Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94672)

robert2 15-03-2010 22:03

Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Najgorszy serwis Forda jest chyba w Lublinie moim zdaniem ze względu na brak innej alternatywy w okolicy a w serwisie nikomu nie zależy na rozwiązaniu problemu który wielokrotnie zgłaszałem na gwarancji ,obsługujący pan odpowiedzialny za gwarancję jest tak zadufany w sobie że rozmowa jest prawie niemożliwa , samochód jest wprowadzony na serwis żeby sobie postał cały dzień a następnego dnia odpowiedz,albo nie przyszły części albo usterka nie wystąpiła i tak przez pół roku odbijanie piłeczki a gwarancja leci i leci .Nie wiem czy ja mam takie szczęście do tego serwisu czy trzeba go omijać z daleka.Jak ktoś ma inną opinie proszę o opis.

TOMAS 15-03-2010 22:15

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Zadzwoń pod numer 22 608 67 67 i zgłos problem jak masz z ASO. Ja załatwiając pewną sprawę ciągle słyszałem w ASO, że to co chcę jest nie możliwe a po telefonie zrobiło się możliwe :)

WWP 15-03-2010 22:19

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

snupolek 15-03-2010 23:19

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Z tego co widzę, prezes Bemo nakazał całej zmianie wejść do neta i głosować.
Mz ten serwis jest słaby i niekompetentny
Na ścianie wisi dyplom ukończenia kursu ale tylko szefa serwisu
a wszystkich reperatur dokonują chłopaki po ZDzetach i to młotkiem
Raz wyrwał mi butem tą badziewiastą listwę progową i skleili silikonem
mimo,że spinki kosztowały po 8 zł

szczerze odradzam Bemo

odradzam również Auto Watin

"do Bydgoszczy będę jeździł a moja noga tu już więcej nie stanie"

Pulse 16-03-2010 07:47

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
No to rzeczywiście do Bydgoszczy będziesz jeździł bo w Pozku poza Watin i Bemo niewiele Ci zostanie.
IMO z trojga złego najmniej najgorszy w Poznaniu jest Watin, przed Bemo przy Auchanie a na końcu Bemo Mogielińska.

fred33 16-03-2010 08:08

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Powiem tak w Bydgoszczy na 4 i w Toruniu na 4 , obsługa ok, czasami kombinują na cenach części, ale jak to wszędzie na razie złego słowa nie mogę powiedzieć , ale też nie wychwalam.
Z&Z Auto Złomańczuk 87-100 Toruń, ul. Gdańska 4
Bieranowski Sp. z o.o. Autoryzowany Dealer 85-840 Bydgoszcz Nowotoruńska 8

Marcinj2 16-03-2010 10:44

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Czy Bemo na Opłotkach tez jest do niczego ?

Pulse 16-03-2010 12:23

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Jakkolwiek nie oceniać wiarygodności tygodnika Auto Świat, to można założyć iż testy ASO mogą być dość wiarygodne. W swoim czasie był test kilkunastu ASO Forda i z poznańskich najwyżej wypadł Auto Watin w Jelonku, ale było to ok 3 lat temu, więc mogło się coś zmienić od tego czasu. Na lepsze lub gorsze.

hokeistatk 16-03-2010 13:54

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
A może ktoś wypowie się o serwisach na śląsku. ja jeżdżę do Multeximu i jest ok a minęło już 1,5 roku. Byłem już 2 razy na przeglądach i teraz zbliża się 3 i z gwarancją nie ma problemu. Jeżeli coś dolega mojemu mondkowi to potrafią naprawić a i z wymiana części nie ma problemu (oczywiście w ramach gwarancji) Polecam :)

gerwek 16-03-2010 14:34

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Auto Boss Chorzów:) Świetna obsługa i zero problemów:)

kneflik 16-03-2010 17:01

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Ja nie miałem jeszcze okazji żadnego autoryzowanego serwisu Forda odwiedzić. Ale z tego co się na tym forum naczytałem to strach się bać. Jednemu auto porysowali, drugiemu jakieś blaszki wykręcili i się pyta czy w serwisie kradną, trzeciemu drzwi krzywo poskręcali, czwartemu usuneli jednego świerszcza i dołożyli trzy. Pełno takich... No chyba najlepiej do do pana "zdzisia" pojechać.

