Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Bagnet nie wskazuje poziomu oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283415)

Fajkowsky 11-07-2018 18:35

Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Na samym początku chciałbym się przywitać. Jestem nowym użytkownikiem forum. Sytuacja wygląda tak: silnik (1.8, 92kw, Flexifuel) jest po drobnym remoncie. Wszystkie uszczelniacze głowicy, komplet pierścieni, uszczelka pod głowicą, termostat, napinacz łańcucha rozrządu, olej Total 10w40 + wszystkie filtry. Problem w tym, że zaświecił się CheckIn po podłączeniu do komputera. Wykazało usterkę zaworu EGR. Błąd wykasowany, na razie jest okej. Ale największym zmartwieniem jest to, że na bagnecie oleju wskazuje jedynie 2mm oleju. Czy ktoś się spotkał z takim czymś? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam, Robert

Punia33 11-07-2018 18:48

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Witam

Z pomiarem oleju w tych silnikach jest tak ze najpierw musisz okręcić bagnet ze dwa razy wokół własnej osi a potem patrzysz poziom.

Fajkowsky 11-07-2018 19:53

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Dzięki za info ale już to przerabialem kupiłem nawet Nowy bagnet w aso bo przyszło mi do głowy że może być id jakiegoś innego forda Ale to to samo.

c-matix 11-07-2018 22:12

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Po prostu ten typ tak ma.

RyszardaTrzeciaWaza 12-07-2018 15:44

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Okręcić bagnet 360', wtedy pomiar będzie miarodajny. Swoją drogą, kto zalał silnik takim olejem jak do poloneza ?

cage009 12-07-2018 20:12

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3004690)
Swoją drogą, kto zalał silnik takim olejem jak do poloneza ?

Co masz na myśli? Bo nie zrozumiałem.

Fajkowsky 12-07-2018 21:32

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
To jakim olejem to zalać.autko po lekkim remoncie myślałem zmienić olej za jakiś miesiąc ale szczerze myślałem o 15w40��

RyszardaTrzeciaWaza 12-07-2018 21:57

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Silnika po tzw małym remoncie, nie zalewa się byle jaką oliwą, a już na pewno nie takim gęstym. Powinien pracować na 5W-30. To jest rzadki olej, idealny do otworów olejowych w tym motorze.
Zmień go przy następnej wymianie, bo ten remont na niewiele się zda.

Fajkowsky 12-07-2018 22:06

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Dziękuję za info.

CmaXpk 14-07-2018 13:59

Odp: Bagnet nie wskazuje poziomu oleju
 
Nie wiem jak jest w flexifuelach,ale w duratecu 1,8,przynajmniej moim ,bagnet po wyjęciu jest zupełnie suchy.Trzeba poczekac jakieś pół minuty i wsunąc bagnet bez kręcenia,dopiero wtedy jest poprawny odczyt poziomu oleju.Takie dziwactwo w tych silnikach,zresztą temat wałkowany często.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.