Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Focus 2008-2011] Radio Android - wybieramy stację multimedialną (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275751)

miesiek 27-01-2018 19:15

Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Witam serdecznie,

Poprosiłbym Was o poradę w temacie wyboru stacji multimedialnej do Focusa Mk2 z 2009 roku. Przeczytałem kilka wątków z forum w tym temacie niemniej jednak doszedłem do wniosku że najlepiej będzie jeszcze przed zakupem po prostu dopytać doświadczonych użytkowników ;) Zatem po kolei:

1) Założenia i budżet: czyli do czego chcę tą stację przede wszystkim używać i ile na to wydać?
- budżet: 1500-2000 PLN max
- zastosowanie: navi, zestaw głośnomówiący, muzyka (cd/mp3/radio)
- kamera cofania (jako dodatek)

Zależy mi na zachowaniu podstawowego sterowania radiem z kierownicy.

2) Moje przemyślenia i wybrane modele: po wspominanej lekturze forum doszedłem do wniosku że stacja powinna:
- pracować raczej pod Androidem (niż Windows CE)
- mieć co najmniej 2GB pamięci

Na popularnym portalu aukcyjnym wybrałem cztery modele które mnie interesują:

1) Android 5.1 1GB - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plusy: podoba mi się duża ilość dodatków do tej stacji (kamery cofania, rejestrator, czujniki parkowania), rozsądna cena
minusy: tylko 1GB pamięci, nie wiem czy nie za słaby procesor

2) Android 6.0 2GB - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plusy: 2GB oraz jak mi się wydaje wydajnieszy procesor
minusy: cena (ale przeżyję jakoś)

3) Android 7.1 2GB - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plusy: tak jak wyżej (pamięć i procesor) plus niższa cena
minusy: skąd taka różnica w cenie w porównaniu do modelu nr 2? Czy nie ma tutaj jakiegoś haczyka?

4) Android Line 1GB - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
plusy: 30 miesięcy gwarancji i rzekomo lepsze audio
minusy: Android Line - czy to normalny system z jakąś nakładką czy też jakaś customowa mutacja? No i cena jak za taką konfigurację wysoka

Jakich problemów chciałbym uniknąć przy wyborze stacji:
- pogorszenia jakości audio (nie jestem jakimś melomanem ale żeby nie było gorzej niż na fabrycznym radiu)
- pogłosu w zestawie głośnomówiącym (ale mogę dołożyć do zakupu dodatkowy mikrofon)
- słabego zasięgu wifi

Będę bardzo zobowiązany za Wasze podpowiedzi i sugestie. Na teraz waham się między modelami 2) lub 3). Może ktoś z Was użytkuje któryś z tych modeli i będzie mi w stanie coś doradzić? Albo też podacie mi propozycję jakiegoś innego modelu?

Dodatkowo, jeżeli znacie jakiś sensowny zakład car audio w zachodniopomorskim (Szczecin) gdzie taką stację będę mógł zamontować to prośba o info.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Miesiek

jarek33 28-01-2018 09:47

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)
1) Android 5.1 1GB

i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
teraz 1GB to już mało

Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)
2) Android 6.0 2GB

ma więcej pamięci 32gb
Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)
3) Android 7.1 2GB

pamięci tylko 16gb
niby ma wbudowane radio DAB
ale nawet na załączonym obrazku brak podpięcia canbus
http://www.ten-tech.nazwa.pl/oscGold...3009F-M_37.jpg

Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)
4) Android Line 1GB

przerost formy nad treścią odpowiedz jak dla zapytania 1
mało ramu

Bump: jak juz coś to
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


cena 931zł po kursie z dziś
lub
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
w cenie 1300pln

jeszcze masz w niemcowni
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
za 850PLN po kursie z dziś

Rororo 28-01-2018 10:30

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)
Witam serdecznie,

Poprosiłbym Was o poradę w temacie wyboru stacji multimedialnej do Focusa Mk2 z 2009 roku.....