mir200 16-03-2010 18:39

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
ASO Lublin jest tak jak pierwszym poście. Pan przemożny kierownik działu napraw serwisowych nawet nie ukrywa swojego zniecierpliwienia, szyderstwa i lekceważącego podejścia do klienta( tzn intruza a nie klienta). Także pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam na temat 10-letniej gwarancji na fordy (te 89 zł plus oczywiście coroczny przegląd- podejrzewam że minimum 1000 zł-zawsze się coś znajdzie do naprawy). W pierwszym miesiącu miałem kłopot z błachą naprawą a co mówić jak auto będzie miało 3, 4 czy 8 lat. Także po 2 latach zamierzam zaprzestać wizyt w ASO ( chyba że przymus podpięcia do komputera). Wiszą mi wpisy w książkę serwisową bo samochód sprzedam w swoim mieście w krótkim czasie bez wpisów( w ogóle to mam wrażenie że częste wpisy w książkę serwisową powinny świadczyć na niekorzyść samochodu). Na przeglądy gwarancyjne jeżdżę do Siedlec (Planet Car)- samochód widać w czasie naprawy, personel jest miły i tam czuję się jak klient a nie jak intruz. Jeśli w przyszłości byłby Ford to nigdy z Lublina- nie dam im zarobić.

polepszak 16-03-2010 20:23

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Cytat:

Napisał mir200 (Post 1388666)
ASO Lublin jest tak jak pierwszym poście. Pan przemożny kierownik działu napraw serwisowych nawet nie ukrywa swojego zniecierpliwienia, szyderstwa i lekceważącego podejścia do klienta( tzn intruza a nie klienta). Także pusty śmiech mnie ogarnia jak czytam na temat 10-letniej gwarancji na fordy (te 89 zł plus oczywiście coroczny przegląd- podejrzewam że minimum 1000 zł-zawsze się coś znajdzie do naprawy). W pierwszym miesiącu miałem kłopot z błachą naprawą a co mówić jak auto będzie miało 3, 4 czy 8 lat. Także po 2 latach zamierzam zaprzestać wizyt w ASO ( chyba że przymus podpięcia do komputera). Wiszą mi wpisy w książkę serwisową bo samochód sprzedam w swoim mieście w krótkim czasie bez wpisów( w ogóle to mam wrażenie że częste wpisy w książkę serwisową powinny świadczyć na niekorzyść samochodu). Na przeglądy gwarancyjne jeżdżę do Siedlec (Planet Car)- samochód widać w czasie naprawy, personel jest miły i tam czuję się jak klient a nie jak intruz. Jeśli w przyszłości byłby Ford to nigdy z Lublina- nie dam im zarobić.

Kolego ja pomimo, że jestem z Lublina zakupiłem samochód właśnie w Siedlcach, bo lubelskie ASO już na etapie zakupu mnie zirytowało... Mam bardzo niemiłe doświadczenia odnośnie wcześniejszego Focusa i też nie zamierzam im dawać zarabiać. Cieszę się, że jesteś zadowolony z Planet Cara, może i ja będę :)

rustin 17-03-2010 09:28

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
To może zadzwonić w kilka osób anonimowo złożyć skargę na tego kierownika i po sprawie.
A aso w zamościu? znają się ? jest gdzieś jeszcze w pobliżu? albo ktoś kto sie zna:)

januszstom 17-03-2010 13:01

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Cytat:

Napisał rustin (Post 1389084)
To może zadzwonić w kilka osób anonimowo złożyć skargę na tego kierownika i po sprawie.
A aso w zamościu? znają się ? jest gdzieś jeszcze w pobliżu? albo ktoś kto sie zna:)

To Ford jest w Zamościu?.....oj chyba nie
faktycznie z tą Novą w Lublinie jest coś nie teges....ponoć , tak mi mówił jeden gość ze Starter-a lubelskiego ,były już niegdyś przymiarki do cofnięcia autoryzacji przez Ford Polska dla tego serwisanta....na nieszczęście tylko były a szkoda bo może by na to miejsce wyrósł jakiś godniejszy serwis.Tak czy siak trochę dziwne że w Lublinie jest tylko jeden serwis Forda(a fordzików lata przecież co nie miara) , pewnie sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby Nova miała jakąś konkurencję a tak robią co chcą

Snajper_881 17-03-2010 14:43

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Sosnowiec, Szumilas AT podejście do klienta ok, obsługa ok, możliwość rabatów, trzeba się kłócić albo mieć znajomości na częściach :D. Jedyny feler to wiedza mechaników. Chciałem dokonać pewnych zmian w ustawieniach Climatronica. Najpierw dowiedziałem się, że to niemożliwe, potem jak szanowny pan się dowiedział, że jest coś takiego jak moduł GEM stwierdził, że ostatecznie mogą spróbować, jednak jak zobaczył DENSO odpuścił co skomentował mniej więcej tak - "Co to ku*** jest?!" oczywiście "pod nosem" :D.

