Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Jak podłączyć oryginalną kamerę wsteczną (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230778)

ravl1 16-09-2015 20:27

Jak podłączyć oryginalną kamerę wsteczną
 
Cześć wszystkim. Bardzo proszę o sugestie w sprawie rozwiązania niżej opisanego problemu.
Zakupiłem na allegro części potrzebne do podłączenia oryginalnej kamery cofania wraz z oprzyrządowaniem. Po podłączeniu pod instalację + do plusa, - do minusa :wink: obraz jest wyświetlany na ekranie środkowym, ale tylko na włączonym zapłonie. W momencie uruchomienia silnika obraz znika i pojawia się niebieski ekran z przekreślonym rysunkiem kamery a następnie wyświetlany jest komunikat "Kamera ruchu wstecznego niedostępna".
Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu pokazuje się tylko asystent parkowania. Wygląda to tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dodam tylko, że oryginalnie + powinien być podłączony pod bezpiecznik 46 w bagażniku a stamtąd idzie instalacja do tzw. modułu VQM POVER CONNECTOR. Według informacji od Tedi_K "...VQM pełni funkcję stabilizatora, który podbija napięcie tak aby przy wyłączonym silniku wyglądało tak jak przy włączonym... i stosuje się go w samochodach z systemem start-stop...". Ja natomiast podłączyłem + pod bezpiecznik nr 30 modułu pomocy parkowania. Być może to jest problemem, ale ciężko mi jest zlokalizować gdzie ten moduł może być ukryty.
Jeśli macie jakieś sugestie to chętnie ich wysłucham.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

bcn 28-05-2017 06:16

kamera cofania - radio Sony
 
witajcie, kupilem zonie grand c-maxa, wersja z audio sony; czy jest mozliwosc podlaczenia pod ekran kamery cofania? Widzialem, ze sa niby jakies dedykowane do forda kamery montowane do klamki tylnej klapy, ale nie wiem jak jest z podlaczeniem. Czy trzeba dokladac oddzielny ekran?

KaiM 05-06-2017 20:54

Odp: kamera cofania - radio Sony
 
masz na myśli podłączenie pod ten ekranik co teraz każdy telefon ma większy? były wersje z kamerami cofania więc myślę że się da - poza kabelkami być może trzeba będzie w konfiguracji auta ustawić że ma kamerę żeby ją zawidział. Operacja do zrobienia ale raczej nie w ASO :)

jas33 24-02-2018 06:01

kamera cofania
 
1 załącznik(i)
WItam
Czy radio w fordzie Cmax II 2011 r posiada z tylu wejscie do podlaczenia kamery cofania? Posiadam z tylu fabryczne czujniki cofania -parktronik
RAdio jak na zalaczonym zdjeciu.
A moze juz ktos montowal kamere cofania?

krzys1968 24-02-2018 14:46

Odp: kamera cofania
 
Prosze lektore [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

boncio 26-02-2018 16:04

Odp: kamera cofania
 
Z tą różnicą że to nie jest SYNC2/3. Mało tego to nawet nie jest SYNC1, tylko zwykłe BY/VC patrząc na rocznik 2011.
Do autora, da się dołożyć kamerę do każdego wyświetlacza z nawigacją, ale tylko oryginalną z dodatkowym modułem kamery.
Więc blenda z kamerą, moduł, okablowanie, aktywacja.

pawel9009 26-02-2018 16:10

Odp: kamera cofania
 
Może mogę się tu podłączyć, Fort Eskort z 98 roku też myślałem o jakieś kamerce cofania ale nie wiem czy dam rady to zamontować, samochód stary więc czujników pewnie brak ;/

filip.amator 18-11-2019 10:17

Montaz kamery cofania
 
Czy w C-MAX 2010-2015 wychodzily kamery cofania?
Mam juz ramke tablicy wraz z kamerka i bede sie zastanawial jak to podlaczyc, szczegolnie jak przepuscic przewody na zewnatrz przez klape i jak sie dobrac do swiatla cofania aby zdobyc zasilanie kamery.
Ale moze latwiej bedzie kupic kamerke cofania ktora wejdzie bez problemu?
Macie doswiadczenie z dokladaniem kamer cofania?

miraż 18-11-2019 13:31

Odp: Montaz kamery cofania
 
4 załącznik(i)
Oczywiście, że tak, zdjęcia poniżej.
Przejście pomiędzy klapą i blendą fabrycznie musi być, jest gumowa uszczelka, jak zdemontujesz lewą lampkę podświetlenia tablicy to widać.
Mam doświadczenie z instalacją kamery oryginalnej.

pretorian2 18-11-2019 15:28

Odp: Montaz kamery cofania
 
kolega robi w oryginale czy chińska kamerka ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.