Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281299)

manaszk 23-05-2018 11:32

kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Cześć,
szukam szukam i nie mogę znaleźć na forum rozwiązania mojego problemu:
potrzebuję zdjąć/odkręcić ten plastik nad tablicą rejestracyjną.
Kombi, rocznik 2009, przedlift.
Po odkręceniu dwóch torxów (po obu stronach guzika otwierania bagażnika), plastikowa listwa _trochę_ jest luźniejsza, ale nadal jest trzymana przez plastiki.
Poprzedni właściciel chyba coś robił na siłę, bo widzę że z jednej strony jest pęknięte mocowanie, a drugiej trzyma. Tak mocno, że obawiam się coś na siłę - bo i drugie mi pęknie.

Czy ktoś może coś doradzić?
Czy opis wystarczy, czy wrzucać fotki?

jacekFFFF 23-05-2018 11:45

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Od środka są jeszcze dwie nakrętki.

dlugi91 23-05-2018 11:52

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
I jak dobrze kojarzę to na bokach klapy też są po dwie śruby na stronę.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga

Rogallo 23-05-2018 12:53

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Siemka, robiłem to pare dni temu, musisz sciągnąć zabudowe klapy od środka i tam bedziesz miał jeszcze dwie nakrętki. Na klapie sciągasz najpierw srodkową cześc swiatła stpou potem boczki i na końcu całe to plastikowe duże poszycie. Wszystko jest na metalowe zaczepy więc musisz to porządnie szarpnąć

manaszk 23-05-2018 13:08

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
1 załącznik(i)
chodzi mi tylko o ten plastik: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Chcę przepuścić kabelek sygnałowy kamerki cofania z wnętrza kabiny do lampki oświetlenia tablicy. Na drodze stoi mi gumowa uszczelka przez którą fabryka puściła swoje kabelki.

Czy naprawdę muszę demontować ten wielki plastik z dołu klapy, udający karoserię?

Golson 23-05-2018 13:33

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Trzeba rozebrać klapę od środka - pod osłonami są dwie nakrętki. Rozbierałem to i jest z tym trochę zabawy jeśli robi się to po raz pierwszy.
Sam za pierwszym razem też się z tym namęczyłem. Jak chcesz to odezwij się na priv to Ci pomogę.

Rogallo 23-05-2018 14:11

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Cytat:

Napisał Golson (Post 2982944)
Trzeba rozebrać klapę od środka - pod osłonami są dwie nakrętki. Rozbierałem to i jest z tym trochę zabawy jeśli robi się to po raz pierwszy.
Sam za pierwszym razem też się z tym namęczyłem. Jak chcesz to odezwij się na priv to Ci pomogę.

Zabawy na jakieś 5 min rozbierania? Te plastiki sie po porstu wyciaga w takiej kolejnosci jak napisałem. Nic spomplikowanego jedynie musisz to robic z jkimś wyczuciem zeby nie połamac plastikowych uchwytów bo te metalowe mogą dosyć solicznie siedziec.

rychu.zychu 23-05-2018 15:54

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Cytat:

Napisał manaszk (Post 2982936)

Chcę przepuścić kabelek sygnałowy kamerki cofania z wnętrza kabiny do lampki oświetlenia tablicy. Na drodze stoi mi gumowa uszczelka przez którą fabryka puściła swoje kabelki.

Czy naprawdę muszę demontować ten wielki plastik z dołu klapy, udający karoserię?

Ja zakładałem kamerę cofania w miejsce lampki oświetlenia tablicy i nie demontowałem tej listwy.

Golson 23-05-2018 22:52

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Cytat:

Napisał Rogallo (Post 2982962)
Nic spomplikowanego jedynie musisz to robic z jkimś wyczuciem zeby nie połamac plastikowych uchwytów bo te metalowe mogą dosyć solicznie siedziec.

Jeżeli nikt klapy nie ruszał od nowości to na 90% coś połamie... mało tego - nie wszystkie spinki są tam metalowe.

Rogallo 24-05-2018 16:10

Odp: kombi: jak zdjąć plastikową listwę z klapy ?
 
Cytat:

Napisał Golson (Post 2983217)
Jeżeli nikt klapy nie ruszał od nowości to na 90% coś połamie... mało tego - nie wszystkie spinki są tam metalowe.

Jak zacznie od dołu to ma wtedy wieksze szanse na sukces:P


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.