Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wycie pompy wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319274)

kicek 17-10-2011 11:43

bucząca pompa wspomagania
 
Witam,
wiem , że ten temat już był kiedyś poruszany ale rozwinął się wątek głownie na S-max a na mondeo nie za bardzo. Otóż pare dni temu zaczęła mi wyć pompa wspomagania. Poczytałem powyższe wątki, przeanalizowałem i pomimo tego , że płynu w zbiorniczku nie było jeszcze minimum, zakupiłem takowy specyfik i uzupełniłem. Wycie ustąpiło. Zrobiłem ponad 600 km i .... wycie powróciło. Dolewałęm płynu, odciągałem, cały czas taka samo wyje. Jdyne co się zmieniło to to, że płyn w pojemniczku jest spieniony cały czas - na wątku s-max piszą zże tak być nie powinno - i w tym wypatruje przyczyny wycia. Czy ktoś może miał już podobną sytuacją.
Również widzę lekkie zabrudzenie płynem na przewodzie wspomagania więc pewnie jest jakas mała nieszczelność , ale płynu nie ubywa. Ponadto płyn jest pod ciśnieniem więc zasysac powietrza raczej przez ten przewód nie zasysa. Może przez dolewanie i odciąganie płynu tak się pieni , nabrał powietrza i teraz wyje. Może ten układ sie jakos odpowietrza ?
Proszę o pomoc.

m-cin 17-10-2011 12:35

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Odpowietrza się pompą próżniową, przynajmniej tak jest w dokumentacji.

Pzdr.
m.

kicek 17-10-2011 15:33

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
postanowilem odpowietrzyc jak w autach z lat wczesniejszch. Na wylaczonym silniku krecilem ,krecilEM, plynu ubywalo , dolewka, krecenie, i tak w kolko. Kiedy poziom plynu przestal spadac odpalilem i ...wspomagania prawie nic nie ma. Masakra. Mozliwe ze az tak zasysa gdzies powieTrze. Pompa by sie w jeden dzien nie skonczyla.
POMOCY !!!

kicek 20-10-2011 10:38

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
...no i miejmy nadzieje, ze problem zniknął raz na zawsze. Koniec końcem podjechałem do firmy zajmującej sie pompami i przekladniami ( Nagengast w Gdansku na Malczewskiego ) - robilem tam kiedys przekladnie w poprzednim aucie - i naswietlilem problem , ze wyje, ze w zbiorniczku jest bulgotanie jak w czasie sztormu. Czlowiek obejrzal wszystko, pomyslal i ...do wymiany zbiorniczek plynu wspomagania. W zbiorniczku jest jakas siateczka czy cos na samym dole i ona ogranicza przeplyw plynu. Jak jest nieszczelna to plyn bulgocze, lapie powietrze i pompa wyje. Wymieniono zbiorniczek, nic nie bulgocze , cisza aż miło. Koszt : 120 brutto zbiorniczek, 50 brutto płyn forda, 50 brutto usluga wymiany. Wszystko na fakture , elegnacko.
Podobno w passatach to standardowa usterka a serwisy oczywiscie wymieniaja pompy, przewody, itd.
Takze jak juz ktos kiedys pisal na forum zaczynamy szukanie usterki od rzeczy najtanszej i najmniej skomplikowanej.
Pzdr

paw08 02-12-2011 08:16

witam !! ja mam taki problem z moim mondkiem ,że podczas skręcania nieważne w którą stronę zaczyna buczeć niestety dzieje się to bardzo nieregularnie dlatego pobyt w ASO zakończył się niczym nie ma usterki nie ma problemu ..... nie wiem czy to pompa wspomagania czy nie .... proszę o pomoc może ktoś ma jakiś pomysł

nadmienię tylko , że poziom płynu w zbiorniczku jest w normie

Lukaszko 02-12-2011 08:51

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
A kiedy to ci się dzieje? Nie jest to tylko czasem przy pełnym skręcie gdy dobijasz do ogranicznika?
Bo u mnie też wtedy tak jest ale to chyba normalne.

