Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Regeneracja felg przed sezonem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293556)

kmop 14-03-2019 19:47

Regeneracja felg przed sezonem
 
Hej. Poprzedni letni sezon pozostawił lekkie ślady:diabel2: i chyba czas najwyższy coś z tym zrobić. Co i jak należało by zrobić aby moje felgi wyglądały zdecydowanie lepiej. Dodam że ja sam jednak się nie podejmę naprawy, lecz tylko pytam i czekam na sugestie. :diabel2:
https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a8772b87151e.jpg

leszek 14-03-2019 19:51

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Widzę że też masz gumowe wentyle.
Pisałem w innym temacie ja dałem do malowania :)

kmop 14-03-2019 20:00

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Cytat:

Napisał leszek (Post 3106047)
Widzę że też masz gumowe wentyle.
Pisałem w innym temacie ja dałem do malowania :)

A przed malowaniem bylo wszystko wyrównane czyli starte jak rozumiem.
Jeśli chodzi o wentyle to chętnie bym zmienił na te płaskie bezwentylowe lecz tu nasuwa się pytane co z czujnika mi ciśnienia bo chyba one są przytwierdzone do wentyla:?:

Hansolo 14-03-2019 20:16

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Przyjedź do GLE to zrobisz na cacy ;) Ja oddałem do kompletnej regeneracji , kwas, piaskowanie, podkłady, kolor ( żona mnie zabije za niego jak zobaczy ) , lakier , wszystko w piecu. Wentyla raczej nie uratujesz , zerwie się przy wyciąganiu mosiężny gwint na który idzie kapturek. Czujniki ja miałem odkręcane od wentyla , a wentyle 4 do kosza. Zamówiłem nowe na alle po 9 zł za sztukę. Trzeba tylko patrzeć na profil do przykręcania. wentyle [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , czujniki [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tylko te montowali do 02.10.2017 po tej dacie jakaś zmiana

Ta felga spokojnie do uratowania. Biorąc pod uwagę koszty pracy w DE, poszukaj jednej gdzieś na placach.

leszek 14-03-2019 20:19

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
czujniki uratujesz tylko trzeba dokupić wentyle
zawsze jak malujesz alumy to dają do kwasu potem piaskowanie potem farba w proszku potem piec:)

Hansolo 14-03-2019 20:27

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
No własnie napisałem że wentyle do kosza. To groszowe sprawy. Z tym malowaniem to nie zawsze farba w proszku. Niektórzy robią normalnie tak jak karoserię. Jakieś mokro na mokro, czy coś , nie znam się. Przewaga jest taka że paleta kolorów praktycznie nieograniczona, ale też podatność na zarysowania większa.

kmop 14-03-2019 20:32

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3106062)
Przyjedź do GLE to zrobisz na cacy ;) .

Taki też miałem plan, bo będę za jakiś czas, ale te wszystkie zabiegi typu kwasy, piece to chyba mi czasu zabraknie no i auto będzie musiało stanąć na kilka dni na kołkach :569:

Hansolo 14-03-2019 20:34

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Cytat:

Napisał kmop (Post 3106074)
i auto będzie musiało stanąć na kilka dni na kołkac

Pożyczę Ci zimówki na 16 :D:D

kmop 14-03-2019 20:35

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3106076)
Pożyczę Ci zimówki na 16 :D:D

I na to właśnie liczyłem:one::one::one:

Hansolo 14-03-2019 20:37

Odp: Regeneracja felg przed sezonem
 
No bez kitu. Jak będzie trzeba to nie ma problemu. Przecież gumy palić nie będziesz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.