Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Tempomat da sie "dołożyć"?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=162894)

sikor_nh 02-08-2012 15:54

Tempomat da sie "dołożyć"??
 
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie forda fiesty mk7.Czy da sie dołozyć tempomat? kiedys gdzies słyszałem ze tak.Trzeba wymienic sterowanie w kierownicy(lub całą kierownice)jakies wiazki i wiadomo ingerencja ids-em zeby to wszystko smigało. Miał moze ktos z tym doczynienia?? pozdrawiam

michalb77 02-08-2012 18:55

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
Tak, da się z tego co wiem już parę mk7 jeździ z dołożonym tempomatem (w tym ja), ale znam jeden przypadek w którym nie dało się zaprogramować (podobno zły moduł GEM)

sikor_nh 02-08-2012 18:59

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
a masz moze dokładne info jak to zrobic? duzo kosztowała taka przyjemnosc?

michalb77 02-08-2012 19:15

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
Trzeba zmienić plastik ze sterowaniem w kierownicy, albo całą kierownicę.
Dołożyć dwa kabelki między licznikiem a kostką pod kierownicą (możliwe że masz te kabelki już podłaczone).
Zaprogramować przez IDSa (trzeba szukać serwisów niezależnych, ASO tego nie robi).

Koszt, mnie to wyszło ok 300zł, ale wszystko robiłem sam oprócz programowania (100zł).

sikor_nh 03-08-2012 14:45

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
Mógłbś mi wytłumaczyć sprawe z tymi kabelkami?mam zamiar sam sie do tego zabrac... (pomijajac ids) :)

michalb77 03-08-2012 21:19

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
Musisz rozebrać plastiki za kierą i rozebrać licznik.

Najpierw rozbierz obudowę plastykową za kierą. Z lewej strony pod kierą będzie 9 pinowa czarna kostka, jeżeli są wszystkie piny zajęte to masz instalację gotową.

Tu masz fotkę tej kostki: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawdź najpierw to.

sikor_nh 04-08-2012 11:34

Ok. dzisiaj to sprawdze i bede wiedział co i jak :)

Kostka sprawdzona są wszystkie piny tak jak na zdjeciu (9 kabelkow) czyli rozumiem ze nie trzeba nic kombinowac z instalacja?

Ooskar 04-08-2012 13:40

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
obudowę da się rozebrać bez ściągania kierownicy?

sikor_nh 04-08-2012 13:47

Odp: Tempomat da sie "dołożyć"??
 
TAK bez problemu możesz ściągnąć od spodu masz jedna śrubę (torx) i za kierownica 2śruby (musisz przekręcić kierownice w lewo-prawo żeby je wykręcić)

Ooskar 04-08-2012 13:58

no to idę rozkręcać swojego karalucha ;-)

u mnie też w kostce są wpięte wszystkie przewody czyli rozumiem instalacja jest - pozostaje zmienić kierownicę i programowanie IDSa


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.