paw08 02-12-2011 10:39

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
ni , to się dzieje nawet przy małym ruchu kierownicą , jest takie buczenie ... a później spokój i to czasami ciszej a czasami głośno nie ma reguły

dujek 02-12-2011 12:11

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
u mnie też buczenie, nawet delikatne skręcenie ilość płynu w normie ale czy jakosc nie wiem........

canecorso 17-10-2015 17:50

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Odświeżam temat.
Niestety moja pompa wspomagania zaczęła buczeć i zmuszony zostałem do jej wymiany (na inną używaną). Niestety po wymianie nic się nie zmieniło i pompa nadal wyje. Sam już nie wiem, czy trafiłem na kolejną wadliwą, czy też nawaliło całkiem coś innego. Dla pewności po przeczytaniu kilku postów kupiłem nowy zbiorniczek do oleju wspomagania i postanowiłem wymienić olej. Czy ktoś może mi pomóc, w jaki sposób spuścić stary olej?

canecorso 21-10-2015 15:11

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Nikt nie może mi pomóc ?

kirhoff 21-10-2015 19:37

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
1 Odciągamy płyn który jest w zbiorniczku.2 Zdejmujemy wężyk powrotu ze zbiorniczka.3 Zaślepiamy wylot w zbiorniczku (nie musi być mocno) 4 Powrót wkładamy do 2litrowej butelki. 5 Zalewamy nowy płyn do zbiorniczka, do pełna i zostawiamy zdjęty korek. 6 Bierzemy pomagiera do dolewania płynu. 7 Odpalamy auto i kręcimy lewo/prawo. 8 Pomagier dolewa płynu do zbiorniczka. Układ ma pojemność niecałego litra.9 Zakładamy powrót na zbiorniczek i zakręcamy korek.

szczepan35 11-01-2016 07:38

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
panowie dolacze sie do tematu.. ma to samo po wumianie wyje niemilosiernie,, dodam ze magiel po wymianie 2 tygodnie temu teraz pompa ,, stara za male cisnienie robila, wymienilem tez zbiorniczek ,, i tu moje pytanko,,, dlaczego jak skrece kierownica na max w zbiorniczku ubywa mnustwo plynu i poopuszczajac kierownice plyn powraca,, dodam ze nie ma piany... a pompa wyje niemilosiernie, dzieki i najlepszego na nowy rok

dymitr2006 18-02-2016 17:38

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
U mnie pomogło prawidłowe ustawienie przewodów od pompy wspomagania. Ktoś w servisie nie włożył ich prawidłowo w prowadnice( trzymaki) i były mocno naprężone. Teraz jest dużo ciszej. Wcześniej wymieniłem płyn i czyściłem zbiorniczek z filtrem - nie pomagało i już zastanawiałem się nad wymianą pompy (mechanicznej napędzanej paskiem).

marcinmoroz 12-09-2016 22:04

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Witam.
Mi też buczało i myślalem że to pompa ale po wymianie zbiorniczka wspomagania cisza jak należy.

krystianmydlarz 07-05-2017 14:11

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
bucząca pompa wspomagania - zacząłem od wymiany płyny , efekt taki sam , wymieniłem pompę wspomagania (używkę) ale sprawną - dalej tak samo , dużo czytałem na temat dzwoniłem po specjalistach - powtarzało się jedno winny jest zbiorniczek wyrównawczy , demontowałem kilka krotnie czyściłem płukałem i dalej efekt ten sam , poprosiłem znajomego o możliwość przełożenia zbiorniczka z jego mk4 do mojego i co " eureka " wszystko jest ok , oddałem co nie było moje skontaktowałem się z fordem zamówiłem nowy zbiorniczek , w nowym zbiorniczku są dwa sitka filtrujące , jedno wyjmowane na wyjściu do zasilania pompy , drugie zamontowane trwale wewnątrz zbiorniczka na powrocie z maglownicy , różnica jaką zauważyłem pomiędzy nowym a starym zbiorniczkiem to wdmuchiwane powietrze do nowego zbiorniczka na króćcu powrotnym z maglownicy miało dużo mniejszy opór niżeli w starym , sitko wyjmowane z króćca zasilającego pompę wspomagania wymontowałem .
dobrej zabawy Krystian

