Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305692)

Marekowsyky 01-02-2020 12:29

Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
Witam czytających :wink:

Wpadłem niedawno na pomysł aby zrobić z mojej foczki sleepera :D

Planuje wymianę silnika na jakiś większy, ale niezbyt ciężki motor podatny na tuning.

Tu pojawią sie pytania jaki silnik się zmieści do budy, czy bedzię dużo problemów z przerobieniem foki na RWD oraz czy nie będzie zbyt pod/nadsterowna po wymianie motoru.

Budżet ok 25-30k

Marek 01-02-2020 15:18

Odp: Focus mk1 Swap, tył napęd
 
Jak to ktoś ma w sygnaturze??
Gdy wpadnę na genialny pomysł, dopijam wódkę i idę spać :)

Marekowsyky 01-02-2020 16:34

Odp: Focus mk1 Swap, tył napęd
 
Czyli prościej mówiąc twierdzisz że to niewykonalne. Można wiedzieć dlaczego ? :)

Piotrek Wielos 01-02-2020 20:09

Odp: Focus mk1 Swap, tył napęd
 
Wszystko jest wykonalne, tylko nie wszystko ma sens

N7h4k4lr 01-02-2020 20:13

Odp: Focus mk1 Swap, tył napęd
 
Kup od razu E46.

Marekowsyky 01-02-2020 21:22

Odp: Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
Wiem że to nieopłacalne, ale mam to auto odkąd zrobiłem prawo jazdy a jestem bardzo sentymentalny.
Kupno e46 byłoby pójściem na łatwiznę, a ja chcę mieć coś swojego co rzadko widać na drogach. Pełno jest golfów 300+ ale foki nie ma żadnej w Polsce 8)

Piotrek Wielos 01-02-2020 21:40

Odp: Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
Jak tak do tego podchodzisz więc, zakup dawcy, remont silnika dawcy, dorobienie masy elementów, przeróbka budy pod RWD, jeśli nie jesteś tego sam w stanie zrobić a skoro założyłeś ten wątek domyślam się że nie więc odpowiedź brzmi masz za mały budżet. Bo jeśli znajdziesz warsztat który by się podjął takiej roboty to zawoła za to tyle ile Ty chcesz wydać a gdzie wszystkie te rzeczy o których napisałem na początku, a co do robienia tego u jakiegoś Mirka w garażu to od razu Ci to wybije z głowy zakładanie zawieszenia na zrobiona ramę pod nie bez sprzęty sprawi że to auto nie będzie jeździło dobrze i będzie niebezpieczne,

Marek 02-02-2020 09:08

Odp: Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
Jak masz do niego sentyment to zrób go na igłę i wyciągaj spod koca w weekendy. Wskazany budżet Ci na to wystarczy.
Nie miej do mnie żalu ale przez jedenaście lat na forum wielu tu już było tunerów marzycieli. Zgadnij ilu takich jak Ty zrealizowało projekt? Zero :)

Marekowsyky 02-02-2020 15:52

Odp: Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
"Tuner marzyciel" Podoba mi się :D

Dzięki za rady panowie. Jeśli zamiana napędu na RWD wiąże się z modyfikacją budy to raczej sobie odpuszczę, ale jeśli chodzi o swap silnika to naprawdę nie znajde dobrej jednostki z pasującymi łapami ?

Fabryczny silnik odpada, bo dosyć się naczytałem o cieknącym oleju po samej zmianie mapy ;)

Auto jest już umówione na poprawki blacharskie, potem dopieszczę lakier i jakaś polerka wleci :D

EW1 02-02-2020 17:06

Odp: Wymiana silnika oraz przerobienie auta na RWD
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Myślę , że nikt nikomu nie może zabierać marzeń Polecam jednak stronę ford passion albo inną o modyfikacjach focusa mk1 . Oczywiście jeśli kochasz swoje auto to i doprowadzenie go do stanu perfekcyjnego to już spore wyzwanie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.