnić antenę od FM? Proszę o poradę bo mieszkam w małym mieście i co chwila słabnie mi sygnał w radiu, co mnie dość irytuje :pomysl:

robsoncz 02-01-2022 08:59

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Koledzy jak sądzicie?
W mojej wersji Titanum USA (sync3) W menu radia gdzie wybiera się AM , FM , jest pozycja Sirius (z logo wilka) ostatnio coś tam grzebałem przełączyłem źrudło na Syrius i po chwili wyskoczyła ni infirmacja że ,,źrudło DAB niedostępne"
Czy to by oznaczało że radio może odbierać DAB i czy gdyby tak było wysrarczy jakiś ,,modół" lub coś innego żeby uruchomić DAB+ ?

lazaj007 01-02-2022 22:37

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Poradzi ktoś co może być powodem braku zmiany odbieranej częstotliwości po zmianie ACM USA na EU, pomimo zmiany stacji np. z Eska na Zet? Informacje na APIM zmieniają się tj. Nazwa stacji i częstotliwości ale skacząc po różnych stacjach, dźwięk płynie tylko z jednej częstotliwości. Która zmienić można jedynie przez ręczne wpisanie. Co dziwne aktualizowanie listy stacji działą prawidłowo.
Zainstalowany ACM EU to EM2T-19C107-CG pochodzący z S-MAXa

lazaj007 16-02-2022 00:51

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
jak zwykle brak chęci pomocy... dla potomnych napiszę, że aktualizacja oprogramowania modułu ACM rozwiązała problem. Viaken st2120 + forscan 2.4.5 poradziły sobie w kilka minut z aktualizacją, ale trzeba mieć na uwadze że aktualizowanie Forscanem jest bardzo ryzykowne

wit_old1 24-02-2022 15:07

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Czy ACM KT4T-19C107-CE można podmienić czymś co ma przynajmniej AutoFreq (AF)?
Wygląda to tak jak na: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 24-02-2022 17:39

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał wit_old1 (Post 3399051)
Czy ACM KT4T-19C107-CE można podmienić ...

Tyle razy już było to napisane: Amerykańskie ACM z lat 2017-2020 z magistralą A2B (tzw. "niebieskie USB") NIE MAJĄ ODPOWIEDNIKÓW W EU I NIE DA SIĘ ICH WYMIENIĆ.

lazaj007 24-02-2022 23:15

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3399073)
Tyle razy już było to napisane: Amerykańskie ACM z lat 2017-2020 z magistralą A2B (tzw. "niebieskie USB") NIE MAJĄ ODPOWIEDNIKÓW W EU I NIE DA SIĘ ICH WYMIENIĆ.

chyba coś nie do końca prawda z tym "nie da się" .....
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 25-02-2022 08:04

Odp: Wymiana ACM na DAB+ TMC
 
Cytat:

Napisał lazaj007 (Post 3399109)
...nie do końca prawda...

"Z niecierpliwością czekamy jak Kolega przedstawi swoją relację z takiej wymiany"... Przecież wszystko jest opisane:one:

BTW - chyba prościej by było wymienić na "normalny" ACM oraz DSP na EU (bez A2B) - bo to "jedynie" przeciągnięcie instalacji od ACM do DSP. Ta "za DSP" (do głośników) się nie zmienia.

Przeróbka instalacji antenowej, m.in. "likwidacja" amerykańskiego splitera GPS - a dokładniej mówiąc separatora częstotliwości GPS i Sirius - tak czy inaczej jest niezbędna przy przeróbce na EU.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.