Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dławienie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284671)

Mini_Dziku 08-08-2018 23:10

Dławienie silnika
 
Witam, moja foczka 1.6 ma już trochę przebiegu (298tys) i zaczęły pojawiać się już problemy a mianowicie dławienie silnika. Wczoraj przyjechałem do domu, zostawiłem autko zapalone i poszedłem otworzyć bramę, w pewnym momencie zaczął dziwnie nie równo pracować silnik i autko zgaslo, odpaliłem ponownie dodałem gazu i zaczął się dławic i znowu zgasł, odpaliłem jeszcze raz z pedałem w podłodze, zaczął wchodzić na obroty i strasznie kopcic z wydechu jakby spalał olej. I tak przez jakiś czas na podwórku raz się dławił raz miał obroty i dymił, na wolnych w miarę chodził. Postanowiłem go przegonić. W trakcie jazdy zaczynał się dławić. I nie reagował na gaz albo lekko i go przytykalo. Po wyłączeniu zapłonu i odpaleniu ponownym trochę przejechał i znowu to samo. Przyjechałem do domu, wziąłem się za robotę (za ręczny i też jest problem, bo wymieniłem linki i bebechy w bębnach. Zostały stare bębny i tloczki, nic nie ciekło ani nic ale został problem czyli miękki hamulec, po tym czasie szczęki się raczej dotarły a pedał wciąż miękki). Wymieniłem przy okazji filtr paliwa, silnik pracował normalnie, aż do dziś popołudniu. Znowu to samo tylko bez dymu, Czekalem na kolegi, auto na wolnych znowu zaczął się dławił. Nie chciał odpalać, Po odpaleniu ponownym dalej brak gazu,. Zostawiłem go na kilka min i po odpaleniu wszystko normie aż do teraz. Dodam że stary filtr nie był najlepszy a w środku latało coś, chyba cały filtr. I jeszcze jedno, wlałem mu paliwo które dał mi ojciec, w jednej bance 5 z 25l było ciut oleju do kosiarek bo było delikatnie czerwone, a w drugiej też coś było ale paliwo było normalne, lalem przez cieniutkie siteczko i coś tam na nim zostało. Komputer nie wyświetla błędów. Pomocy

damianisko5 09-08-2018 08:05

Odp: Dławienie silnika
 
Blisko 300 tys. - może pompa paliwa ma już dość. Filtr był wymieniany, jak napisałeś. Gaśnie silnik, nie auto. Temat szeroki. Duży przebieg i 18 letnie auto. Dbałeś? czy raczej nie.

Mini_Dziku 09-08-2018 09:04

Odp: Dławienie silnika
 
Mam go od 3lat, w miare możliwości zadbane, co trzeba to się wymienia i w większości na części z wyższej półki. Pompa pracuje jak przekręcam kluczyk za każdym razem. Możliwe że pompa już ma dość tylko dlaczego raz jest ok i jeździ bez problemu a za chwilę nie? Gaśnie silnik a nie auto - a jaka różnica?

damianisko5 09-08-2018 09:57

Odp: Dławienie silnika
 
Gaśnie silnik a nie auto - a jaka różnica? o to zapytał mnie 5 letni bratanek - zapaliło się auto? Taki mądrala. O nie domagającej pompie już było na forum.

Mini_Dziku 09-08-2018 11:15

Odp: Dławienie silnika
 
Linka mógłbym poprosić?

dudek_1989 09-08-2018 12:07

Odp: Dławienie silnika
 
Sprawdź ciśnienie na pompie paliwa, jeśli nie ona to do sprawdzenia świece, kable a w szczególności cewka

Mini_Dziku 09-08-2018 14:02

Odp: Dławienie silnika
 
Świece kable wymienione z 2 miesiące temu, nie mam jak sprawdzić czy to pompa, muszę podjechać gdzieś na warsztat. Nie wydaje mi się do końca że to pompa, jak auto jedzie to jedzie bez zajakniecia, a jak coś się dzieje to coś się dzieje. Cewka tak samo, tym bardziej że nie wyrzuca błędów. Teraz przyjechałem do domu, zrobiłem ponad 20km, zostawiłem chwilę na wolnych i znowu zgasł, po 2minutach odpaliłem silnik, wchodził na obroty tylko że kopcił, i po minucie na wolnych znowu zgasł, odpaliłem dlawil się, po kilku minutach znowu zapalił i znowu zgasł. Piszę i siedzę w aucie i jak silnik dziaduje to słyszę pompę, dobija, przestaje, dobija, przestaje.

Mini_Dziku 09-08-2018 15:24

Odp: Dławienie silnika
 
Na warsztacie byłem, powiedziano mi że to nie pompa bo jak idzie to idzie, chociaż teraz podczas jazdy też mi zgasł...

damianisko5 09-08-2018 18:47

Odp: Dławienie silnika
 
Tak na szybko - do poczytania. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - to o mk2
oraz tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Generalnie chodzi zużycie pompy, zacieranie się po wielu latach pracy.

Jakieś błędy na kompie??

Mini_Dziku 09-08-2018 22:35

Odp: Dławienie silnika
 
Błędów brak. Z przewodu zasilającego listwe paliwo leci ale super ciśnienia to nie ma, wręcz paliwo poprostu ciurka a z powrotu na wolnych coś lecialo, po dodaniu gazu zero, i jak zszedł na wolne to też już nic


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.