Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=289144)

bart12117 27-11-2018 11:00

Ubytki oleju - batalia z ASO czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?
 
Cześć! Szczęśliwy posiadacz salonowego Mondeo MK5 z 2017, bierny przeglądacz forum:)

Problem:
-Pierwszy serwis przy 15 000km - okazuje się, że poziom oleju jest delikatnie poniżej normy. Serwis wspomniał, że to "dziwne" i jeżeli się to powtórzy, trzeba będzie zbadać.

-W zeszłym tygodniu (16 000km i 10 miesięcy po pierwszym serwisie) sprawdzam olej przed dłuższe trasą, poniżej normy. W serwisie dolewają dwa litry.

-Dziś auto oddałem do sprawdzenia w ramach gwarancji. Już na wstępie serwisant powiedział, że każdy producent określa też normy ubytków oleju w związku z codziennym użytkowaniem a ubytki mogą zależeć też od indywidualnego stylu jazdy.

Taki wstęp nie napawa mnie optymizmem. Wygląda mi to na ściemę, zwłaszcza, że w poprzednim aucie (salonowy Golf) ani razu nie dolałem oleju w okresie gwarancyjnym.

Pytanie do znawców: Czy ubytek dwóch litrów oleju przez 10 miesięcy i 16 000km (jazda głównie miejska ale spokojna) jest wytłumaczalny normalną eksploatacją (Ecoboost 1.5)? Czy zapowiada do dłuższą zabawę z serwisem?

zenq 27-11-2018 11:11

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Audi kiedys dawalo w instrukcji przy benzynowych silnikach turbo dopuszczalne zużycie w ilosci 1.5L/1000 :) a fiat w wiekszosci silnikow dopuszcza litre na tysiac... zobacz co mowi ford, ale ja jezdze podobnie i problemu nie mam.

bart12117 27-11-2018 11:25

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Właśnie dzwonili z Forda - mówią o dopuszczalnym zużyciu 0.5L/1000 i tym tłumaczą ubytek. Zszokowany ale prawdopodobnie nic nie wywalczę :shock:

Pitterek 27-11-2018 11:43

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Cytat:

Napisał bart12117 (Post 3060879)
Czy ubytek dwóch litrów oleju przez 10 miesięcy i 16 000km (jazda głównie miejska ale spokojna) jest wytłumaczalny normalną eksploatacją (Ecoboost 1.5)?

Moim zdaniem to stanowczo za dużo.
Straciłeś połowę oleju (do silnika można wlać maksymalnie 4 litry oleju).

Cytat:

Napisał bart12117 (Post 3060893)
Właśnie dzwonili z Forda - mówią o dopuszczalnym zużyciu 0.5L/1000 i tym tłumaczą ubytek. Zszokowany ale prawdopodobnie nic nie wywalczę :shock:

Czyli w wariancie pesymistycznym możesz po 8 000 km stracić cały olej i zatrzeć silnik, a okres między przeglądowy to 20 000 :)


Wg instrukcji:
"Ilość oleju silnikowego potrzebna do podniesienia wskazania na miarce z poziomu minimalnego do maksymalnego. = 0,75l".

U mnie (w 1.6 EB) nigdy nie musiałem dolewać, bo po 20tyś zawsze było powyżej min (w serwisie dolewali pod max).

FUSION 2014 27-11-2018 11:48

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Też posiadam ten silnik w moim fordzie i faktycznie zauważyłem że w porównaniu do innych aut trzeba częściej dolewać. U mnie na około 10tyś.km dolewam min.1litr [emoji2957]

Hansolo 27-11-2018 11:51

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Jeśli się nie mylę / poprawcie / to jesteś pierwszą osobą z takim problemem w 1.5 EB. Coś tu śmierdzi. Nawiasem mówiąc to normy zużycia oleju , pozwalają na wymianę tylko filtra oleju zakładając że co 1000 km dolewka będzie 0,5 litra. Na 20 tys przelejemy 10 litrów , a to chyba lekko za dużo. Zapowiada się długa batalia z ASO. Oby nie , ale mam złe przeczucia.

lumig 27-11-2018 11:54

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Mój pali ok. 1l/1000 km, ale to już w końcu 10 letni złom ;) W nowym samochodzie to dla mnie sytuacja nie akceptowalna.

Walcz, zgłaszaj w ASO wszystko żeby było "w papierach". Był tu jakiś czas temu podobny wątek, poszukaj. Ten sam samochód i silnik, sprawa chyba się chyba grubą awanturą skończyła.

WoojO 27-11-2018 12:19

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
75 tyś na karku i zero dolewek pomiędzy przeglądami. Ja rozumiem normy ale to trochę naciągana sprawa ze strony forda :/

lsulima 27-11-2018 13:01

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
Życzę wytrwałości w walce. Sprawa trudna, bo zużycie zawiera się w ich normach, które są absurdalne. Mój 2,0 diesel pali 0,75 na 15000. Kiepsko to wyglada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zenq 27-11-2018 13:04

Odp: Ubytki oleju - batalia z ASO czy realny problem?
 
No to masz pierwszego ecoboosta bi-fuel ;-)

Zajdz ich od innej strony, niech mu sprawdza w takim razie spaliny, bo jak pali sporo oleju to juz normy czystosci spalin moze nie trzymac :) i wtedy reklamacja na niezgodnosc towaru itp :p


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.