Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] jaką wybrać jednostkę silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280123)

Dariusz 2015 27-04-2018 15:05

jaką wybrać jednostkę silnika
 
Witam wszystkich forumowiczów jak i osoby przeglądające Ford Club Polska:razz:
Mam zamiar kupno pojazdu Ford Fiesta VII generacji.
Proszę byście wyrazili swoje opinie na temat jednostek.
Osobiście interesuje mnie jednostka benzynowa 1.25 lub 1.4
Co do silników 1.25 są różnorakie opinie np. że silnik ma mało mocy oraz że jest paliwo żerny itp.
Proszę o doradztwo. Z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich

oslowek 27-04-2018 15:11

Re: Ford Fiesta MK7 jaką wybrać jednostkę silnika
 
3-cylindrowy 1,0 Ecoboost 100KM lub 125KM zdecydowanie polecam. Nowoczesna jednostka, turbinka, auto samo wymusza uśmiech na twarzy podczas jazdy, jak się przydepnie. 100 konna 160km/h na autostradzie bez problemu łyka i w miarę cicho się przemieszcza. Opony bardziej przeszkadzają niż silnik.

Kubuch 28-04-2018 07:35

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
Potwierdzam opinię kolegi powyżej. 1,0 EB i nic innego.

PrzemKo80 28-04-2018 10:03

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
A ja uważam że tylko 1.4 96 KM wolnossący.
Mniej rzeczy do popsucia ale ciut wyższe spalanie. Może od dołu mniej elastyczny ale jak już wejdzie na wyższe obroty idzie jak burza ;)
Brak turbiny, start stop co za tym idzie droższego akumulatora. Tańsze przeglądy ;)
Twój wybór.

oslowek 28-04-2018 10:12

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
Start-stop to opcja w wyposażeniu, której akurat w fieście nie mam a za to mam w mondeo. Można się przyzwyczaić. A turbinie co chcesz zrobić? Jeśli dbasz o olej i po autostradzie dasz odpocząć na luzie, to nic jej nie będzie. Przeglądy raczej cenowo się nie różnią w ASO

boncio 28-04-2018 11:04

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
No i z tym, ze 1,4 idzie jak burza, to chyba żart ;) Z górki lub do 100lm/h to jakoś jedzie, ale lekka górka i redukcja konieczna. Mam porownanie 1,4 i 1,0eb. I nawet w cięższym B-maxie jest znacznie lepszy 1,0.

PrzemKo80 28-04-2018 12:48

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
Dlatego ile aut tyle opinii.
Dużo ludzi uznaje 3 cylindry jako silnik od kosiarki stąd różne wypowiedzi.
Jedno jest pewne. W wolnossącym jest dużo mniej elementów do popsucia się i tu akurat przyznacie mi racje.
A reszta to wedle uznania :)

oslowek 28-04-2018 13:36

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
A ja akurat cenię sobie nowoczesność i przyjemność z jazdy i gdybym kierował się ilością części, które się mogą popsuć, to nigdy nie sprzedałbym malucha, którego stopień skomplikowania nie odbiegał specjalnie od budowy cepa :-)

PrzemKo80 28-04-2018 17:51

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
Kolega pyta jaką jednostkę wybrać.
Być może nie ceni sobie nowoczesność i przyjemność a oszczędność i jak najmniejsze koszty.
Stąd ja polecam 1.4 a wy EB :)

pasiek 28-04-2018 18:13

Odp: jaką wybrać jednostkę silnika
 
Jak kolega chce się tylko po mieście toczyć to niech weźmie 1.25 albo 1.4 jak chce trochę ze zrywem ;) to niech Eb bierze, mówią od kosiarki ale , wcale tak źle nie chodzi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.