To może android 8 i 4gb ramu? Wysyłka z UE...
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tylko rozdzielczość mogła by być wyższa...

weuek 28-01-2018 12:20

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał miesiek (Post 2923929)

Jakich problemów chciałbym uniknąć przy wyborze stacji:
- pogorszenia jakości audio (nie jestem jakimś melomanem ale żeby nie było gorzej niż na fabrycznym radiu)

Nie wiemy jakie masz to fabryczne. Ale nawet jeśli 6000CD, to i tak chiński kombajn zagra gorzej, bo właśnie jakość dźwięku jest ich najsłabszą stroną. Na tyle słabą, że nie znajdziesz w żadnej dostępnej online specyfikacji choćby wartość SnR (sygnał /szum, w dB), bo pewnie te radia oscylują w okolicach 50, natomiast porządne uniwersalne mają ponad 100. Tu jest przepaść, którą wynagradzają w chińczykach zabawki niezwiązane z dźwiękiem.

jarek33 28-01-2018 13:12

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2924205)
to i tak chiński kombajn zagra gorzej

Skąd wiesz masz takie radio?
Ja tam różnicy nie widzę słyszę
Bym powiedział, że gra nawet troszeczkę lepiej ale to też kwestia ustawień
Gożej jest z radiem są modele co potrafią gubić fale

No i RDS słabo działa

mottom 29-01-2018 15:31

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2924205)
to i tak chiński kombajn zagra gorzej,

Może nie pisz zasłyszanych opinii, tylko napisz jakiego radia słuchałeś i jakie miałeś odczucia. Ja mam Bosion i uważam, że dźwięk ma porównywalny a może i lepszy od fabrycznego.
Cytat:

Napisał jarek33 (Post 2924240)
są modele co potrafią gubić fale

Problem z gubieniem fal może być związany z brakiem zasilania wzmacniacza antenowego umieszczonego na dachu.

miesiek 04-02-2018 21:34

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Witam ponownie,

Dzięki za wcześniejsze podpowiedzi. Po ostatnich poszukiwaniach jestem zdecydowany na coś takiego: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Prośba o podpowiedź co myślicie o tym wyborze? Widziałem że kilka osób polecało markę Pumpkin na forum (Joying niestety odpada ze względu na brak CD).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

KenyKeczuoki 04-02-2018 22:17

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2924205)
Nie wiemy jakie masz to fabryczne. Ale nawet jeśli 6000CD, to i tak chiński kombajn zagra gorzej, bo właśnie jakość dźwięku jest ich najsłabszą stroną. Na tyle słabą, że nie znajdziesz w żadnej dostępnej online specyfikacji choćby wartość SnR (sygnał /szum, w dB), bo pewnie te radia oscylują w okolicach 50, natomiast porządne uniwersalne mają ponad 100. Tu jest przepaść, którą wynagradzają w chińczykach zabawki niezwiązane z dźwiękiem.

Problemem stacji z androidem jest fakt że to de facto zintegrowane tablety z ****o końcowkami mocy BTL, używające słabej jakości przetworników cyfra - analog.
W granicach 300$ wolałbym kupić jakiegoś 2DIN z polską gwarancją, mimo że będą wymagały adaptera.
GMS-y mają coś na podobieństwo do mirror linka. Sprawdź.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie miałem, ale warto się przyjrzeć.

Bump:
Cytat:

Napisał miesiek (Post 2929003)
Prośba o podpowiedź co myślicie o tym wyborze?

Mnie śmieszą te opisy RAM 2GB ROM 32GB ;) Jakby był to naprawdę ROM ;)

Ciężko będzie o opinię, bo ktoś musiałby mieć go łapach, a to nie jest łatwe w obliczu tak ogromnego wyboru urządzeń.
Tym nie mniej dla wydawanie 1500zł na takie (wybacz) badziewie, to jednak pewna przesada, ale Twoje pieniądze, Twój wybór.

weuek 04-02-2018 22:33

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Cytat:

Napisał KenyKeczuoki (Post 2929029)
Problemem stacji z androidem jest fakt że to de facto zintegrowane tablety z ****o końcowkami mocy BTL, używające słabej jakości przetworników cyfra - analog.

Jak widać, nikt nie słyszy różnicy, więc taki towar sprzedaje się znakomicie. I o to chodzi.

KenyKeczuoki 04-02-2018 22:42

Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną
 
Gdyby to kosztowało 500zł to kto wie, może...
Ale jeśli ma kosztować więcej to można sobie po prostu tablet kupić i pod aux-a podłączyć :)
Chyba prościej i lepiej, do tego taniej, a znajomy w 370z zrobił to tak że wygląda jak fabryka. Może znajdę zdjęcia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.