antyrama 17-03-2010 16:33

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Co prawda nie miałem jakiś wielkich łamigłówek więc trudno popadać w zachwyt, ale wyraźnie bydgoskie ASO po zmianie własciciela ( z Konarzewskiej na Bieranowskiego) radzi sobie coraz lepiej.

rustin 17-03-2010 21:27

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Jest w zamośćiu takie małe :)

robert2 18-03-2010 20:57

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Za kilka dni opiszę serwis Nova po kolejnej naprawie pozdrawiam i czekam na efekty naprawy gwarancyjnej.

robert2 26-03-2010 23:08

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Z tym serwisem Nova Lublin to jakaś masakra,po czterodniowym pobycie w serwisie usterki nie wyeliminowano.Brak mi słów.

rustin 27-03-2010 06:24

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
to gdzie radzicie jeździć ? jestem z okolic zamościa może coś podpowiecie ?

robert2 27-03-2010 19:52

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Niewiem jak jest w Zamościu ale raczej tam jedz bo Lublin stanowczo odradzam pozdrawiam.

kopernikus 03-04-2010 21:44

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Kupiłem nową Kugę i już mam dość nowego auta. Zamówiłem i odebrałem moją Kugę w salonie Ford AGF Wróbel w Mysłowicach. Dealer dotrzymał terminu odbioru. Samochód wyposażony był w inny alarm niż zamówiłem, nie było stoliczków dla pasażerów tylnych siedzeń ale za to były dwa komplety dywaników. Przed zamówieniem samochodu długo wahałem się przy wyborze koloru, ale w końcu zdecydowałem się na samochód czarny, bo ten model w tym kolorze wygląda najkorzystniej choć czarny jest najcięższym kolorem w utrzymaniu.. Założyłem, że odbierając auto z nowym, błyszczącym lakierem zadbam od nowości o tyle, żeby zawsze wyglądał dobrze. Niestety odebrano mi tą szansę. Na skutek niekompetencji i głupoty pracowników salonu i serwisu lakier za pomocą ręczników papierowych został porysowany i zmatowiony. Sprzedawca zobowiązał się do wypolerowania samochodu i uzupełnienia alarmu o brakujące elementy. Uspokojony obietnicami wyjechałem z salonu aby po trzech godzinach do niego wrócić celem naprawy spryskiwaczy, które nie działały. Przegląd zerowy? Co to jet?
Kolejny dzień urozmaiciło mi szukanie tablicy rejestracyjnej, która podczas jazdy odpadła z samochodu. Mechanikowi nie chciało się szukać śrubek pasujących do fabrycznych otworów w klapie i przykręcił ramkę rejestracji blachowkrętami, uszkadzając blachę i powłokę lakierniczą. Zrobił to tak bezmyślnie, że tablica wraz z ramką odpadła. Odnalezienie tablicy zajęło mi kilka godzin.
W ramach umowy oddałem samochód dealerowi celem uzupełnienia wyposażenia alarmu o czujnik pojemnościowy i wypolerowania lakieru. Po godzinie otrzymałem telefon, z informacją że serwis nie potrafi dołączyć do fabrycznego alarmu czujnika pojemnościowego i proponuje założenie dodatkowego zabezpieczenia. Pełen obaw o jakość montażu zgodziłem się. Po kilku godzinach otrzymałem kolejny telefon, z informacją że w dniu dzisiejszym auta nie odbiorę bo lakiernik dzisiaj nie miał czasu (?). O samochodzie zastępczym nie było mowy.
Następnego dnia o czasie przybyłem do salonu po odbiór auta, po czym spędziłem dwie godziny bo oczywiście nie był gotowy.
A teraz finał. Auto zostało mi zwrócone wypastowane ale nie wypolerowane. Wszystkie rysy wykonane przy wydawaniu samochodu pozostały a wszystkie czarne elementy plastikowe były zabrudzone białą pastą. Jest coraz gorzej – pomyślałem i odjechałem szybko w obawie o kolejne pogorszenie stanu mojego, jakby nie było, nowego auta.
Nie chcę już nowych samochodów. Następne, jak i poprzednie kupię używane, najlepiej za granicą i oszczędzę sobie rozczarowań wynikających z odbioru nowych samochodów u dealera. A dealerzy? Cóż, taką jakością i kulturą sprzedaży nie pomogą ani sobie ani naszej kulejącej gospodarce.

lechocz 06-04-2010 18:37

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Omijać szerokim łukiem: Supers-Car w Lesznie oraz Bemo-Motors w Poznaniu.

