Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Fusion - Mondeo USA] Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309546)

BL_Jarecki 29-05-2020 10:57

Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Witam wszystkich.Poszukuję informacji na temat regeneracji baterii w Fusionie Phev. Jaki jest koszt takiego zabiegu i jaki warsztat polecacie do dokonania takiej naprawy.

tedi_k 29-05-2020 12:33

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Pytania tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Warsztat Ford-Sławek, z którym współpracuję wysyłał do nich baterię od Fusione Hybrid do regeneracji i przyszła OK. Klient był zadowolony.
W przypadku PHEV bateria jest większa i raczej trzeba się liczyć, że z autem ją tam trzeba będzie dostarczyć. Choć oczywiście można wymontować i zawieźć, bo żaden kurier jej nie weźmie ze względu na wagę.

BL_Jarecki 29-05-2020 15:42

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Dziękuję za odpowiedź, w między czasie obdzwoniłem kilka serwisów (ten podany też) dowiedziałem się że baterii tych się nie regeneruje tak jak np w toyocie a ogniwa można wymieniać. Druga sprawa ze te serwisy nie miały jeszcze do czynienia z bateriami od wersji Energi

tedi_k 29-05-2020 16:23

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał BL_Jarecki (Post 3254165)
...Druga sprawa ze te serwisy nie miały jeszcze do czynienia z bateriami od wersji Energi

Baterie od wersji Hybrid i Energi różnią się jedynie ilością ogniw. Ogniwa w obu rodzajach baterii są identyczne. Nie ma żadnych innych różnic konstrukcyjnych (poza innym układem chłodzenia powietrznego, wynikającym właśnie z większej liczby ogniw).

Tak więc coś w tej opowieści się nie zgadza...

Ponadto - o co chodzi z tym zestawem baterii? Jaki jest powód szukania wymiany/regeneracji?

BL_Jarecki 29-05-2020 17:00

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3254173)
Baterie od wersji Hybrid i Energi różnią się jedynie ilością ogniw. Ogniwa w obu rodzajach baterii są identyczne.

No i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwalem, ludzie do których dzwoniłem nie mieli na stole baterii z Energi wiec nie bardzo się orientowali w temacie ich konstrukcji. Mój problem polega na tym że podczas uruchamiania auta gdy bateria hybrydy jest na poziomie 10%-15%naładowania od razu odpala się silnik spalinowy i od czasu do czasu wyskakuje błąd (balans na celach " I"oraz H)

tedi_k 29-05-2020 19:06

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał BL_Jarecki (Post 3254182)
...od czasu do czasu wyskakuje błąd (balans na celach " I"oraz H)

Trzeba podjechać do kogoś z fordowskim oprogramowaniem serwisowym IDS (oczywiście każde ASO go ma, ale będą "szli w zaparte", że amerykańskich aut nie obsługuje... choć obsługuje bez żadnego problemu!).
Przy pomocy IDS można dokonać sprawdzenia stanu wszystkich cel baterii.
Dostaje się tabelę ze wszystkimi celami i informacją o naładowaniu poszczególnych cel i ich stanie.

BTW - to, że odpala się silnik spalinowy nie jest jakoś niepokojące. System sam zarządza kiedy się ma odpalić. Nie należy na to zwracać żadnej uwagi.

Rejuvenate 30-05-2020 09:43

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Ja wymieniłem całą baterię ale w HEV czyli przynajmniej dwa razy tańsza jest, koszt 4 000 zł już z wymianą. Moje auto w ogóle nie odpalało i stało bardzo długo. Firma która mi to zrobiła to HybridCare.

tedi_k 30-05-2020 10:31

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał Rejuvenate (Post 3254353)
...Moje auto w ogóle nie odpalało i stało bardzo długo. ...

