Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] wymiana świec zapłonowych 1.6 TI-VCT (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303447)

k.krzysiek 26-11-2019 09:49

wymiana świec zapłonowych 1.6 TI-VCT
 
Czesc,
Zwracam się z prośbą o poradę w sprawie wymiany świec zapłonowych w Ford Focus 2012 1.6 benzyna Duratec 125KM. Nie znalazłem konkretnie tematu dotyczącego tego modelu lub tematy są już całkiem wiekowe.

Co mnie interesuje:
1. Czy trzeba na coś konkretnie uważać przy wymianie w tym modelu?
2. Jakie świece można polecić?
3. Jaki klucz do świec można polecić, żeby nie popsuł roboty?
4. Czy używacie czegoś, żeby łatwiej wykręcić stare świece?
5. Czy klucz dynamometryczny jest niezbędny tutaj?

Dzięki za pomoc,

clubGRANT 26-11-2019 14:02

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Te pytanie oznacza, że chcesz wymienić świece na własną rękę, ale nic nie wiesz, a wiedza kosztuje - dlatego istnieją warsztaty :)

1. w tym modelu tak jak i tamtym (jakimkolwiek PB) konkretnie nie trzeba uważać
na nic, chyba, że ma się dwie lewe ręce,
2. świece można polecić jakiekolwiek do silnika benzynowego 4sówowego,
3. klucz ma mieć 16mm, ja stosuje długą nasadkę ,
4. własnych rąk,
5. nie jest potrzebny, należy dokręcić z czuciem.

Skolmi 26-11-2019 14:03

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Ad. 1 Nie.

Ad. 2 Przez kilkanaście lat była stabilizacja i sprawdzały się "oryginały". Po ostatniej zmianie numeracji dla wersji benzynowych są jakieś 4M5J-12405-AA pod którymi aktualnie kryje się BOSCH Made in Mexico. Z braku innych na szybko kiedyś założyłem i samochód jeździł.

Ad. 3 Dobra nasadka z gumką :) Marka w zależności od portfela. Zaczynając na Hazet, a kończąc na Yato. Wybór spory. Ja mam Proxxon'a.

Ad. 4 Nie.

Ad. 5 Nie.

k.krzysiek 26-11-2019 14:38

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3197459)
Te pytanie oznacza, że chcesz wymienić świece na własną rękę, ale nic nie wiesz, a wiedza kosztuje - dlatego istnieją warsztaty :)

Te pytania oznaczają, że chcę się doradzić bardziej doświadczonych osób w szczegółach tej wymiany. Nie sądzę, żeby złośliwość pomogła mi przy tej pracy.

Bump:
Cytat:

Napisał Skolmi (Post 3197460)

Ad. 2 Przez kilkanaście lat była stabilizacja i sprawdzały się "oryginały". Po ostatniej zmianie numeracji dla wersji benzynowych są jakieś 4M5J-12405-AA pod którymi aktualnie kryje się BOSCH Made in Mexico. Z braku innych na szybko kiedyś założyłem i samochód jeździł.

Ale czy to oznacza, że oryginalnych już się nie rekomenduje?
W instrukcji auta mam zalecane NGK TR5B-13.

karloss 26-11-2019 15:15

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Moim zdaniem przedmówcy zapomnieli zwrócić uwagę na istotna rzecz. Świece należy wymieniać na zimnym silniku. Przed wykreceniem dobrze jest dmuchnac sprezonym powietrzem, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Warto przed wkreceniem nowej świecy sprawdzić odstęp elektrod i dać krople oleju na gwint. Ponadto jak wykrecisz stare świece to masz doskonała okazję na ocenę prawildlowej pracy poszczególnych cylindrów. Osobiście jeszcze sugeruje delikatnie posmarować fajki silikonem na wysokie napięcie. Zabezpiecza on również przed wnikaniem wilgoci.

clubGRANT 26-11-2019 16:15

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Cytat:

Napisał k.krzysiek (Post 3197476)
Te pytania oznaczają, że chcę się doradzić bardziej doświadczonych osób w szczegółach tej wymiany. Nie sądzę, żeby złośliwość pomogła mi przy tej pracy.

Bump:

Ale czy to oznacza, że oryginalnych już się nie rekomenduje?
W instrukcji auta mam zalecane NGK TR5B-13.


Doradzić w twoim przekonaniu, a w moim dowiedzieć krok po kroku co i jak, ale jak zwał tak zwał.
A świece sobie kup takie jakie uważasz, a jak się sugerujesz instrukcją, że zaleca takie to kup takie.

Bump:
Cytat:

Napisał karloss (Post 3197485)
Moim zdaniem przedmówcy zapomnieli zwrócić uwagę na istotna rzecz. Świece należy wymieniać na zimnym silniku. Przed wykreceniem dobrze jest dmuchnac sprezonym powietrzem, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Warto przed wkreceniem nowej świecy sprawdzić odstęp elektrod i dać krople oleju na gwint. Ponadto jak wykrecisz stare świece to masz doskonała okazję na ocenę prawildlowej pracy poszczególnych cylindrów. Osobiście jeszcze sugeruje delikatnie posmarować fajki silikonem na wysokie napięcie. Zabezpiecza on również przed wnikaniem wilgoci.

Dobrze mówisz, ale o to nie pytał :), teraz autor oprócz świec musi nabyć szczelinomierz, ale nie zdradzę jaki ma być odstęp między elektrodą a stopką masy:)

k.krzysiek 26-11-2019 18:52

Odp: wymiana świec zapłonowych
 
Dzięki karloss za dobre rady.

Cytat:

Napisał clubGRANT (Post 3197502)
nie zdradzę jaki ma być odstęp między elektrodą a stopką masy

To akurat znam z instrukcji, także bez obaw. ;)

michalbraminski 12-05-2020 08:51

Focus ST 2.0 Ecoboost, 250 KM.
 
Witam wszystkich,
Może ktoś poradzić w temacie wymiany świec zapłonowych ww. modelu? Dużo rozbierania silnika? Jaki moment dokrecenia, czy klucz dyn. potrzebny?

Pozdrawiam!

rafalqw 09-08-2021 14:11

Jakie świece kupić.
 
Cześć.

Jakie świece zapłonowe mam kupić do mojego forda?
Ford focus hatchback, silnik 1.6L Duratec Ti-VCT, 92kW.
Jakby co podaje VIN: WF0KXXGCBKES21746.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

AdoKrycha007 09-08-2021 14:18

Odp: Jakie świece kupić.
 
oryginalne fomoco


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.