A dlaczego ?

Poczytajcie:

Otóż, kupiłem niedawno w Niemczech po leasingowego Forda C-max 1,6 tdci z 2007 roku, z przebiegiem 98000 km, w super stanie. Tak, nawiasem mówiąc, to szczęka mi opadł kiedy zobaczyłem to auto w realu, bowiem znalazłem ofertę w internecie i do końca nie byłem przekonany jak tak naprawdę wygląda bo, śmiem twierdzić, że na zdjęciu, jeżeli wykona je fachowiec oczywiście , to i nawet g..no dobrze wychodzi.
Suma sumarum, kupiłem super auto, które wygląda na auto po półrocznej zaledwie eksploatacji. I jest OK bo autko naprawdę super i nie mam się do czego przyczepić.

Ale jest też i łyżka dziegciu coby za bardzo nie przesłodzić.
Jak w każdym nowo zakupionym aucie wymieniłem olej i filtry oraz przeprowadziłem czynności przewidziane w obsłudze. Przy filtrze paliwa jest zawór do spuszczania wody z odstojnika,którą to czynność Ford zaleca przeprowadzać co rok lub 20000 km. Zgodnie z wszelkimi opisami odkręciłem go o nawet nie 2, jak piszą we wszelkiego rodzaju instrukcjach, a zaledwie o 1,5 obrotu. Wody nie było więc super.

Zabieram się do odjazdu i ..... ?!

Auto zawarczało i zgasło ???????

Zacząłem szukać przyczyny.

I nic, poza ty, że paliwa zero.

Więc w swoim ptasim móżdżku zacząłem podejrzewać, iż system paliwowy się zapowietrzył. Jednak w instrukcji oraz w książce pt: "Poradnik użytkownika Ford Focus i Cmax" jak byk opisana jest ta czynność, którą sumiennie wykonałem, oraz podany jest fakt, iż w przypadku zapowietrzenia należy: "...odpowietrzyć układ poprzez kręcenie rozrusznikiem..." ???!!!

Tak więc kręcę, kręcę i nic.

Nawet na chwilkę nie zaskoczy.

Co więc robić ?

W swej naiwności dzwonię do Serwisu Forda w Lesznie Supers-Cars jako przedstawiciela poważnego, bądź co bądź koncernu Ford Motor Company Ltd. Przedstawiam w skrócie co i jak zrobiłem i zadaję proste pytanie: czy poprzez odkręcenie zaworu do spuszczania wody z filtra, o 1,5 obrotu przy podawanych przez instrukcję 2 obrotach, możliwe jest zapowietrzenie układu paliwowego tak aby nie można było odpalić silnika, który przed tą czynnością chodził jak zegarek. I co słyszę ? Niejasną odpowiedź, że tak, może, albo i nie???!!!
A tak w ogóle to samodzielne odpowietrzenie układu paliwowego wymaga pomp, kompresorów oraz, tak w skrócie, wyposażenia autoryzowanego serwisu itd.

Jako że holowanie auta to raczek dosyć duży koszt oraz z racji tego iż jestem co najmniej uczulony na takie dziwne odpowiedzi dzwonię dwa razy do serwisu Forda w Poznaniu Bemo-Motors, na ulicach Opłotkowej i Mogileńskiej, gdzie zadaje to samo pytanie.

I co ?

Otrzymuję dwie różne odpowiedzi. Na dodatek inne i wykluczające tę z Leszna???!!!

Mając trzy różne wersje odpowiedzi, na to same pytanie, w mojej głowie zapala się światełko ostrzegawcze.

Postanawiam więc zasięgnąć opinii u samego źródełka czyli w centrali Ford Polska w Warszawie. Po wielu próbach i kilkunastu telefonach, mając w perspektywie kosztowne holowanie do warsztatu, połączono mnie z jakimś "fachowcem", który również rozłożył ręce i się poddał, bo nie potrafił udzielić mi w miarę sensownej odpowiedzi, czy można przy tak banalnej czynności zapowietrzyć układ paliwowy i jak go, w związku z tym, odpowietrzyć.

Zaznaczam "FACHOWIEC Z CENTRALI FORD POLSKA W WARSZAWIE".

