Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 tdci nie odpala, brak błędów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338285)

Andrzej1010 03-12-2023 19:51

2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Witam, pacjent to S-max polift 2.0 tdci z 2010r. Po wymianie uszczelki pod kolektorem ssącym i odkręceniu listwy wtryskowej nie odpala. Brak błędów w forscanie. Układ odpowietrzony, ciśnienie na listwie podczas kręcenia 340 barów, obroty silnika widzi oraz wszystkie czujniki, gdyż podczas odłączania widzi błąd. Na plaku chodzi równo. Macie jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić?
bo dla mnie pomysły już się kończą. Wygląda na to, że PCM nie wysterowuje wtrysków. Padł PCM, zablokowały się wtryski czy uszkodzona wiązka? Może ktoś miał taką awarię.

slawek-kali 03-12-2023 20:15

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
nie.. zapowietrzony dalej..

Andrzej1010 03-12-2023 20:38

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Nie wygląda na za zapowietrzony. Ciśnienie na listwie wtryskowej w normie, paliwo powrotem taż wraca. Po popuszczeniu przewodów wtrysków paliwo tryska. Wszystko co możliwe zostało sprawdzone. Dodam,że przed wymianą tej uszczelki wszystko działało dobrze. Po odłączaniu wtyczek wtrysków, taż widzi błąd.

Andrzej1010 05-12-2023 20:03

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Witam, ciąg dalszy diagnozowania usterki. Wtryski pojechały do sprawdzenia i jest winowajca problemu. Serwis Bosch stwierdził usterkę : wtryski umarły, totalny złom. Dodam, że przed ruszeniem przewodów wtryskowych nie wykazywały żadnych objawów. Jednak wtryski Dephi to totalna porażka, nie wiem dlaczego PSA zrezygnowało z układu wtryskowego Simensa.

eclipse 06-12-2023 08:02

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Nie słyszałem jeszcze żeby któryś warsztat przyjął wtryski i po sprawdzeniu stwierdził że są dobre ..he he..

Andrzej1010 07-12-2023 21:24

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Wtryski wróciły z naprawy, S-max odpalił od strzała. Dziwnym trafem padły od razu cztery wtryski nie generując żadnych błędów.

r0ck 10-12-2023 09:17

Odp: 2.0 tdci nie odpala, brak błędów
 
Cytat:

Napisał eclipse (Post 3477861)
Nie słyszałem jeszcze żeby któryś warsztat przyjął wtryski i po sprawdzeniu stwierdził że są dobre ..he he..

U mnie były na sprawdzeniu i werdykt dobre mam gdzieś nawet wydruki

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.