Mucia2009 02-06-2017 00:03

Pompa wspomagania dzwoni
 
Witam serdecznie mam pewien problem od jakiegoś czasu coś dzwoni mi pod maska zlokalizowałem to w okolicy pompy wspomaganie taki metaliczny dźwięk po zgaszeniu samochodu włożyłem śrubokręt w otworki koła wspomagania i tam właśnie coś dzwoni czy ta pompa jest rozbieralna i co to może być nie mogę dodać filmu w załączniku :(:(:( samochodzik do mondek 2009rok silnik 2.0 benzyna bardzo proszę o info pozdrawiam mariusz

kamilkw88 27-06-2017 09:40

Re: bucząca pompa wspomagania
 
Cześć. U mnie tak samo. Wyciągnięcie filtra z króćca pomogło. Pompa nie buczy i wszystko działa dobrze.

Janek2404 23-08-2018 21:46

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Stary post lecz miałem podobnie podczas delikatnych ruchów kierownica było słychać buczenie myślałem że czeka mnie wydatek lecz wcześniej postanowiłem wymienić akumulator i odziwo zaraz po wymianie odpaliłem auto i buczenie przestało

Quper 04-02-2019 17:02

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Cześć wszystkim. Miałem podobny problem z wspomaganiem. Zaczęło się od września gdy usłyszałem, że coś wyje spod maski... okazało się, że to pompa ponieważ przy ruchach kierownicą dźwięk się nasilał. Poczytałem na forum troszkę i zastosowałem się do waszych wskazówek żeby wymienić zbiorniczek i płyn. Przy demontażu starego zbiorniczka okazało się że ktoś wcześniej wyciągnął fiterek. Trochę mnie to wystraszyło ale wymiana zbiorniczka i przepłukanie układu (w sumie przelałem 2 litry) pomogło. Stary płyn wiele zdradził - cały brudny i gęsty.

Jedyne co to przy odpaleniu trochę wyje ale po kilku ruchach kierownicą przechodzi i też kierownica działa dużo lżej niż przed wymianą.

stiepek 24-02-2019 12:37

Świszczący dźwięk
 
Ford Mondeo 2011r. 2.0 tdci (DW10C)

Jak jest silnik nagrzany to pojawia się tzw świszczący dźwięk na postoju
w okolicach 2000 obr. a w trakcie jazdy od 1000 - 1500 obr. Mechanik stwierdził, że to od pompy wspomagania. Przepłukany został układ wspomagania i wymieniony płyn ale nic to nie pomogło więc zasugerował wymiane pompy.
Przy skręcaniu kół na postoju i w czasie jazdy nie ma żadnych odgłosów z pompy.

Edit: Niestety błędna diagnoza mechanika. Pompa została wymieniona i nic się nie zmieniło.

Czy ktoś z Was miał taki problem ?

Filmik nagrany przeze mnie: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

rzodi10 06-05-2019 14:56

Pompa wspomagania ?
 
Witam wszystkich.

Od kilku dni z pod maski dobiega taki dźwięk jak na filmiku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Najgłośniej słychać przy 2500 obrotów.

Mechanik zdążył wymienić łożyska i kilka innych rzeczy przy silniku i dalej wyje. Nie komentuje już tego bo nie mam siły.

Wyje na biegu i na luzie. Po dodaniu gazu - wyje głośniej.

Dźwięk jest raczej charakterystyczny. Poczytałem trochę na forum i być może jest to pomap wspomagania. Wyczytałem również że być może to jest zbiorniczek wyrównawczy - ale z niego nic nie cieknie. Płynu też nie ubywa.

Jednak jak pojeżdżę trochę ostrzej to płyn w zbiorniczku bulgota (jakby się gotował) i płyn lekko się pieni.