Każdy robi jak uważa. Bateria zapewne nadawała się do regeneracji bez problemu. Przyczyną "nie odpalania" było zejście napięcia na celach poniżej dolnego progu dopuszczalnego. Zdarza się dość często przy "długo stojących autach". Zejście napięć poniżej dolnego progu to standardowy powód do regeneracji (tzn. zapewne większość regeneracji tych baterii spowodowana jest właśnie tą przyczyną).
Ta bateria z HEV wysyłana przez Ford Sławek także była "głęboko rozładowana" (poniżej dolnego progu dopuszczalnego) i została zregenerowana bezproblemowo.

Rejuvenate 30-05-2020 10:45

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
A jaki to koszt był wymontowania, odesłania, zregenerowania i zamontowania znów ?

tedi_k 30-05-2020 11:36

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Z tego co wiem to za regenerację firma z powyższego linku bierze ok. 1.000zł.
Wymontować i zamontować można sobie we własnym zakresie. Nie jest to "rocket science". W 2 "chłopa" baterię HEV wyjmuje się bez żadnego problemu.
Gorzej jest z transportem - trzeba to wysyłać na palecie i znaleźć kuriera, który wozi palety ok. 100kg.
Z PHEV było by trudniej - w zasadzie trzeba mieć mały podnośnik (dźwig) do wyjęcia baterii PHEV tylnymi drzwiami. Drzwi oraz tylną kanapę też trzeba demontować do wyjęcia baterii PHEV.

Rejuvenate 30-05-2020 12:54

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Bardzo tania ta regeneracja to dobra wiadomość na przyszłość w razie "w".

tedi_k 30-05-2020 13:55

Odp: Fusion Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał Rejuvenate (Post 3254413)
Bardzo tania ta regeneracja ...

Tylko proszę pamiętać, że w tym przypadku nie było wymiany ogniw a jedynie właściwe naładowane baterii.

KoWaLWWL 18-06-2020 08:45

Odp: Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Tadeuszu a podpowiedz mi bo gdzieś czytałem ale nie mogę znaleźć czy jest możliwość resetu baterii w PHEV, podobno taki reset elektroniczny pomaga w tym że bateria lepiej trzyma gdyż podobno w baterii jest zapisany okres czas użytkowania itp...

Piasek80 18-06-2020 10:11

Odp: Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Z tym podobnie jak z bateriami w lapkach: jest licznik ilości cykli po którym to się "musi" zużyć no bo z czegoś trzeba żyć.
W Toruniu też jest warsztat zajmujący się regeneracjami baterii
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
co prawda piszą tylko o japsach ale zawsze można zapytać czy inne też ogarniają żeby gdzieś tam pół polski czasem nie wysyłać.

migserwis 27-08-2020 09:20

Odp: Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Witam wszystkich,

Ja zajmuje się regeneracją tych baterii jeśli ktoś potrzebuje. Mam obecnie nawet cała gotową sprawną baterię do sprzedania. W razie zainteresowania proszę o kontakt.

Tutaj więcej informacji o regeneracji baterii w Ford Mondeo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 27-08-2020 10:15

Odp: Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Cytat:

Napisał migserwis (Post 3277029)
...
Ja zajmuje się regeneracją...

O ile dobrze pamiętam, to przy tej akcji regeneracji wspomnianej przeze mnie powyżej, to jakoś tak słabo szło dogadywanie się...

el_kylos 16-10-2020 09:22

Sprawdzanie stanu baterii Hybrid
 
Witajcie, przymierzam się do zakupu Fusiona w wersji Hybrid i mam do Was pytanie, czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić stan baterii?
Przebieg auta jest mały, ale nie mam rzetelnej informacji czy auto jest w ciągłej eksploatacji a z tego co czytalem na tym forum to baterie nie lubią przestoju w działaniu ;)
Bardzo proszę o informację, dzięki i pozdrawiam
Krzysiek;)

tedi_k 16-10-2020 10:20

Odp: Sprawdzanie stanu baterii Hybrid
 
Cytat:

Napisał el_kylos (Post 3289200)
...czy jest jakaś możliwość aby sprawdzić stan baterii?...