Czyli zostaje mi jedynie holowanie, skoro fachowcy od Forda nie są pewni czy tak można zapowietrzyć układ paliwowy, więc może, o zgrozo !!!, padła pompa paliwowa, koszt około 4000,- zł, jak w jednej z powyższych odpowiedzi mi zasugerowano. Jeżeli do tego dodamy koszt diagnostyki, części, robocizny itp. to koszty rosną co najmniej do kwadratu.

Tonący brzytwy się chwyta, więc, przed kosztownym holowaniem rzucam się w wir internetu i czytam i ....... oczom nie wierzę, znajduję zamieszczony przez jednego z internautów, opis odpowietrzenia układu paliwowego mojego C-maxa przy pomocy wężyka o długości 0,5 metra i własnych ust bądź jakiegokolwiek urządzenia do wytworzenia niewielkiego podciśnienia.

Niezwłocznie zastosowałem więc przeczytaną, króciutką instrukcję i ........ po niecałej minucie, w tym kilkunastu sekundach zasysania i około 5 sekundach kręcenia rozrusznikiem, silnik zaskoczył i pracuje bez jakichkolwiek zaburzeń.

Nie potrzebne więc okazało się kosztowne holowanie oraz wyposażenie warsztatu autoryzowanego serwisu, jak mnie wprowadzano świadomie w błąd przez, ZAZNACZAM PRZEDSTAWICIELI KONCERNU FORD MOTOR COMPANY Ltd !!!!!!!!!!!!!!

Ponadto zarówno w instrukcji obsługi jak i wydawnictwie pt: "Poradnik użytkownika Ford Focus i Cmax" nawet słowem nikt się nie zająknął, iż przy tak banalnej czynności, jak sprawdzenie czy w filtrze paliwa zebrała się woda, możliwe jest zapowietrzenie układu paliwowego, który należy odpowietrzyć: "...poprzez kręcenie rozrusznikiem...".

Reasumując.

Samochód może i dobry.

Natomiast postawa KONCERNU FORD POLSKA I JEGO PRZEDSTAWICIELI Ww Polsce jasno wskazuje na to, iż o klienta i użytkownika własnego produktu należy dbać jedynie do momentu zakupu, najlepiej i jedynie w przypadku zakupu nowego auta u autoryzowanego dealera.

A potem to już tylko pozostaje łupać kasę na naiwniakach, którzy, w przeciwieństwie do mnie, zdają się na dobrą wolę Forda i jego przedstawicieli.

O ile bowiem można zrozumieć postawę autoryzowanych serwisów, którzy żyją z napraw i serwisowania pojazdów, o tyle nie mogę pojąć jak tzw. "fachowcy" z centrali Ford Polska mogą tak świadomie wprowadzać w błąd co do podstawowych czynności obsługowych i, banalnej w końcu czynności jaką jest odpowietrzenie układu paliwowego.

Żenada, pazerność, cwaniactwo to nie jedyne epitety jakie same się cisną na usta.

Porównując faktyczne podejście do klienta i czytając na stronie Ford Polska powypisywane banały i, jak się w moim przypadku okazuje bzdury, to Henry Ford w grobie się przewraca, jak się jego nazwiskiem cwaniackie gęby w Polsce wyciera.

robert2 18-04-2010 22:14

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Niedługo następna wizyta w serwisie ford Nova mają z ford Polska przyjechać i
określić co jest zepsute po wizycie na pewno opiszę pozdrawiam.

robert2 14-05-2010 19:31

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Wizyta inżyniera z Ford Polska odbyła się stwierdzili że jest źle i od 22-04-2010 czekam na opinie Forda, szybkość rewelacyjna jak samochód kupowałem to na rękach nosili a teraz mają w du....e.

robert2 16-05-2010 18:48

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Koledzy jak ktoś z was miał podobne przejścia z serwisem to proszę o opisanie dzięki i pozdrawiam.

MundekII 07-06-2010 23:53

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Cytat:

Napisał snupolek (Post 1388045)

szczerze odradzam Bemo

odradzam również Auto Watin

"do Bydgoszczy będę jeździł a moja noga tu już więcej nie stanie"


