Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295636)

rafal1201 04-05-2019 19:52

dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Witam galaxy 2.3 2003, po odpaleniu na benzynie przy dodawaniu gazu dławi i nie wkreca sie na obroty, przy odpaleniu od razu na lpg nie ma takiego problemu, jak narazie wymienilem tylko filtr paliwa. Prosze o rady pozdrawiam

Piotr777 12-05-2019 15:14

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Coś udało się ustalić ? U mnie podobnie, na benzynie jest efekt "turbo dziury" tj. przy dodaniu gazu silnik jakby traci moc i po chwili "odpala" jakby włączył się dopalacz. Na gazie mam wszystko ok. Mechanik, mówi, że może być to wina przepustnicy. Czyszczenie jednak nic nie dało.

cursarius 12-05-2019 17:57

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Jeśli na LPG nie występuje taki problem, to ja bym oddał auto do mechanika i kazał sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.

Piotr777 19-05-2019 16:55

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Cytat:

Napisał cursarius (Post 3130004)
Jeśli na LPG nie występuje taki problem, to ja bym oddał auto do mechanika i kazał sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej.

ok, sprawdzę i dam znać

Piotr777 05-06-2019 22:03

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Mechanik posprawdzał i twierdzi, że ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej jest w normie. Dał też do regeneracji przepustnicę, ale tam sprawdzili że jest wszystko ok. i nie trzeba jej regenerować. Efekt tubo dziury nadal jest.
Dodatkowo trzy dni temu zaczął gasnąć na skrzyżowaniach. Szczególnie gdy jest wysoka temperatura zewnętrzna. Mechanik zauważył, że przy dławienie silnika i gaszenie następuje tylko przy włączonej klimatyzacji. Jeżeli się klimę wyłączy wszystko jest O.K. Czy wiecie co może być tego przyczyną ?

wojtekn 06-06-2019 15:25

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Sprawdź bezpiecznik f18 i ten co jest na płask po prawej stronie skrajny czy są oki, oba to 5A.
Do sprawdzenia przekaźnik nr. 30 opisany tu na forum co i jak się dobrać do niego.
Jak nie to, to czujnik temperatury na wężu po prawej stronie silnika na dolnym wężu co idzie od obudowy a potem zakręca o 180 stopni w kierunku ściany grodziowej.
A check się świeci czy nie :?:

Piotr777 09-06-2019 21:16

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Który to bezpiecznik. Nie mogę też znaleźć infa o tym przekaźniku.

wojtekn 10-06-2019 06:33

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
F18 to poziomy rządek na dole licz od lewej i do 18 ;)

Piotr777 19-01-2020 20:22

Odp: dławienie przy dodawaniu gazu na benzynie, na LPG nie ma tego
 
Okazało się, że sprawcą był sterownik silnika, w zależności od ustawień LPG lubił "gubić" ustawienia co powodowało za dużą dawkę paliwa i taki efekt. Po regulacji LPG problem ustąpił


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.