Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2011-2014] radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296985)

jacek8521 06-06-2019 20:40

radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Witam,pacjent focus 1.6 diesel 95 km 2013 r. Przy zgaszonym silniku radio gra parę minut po czym się wyłącza i nie możliwości włączenia aż do uruchomienia silnika dodam że po wymianie akumulatora problem nie zniknął.Proszę o pomoc.

edmun 07-06-2019 09:35

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Jest to normalne zachowanie.
Lepiej jest zgasić auto, otworzyć drzwi, zamknąć i dopiero włączyć radio (przyciskiem).
Będzie pracować dłużej (ale też nie ciągle).

Natomiast nie musisz odpalać auta jeśli zgaśnie.
Wystarczy otworzyć i zamknąć drzwi lub załączyć zapłon.

Pshemack 08-06-2019 08:20

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Cytat:

Napisał jacek8521 (Post 3139983)
Przy zgaszonym silniku radio gra parę minut po czym się wyłącza i nie możliwości włączenia aż do uruchomienia silnika

To że wyłącza się po chyba 10 minutach jest normalne, ale to że nie można go włączyć bez uruchamiania silnika normalne nie jest. U mnie włącza się wciskając przycisk/gałkę (on/off/volume).

jacek8521 08-06-2019 19:00

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Właśnie chodzi o to że nie da się włączyć radia po załączeniu zapłonu, tylko po uruchomieniu silnika, i w tym problem. Czytałem instrukcje i wiem ze radio wyłącza się po 10 min od zgaszenia auta ale potem powinno się dać go normalnie włączyć w tryb 1 godzinny ale u mnie nie da się go wogóle włączyć dopiero po odpaleniu silnika.

edmun 09-06-2019 18:25

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - zgasiłeś silnik, radio pochodziło 10 minut i się wyłączyło tak? I nie możesz włączyć? Tak? Otwórz i zamknij drzwi i spróbuj jeszcze raz. Najlepiej to otwórz i zamknij drzwi zanim radio zgaśnie samo. Przy otwarciu drzwi radio i tak powinno zgasnąć, ale wtedy jak je włączysz ręcznie to radio przełącza się w tryb tej pracy na całą godzinę.
Jeśli zgaśnie po 10-ciu minutach, to bez otwarcia i zamknięcia drzwi radio nie powinno Ci pozwolić włączyć je ponownie.

jacek8521 10-06-2019 09:59

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Sytuacja opanowana zrobiłem reset synca i wszystko działa jak powinno. Dzięki za porady Pozdrawiam.

pinok 16-11-2020 14:17

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
co oznacza reset synca, bo mam ten sam problem?

Pshemack 16-11-2020 16:10

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Wchodzisz w opcje i przywracasz ustawienia fabryczne.

arturek 16-11-2020 18:34

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Cytat:

Napisał pinok (Post 3296517)
co oznacza reset synca, bo mam ten sam problem?

Witam

Jest to opcja w menu radia

https://i.imgur.com/vIyxSv1.jpg

pozdrawiam
Arturek

slawko_k 02-12-2020 22:31

Odp: radio wyłacza się po chwili na zgaszonym silniku
 
Witam.
Od kilku dni mam to samo. Radio wyłącza się równo po 3min i nie można go włączyć. Żadne otwieranie drzwi nie pomoże. Nie pomoże nawet włączenie zapłonu. Trzeba zapalić silnik. Podobnie po wejściu do auta bez jego odpalenia. Radio działa tylko 3min.
Na pewno kiedyś tak nie było.

Do tego zauważyłem też ze 3 dni temu że rano jak odpalę auto to co ok 30s ( nie mierzyłem stoperem tylko tak strzelam) gasną na ułamek sekundy dzienne LEDY.

A możecie mi powiedzieć jak włącza się światła postojowe? Bo tez mi się wydawało że kiedyś jak się zostawiło kierunkowskaz włączony i zamknęło auto to świeciła jedna strona a teraz nie świeci nic.




Spotkał się ktoś z czymś podobnym?

Auto MK3 z 2018r 1,6benzyna 105KM.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.