Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|mazowiecka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=126)
-   -   Prostowanie felg - Łopuszańska (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=294247)

actchris 31-03-2019 16:12

Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Witam,

Ktoś może korzystał z oferty [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i prostował u nich felgi (alu). Mam do nich 5 min i mogę spacerkiem wrócić do domu zostawiając auto więc dla mnie opcja OK.

actchris 07-04-2019 07:44

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Byłem, zostawiłem auto, odebrałem i auto jak nowonarodzone :)
2 felgi zdecydowanie krzywe, 2 tak sobie ale zrobiłem wszystkie cztery.
Po małych negocjacjach cena za 4 felgi do prostowania, zdjęcie kół z auta, zamiana opon zima>lato, założenie kół po powołaniu się na facebooka wyszło 500 do zapłacenia.
Negocjacje zaczęły się od 150 za koło więc 100 w kieszeni :) ALE na stronie jest opisane że cena za prostowanie to 70 zł przy 16" + gratis zdjęcie i założenie opon z promocji FB nijak ma się do 150 zł ceny startowej.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sam warsztat na pierwszy strzał odstrasza bo zlokalizowany jest w jakimś zbiorczym budynku warsztatowym z lat 70 wygląda to strasznie ale na szczęście efekt pozytywny.
Jak ktoś się nie boi pierwszego wrażenia to raczej polecam bo u mnie auto jedzie prosto, nic nie tłucze, zachowuje się normalnie.

Ze_ja 25-04-2019 11:09

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
A widziałeś może, jak robią regenerację / renowację alufelg? Były na miejscu jakieś "przed" i "po"?

Ciekaw jestem, jak sobie radzą, bo chcę jeden komplet felg dać do zrobionia (jedna do szpachlowania, szlifu i malowania razem z pozostałymi, które nie mają otarć takich rantów, jakie jedna felga ma odkąd przejąłem auto).

Ktoś coś w ogóle wie o tych zakładach w warszawie? Wszyscy się reklamują z toczeniem rantów, lakierowaniem itp., ale nikt nie pisze, czy i jak wypełniają ew. ubytki. Jak to tylko zakłady prostowania i malowania, to może będę musiał sam felgi przygotować do malowania :) Dopiero latem będzie czas i warunki na takie zabawy.

actchris 25-04-2019 12:13

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
No właśnie nie wiem jak wygląda sam proces renowacji bo nie widać tego, na miejscu mają jakieś felgi powystawiane, być może jak bym miał pełną regenerację z malowaniem to coś więcej by pokazali ale tylko prostowałem. Z prostowania jestem zadowolony, nic nie bije, auto jedzie jak na szynach ale fakt że przydał by się może jakiś wydruk przed i po o ile to możliwe.
Mogę dodać że cały czas ktoś podjeżdżał autem i rozmawiał w sprawie felg, i to nie tylko zwykłe auta z 15-16" ale i 18-19"

kordyl 25-04-2019 13:31

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Ja regenerowałem u nich felgi w tym roku na wiosnę. Były dwa ranty do uzupełnienia i prostowanie jednej felgi. Z efektu jestem mega zadowolony.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do tego pomalowałem zaciski i jest kosa. Na żywo i w słońcu jak są czyste pięknie się mienią.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak chcesz zobaczyć na żywo efekt ich pracy, to możesz podjechać na Rakowską którymś wieczorem.

Ze_ja 25-04-2019 13:51

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Dzięki wielkie! Wygląda świetnie :)
Widać nie tylko czyszczą i malują, ale też uzupełniają, gdzie trzeba. Czyli nie będę musiał wpierw sam tego szpachlować i dopiero wieźć do zrobienia :)

Zostaje odłożyć kasę i jechać, bo pewnie z tysiak pęknie za zrobienie (komplet 16", z kryciem bebarwnym na srebro proszkowe). Chcę przywrócić felgi do stanu, jak z salonu Forda :) Mam drugi komplet nowych felg (dopiero założone w tym roku i tu był spory wydatek za oryginały Forda - wiadomo, że od Ronala bo oni robią OEM Ford - oryginały w pudełkach z ASO w DE, przeleżały kilka lat i przejąłem je) i chcę stare zrobić, ale nie chcę faktury lakieru proszkowego, bo to nie jest fajne w czyszczeniu. Pokrycie klarem powinno zapewnić łatwiejsze mycie felg i mniejsze gromadzenie brudu. Ceny wszędzie dają bez VAT i "od", więc pewnie realnie wyjdzie między 200 a 250 zł za felgę.

actchris 25-04-2019 13:58

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Powołaj się na FB, powinno być troszkę taniej :)

kordyl 25-04-2019 14:14

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Jako ciekawostkę powiem, że byłem też na Alei Krakowskiej wycenić, to było dużo drożej niż na Łopuszańskiej. Dodatkowo chcieli mi prostować 3 felgi zamiast jednej.

actchris 26-04-2019 10:44

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
U mnie było odwrotnie, powiedziałem że chcę prostować 4 to zapytał się czy na pewno wszystkie :) bo może nie trzeba, ale i tak chciałem wszystkie żeby potem nie szukać problemów z 1 sztuką.

Ze_ja 26-04-2019 19:48

Odp: Prostowanie felg - Łopuszańska
 
Dobra, dzięki panowie :) Dam im szansę, ale musi to niestety zaczekać. Były wydatki (choćby nowe felgi w tym miesiącu), a niewykluczone, że robotę będę zmieniał, więc przechodzę w tryb skarbonki do lata. Jak się sprawa wyjaśni, to wtedy zrobię renowację a teraz felgi sobie poleżą z oponami zimowymi na regale i poczekają na pewniejszy moment. A latem będzie też już po cyrku sezonowej wymiany opon, to może będą spokojniej robić :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.