Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317516)

malin90 15-02-2021 12:43

Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Witam,
od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo 2017 1.5 ecoboost 165km

Chwilę pojeździłem i niestety zaistniał jakby problem z akumulatorem.
Auto ma 3 lata. System startstop. Sam ten system wyłączyłem, nie wiem jak jeździł poprzedni właściciel.
Akumulator 750/75

Silnik nie wstaje, na wyświetlaczu pojawia się komunikat o oszczędzaniu energii, idzie jakiś pasek ładowania i dalej nic.

Powstało pytanie co mogę zrobić aby pokonać problem.
1. Wymienić akumulator?
2. Podładować go prostownikiem/ładowarką?

Skłaniam się ku ładowaniu, ale nie wiem jak do tego podejść. Mam dostęp do prostownika z możliwością wybrania Ah ale słyszałem, że akumulatory przeznaczone do samochodów z systemem start/stop ładuje się ładowarką jak ta z lidla lub lepiej CTEK. Powstaje też pytanie czy akumulator odłączyć czy zostawić klemy zapięte żeby komputer nie wymagał ponownego programowania.
Bardzo proszę o radę osoby znające temat.

@zenek 15-02-2021 13:05

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po obejrzeniu będzie wszystko jasne

yaro8558 15-02-2021 16:30

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
ja ładuję CTEK MXS 7.0,
w mondeo mam akumulator EFB ładuje się go jak zwykły lub z trybem recond, w innym aucie mam AGM i w takim trybie go ładuję,
CTEK uratował mi już dwa akumulatory po kilku ładowaniach.

Przy użyciu ładowarki w normalnych trybach pracy (nie recond) nie ma potrzeby odpinania klem, CTEK ma nawet specjalną złączkę w zestawie, którą na stałe przykręca się do klemy i minusa i można podpinać szybko i łatwo ładowarkę.

grzechu913 15-02-2021 17:35

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Recond to tylko 15.8V,wiec raczej nie powinno autko od tego klęknąć. Lądowałem zwykłym prostownikiem 16.3V i też mu nic nie było.

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

malin90 15-02-2021 18:01

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Dziękuję za przykłady filmów, jestem pewny że muszę wymienić akumulator.
Na innym filmie, jak się domyślam nagrywanym w Stanach, pewien człowiek uruchamiał silnik podpinając do akumulatora urządzenie Gennius Jup Starter. Niczego nie odpinał, klemy siedziały na akumulatorze. Ale zdaje się, że urządzenie stosuje się raczej doraźnie, dla awaryjnego rozruchu, coś jak z kabli. Potwierdził że żywotność akumulatorów przy systemie start stop to w najlepszym razie 3 lata ;/

Sam bym sobie wymienił ten akumulator, obawiam się jednak jedynie tego ewentualnego majstrowania przez laptopa. Kompletnie się nie znam i nie czuję na siłach. Dlatego wolałbym podładować akumulator bez jego wyciągania i pojechać na wymianę na warsztat.

Na przedstawionym filmie dowiedziałem się że prostownik odpada i jeśli muszę czymś akumulator podładować zostaje ładowarka, w instrukcji nie wymieniają braku możliwości takiej operacji, więc można założyć że nie jest zabroniona (sugestia Pana Specjalisty z filmu).

Wytypowałem takie opcje, polecilibyście którąś:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A ogólnie posiadam coś takiego, ale chyba się nie nadaje
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

@zenek 15-02-2021 18:10

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Po wymianie

Reset BCM
1- Włącz zapłon bez uruchomienia silnika
2- 5x "mrugnac" światłami drogowymi
3- Do spodu 3x nacisnąć hamulec i puścić

Po prawidłowej procedurze kontrolka akumulatora mrugnie 3x


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dla zaawansowanych użytkowników

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dla każdego użytkownika

malin90 15-02-2021 18:15

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Cytat:

Napisał @zenek (Post 3319690)
Po wymianie

Reset BCM
1- Włącz zapłon bez uruchomienia silnika
2- 5x "mrugnac" światłami drogowymi
3- Do spodu 3x nacisnąć hamulec i puścić

Po prawidłowej procedurze kontrolka akumulatora mrugnie 3x

To jest proste. Jednakże na przedstawionym filmie Pan który go nagrywa zaznaczył że czasem się nie udaje i trzeba użyć FORScan. Co też w sumie robi. Obawiam się sytuacji, w której przywołana sekwencja czynności nie zadziała i trzeba będzie użyć oprogramowania.

@zenek 15-02-2021 18:26

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Poproś kogoś w okolicy to ogarnie po wymianie akumulatora

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

yaro8558 15-02-2021 18:56

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Do Mondeusza wystarczy Ci ładowarka 7A, bo powinno się ładować prądem maksymalnie 1/10 pojemności akumulatora.

Polecam test ładowarek.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wynika z niego, że jak chcesz tanio to ładowarka IDEAL jest ok, a jak możesz wydać więcej to CTEK albo Victron.

Sam dwa miesiące temu kupowałem ładowarkę i wybrałem CTEKa.

szynszyl 15-02-2021 22:06

Odp: Ładowanie akumulatora - silnik z funkcją start-stop
 
Najpierw ogarnij co masz za aku. Zwykly, efp, czy agm. Do ladowania z nadzorem to i zwykly prostownik wystarczy. Jeszcze 16 V mi z aku nieodpietym od auta krzywdy nie zrobilo. Ty chcesz ratowac aku, to go wytargaj z auta i po ogrzaniu laduj czyms co Ci da ok 16v i prąd 1/10 pojemnosci. Na koncu z tego 1/3 pradu. Wazne czy masz dostep do korkow, czy nie. Automatyczne ladowarki zastepuja myslenie... i tak wysycanie elektrolitu to jego gazowanie, przy malym pradzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.