Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Wyłączenie egr w epicu? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285437)

noxes 28-08-2018 22:12

Wyłączenie egr w epicu?
 
Hej. Takie pytania mam bo już mnie ponosi z tym epicem. Mam uszkodzony egr, krzywa gruszka przez co pewnie się zablokował skutkuje to czerwona lampka i obrotami Max 2500. Czy da się ten nieszczęsny egr wywalić tak aby móc wróciła?

Kolejne pytanie to o nierówna pracę. Silnik pracuje nierówno dodając gazu wyczowalne jest całowanie, na wolnych obrotach trochę prycha sobie. Ktoś coś doradzi? Jeśli nie znajdę sensownego rozwiązania to wywale tego epica i wsadze pompę na linkę.

wojtekjanus 29-08-2018 07:50

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Egr w Epicu ma czujnik położenia, więc nie bardzo można go wywalić. Myślę, że dobrą używkę gdzieś znajdziesz. Natomiast można go zaślepić blaszką.

Zajrzyj też do wątku obok [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
o wymianie twornika zaworu start-stop. Odpowiada on częściowo za ciśnienie wewnętrzne w pompie, a ponieważ paliwo w pompie jest czynnikiem wykonawczym dla nastawników dawki i kąta przyspieszenia wtrysku, to jego zużycie powoduje bardzo dziwne i niezrozumiałe zachowania silnika. Warto zawsze od tego zacząć, bo to prosta i tania naprawa.

Kalamitek 29-08-2018 12:10

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Ja zrobiłem tak:
- aluminiową blachą, wycięta ze starej tablicy rejestracyjnej) zaślepiłem EGR przy kolektorze wydechowym
- z przepustnicy zamontowanej za turbo wykręciłem blaszkę zamykająca przepływ, tak że została sama ośka.

Negatywnych efektów brak. Za to silnik ma lepszy moment z dołu.

noxes 29-08-2018 20:12

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Tak więc mam urwany przewód od zaworu tego z boku, prawdopodobnie jest on od dawki paliwa. Już jakiś trop jest.
Kolejne pytanie w przewodzie podcinieniowym od egr i klapy mam olej. Czyżby vacum padało?

wojtekjanus 29-08-2018 20:40

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Cytat:

Napisał noxes (Post 3023939)
Kolejne pytanie w przewodzie podcinieniowym od egr i klapy mam olej. Czyżby vacum padało?

Pompa vacu wysysa powietrze z przewodów, więc olej nie będzie szedł z pompy w przeciwnym kierunku.
Natomiast elektrozawór vacu raz opróżnia, a raz napowietrza układ sterowania EGR-em i przepustnicą, napowietrza czystym powietrzem z puszki filtra powietrza. Tam prawdopodobnie jest olej (z odmy). Zajrzyj więc może do filtra.

noxes 29-08-2018 23:23

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Filtr ładny czysty. Odma też ok, nie daje jakoś przesadnie olejem. No to teraz zagadka skąd tam olej.

noxes 26-09-2018 10:59

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Egr wywalony, co do obrotów i czerwonej lampki winny był przewód w zaworku dawki paliwa.
Jednak dalej borykam się z problemami A mianowicie
- wypadanie zapłonu tzn tak jakby na któryś cylinder co chwilę nie było ropy
- nierówna praca silnika.
Ktoś coś?

wojtekjanus 26-09-2018 12:53

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Jak to w dieslu: wtryski do wyjęcia, na stół kontrolny i sprawdzenie ciśnienia otwarcia i czy leją (w zasadzie wiadomo, że leją, wiec poprawnie mówiąc: jak bardzo leją)

noxes 10-10-2018 22:17

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
No i zmierzam ku opcji wymiany epica na zwykłego Boscha. Ręce mi opadają już. Zimny jak odpala kopci na szaro ze świata nie widać dodatkowo za powietrza się i nierówno pracuje

wojtekjanus 11-10-2018 09:53

Odp: Wyłączenie egr w epicu?
 
Zanim wydasz te parę złotych, zmierz ciśnienie sprężania - ten szary dym sugeruje, że silnik mocno bierze olej, to nie jest wina EPIC-a. Być może silnik jest już do robienia/wymiany.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.