Mam podobne odzucia co do Watinu i Bemo. Aso Watin jest do kitu. Trzeba o wszystko walczyć. Czasem trzeba siegnąć po powazniejszą broń w walce jaka jest telefon i pismo do Ford Polska a nawet do Niemiec.
Najbardziej rozwalila mnie kobieta z salonu sprzedaży. Zadzwonilem i podałem wszystkie szczegóły które mnie interesują tj. mondeo, silnik, wyposażenie i dodatki. Poprosiłem o przygotowanie oferty. Było to ok 2 miesiace temu. Do dziś oferty nie mam i nikt sie do mnie nie odezwał.
Podobna sytuacja w Bemo. Negocjowalem cenę z jednm panem. Wszystko był ok do momentu, kiedy mu nie powiedziałem, że jego oferta została przebita przez innego dealera z Polski. Wówczas dowiedziałem się, że ten Pan nie bedzie bawił sie w takie klocki i jesli ktos oferuje mi taniej tu" huhuhuh" to mogę sobie tam kupić. Do dnia dzisiejszego rowniez się do mnie nie odezwał.
Mondeo kupiłem na śląsku w Multexim w Katowicach. Mila obsługa, wszystko gra. Jeden wyjazd po odbiór samochodu, żadnych zbednych formalnosci. MOzna powiedziec samochod kupiłem przez internet.

Watin i Bemo sa jak banki, dopóki klientów malo włażą w tyłek bez smarowania, jak sie dochłapią klientów, mają ich w pompie.

ASO bemo jeszcze do przejścia choć powinni popracowac nad detalami (wytrzepali dywaniki po spłukaniu samochodu, bo niestety umyciem tego nazwać nie można ale już nie zamontowali ich na miejsce tylko wrzuciki jak szmaty o środka).

Panie Watin i grupo Bemo nie lekceważcie naszych opini, bo w końcu to my klienci dajemy Wam chleb.....

januszstom 09-06-2010 09:01

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Oto i ,,najdroższy'' serwis Nova z Lublina miał swój debiut w ostatniej Turbo Kamerze(dziwne że dopiero), nie potrafią sobie poradzić ze ściąganiem w bok nowego Mondeo więc nie wydają go klientowi od długiego już czasu ani też nie proponują wymiany na nowy ani nie proponują zwrotu kosztów, zapomnij oczywiście o aucie zastępczym.Do tego stopnia wpienili Klienta że wezwał Policję w celu interwencji w serwisie. Żenada Panowie z ASO.Apel do Redakcji Turbo Kamery - Obejmijcie ASO Lublin specjalnym nadzorem a materiału starczy na 100 najbliższych odcinków

rufik 14-06-2010 14:53

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Czy naprawdę trzeba jechać 1000km do Niemiec, aby kupić jak człowiek auto? Jest aż tak źle?

bartez29 17-06-2010 13:18

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Omijajcie szerokim łukiem BEMO MOTORS w Warszawie obsługa klienta to poprostu tragedia i straszne buractwo .
Jedynie mozna pochwalic lakierników i blacharzy bo robia naprawde porzadna robote ale jak wspominam obsługa klienta to tylko starcone nerwy .
ford ten miesci sie na ulicy Al. Krakowska 169 Warszawa.

TOMAS 20-06-2010 19:25

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Jak to nowe ASO, muszą nabrać ogłady w kontaktach z klientami. W Szczecinie w Bemo Motors na Pomorskiej OK ale Bemo Motors na Rondzie Hakena już troszkę gorzej

TomozTM 21-06-2010 10:44

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
z całą pewnością polecam z czystym sumieniem ASO w Płońsku. Michalski Motors. Chłopaki się świetnie bawią przy robocie (ponieważ mam hopla, jestem grzeczny i lubię się bawić śrubkami to z panem Michałem dłubałem przy samochodzie cały dzień :] normalnie uradowany jak dziecko w piaskownicy się czułem :D:D:D ) a przy tym koszty serwisu były niebagatelnie niższe.
Dla mnie osobiście koszt dojazdu w JEDNĄ stronę to ok 50zł. Jak zadzwoniłem w Wawie żeby mi wycenili to co już wiedziałem że mam do zrobienia to usłyszałem 2500zł. W Płońsku 1600 (obie z robotą już, żeby nie było).
Prace wykonane solidnie (nie tylko moje z racji dłubania przeze mnie przy samochodzie i stałego nadzoru. Moje obserwacje innych serwisantów są identyczne.
W skrócie: Solidnie i Tanio. Brzmi niewiarygodnie, i sam też nie wierzyłem, dopóki nie sprawdziłem...

