Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników w xenonach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311263)

Svedrus 20-07-2020 21:19

Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Czy można samemu zregenerować odbłyśniki np pomalować sprayem chrom czy potrzeba jakieś specjalnej farby?

Pejotwroc 20-07-2020 23:16

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Sam nie dasz rady. Ani żadna farba ani oklejenie folią aluminiową (słyszałem o takim przypadku) nie da ci efektu profesjonalnej regeneracji. Na odbłyśniku ma być efekt lustra. Malowałeś kiedyś sprayem chrom? Nie licz na wygląd taki jak na zatyczce[emoji4]

karmelek88mk3 21-07-2020 05:38

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Samemu nawet o tym nie mysl, sa ludzie co to robia za nie duze pieniadze, ja tez regenerowalem zonie w mk4 i efekt byl naprawde dobry.

peteypee 21-07-2020 10:17

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Tak jak piszą koledzy. Nie próbuj sam bo nie wiele zdziałasz. Jak rozmontujesz to same odbłyśniki niewielkie koszta za regenerację.

fido920 21-07-2020 13:01

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał Svedrus (Post 3267947)
Czy można samemu zregenerować odbłyśniki np pomalować sprayem chrom czy potrzeba jakieś specjalnej farby?

Właśnie sam się zastanawiam nad tym...Znalazłem w Otwocku zakład specjalizujący się w tym, chcą 250 zł od sztuki. Sądziłem, że trzeba rozklejać reflektor, ale w necie są instruktaże jak wyjąć całą soczewkę z odbłyśnikiem i raczej jest to do ogarnięcia...Sam odbłyśnik natomiast trzeba zawieźć/wysłać do metalizacji prożniowej-tutaj koszt 70zł za sztukę. Malowanie wybij sobie z głowy. Ja postanowiłem, że jak wyjme reflektor w celu naprawy spryskiwacza (jeden się nie wysuwa) to obejrzę przy okazji odbłyśnik i zdecyduję. Na pewno świecą ****iano-gorzej niż moje H7 w 19 letnim Audi, a w nocy w deszczu to już dramat. Może jeszcze wpływ mają na to żarniki-nie kupiłem Osramów czy Philipsów tylko M-techy premium. Przyczyna kiepskiego świecenia jeszcze do weryfikacji...

Svedrus 21-07-2020 18:14

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
U mnie raczej odbłyśnik bo specjalnie kupiłem żarniki i świeca tak samo jak poprzednie, może trochę lepiej ale generalnie kiepsko.

Bump: Chyba że to wina błędu który pali mi się na Converse (usterka przedniego oświetlenia). Generalnie nie wiem dlaczego ten błąd się świeci, może moduł albo przetwornica?

tombalt 21-07-2020 19:03

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Raczej na pewno odbłyśnik. Sam kupiłem regenerowane aby wymienić, a potem przesłałem swoje na zwrot kaucji. Firma z Częstochowy. Różnica jest kolosalna.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Takie dziadostwo można zastać w lampach soczewkowych.....

fido920 15-09-2020 19:09

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
3 załącznik(i)
To ja wrzuce swoje, a właściwie swój jeden prawy:

Bump: Niedaleko mnie jest zakład zajmujący się metalizowaniem próżniowym, cena -od 70zł w górę...za dwa odbłyśniki. Zdemontować jest naprawdę łatwo, dzisiaj mi się to udało z moim zestawem narzędzi w ciągu godziny. Ale następnym razem zrobię to w 15 min. Także jak zregeneruję skrobnę coś więcej, ale moim zdaniem po tym jak wygląda mój odbłyśnik to nie ma prawa dobrze świecić. Niektórzy piszą że u nich jest czarny. U mnie po prostu jest matowy i spękany...Spękana jest powłoka. Aha, nie udało mi się rozpiąć wtyczki od silniczka poziomowania, jaki jest na nią patent? Żeby całkiem zdjąć odbłyśnik trzeba ją rozpiąć. Ja w sumie chciałem dzisiaj tylko zweryfikować dlaczego tak słabo świeci reflektor i czy uda mi się samemu go rozebrać. Obawiałem się, że trzeba go rozklejać, na szczęście nie bo tego nie podjąłbym się...

krystian1410 16-09-2020 09:07

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
poszukaj firmy co zajmuje sie lustrami i policza o wiele mniej niż firma co regeneruje xenony,tylko takiej firmie należy dostarczyć wymontowane z lampy.Sam tak robiłem ci co regenerują chcieli 400-700 za komplet,powiedzieli że sam tego nie ustawie jak wyjme osobiście co jest bzdurą.

fido920 16-09-2020 09:26

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał krystian1410 (Post 3281885)
poszukaj firmy co zajmuje sie lustrami i policza o wiele mniej niż firma co regeneruje xenony,tylko takiej firmie należy dostarczyć wymontowane z lampy.Sam tak robiłem ci co regenerują chcieli 400-700 za komplet,powiedzieli że sam tego nie ustawie jak wyjme osobiście co jest bzdurą.

Ile zapłaciłeś? I jak efekt?

Harry Houdini 16-09-2020 10:08

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał Svedrus (Post 3268176)
U mnie raczej odbłyśnik bo specjalnie kupiłem żarniki i świeca tak samo jak poprzednie, może trochę lepiej ale generalnie kiepsko.

Bump: Chyba że to wina błędu który pali mi się na Converse (usterka przedniego oświetlenia). Generalnie nie wiem dlaczego ten błąd się świeci, może moduł albo przetwornica?

Możliwe że błąd pojawił się przez wymianę żarników, rozpięcie wtyczki a swoją drogą to zalecam oryginalne żarniki a regeneracja odbłyśników to najlepsze rozwiązanie tym bardziej że ( chyba) da się wyjąć soczewki bez rozklejania lampy

krystian1410 16-09-2020 11:47

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Cytat:

Napisał Harry Houdini (Post 3281900)
tym bardziej że ( chyba) da się wyjąć soczewki bez rozklejania lampy

chyba a nawet napewno

Kris2110 16-09-2020 20:48

Odp: Regeneracja odbłyśników w xenonach
 
Ja regenerowałem u siebie

Koszt regeneracji odbłyśnika 80 zł u mnie.

Soczewkę idzie wyciągnąć bez problemu tyłem lampy bez rozklejania trzyma się na paru śrubkach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.