Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Parowanie szyb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=203078)

u08mlap 14-04-2014 19:18

Parowanie szyb
 
Witam
mam taki problem pod czas deszczu zaczyna parować przednia szyba ale dzieje sie to nie od razu o rozpoczęciu jazdy tylko po przejechaniu np 10 km mam cały czas włączona klimę na auto jak zaparują daje nawiew na szybę i powoli odparowuje lub uruchamiam podgrzewanie przedniej szyby jak odparują daje na auto i już dalej nie parują czasami się tak dzieje też rano jak jadę do pracy nawet jak nie pada czy ktoś tak też mam auto mam przejechane 5,5 tyś wieć wykluczam zapchany filtr

mojmistrz 14-04-2014 20:48

Odp: Parowanie szyb
 
Ja tak mam podczas baaardzo dużych opadów i też nie wiem od czego, bo auto szczelne i nigdzie nie cieknie. Zdarza się to raz na kilka ulew. Proponuję przywyknąć ;)

u08mlap 14-04-2014 20:56

Odp: Parowanie szyb
 
no właśnie nie jest to za każdym razem raz jest raz nie ma problemu w FF MK2FL nie miałem tego problemu ale jak widzę nie jestem odosobnionym przypadkiem

Kokosoweclio 14-04-2014 21:10

Odp: Parowanie szyb
 
Zdarza się, ale u mnie wystarczy zwiększyć siłę nawiewu i po kłopocie. Należy także pamiętać, że na auto czasami klima nie działa bo nie ma potrzeby - właśnie w szczególności jak przy deszczu się schłodzi i do utrzymania zadanej temperatury wystarczy powietrze z zewnątrz.

Tak mi się wydaje, nie znam się, trochę wypiłem więc mogę się mylić

elkom-gsm 14-04-2014 21:53

Odp: Parowanie szyb
 
Miałem podobny klopot. proponuje wymienic filtr kabinowy. moj byl zajechany i pomoglo. pozdrawiam.

mojmistrz 14-04-2014 22:57

Odp: Parowanie szyb
 
Mi pomaga też częste i dokładne mycie szyb od środka. Wtedy, to jak nawet kilka zawianych imprezowiczów wsiądzie, to nie parują tak mocno, zwykły nawiew bez klimy wystarcza. Grunt, to nie dotykać i nie przecierać szyby, wtedy dłużej jest czysta i wolniej zachodzi parą. Chociaż muszę stwierdzić, że mój focus jakoś mocno nie zaparowuje. Jak czasami widzę auta w deszczu, te pojedyńcze wytarte "okienka" na szybie czołowej, że ledwo twarz widać, a reszta zaparowana, białe jak mleko pozostałe szyby, to stwierdzam, że u mnie problem zaparowania nie występuje :D

deem73 15-04-2014 07:18

Odp: Parowanie szyb
 
Mi to się zdarzyło raz przy duzym deszczu. Nawiew na szybę plus wlączyłam na chwilę ogrzewanie grzyby :) 2 minuty i po problemie.

gaxxx 15-04-2014 07:26

Odp: Parowanie szyb
 
Co za dziwny temat, przecież to całkowicie normalne że wam parują szyby w aucie. Spójrzcie na busy, deszczowa pogoda, kupa ludzi w środku, nawiew/klima na full a i tak zaparowane szyby. wilgoć w aucie jest to parują. wystarczy włączyć nawiew na szyby na 30 sec i po sprawie. to trzeba aż temat na forum zakładać??

Blood 15-04-2014 11:43

Umyć porządnie szyby od wewnątrz, najlepiej używając środka zapobiegającego parowaniu. That's it.

Wystukane na Z1

Barracudda 15-04-2014 11:53

Odp: Parowanie szyb
 
Włącz ogrzewanie na przednią szybę i powinno być spoko. Mi przeważnie parują jak jedziemy w 5 to jak wsiądziemy to z automatu zaparuje całe auto. I potem trzeba czekać, no ale zdarza się... Możesz też spróbować tym środkiem zapobiegającym parowaniu chociaż sam tego nie testowałem i nie wiem czy to działa ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.