Jeśli to pompa to moja ma końcówkę 6G91-3A696-AG. Czytałem że można je zastąpić takimi:
6G91-3A696-AA, AB, AC, AD, AE, AF, AG,*
Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić?

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o radę.

Moje mondeo:
mk4, 2.0 16V, 170 000 km przejechane.

P.S. - proszę dodajcie tag: pompa wspomagania

rzodi10 07-05-2019 19:45

Odp: Pompa wspomagania ?
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3127646)
Jak zwykle nowy nie przeczytał regulaminu i na pewno nie szukał na forum interesujacego go tematu, prawda?
a wszystko jest opisane

Pan @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma sporo postów a nie potrafi napisać nic konkretnego - Pana post NIC nie wniósł w nasze dywagacje. Idź Pan sobie nabijać punkty gdzie indziej.

Chciałbym podziękować za to Panu maniek860824 - mimo że początkujący a widzę że konkretnie pomaga.

Odnośnie linku - Niestety czytałem ten wątek wcześniej(jak i wszystkie poświęcone pompie wspomagania) i niestety u mnie wygląda to trochę inaczej niż u reszty użytkowników.

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.

koszka 07-05-2019 20:55

Odp: Pompa wspomagania ?
 
Cytat:

Napisał rzodi10 (Post 3128050)
Pan @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma sporo postów a nie potrafi napisać nic konkretnego - Pana post NIC nie wniósł w nasze dywagacje. Idź Pan sobie nabijać punkty gdzie indziej.

Chciałbym podziękować za to Panu maniek860824 - mimo że początkujący a widzę że konkretnie pomaga.

Odnośnie linku - Niestety czytałem ten wątek wcześniej(jak i wszystkie poświęcone pompie wspomagania) i niestety u mnie wygląda to trochę inaczej niż u reszty użytkowników.

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.

kolego nie unoś się. nabijanie postów mi nic nie daje , nie otrzymam za to nagrody. A ty po prostu tworzysz nowy temat bo oczekujesz gotowca na swój problem, bo nie chce ci sie przeczytac tego co napisali juz inni. Później ktoś nowy nie może znależć co go interesuje bo jest pięc tematów o tym samym.

Kamyk_Kamil 16-05-2019 08:16

Odp: Pompa wspomagania ?
 
Cytat:

Napisał rzodi10 (Post 3128050)
Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.

I jak, zrobiłeś to ? Coś pomogło ?

arturek 16-05-2019 08:25

Odp: Pompa wspomagania ?
 
Cytat:

Napisał rzodi10 (Post 3128050)
Pan [[...]

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.

ale tu nie chodzi o to aby oczyścić i ponownie zalać, tylko wymienić zbiorniczek



chyba jest to tańsze rozwiązanie niż

Cytat:

Napisał rzodi10 (Post 3127381)
[...]
Mechanik zdążył wymienić łożyska i kilka innych rzeczy przy silniku i dalej wyje. Nie komentuje już tego bo nie mam siły.

[...]

pozdrawiam
Arturek

maniuki 16-05-2019 12:07

Odp: Pompa wspomagania ?
 
U mnie pomogło po wymianie zbiorniczka (takie czary z mleka) - jeszcze czasem z rana po odpaleniu zajęczy przez chwile a potem spokój:!: :)

markudzi 04-06-2019 23:49

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
rzodi10 ... udało Ci się usunąć usterkę? Dzisiaj usłyszałem to samo w swoim MK4.

markudzi 06-06-2019 22:51

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Cytat:

Napisał markudzi (Post 3139248)
rzodi10 ... udało Ci się usunąć usterkę? Dzisiaj usłyszałem to samo w swoim MK4.