Szerokim łukiem bym omijał UrsynCar w Warszawie na Ursynowie. Na samych częściach tłuką jak za zgniłe gruchy. O kosztach naprawy nie wspominam. Jak pojechałem kupić trochę gratów do swojego Maxika, to okazało się że np na samym filtrze kabinowym dostałem w dupę ok 60zł... 100 zamiast 40zł (oryginalne żeby nie było!!!! Gdzie kupić? Piszcie/pytajcie a odpowiedź będzie wam udzielona)

W poniedziałek dowiem się co są warci w Lipski BS w Warszawie.
Opiszemy opiszemy... :)

till 25-06-2010 11:43

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Z całych sił odradzam wszystkim forumowiczom serwisowania w ASO przy Euro Car Kraków. W najczarniejszych snach nie przypuszczałem, że autoryzowany serwis może działać tak źle, niekompetentnie i mieć za przeproszeniem gdzieś klientów, którzy płacą grube pieniądze za byle jaki przegląd.
Moja historia wygląda tak, że równe 5 tygodni temu oddałem samochód na przegląd, który miał trwać 2-3 godziny i podczas którego mieli wymienić świece zapłonowe. Po pięciu godzinach spędzonych w poczekalni i obserwowaniu jak kolejny to mechanik podchodzi do samochodu i śmiejąc się drapie się w głowę powiadomiono mnie, że jest problem bo silnik wchodzi od razu na 2000 rpm i że nie wiedzą co to jest. Widząc przez szybke w poczekalni jak zachowują się mechanicy na serwisie zabroniłem dalszej naprawy aż do rozmowy z kierownikiem salonu. Po zdiagnozowaniu usterki - spalony komputer silnika czekam do dnia dzisiejszego (czyli minęło 5 tygodni!!)aby ściągnęli część do serwisu.. I co ? samochód jak stał tak stoi na serwisie a ja już pomału nie wiem co robić.
Podsumowując stanowczo odradzam korzystania z ASO przy Euro Car Kraków, prosząc jednocześnie forumowiczów o jakieś wskazówki co zrobić aby przyspieszyć naprawę usterki.

kozikozax 01-07-2010 13:42

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
No to i ja się przyłączę...

PolMotors Autoryzowany Serwis Ford Wrocław ul. Bardzka 1... - szerokim łukiem omijać - mało powiedziane... ba nawet już w okolicy nie będę jeździł...

Temat naprawy mojego autka spełzł na niczym, temat ciągnie się od marca, auto oddają, przyjmują, oddają, nic konkretnego nie można usłyszeć, klient wróg publiczny nr 1 a najlepszym przyjacielem szybka kasa klienta (choć można liczyć na upusty). Sprawy silnikowe sobie darujcie w tym serwisie... dobry blacharz, dobry lakiernik, elektryk średni, diagnosta dobry (bo znajomy)... najmilszym elementem serwisu jest... p. Kasia (sympatyczna zawsze służy pomocą, szkoda tylko, że nie jest kompetentna do podejmowania decyzji).

Po długotrwałych przejściach serwis poddał się w dalszej walce z moim bolidem (usterka faktycznie jest i to całkiem nie kiepska), efekt końcowy - wymiana silnika, szkoda tylko że auto nie jest już na gwarancji. Cena nowego silnika + przekładka w moim przypadku = nowe autko?? Dodatkowo w aucie narobiono parę innych szkód, które z wielkim niesmakiem zostaną usunięte przez serwis, szkoda tylko że pomniejsza to wartość auta (szpachla + lakier = bite auto i weź tu człowieku wytłumacz kupującemu, że to serwis zawinił)...

Spełzło na tym, że otrzymam zwrot poniesionych kosztów, ale także nie zrobione auto...
TurboKamera zainteresowała się sprawą, więc czekam na odzew - kolejny sezon w sierpniu, także może zobaczymy się w TV...

Pozdrawiam...

usn 03-07-2010 10:40

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
I ja coś napiszę.
Do napraw pogwarancyjnych nie polecam URSYN CAR w Warszawie. Naciąganie klienta czy psucie innych elementów podczas napraw to u nich standard. Trzeba im przyznać, że za pieniądze klienta to nawet cały samochód wymienią.

Żeby się nie powtarzać to więcej tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TomozTM 06-07-2010 12:12

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Witam!
Jak powiedziałem tak robiłem i serwis Lipski B.S. odwiedziłem :)
Faktem jest, że jest to najlepszy serwis Forda w Warszawie, jednak niestety miałem dziwne wrażenie że za wszelką cenę chcą mnie namówić do naprawy wszystkiego w ich serwisie (kupiona używka przez kolesia który twierdzi że kontrolka od silnika, to kontrolka od akumulatora... mówić krótko - kupił kompletne ****o, które ja teraz mam doprowadzić do stanu używalności)

Niemile byłem zaskoczony, brakiem informacji o tym że "ogólny przegląd stanu technicznego samochodu wykonany przez mechanika" kosztuje bagatela 120zł, o czym się dowiedziałem nieco za późno... sorry, ale taki "ogólny przegląd" to sam mogę zrobić...

