Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242290)

mm32 31-08-2016 19:49

Odp: Dołożenie czujników parkowania
 
Cytat:

Napisał latar (Post 2651228)
ale z deka bezsensu

No dokładnie

tombalt 31-08-2016 20:28

Odp: Dołożenie czujników parkowania
 
Jako ciekawostka: w mercedesie czujniki przednie włączają się same jak auto jedzie poniżej 30km/h.... Jest to co prawda związane z opcją parkowania równoległego, ale.... Da się.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

kolopeter 31-08-2016 20:35

Odp: Dołożenie czujników parkowania
 
Kiedyś w fordzie też tak było, że przednie się same aktywowany..... Stare dobre czasy :) a teraz jest jak jest, czyli liczyć tylko, że się za blisko nie podjedzie, gdy się zapomni o aktywacji czujników. Dupowate rozwiązanie......

krystianen 31-08-2016 21:04

Odp: Dołożenie czujników parkowania
 
aby było prawidłowo i po bozemu, przycisk powinien być.

bartek2613 10-06-2018 11:59

Montaż fabrycznego parktronica
 
Niedawno kupiłem S-maxa niestety bez parktroniców. Zaczełem więc szukać informacji co potrzebne jest żeby dołożyć fabryczny parktronic.
Po przeglądzie mojego auta stwierdziłem że mam z przodu w zderzaku wtyczkę z 6 przewodzmi do parktronica. Przy przełączniku od włączania PDC jest 6 przewodów. Z tyłu pod zderzakiem jest wtyczka do parktronica z 4 przewodami. Pozostałe 6 pinów brak.
Mam już zderzaki z parktronicami oraz moduł. Teraz chciałbym to wszystko połączyć.
Interesuje mnie wersja z samym pikaniem. Mam zwykły licznik i raczej nie będę go zmieniał więć nie interesuje mnie wizualizacja.
Mam więc kilka pytań.
1. Gdzie mam szukać przewodów z przedniego zderzaka? Skoro jest wtyczka to znaczy że są już gdzieś w aucie.
2. Co oprócz sygnałów parktroniców trzeba dociągnąć do modułu?
Według schematu który jest dostepny w necie do modułu dochodzi tylko plus po zapłonie i przewody z przycisku. Brakuje mi przynajmniej sygnały z biegu wstecznego który powinien uruchamiać parktroniki.
3. Gdzie powinien się znajdować głośniczek od przednich parktroniców?

mariuszb55 10-06-2018 19:57

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
2 załącznik(i)
Przewody z przedniego zderzaka wychodzą we wtyczce C12-A/B ( pod schowkiem pasażera po prawej stronie taka duża wtyczka) .
Natomiast kostka z przewodami z przycisku i przedniego głośnika znajduje się pod fotelem pasażera (C23-C/D) - tam trzeba dociągnąć z modułu 4 przewody.
Głośnik z przodu znajduje się zaraz za zegarami po lewej stronie (kostka już jest zawinięta w gąbkę)
Link do schematów masz w tym wątku:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przedlift
Post nr. 4
Strona 86 - tam jest schemat PAM
Sygnał ze wstecznego idzie po can.
Generalnie do modułu dochodzi 6 przewodów z czujników przednich, 6 przewodów z czujników tylnych, 2 przewody od przycisku na desce, po 2 przewody od przedniego i tylnego głośnika, 2 przewody CAN i + po stacyjce (z tylnej skrzynki bezpieczników) oraz masa.
P.S.
Na zdjęciach nie sugeruj się zakreśleniami tylko oznaczeniami kostek - zdjęcia z netu.

PaZet 11-10-2018 12:48

S-max czujniki parkowania tylne
 
Witam, przymierzam się do zakupu s-maxa. Niestety nie ma on czujników parkowania:( czy jest możliwość ich założenia?

latar 11-10-2018 13:34

Odp: S-max czujniki parkowania tylne
 
Niemal wszystko można dołożyć co brakuje w wyposażeniu. Kwestia podejścia jak to zrobić. Czy jak w oryginale czy po domowemu.
Jeśli chodzi i czujniki to dołożenie tylnych na oryginalnych częściach to:
- wiązka
- czujniki
- sterownik
- aktywacja systemu w głównym komputerze
Ciężko będzie zejść poniżej 400 zeta. Imo lepiej pójść w jakiś zestaw aftermarketowy do montażu pod światło cofania.

Dużo o tym w dziale Mondeo, podpięty temat "modernizacja - kompendium forumowe".

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

mariuszb55 11-10-2018 17:57

Odp: Dołożenie PDC czujników parkowania przód i tył
 
Mnie całkowity koszt gratów wyniósł 1100 zł.
Dokładałem czujniki przód i tył oryginalne od zera wraz z wiązką główną wewnątrz auta.
Z tym, że wydatki były rozłożone w czasie więc tak tego nie odczułem.
Dopiero po podliczeniu wszystkiego złapałem się za głowę...
Jednak gdybym miał teraz wybierać, to pewnie poszedł bym w coś gotowego.

Diktus 11-10-2018 20:01

Odp: S-max czujniki parkowania tylne
 
Cytat:

Napisał PaZet (Post 3040628)
Witam, przymierzam się do zakupu s-maxa. Niestety nie ma on czujników parkowania:( czy jest możliwość ich założenia?

To że zapytam za ile ty chcesz S-maxa kupić jak nawet czujników parkowania nie ma?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.