U mnie pomogło dolanie płynu do wspomagania :D chociaż stan był troszkę powyżej minimum. Oczywiście uzbroiłem się w 2 litry płynu (HIPOL czerwony, w sklepie mówili że będzie dobry :shock: ) i byłem już gotowy płukać układ ale podkusiło mnie aby spróbować jedynie troszkę dolać ... i odziwo pomogło :D

SEROL 06-06-2019 23:47

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Dodam tylko ze plyn od wspomagania ma byc zielony a nie czerwony ATF.Moja pompa wyje piszczy w skrajnych polozeniach, a jak wymienialem zbiorniczek to mialem zalany czerwony plyn wiec chyba ktos juz tam majstrował.Jesli to oczywista oczywistosc to przepraszam!

kilbos 08-10-2019 11:36

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Panowie mam jeszcze szybkie pytania:
1. Gruby przewód, który idzie do pompy, wychodzi z boku zbiorniczka to to jest odpływ ze zbiorniczka?
2. Czy u dołu zbiorniczka ten czarny króciec z szybko złączem, wygięty pod kątem 90 stopni do którego podłączony jest cienki przewód czy w nim znajduje się jeszcze filtr? Bo w środku zbiornika jest filtr... to wiem.

Dzięki za fatygę :)

arko76 06-01-2020 18:43

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Mam również problemy ze wspomaganiem. Zaczęła wyć pompa wspomagania i bulgocze powietrze w wyrownawczym. Płyn jest pod max. W pierwszej kolejności chcę wymienić zbiorniczek wyrównawczy na nowy. Może ktoś podpowie jak sprawnie to zrobić żeby nie wylać za dużo płynu i nie zapowietrzyć mocno układu. Czy wystarczy zdjąć opaski z przewodów, zdjąć stary zbiornik, założyć nowy i zalać płynem ?

koszka 06-01-2020 19:32

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Dokladnie jak piszesz.

woszomk3 10-01-2020 14:22

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Panowie, a ja wymieniłem zbiorniczek na nowy (oryginał - brak zamienników), pompę zmieniłem na używaną ale sprawną. I dalej wyje. Najgłośniej powyżej 2 tys. obr.
Czy maglownica może stawiać taki opór dla pompy ?

koszka 10-01-2020 14:49

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
A bylo cos robione z maglownica? Bo tam tez przy wejściu wezy jest taki maly zaworek. Moze cos z nim nie bardzo.

woszomk3 10-01-2020 14:56

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Nic nie robiłem z maglownicą puki co. Jedynie podkręciłem trochę śrubę kasującą luz. Ale to na logikę nie ma wpływu.
Ten zaworek jest wewnątrz korpusu maglownicy? Rozbieralny?

fryzy 10-01-2020 15:48

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
mam podobny problem umnie buczy pompa i jest wspomaganie raz go niema.wywaliłem ten filter ze zbiorniczka .jestem po wymianie 2 pomp i regeneracji maglownicy.i dalej to samo prosze pomózcie uziemiony juz 2 mieś

koszka 10-01-2020 20:23

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Cytat:

Napisał woszomk3 (Post 3211420)
Nic nie robiłem z maglownicą puki co. Jedynie podkręciłem trochę śrubę kasującą luz. Ale to na logikę nie ma wpływu.
Ten zaworek jest wewnątrz korpusu maglownicy? Rozbieralny?

Jestvtuz przy wejsciu jednego z wezy do maglownicy. Taka jakby pastylka ze sprężynką.

woszomk3 11-01-2020 07:52

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Cytat:

Napisał koszka (Post 3211520)
Jestvtuz przy wejsciu jednego z wezy do maglownicy. Taka jakby pastylka ze sprężynką.

Usuwałeś ten zaworek całkowicie? Czy zamieniałem na nowy?

kluska123244 11-01-2020 09:39

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
wlej sobie płyn wspomagania z uszczelniaczem, zwiększy się ciśnienie i nie będzie już buczało

koszka 11-01-2020 09:44

Odp: bucząca pompa wspomagania
 
Cytat:

Napisał woszomk3 (Post 3211601)
Usuwałeś ten zaworek całkowicie? Czy zamieniałem na nowy?

Jak usuwalem? Ten zaworek tam musi byc i musi byc sprawny. Nie wlewaj zadnych uszczelniaczy do ukladu wspomagania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.