Natomiast co do zgłoszonego problemu i szeregu trudnych pytań, człowiek który nas obsługiwał wykazał się kompetencją - wiieeeelki plus!!!
Sama wizyta i pogaduszki razem z szybkimi oględzinami nad kanałem (z klientem, bez mechanika) przebiegała w sumie dosyć sprawnie.
Mimo że wystarczyło podpiąć kompa i sczytać błędy, trzeba było zostawić im autko na kilka godzin. Byłem w stanie to zrozumieć, bo widać było jaki zapieprz chłopaki tam mają...
Ogólnie:
- trzeba zostawić im autko
- chłopaki znają się na rzeczy (potwierdzają pierwsze/drugie 2008/2009 [lub odwrotnie, nie pamiętam] miejsce wśród serwisów roku)
- po rozmowie z Panią Lipską (dzwoniła osobiście, celem zapytania jak przebiegała wizyta!) mam nadzieję że brak informacji o takich "dodatkowych kosztach" to tylko jednorazowy przypadek a nie codzienność.
POLECAM! z niezbyt czystym sumieniem, ale jednak polecam.

Szmer 15-07-2010 10:39

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Miałem ostatnio do czynienie z ASO Lipski BS. Zdecydowanie odradzam. Zgłoszonych usterki w ogóle nie naprawili, a uzasadnienie było wręcz idiotyczne. Mój samochód jest na gwarancji, pod maską zobaczyłem plamę tłustej cieczy, najprawdopodobniej płyn chłodniczy. Zgłosiłem to, samochód stał cały dzień, po czym żadne usługa nie została wykonana, a ponadto stwierdzili że "ten typ tak ma" i że to nie jest wyciek tylko pocenie się. Dziwne bo wyciek płynu chłodniczego czy też pocenie się nie jest normalną sprawą. Do tej pory nie występowało to w żadnym moim samochodzie, poza tym w innych samochodach forumowiczów też to nie występuje.

Co więcej jak poprosiłem o stanowisko serwisu, że "ten typ tak ma" na piśmie zaczęła się wielka awantura, która trwała około 30 min. w trakcie której żadna osoba z serwisu nie chciała podpisać się pod stwierdzeniem, że żaden wyciek w tym samochodzie nie występuje.

Generalnie sprawą zajmuje się teraz Ford Motor Company, a ja udam się do biegłego, który oceni prawdziwość tezy serwisu :) Jak mam racje zwrócą koszty :))

mayek 23-07-2010 12:30

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
ja od jakiegos czasu zaufalem ASO Auto-Boss Chorzow i jest ok
ale nie jezdzie tam latem
wlasciciel kazal wylaczyc klimatyzacje !!! a salon i poczekalnia serwisu to metalowa puszka i miesci sie na pietrze temperatura w srodku masakryczna, na zewnatrz cos ok 30 a w srodku bez klimy bez wentylacji moze byc miedzy 40-50 stp. Klienci i pracownicy zdychaja z ciepla
proponuje odwiedziny salonu w chlodne dni

smoki3 13-09-2010 20:13

Odp: Najlepsze i najgorsze serwisy Ford (ASO)opinie.
 
Witam.

Stałem się posiadaczem Forda Modeno zakupionego w Bemo Motors Al.Krakowska w Warszawie. Samochód odebrałem w Piątek. Auto od razu zamówiłem z hakiem montowanym w serwisie Bemo Motors. W sobotę zrobiłem pierwszą trasę do Katowic. Jakie było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem szpary między tylnim zderzakiem, a błotnikami! Okazało się, że zderzak od góry nie został przykręcony żadna śrubką. Pojechałem dzisiaj do serwisu z reklamacją i uzasadnionymi żalami. Panowie bardzo mnie przepraszali i przykręcili nieszczęsny zderzak. Na odjezdnym zauważyłem, że tylnie siedzenie od strony kierowcy bardzo ciężki się otwiera i jeszcze gorzej zamyka. Okazało się, że kratka (samochód na firmę) jest źle zamontowana. I znowu panowie zaczęli mnie przepraszać zaproponowali termin usunięcia niedoróbki i samochód zastępczy. Po namyśle jednak doszedłem do wniosku, że poszukam innego serwisu, który usunie usterkę.

Pozdrawiam.

Smoki3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.