IDS (narzędzie serwisowe ASO Forda) podaje stan każdej z cel baterii.

el_kylos 16-10-2020 10:30

Odp: Energi USA Baterie regeneracja czy wymiana.
 
Dziękuję bardzo za informację. Po raz kolejny wychodzi na to, że dużo lepsi fachowcy są na forum, bo dzwoniłem do ASO w Rzeszowie i dostałem odpowiedz, że NIE MOŻNA sprawdzić stanu baterii ;) ręce opadają czasem.

Ps, jest ktoś z okolic Rzeszowa, kto ma możliwość porządnie prześwietlić auto przed zakupem? W tym własnie sprawdzić stan baterii? ;)

llCliniCll 20-06-2021 21:06

Hybrid Battery Panasonic lithium cell 5Ah 3.7v
 
witam, mam problem z fusion'em 2014 hybrid. otóż raz na jakiś czas, samochód w trakcie jazdy potrafi sie zatrzymać i dopiero po jakiej chwili ponownie zapalić. jest problem z cellami w baterii hybrydowej:

Kod: P0DDE - Obwód M bilansowania ogniw akumulatora pojazdu hybrydowego/EV zacięty wyłączony

kupiłem na allegro używaną baterie z nadzieją że po wymianie wszystko będzie grało. niestety po przełożeniu okazało się napięcie na niej jest zbyt niskie żeby samochód wystartował (159V) a sprzedawca wolał żeby ją zwrócić niż żeby ją otworzyć i połączyć ze starą baterią na czas startu żeby samochód zapalił i zaczął ładować baterie.

i teraz moje pytanie czy jestem w stanie gdzieś w polsce kupić ogniwa które tam są używane czyli Battery Panasonic lithium cell 5Ah 3.7v??

czy będę musiał jednak kupować na ebay i wysyłać do Polski?

dziękuje za uwagę i jakiekolwiek odpowiedzi 8)

tedi_k 20-06-2021 22:41

Odp: Hybrid Battery Panasonic lithium cell 5Ah 3.7v
 
Cytat:

Napisał llCliniCll (Post 3351121)
....niestety po przełożeniu okazało się napięcie na niej jest zbyt niskie żeby samochód wystartował (159V) a sprzedawca wolał żeby ją zwrócić niż żeby ją otworzyć i połączyć ze starą baterią na czas startu ...

Pomysł raczej "od czapy"... Nie dziwię się sprzedającemu.
Nie ma większego problemu z regeneracją takiej "rozładowanej baterii" - ale chyba jednak nie taką metodą...
Są w Polsce firmy regenerujące takie baterie - tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest stosowny wątek.

llCliniCll 20-06-2021 22:54

Odp: Hybrid Battery Panasonic lithium cell 5Ah 3.7v
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3351132)
Pomysł raczej "od czapy"... Nie dziwię się sprzedającemu.
Nie ma większego problemu z regeneracją takiej "rozładowanej baterii" - ale chyba jednak nie taką metodą...
Są w Polsce firmy regenerujące takie baterie - tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest stosowny wątek.

czemu z czapy? bezpośrednio przed relay'ami je połączyć, napięcie byłoby dobre ale każdy ma swoje zdanie :)

ten temat widziałem ale jestem w stanie sam to zrobić więc taka regeneracja to ostatecznosc

tedi_k 21-06-2021 08:36

Odp: Hybrid Battery Panasonic lithium cell 5Ah 3.7v
 
Cytat:

Napisał llCliniCll (Post 3351135)
czemu z czapy? bezpośrednio przed relay'ami je połączyć, napięcie byłoby dobre ale każdy ma swoje zdanie :)
...

Pytanie "za 5 punktów dla ogarniętego Kolegi":
- jaki prąd płynął by w takiej sytuacji pomiędzy baterią naładowaną a "głęboko rozładowaną" i jakie urządzenie by go kontrolowało"???:?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.